Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України розглянуло лист Апарату Верховної Ради України щодо колективного звернення бахмутян стосовно отримання компенсації за знищене майно. Наразі неможливо обстежити зруйноване житло у тимчасово окупованому Бахмуті, тому люди не можуть отримати компенсації. Треба чекати, коли експериментальний проєкт моніторингу в Мелітополі поширять на інші ТОТ.
Про це йдеться у відповіді Мінінфраструктури на колективне звернення мешканців Бахмута.
Відповідь Мінінфраструктури бахмутянам
Нагадаємо, бахмутяни, житло яких повністю зруйноване, хочуть отримати компенсацію, аби мати змогу придбати оселі вже зараз. Також вони вимагають коригування коефіцієнта 0,5 для Донецької області, який є одним з найнижчих в Україні. Саме тому мешканці Бахмута звернулися до голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк. На звернення бахмутян до Апарату Верховної Ради відповіли в Мінінфраструктури.
Лист-відповідь підписала директорка Департаменту ціноутворення, економіки та організації будівництва Мінінфраструктури Інна Вахович. У відомстві зауважили, що відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, територія Бахмутської міської територіальної громади віднесена до ТОТ. Відповідно на сьогодні неможливо виконати обстеження зруйнованого житла у Бахмуті Донецької області.
Водночас Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 27 жовтня 2023 року № 1185 “Про реалізацію експериментального проєкту щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі”. Реалізація цієї ініціативи триває на території Мелітополя Запорізької області. Після проведення моніторингу та досягнення позитивних результатів, урядовці планують поширити дію проєкту на інші тимчасово окуповані території, зокрема і на територію міста Бахмут.
Окрім того, Міністерство юстиції розробляє міжнародний компенсаційний механізм, який передбачатиме створення міжнародного реєстру збитків, компенсаційної комісії та компенсаційного фонду, кошти якого спрямовуватимуться на відшкодування збитків, понесених через збройну агресію російської федерації проти України.
Читайте також:
- Бахмутська громада зустрілася із народною депутаткою Оленою Шуляк: результати зустрічі
- У Раді хочуть визначити категорії людей, які першими отримають компенсації за знищене житло
- Жителі Бахмута зможуть отримати компенсацію від рф без доведення руйнувань
- Компенсація за зруйноване та пошкоджене житло у 2024 році: що потрібно знати
- РАЦС, БТІ та лікарні: куди евакуювалися установи з Бахмута
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!