Картини Рубенса, дореволюційна архітектура та колоритне спілкування: куди піти в Одесі у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 20 Жовтня 2024
Одеса / фото з відкритих джерел

Одеса — унікальне українське місто, яке поєднує в собі особливий міський колорит, давню історію, безліч архітектурних об’єктів та славнозвісне Чорне море. Це місто також має безліч цікавих місць, які варто відвідати.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться власною п’ятіркою місць, які варто відвідати в Одесі та мати можливість відчути місцевий колорит на собі.

Куди варто піти в Одесі

Одеса — туристичне місто, яке цікавить туристів як у теплу пору, так і в холодну. Влітку тут можна нескінченно засмагати на сонці, а в холодний сезон — оглядати визначні пам’ятки, які пережили не одне покоління.

Приморський бульвар

Приморський бульвар / фото ілюстративне

Місце, з якого варто починати будь-яку прогулянку по Одесі — це Приморський бульвар. Він розташувався прямо по центру, між гучним містом і спокійним чорноморським узбережжям, що дозволяє швидко дістатися до будь-якої цікавої локації в місті, зокрема, до Стамбульньского парку, Потьомкінських сходів або Воронцовського палацу.

Вулиця Дерибасівська

Дерибасівська / фото ілюстративне

Якщо не відвідати головну вулицю міста, то вважати, ви не були в Одесі. Саме Деребасівська — це серце міста та легендарного одеського колориту, яке здатне зустріти будь-кого різноманітними активностями. Тут можна побачити дивовижні архітектурні об’єкти міста, безліч гарних гастрономічних точок та декілька унікальних пам’ятників, зокрема:

  • легендарний 12-й стілець;
  • лавка Леоніда Утьосова;
  • балкон Сергія Уточкіна.

Ринок “Привоз”

Скульптура в самому центрі “Привозу” / фото ілюстративне

“Привоз” — це не звичайний міський ринок, а справжня родзинка Одеси, яка дозволяє відчути на собі легендарний менталітет одеситів з його позитивним відношенням до життя. Відомий одеський сатирик Михайло Жванецький писав, що бути письменником в Одесі дуже легко. Для цього достатньо просто слухати місцеві розмови та ретельно все записувати.

Крім можливості поспілкуватися та поторгуватися з місцевими мешканцями, на “Привозі” можна знайти й смачну їжу, особливо рибу. Зазначимо, що часто її можна спробувати з безплатно. 

Одеський дельфінарій “Немо”

Дельфінарій “Немо” / фото ілюстративне

У 2005-му році майже в самому центрі Одеси відкрився стаціонарний дельфінарій “Немо”, який працює цілий рік і відповідає всім загальноприйнятим міжнародним стандартам. Наразі він є однією з сучасних візитівок міста.

В ньому можна подивитися не тільки за захоплюючими шоу дельфінів та інших морських ссавців, але й спробувати себе у ролі дайвера.

Ціна на квиток на шоу — 400-500 гривень. За можливість сфотографуватися доведеться віддати вже 1500 гривень. Плавання з дельфінами коштуватиме від 5 000 гривень.

Одеський музей західного та східного мистецтва

Одеський музей західного та східного мистецтва / фото з відкритих джерел

Одеський музей західного і східного мистецтва є одним із найкращих і найвідоміших музеїв України. Воно розміщене у палаці купця Абази, спроєктованому в 1856–1858 роках архітектором Оттоном. Будівля зведена у стилі еклектики, котре поєднує елементи бароко, рококо та ампіру.

Сам музей складається з трьох відділів, які об’єднали мистецтво країн Сходу (Китаю, Індії, Тибету, Японії та Ірану), Західної Європи та періоду античності. Зокрема, в ньому можна побачити скульптури Поліклета, картини Караваджо та полотна Рубенса. 

На базі музею практично щотижня проводять різні активності. Це і лекції, і семінари поціновувачів мистецтва, і благодійні кінопокази.

Музей працює щодня з 12:00 до 17:00, вихідний день — середа. Квиток коштує 100 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пам’ять у полум’ї: росіяни показали знімки із квартир бахмутян

Семаковська Тетяна 11:15, 18 Жовтня 2024
Cтарі фотографії з Бахмута / скриншот з росмі

Російські окупаційні війська в одному з пропагандистських Telegram-каналів опублікували відеоролик з Бахмута, в якому показали декілька старих фотографій містян, знайдених в їх зруйнованих в будинках.

