Книги для новорічного настрою: що купити собі та дитині

Семаковська Тетяна 13:30, 1 Січня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Новорічні свята — це одна із причин подарувати дитині й собі невелике свято. Не обов’язково це мають бути дороговартісні подарунки, наприклад, книга на новий рік, може стати гарним приводом провести час разом з дитиною, почитати казки тощо.

Які книги про Новий будуть цікаві цілій родині? Редакція створила добірку.

Книги на Новий Рік

Книги для дітей та дорослих — гарний подарунок на свята, таким чином можна гарно та з користю провести час з дитиною. Крім того, читання допомагає покращити концентрацію увагу, розслабитися та відволікти увагу, улюблену книгу можна брати з собою в бомбосховище, аби полегшити дитині очікування.

Гаррі Потер

Одна з улюблених дитячих казок, це розповідь про Гаррі Поттера. Навіть, якщо ви вже читали книгу, то не зайвим буде її перечитати з дитиною. Загалом є 7 частин, одне видання у середньому коштує +-300 гривень.

Книга Гаррі Потера
Книга про Гаррі Потера / Абагаламага

Тореадори з Васюківки

Протягом 1963-1970 років Всеволод Нестайко створював бестселер для дітей та дорослих, який ми знаємо під назвою “Торе­а­дори з Васюківки”. Цю книгу вважають першим українським дитячим бестселером. Придбати її можна за +-300 гривень, а якщо ви бажаєте ілюстроване видання, як на фото, то воно обійдеться у близько 700 гривень. Тут багато кольорових ілюстрацій, які цікаво буде розглядати дитині.

Тореадори з Васюківки
Тореадори з Васюківки / фото з відкритих джерел

Пригоди Тома Соєра

Пригоди Тома Соєра — захоплююча книга про хлопчика, який часто потрапляє в різні безглузді, а подекуди й небезпечні ситуації. Розбишака Том має тітоньку Поллі, яка змушена терпіти витівки підлітка. Тому не подобається навчатися в школі, тому він з нетерпінням чекає літа, аби нарешті поринути у справжні пригоди. Книгу можна придбати від 130 гривень й до 600, ціна варіюється в залежності від видавництва.

Пригоди Тома Соєра
Пригоди Тома Соєра / фото з ілюстративних джерел

Чарлі і шоколадна фабрика

Ця книга сподобається навіть дорослим скептикам, бо змушує вірити у дива та магію. Головний герой, це хлопчик Чарлі з бідної родини, який отримав білет на шоколадну фабрику. Його життя після цього змінюється докорінно. Придбати книгу можна за 280, 300 гривень.

Чарлі і Шоколадна Фабрика
Чарлі і Шоколадна Фабрика / фото з відкритих джерел

Химерний Київ

Книга “Химерний Київ” буде цікава для тих, хто любить відкривати для себе щось нове. Тут багато легенд, які пов’язані з химерами, чудернацькими будинками, статуями тощо. Тепла книга, яка познайомить і вас, й дитину зі столицею.

Книга Химерний Київ
Книга Химерний Київ / фото з відкритих джерел

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Технічний паспорт на квартиру: для чого він потрібен і як отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:35, 11 Грудня 2024
Технічний паспорт / фото ілюстративне, iStock

Технічний паспорт нерухомості — це детальний документ, що містить опис фізичних характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм чи конструктивні елементи. Цей документ є невіддільною частиною документації, яка необхідна для процесів купівлі-продажу чи реєстрації інших прав на нерухомість.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, що таке технічний паспорт, а також ділиться алгоритмом дій для його оформлення.

Технічний паспорт на нерухомість в Україні 

Технічний паспорт на нерухомість — це важлива частина загальної документації щодо певної будівлі, яка містить опис характеристик об’єкта, таких, як площа, об’єм, конструктивні елементи й матеріали, з яких він збудований. Він формується на основі технічної інвентаризації та відображає стан об’єкта на конкретну дату. 

Загалом, цей документ часто використовується під час:

  • купівлі-продажу, щоб підтвердити власність та характеристики об’єкта;
  • оформлення спадщини на певний об’єкт нерухомості;
  • реконструкції або перепланування, щоб задокументувати зміни в об’єкті;
  • процесу зміни власника;
  • оподаткування для визначення податкової вартості об’єкта;
  • розгляду справ у суді, як доказ технічних характеристик об’єкта. 

Як зробити паспорт на квартиру

Відповідно до Постанови Кабміну №488, технічний паспорт на об’єкт нерухомості надається за результатами технічної інвентаризації, під час якої спеціалісти Бюро технічної інвентаризації (БТІ) здійснюють обстеження об’єкта нерухомого майна, проводять необхідні вимірювання та розрахунки.

