Допомога по безробіттю у 2024 році: як почати отримувати виплати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 30 Листопада 2024
Виплата по безробіттю / фото ілюстративне, depositphotos

В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни для деяких категорій українців.

Детальніше про те, як отримувати грошові виплати у зв’язку з безробіттям та на яку суму можна розраховувати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога по безробіттю 2024

Через війну, яку розв’язала росія, багато наших громадян втратили роботу та змушені були зареєструватися в Центрах зайнятості. Це гарантувало їм регулярні грошові виплати по безробіттю, які не можуть перевищувати 7 100 гривень, тобто розмір мінімальної зарплати станом на 1 січня 2024 року.

Відповідно до постанови Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття “Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю” № 60 від 14.09.2023 року, мінімальний розмір виплат по безробіттю у 2024 році становить 1500 гривень. Це сума для осіб, які не мають страхового стажу. Вона зберігатиметься для:

  • молодих людей (до 35 років) без страхового стажу;
  • людей, звільнених за статтями, наслідком яких є притягнення до дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Слід зазначити, що з 1 жовтня 2024 року розмір мінімальної допомоги по безробіттю збільшено на 500 гривень — до 3 000. Це стосується наступних категорій громадян:

  • люди, які не мали 7 місяців страхового стажу протягом року перед реєстрацією в службі занятості;
  • люди зі стажем понад 7 місяців протягом року перед реєстрацією в службі занятості;
  • ВПО, які не мають документів про трудову діяльність чи страховий стаж.

Виплати по безробіттю можна отримувати наступні 90 календарних днів з моменту погодження. Цей же показник для людей передпенсійного віку трохи вищий — 360 календарних днів.

Допомога по безробіттю: від чого залежить сума виплат

Допомогу у зв’язку з безробіттям виплачують залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру:

  • перша половина строку — 100%;
  • надалі — 50%.

Загальний розмір допомоги у зв’язку з безробіттям визначатимуть у відсотках до середнього доходу залежно від страхового стажу, але не менше ніж мінімальний розмір допомоги у зв’язку з безробіттям, встановлений правлінням Фонду для цієї категорії осіб:

  • до 3 років — 50%;
  • від 3 до 6 років — 55%;
  • від 6 до 12 років — 60%;
  • від 12 до 18 років — 65%;
  • від 18 до 24 років — 70%;
  • від 24 до 30 років — 75%;
  • понад 30 років — 80%.

Допомога по безробіттю: як отримати

Грошову допомогу по безробіттю можна оформити двома способами:

  • онлайн — через портал “Дія” чи електронний кабінет на сайті центру занятості;
  • офлайн — у будь-якому центрі зайнятості.

При собі необхідно мати:

  • паспорт громадянина України чи будь-який інший документ, що посвідчує особу та громадянство;
  • ідентифікаційний код (ІПН);
  • документ, що підтверджує останнє місце роботи (трудова книжка, договорі чи документ про звільнення);
  • документ про наявність освіти;
  • військовий обліковий документ, якщо громадянин є військовозобов’язаним;
  • заява про припинення трудового договору (для ВПО або осіб з територій бойових дій), у разі неможливості його припинити у роботодавця;
  • посвідка на постійне проживання або посвідка біженця або особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист.

Призначення допомоги по безробіттю відбуватиметься до 7 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Хмельницькому відкриють виставку, присвячену фотоательє Бахмута: деталі

Валентина Твердохліб 12:05, 28 Листопада 2024
Експонат виставки “Фотографи старовинного Бахмута” / фото Хмельницький обласний художній музей

Сьогодні, 28 листопада, у Хмельницькому обласному художньому музеї відкриється виставка “Фотографи старовинного Бахмута”. Експозиція буде присвячена роботі бахмутських ательє, які працювали до 1930-х років. Відвідувачам покажуть оцифровані копії старовинних фотопортерів, листівок і фотографій з видами Бахмута.

Про це редакції “Бахмут IN.UA” розповіла Олена Михайловська — заступниця директора Хмельницького обласного художнього музею.

Виставка присвячена Бахмуту в Хмельницькому: що цікавого

На виставці “Фотографи старовинного Бахмута” будуть представлені близько 100 робіт. Це цифрові копії старих фотографій з Бахмута. Серед них — портрети містян і селян, представників різних професій і суспільних станів, дорослих і дітей, родинні групові фото. Окрім цього, в експозиції є видові фотографії різних куточків Бахмута та його історичних будівель, частина з яких знищена в роки Другої світової війни і сучасної російської агресії.

