Коли святкувати Водохреще за новим календарем: точна дата

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 1 Січня 2025
Водохреще / фото ілюстративне, iStock

Водохреще, свято Хрещення Господнього, Богоявлення — це назви одного християнського свята, коли відбулося хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.Раніше його святкували 19 січня. Втім, у 2023 році в Православній церкві України ухвалили рішення, за яким храми переходять на сучасний новоюліанський календар. Це означає, що багато дат вже звичних свят змістилися, включно з Водохрещем.

Редакція Бахмут IN.UA в деталях розповідає, коли вшановують це свято за новою датою, а також його історію.

Водохреще: історія свята

Вожохреще святкуватимуть 6 січня / фото ілюстративне, iStock

Водохреще — третє свято, яке завершує різдвяно-новорічний цикл. Воно пов’язане з хрещенням Ісуса Христа в річці Йордан. За переказами, в цей момент до Ісуса зійшов Святий Дух у вигляді голуба, після чого з небес пролунав голос Бога.

Після власного хрещення, Ісус відправився в пустелю для усамітнення та молитися. Він також дотримувався спеціального посту, який тривав 40 днів.

Водохреще: коли святкувати

Водохреще у 2025 році святкуватимуть за новим календарем. Дата цього свята припадає на 6 січня. Проте, далеко не всі релігійні громади перейшли на новий стиль, а тому дехто продовжить відзначати Водохреще за старою датою — 19 січня.

Головною особливістю цього свята — це купання. Віряни обмиваються в холодній воді, очищаючи власне тіло та душу від гріховності. Також у цей день в храмах проводять святкову службу, де люди моляться до Ісуса Христа, просячи його здоров’я, миру, хорошого урожаю..

Що не можна робити на Водохреще

На Водохреще, як і на інші великі церковні свята, існує цілий ряд заборон. Наприклад, в цей день заборонено сваритися, лаятися чи бажати комусь зла. Не можна також відмовляти у допомозі, якщо вас про неї просять, а також ворожити.

Під час свята краще відкласти домашні справи та важку фізичну працю на інший день, проводячи звільнений час в молитві.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти, які постраждали від війни: як отримати гроші та юридичну допомогу

Семаковська Тетяна 11:10, 10 Грудня 2024
Діти, які отримали поранення внаслідок війни можуть отримати допомогу / фото ілюстративне, Pexel

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі діти можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 11 тисяч гривень, а також ряд інших послуг. Допомогу надає СОС Дитячі містечка.

Як отримати допомогу на дитину від СОС Дитячі містечка — читайте в матеріалі.

Діти: допомога після поранення

Отримати допомогу можуть діти, які отримали поранення (ушкодження здоров’я, отримані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння) внаслідок російського вторгнення в Україну та члени їх сімей.

Ось перелік допомоги, яку можна отримати:

  • одноразова грошова допомога (11 тисяч гривень);
  • допомога в проходженні реабілітації;
  • допомога з ліками та засобами реабілітації;
  • допомога в проходженні медичного обстеження;
  • індивідуальна психологічна та логопедична допомога;
  • індивідуальні онлайн заняття зі шкільної програми
  • гуманітарна допомога;
  • юридична допомога: консультації, супровід в оформленні інвалідності, соціальних виплат, та інших спеціальних статусів;
  • інші послуги відповідно до потреб дітей і сімей.

Як подати заявку на допомогу дитячі містечка?

Подати заяву на отримання допомоги можуть мешканці всієї України. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням. Заповнювати форму можуть для дітей, які проживають на території України та для дітей, які отримали поранення, але наразі перебувають поза межами країни.

Зверніть увагу, що вам потрібно буде надати підтверджуючі документи про поранення дитини:

  • паспорт законного представника дитини;
  • ідентифікаційний код законного представника дитини;
  • свідоцтво про народження/або паспорт дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • ідентифікаційний код дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну (за наявністю);
  • реквізити картки заявника (номер IBAN);
  • медична виписка дитини, яка отримала пораненням внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • довідка від Національної поліції або витяг про внесення випадку до Єдиного реєстру досудових розслідувань (за наявністю).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати ВПО в грудні 2024 року: на які зміни варто чекати переселенцям

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 8 Грудня 2024
Грошова виплата для переселенців / фото ілюстративне, iStock

З 1 грудня 2024 року в Україні продовжать виплачувати грошову допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які потребують державної підтримки. Проте, деяким переселенцям доведеться додатково відвідати ЦНАПи, щоб подати заявку про продовження виплат.