Редакція Бахмут IN.UA ділиться обраними кадрами.

Бахмут, старі фотографії містян

За словами російського оператора, він та його команда пройшлися по зруйнованним квартирам бахмутян, де їм вдалося знайти їх фотографії. На них зображене життя одразу декількох поколінь містян.

Гуляння на одній з фотографій / скриншот з росмі
Щасливе сімейне життя минулих поколінь бахмутян / скриншот з росмі
Одразу декілька поколінь жителів Бахмута на одному кадрі / скриншот з росмі
Святкова атмосфера / скриншот з росмі
Шкількі роки бахмутянок / скриншот з росмі
Дитинство на старих фотографіяї / скриншот з росмі

Битва за Бахмут

Офіційно битва за місто почалася з серпня 2022 року. Станом на 11 квітня 2023 року аналітики Інституту вивчення війни візуально підтвердили, що російські сили окупували щонайменше 76,5% міста.

У травні 2023 року наші війська все ще контролювали район “Літака”, але сили противника переважали, місто поступово перейшло під російський контроль. Окупанти назвали це остаточним “звільненням Бахмута”.

Наразі місто майже на 100% зруйноване. Однак, навіть так, ймовірно, в ньому проживає цивільний.

Читайте також:

В Україні збільшили мінімальну суму допомоги по безробіттю

Валентина Твердохліб 17:05, 17 Жовтня 2024
Виплати по безробіттю
Допомога по безробіттю / фото з відкритих джерел

В Україні збільшено мінімальний розмір допомоги безробітним. Нові суми виплат будуть нараховувати з 1 жовтня.

Про це йдеться у постанові №74 правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Допомога по безробіттю: скільки платять

З 1 жовтня 2024 року мінімальний розмір допомоги по безробіттю становить 3 600 гривень і 1 500 гривень.

3 600 гривень виплачуватимуть:

  • застрахованим та зареєстрованим у службі зайнятості як безробітні, незалежно від кількості місяців страхового стажу за останні 12 місяців, що передували зверненню;
  • ВПО, особам, що проживають на тимчасово окупованій території та території, де ведуться бойові дії, якщо вони не мають усіх необхідних документів та зареєстровані як безробітні за спрощеною процедурою;
  • працівники та гіг-спеціалісти юридичних осіб, що перебувають у статусі резидента Дія.Сіті.

Виплати в 1 500 гривень передбачені для:

  • молоді, яка закінчила або припинила навчання в середньому або вищому навчальному закладі, та людей, які звільнилися зі строкової військової служби і потребують сприяння в працевлаштуванні на перше робоче місце;
  • звільнених з останнього місця роботи з негативних причин, наприклад, через прогул.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

sleep mask g632975ab3 1920 8be6c

Як легко адаптуватися до переведення годинника: поради від сомнологині

Вже зовсім скоро Україна знову переводитиме час, аже вже в останнє. Цей процес може викликати в організму стрес та вплинути на добовий ритм, а той […]

Універсальний фрукт з вишуканим смаком: три рецепти зі слив, які зможе приготувати кожен

Дивовижний колір та вишуканий смак — це все про сливу. Утім, вона ще й дуже корисна, адже слива містить величезну кількість вітамінів та мінералів. Редакція […]

11:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро

40 тисяч та 72 дні відпустки: які пільги отримують в Україні усиновлювачі

За час повномасштабного вторгнення росії в Україну збільшилась кількість дітей-сиріт та тих, хто позбавлений батьківського піклування. Одночасно з цим, в країні збільшується й кількість усиновлень. […]

10:00, 20.10.2024 Скопіч Дмитро
maxresdefault 339a0

Як легко перейти на українську: топ-5 порад

Наслідком повномасштабного вторгнення росії в Україну стали не лише руйнування і людські втрати, але й розвиток української мови, адже з кожним днем все більше громадян […]

Сім замість десяти: в Україні скоротили строк отримання термінового паспорта

В Україні скоротили строк отримання та обміну термінового українського паспорта. Тепер документ можна отримати за 7 днів, а не за 10. Про це повідомили у […]

12:00, 19.10.2024 Скопіч Дмитро