Також для відвідувачів підготували цікаву історичну довідку про роботу старовинних бахмутських ательє.

“Нам вдалося частково оцифрувати архів колекції Бахмутського музею. Це старі фотографії кінця 19 — початку 20 століття. Деякі цифрові копії фотографій збільшені, і в цьому є велика цікавинка. Завдяки цьому можна добре розглянути фотографії і деталі, які на форматі листівки складно роздивитися. Окрім портретів людей, будуть представлені й види Бахмута до того, як він зазнав руйнувань за часів СРСР у 1930-х роках і під час Другої світової війни. Ігор Корнацький (ред. виконувач обов’язків директора Бахмутського краєзнавчого музею) також підготував дослідницький текст до виставки. У ньому розповідається, які фотоательє працювали в Бахмуті, як вони працювали та як фотографували людей у той період часу”, — розповідає Олена Михайловська.

Портрети дітей, зроблені в фотоательє Бахмута / фото Хмельницький обласний художній музей

Виставка про бахмутські ательє: як готувалися

Виставка “Фотографи старовинного Бахмута” — це спільний проєкт Бахмутського краєзнавчого музею, Хмельницького обласного художнього музею і Центру міської історії (місто Львів). У співпраці музейникам вдалося оцифрувати роботи, що були вивезені з Бахмута.

“Виконувач обов’язків директора Бахмутського краєзнавчого музею Ігор Корнацький привіз ці фотографії з місця, куди були евакуйовані музейні фонди з Бахмута. Тут, у нашій фотолабораторії, їх оцифрував наш фотограф з партнерами з Центру міської історії”, — розповіла Олена Михайловська.

Монтаж виставки / фото Хмельницький обласний художній музей

Виставка “Фотографи старовинного Бахмута” у Хмельницькому: як відвідати

Відкриття виставки відбудеться сьогодні, 28 листопада, у приміщенні Хмельницького обласного художнього музею за адресою: місто Хмельницький, вулиця Проскурівська, 47. Початок заходу о 18:00.

Експозиція працюватиме до 19 січня 2025 року. Графік роботи: вівторок-неділя з 10:00 до 17:45.

На відкриття виставки вхід безоплатний. В інші дні — за вхідним квитком до музею, вартість якого складає 50 гривень.

Також під час роботи виставки заплановані кілька кураторських екскурсій від Ігоря Корнацького. Про їхній розклад музей повідомлятиме додатково.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Район Нового ринку в Бахмуті: окупанти показали нові фото

Валентина Твердохліб 11:00, 28 Листопада 2024
ринку
Будинки по вулиці Ювілейна в Бахмуті / фото росджерела

На російських пропагандистських пабліках публікують нові кадри з Бахмута (джерела рф стверджують, що знімки були зроблені вчора, 27 листопада 2024 року). Росіяни показали, який вигляд має житловий масив у районі Нового ринку.

Редакція публікує ці кадри.

Бахмут, Ювілейна, район Нового ринку: фото з окупації

Російські окупанти показали нові фото з району, де розташовувався Новий ринок. У кадр потрапили житлові будинки по вулиці Ювілейна.

На фото видно, що район зазнав значних руйнувань під час бойових дій. Всі багатоповерхівки зруйновані. У будинках немає дахів, вікон, а подекуди й цілих під’їздів. Також на всіх будівлях є сліди пожеж.

ринку
Район Нового ринку в Бахмуті, листопад 2024 року / фото росджерела

Повністю зруйновані і всі торгові площі. Від магазинів і торгових місць залишилося тільки будівельне сміття.

ринку
Захаращена територія в районі Нового ринку / фото росджерела

Загалом територія в районі Нового ринку захаращена. Всюди лежать уламки будівель і росте сухостій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити бронь від мобілізації у 2024 році: пояснення

Під час воєнного стану в Україні триває мобілізація. Водночас певні категорії працівників мають право на бронювання. Детальніше про те, як саме перевірити наявність броні від […]

15:00, 03.12.2024 Скопіч Дмитро

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]

16:49, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]

11:45, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

10 детективних серіалів, які вас точно здивують

Детективні серіали 2024 року — це спосіб відволіктись та відпочити Розгадуючи складні загадки та вишукані головоломки, ми не помічаємо як летить час.  Редакція Бахмут IN.UA […]