Детальніше про те, як змінилися виплати для ВПО з 1 грудня 2024 року, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Виплати ВПО з 1 грудня 2024 року

У серпні 2024 року для багатьох ВПО сплив термін державної допомоги на проживання. Утім, в Кабінеті міністрів оперативно продовжили підтримку громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, до лютого 2025 року. Мова йде про:

  • пенсіонерів, чий розмір пенсії не перевищує 9 444 гривень;
  • людей з інвалідністю I чи II груп;
  • діти з інвалідністю віком до 18 років та тяжкохворі діти;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 23 років, а також батьки-вихователі та прийомні батьки.

Нагадаємо, що розмір державної допомоги для переселенців залишається без змін. Він становить:

  • для дітей та осіб з інвалідністю — 3 000 гривень;
  • для усіх інших категорій — 2 000 гривень.

Кошти надходять на картку голові домогосподарства 15 та 28 числа кожного місяця.

Кому потрібно звертатися для продовження виплат

Виплати ВПО також отримуватимуть громадяни, які відповідають певним категоріям та подали відповідну заявку. Йдеться про:

  • сім’ї з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій, чи в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змогу вчитися офлайн;
  • сім’ї, де один з членів сім’ї доглядає за особою, які має інвалідністю I групи, або за дитиною з інвалідністю віком до 18 років чи тяжкохворою дитиною;
  • дітей до 14 років, які прибули без супроводу батьків, при цьому заяву повинна писати особа, яка має родинні стосунки з дитиною;
  • вагітні жінки, але не раніше 30 тижня вагітності.

Виплати дітям ВПО взимку 2024 року

В грудні 2024 року в Україні запустили програму “Зимова підтримка”, яка передбачає одноразову виплату в розмірі 6 500 гривень на дитину з родин внутрішньо переміщених осіб, а також малозабезпечених верств населення. Аналогічну допомогу надаватимуть й особам з інвалідністю І групи з-поміж ВПО.

Додатково звертатися за призначенням допомоги не потрібно. Всі кошти автоматично надходитимуть картковий рахунок отримувача, який знаходиться в державних реєстрах.

Зазначається, що допомога не вноситиметься до середньомісячного сукупного доходу сім’ї. Це означає, що вона не вплине на оформлення чи призначення різноманітних видів допомоги, зокрема, житлових субсидій. Детальніше про те, як подати заявку на її отримання, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Тай 8cad3

Як режисер кліпів Imagine Dragons зустрічав Новий рік у 2023 році у Бахмуті

Режисер-постановник відомого американського гурту Imagine Dragons Тай Арнольд зустрів 2023 рік у товаристві українських військових, які боронили Бахмут. Редакція Бахмут IN.UA згадує, як саме відомий […]

Як виглядало бахмутське Artwinery: 20 світлин з підземелля

Бахмутське Artwinery — одне з найбільших підприємств України та Східної Європи, яке виробляло алкогольні напої. Після початку повномасштабної війни підприємство було змушене евакуюватися. Згодом в […]

18:00, 30.12.2024 Скопіч Дмитро

“Голодна кутя”: коли та як відзначають другий Святвечір

В християнських традиціях зимових свят є не один, а одразу два Святвечори: перший — напередодні Різдва, а другий відзначають перед святом Богоявлення чи Водохреща. Редакція […]

13:00, 29.12.2024 Скопіч Дмитро

Святкова атмосфера в Бахмуті: як проходив фестиваль “Різдвяні піснеспіви” у 2018 році

У 2018 році у Бахмуті відбувся п’ятий фестиваль різдвяних коляд, який отримав назву “Різдвяні піснеспіви”. Він подарував мешканцям міста можливість почути живі виступи місцевих колективів […]

12:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро

Щедрик, щедрик, щедрівочка: як з’явилася одна з найвідоміших різдвяних пісень у світі

“Щедрик” — це українська народна пісня, музику до якої написав композитор Микола Леонтович на початку XX століття. Наразі вона вважається однією з найпопулярніших різдвяних пісень, […]

11:00, 25.12.2024 Скопіч Дмитро