Для того, щоб подати заявку  необхідно звернутися до суб’єкта господарювання, що має відповідну ліцензію на виконання таких робіт. Таким органом є БТІ. При цьому необхідно надати наступний перелік документів:

  • заява власника або уповноваженої особи. 
  • документи, що посвідчують особу заявника та підтверджують наявність у нього права власності на об’єкт нерухомого майна;
  • документи, який підтверджує право власності на земельну ділянку (якщо це приватний будинок чи дачна садиба). 
  • проєктна документація (якщо є). 
  • довідка про присвоєння поштової адреси. 

Чи можливо відновити документ

Бувають випадки, коли власник об’єкта нерухомості, втрачає технічний паспорт. У такому випадку потрібно звернутися до бюро технічної інвентаризації (БТІ), яке видавало вам оригінал документа, та написати заявку щодо відновлення. До неї потрібно додати документ, який підтверджує право власності на нерухомість. 

Зазначимо, що у випадках, коли громадянин отримував технічний паспорт у БТІ, які знаходяться в районі бойових дій, потрібно уточнити актуальне місцеперебування та графік роботи. Бахмутяни ж можуть отримати довідки від бюро в ЦНАПах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти, які постраждали від війни: як отримати гроші та юридичну допомогу

Семаковська Тетяна 11:10, 10 Грудня 2024
Діти, які отримали поранення внаслідок війни можуть отримати допомогу / фото ілюстративне, Pexel

В Україні діє комплексна допомога дітям, які отримали поранення під час війни. Йдеться про ушкодження здоров’я, одержані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння. Такі діти можуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 11 тисяч гривень, а також ряд інших послуг. Допомогу надає СОС Дитячі містечка.

Як отримати допомогу на дитину від СОС Дитячі містечка — читайте в матеріалі.

Діти: допомога після поранення

Отримати допомогу можуть діти, які отримали поранення (ушкодження здоров’я, отримані від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння) внаслідок російського вторгнення в Україну та члени їх сімей.

Ось перелік допомоги, яку можна отримати:

  • одноразова грошова допомога (11 тисяч гривень);
  • допомога в проходженні реабілітації;
  • допомога з ліками та засобами реабілітації;
  • допомога в проходженні медичного обстеження;
  • індивідуальна психологічна та логопедична допомога;
  • індивідуальні онлайн заняття зі шкільної програми
  • гуманітарна допомога;
  • юридична допомога: консультації, супровід в оформленні інвалідності, соціальних виплат, та інших спеціальних статусів;
  • інші послуги відповідно до потреб дітей і сімей.

Як подати заявку на допомогу дитячі містечка?

Подати заяву на отримання допомоги можуть мешканці всієї України. Для цього потрібно заповнити форму за посиланням. Заповнювати форму можуть для дітей, які проживають на території України та для дітей, які отримали поранення, але наразі перебувають поза межами країни.

Зверніть увагу, що вам потрібно буде надати підтверджуючі документи про поранення дитини:

  • паспорт законного представника дитини;
  • ідентифікаційний код законного представника дитини;
  • свідоцтво про народження/або паспорт дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • ідентифікаційний код дитини, яка отримала пораненням чи інше ушкодження здоров’я внаслідок російського вторгнення в Україну (за наявністю);
  • реквізити картки заявника (номер IBAN);
  • медична виписка дитини, яка отримала пораненням внаслідок російського вторгнення в Україну;
  • довідка від Національної поліції або витяг про внесення випадку до Єдиного реєстру досудових розслідувань (за наявністю).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Різдво на Передовій

Різдво на передовій: захисник показав, як вшановує традиції

25 січня українці святкують Різдво Христове. Не всі цього року мають можливість вшанувати народження Христа свято в теплі та в сімейному затишку. Наші захисники виборюють […]

Різдвяна шопка, колядки

Найкращі колядки на Різдво: незвичайна підбірка

За новим календарем цьогоріч Україна святкуватиме Різдво 25 грудня. З 24 на 25 грудня починають ходити малі й дорослі колядники. Різдвяні колядки, які можна швидко […]

Подарунки

Подаруй Різдво військовим: як стати таємним Сантою для ЗСУ

Цього року Україна вперше святкуватиме Різдво 25 грудня за новоюліанським календарем. З нагоди свята Український жіночий батальйон продовжує благодійну ініціативу — Подаруй Різдво військовим. Усі […]

12:35, 22.11.2023 Микола Ситник