Осіння казка починається: куди поїхати на вихідні неподалік Києва

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 20 Вересня 2024
Одна з локацій Межигір’я / фото Межигір’я

Відпочинок, це те чого ми чекаємо після важких робочих днів. Інколи хочеться вирватися з метушні великого міста та відпочити на природі чи насолодитися новими враженнями? Від затишних сіл і мальовничих пейзажів до історичних пам’яток і розважальних комплексів — ці місця стануть ідеальним вибором для проведення часу на вихідних, та дозволять насолодитися відпочинком без зайвих турбот.

Редакція Бахмут IN UA підготували кілька цікавих напрямків, що знаходяться недалеко від Києва. 

Відпочинок: куди можна поїхати недалеко від Києва

Київська область багата на різні активності для громадян, які бажають весело провести вихідні. В ній можна знайти справжні європейські парки, унікальні природні комплекси та навіть справжній кар’єр. Детальніше про кожне з цих місць для відпочинку дізнавайтесь далі в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Парк “Феофанія”

Восени парк “Феофанія” стає прекрасною локацією для відпочинку / фото парку “Феофанія”

Якщо ви шукаєте місце для відпочинку на вихідних, парк Феофанія стане ідеальним варіантом. Розташований всього за кілька кілометрів від столичної метушні, цей парк надає чудову можливість насолодитися природою, прогулятися серед мальовничих ландшафтів і провести час на свіжому повітрі.

Щотижня у понеділок та четвер, вхід вільний.

Краєвиди парку / фото парку “Феофанія”

Щоб відвідати парк в інші дні тижня, необхідно придбати вхідний квиток: 

  • одноразовий вхід для дорослих — 60 гривень;
  • одноразовий вхід для дітей та студентів (за наявності студентського квитка) — 30 гривень.

Пільгу на відвідування парку мають:

  • Герої України;
  • особи з інвалідністю;
  • учасники бойових дій;
  • члени сім’ї загиблого учасника бойових дій;
  • особи, що супроводжують інвалідів з обмеженими фізичними можливостями;
  • учасники ліквідації Чорнобильської катастрофи;
  • діти з багатодітних сімей;

Також, можна замовити екскурсію територією, щоб поринути у світ флори парку “Феофанія”.

Екопарк “Медвино”

Олені – жителі сафарі-парку “Медвино” / фото з Facebook

Сафарі-парк “Медвино” — це унікальний природний комплекс поблизу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, в якому створені всі умови максимально наближені до дикої природи. Це не зоопарк, тому команда екопарку допомагає тваринам почувати себе вільно та відновлювати екосистему регіону. Маленька, але горда місія екопарку — оберігати та збільшувати поголів’я тварин, які занесені до Міжнародної Червоної книги. 

Парк розташований всього в кількох десятках кілометрів від Києва, цей екологічний оазис пропонує унікальну можливість насолодитися природою, активним відпочинком та знайти внутрішній спокій серед осінніх пейзажів. 

Аби відвідати екопарк, необхідно придбати квиток:

  • дорослий квиток — 300 гривень;
  • дитячий квиток — 150 гривень;
  • для дітей до 6 років включно — 1 гривні.

Також, екопарк надає можливість відпочити в глемпах. 

Примітка. Глемпінг – це один із напрямків екотуризму, відпочинок на природі у спеціальних наметах (глемпах) з елементами зручностей готелю: ліжко, меблі, кухня, душ, санвузол. 

За попереднім бронюванням, яке є обов’язковим, можна провести час на природі, не виходячи зі своєї зони комфорту. Тариф залежить від кількості осіб і варіюється від 2600 грн до 3100 грн за ніч. Більше деталей можна знайти на сайті екопарку за посиланням.

Ландшафтний парк “Буки”

Атмосферна локація розташована за 150 кілометрів від Києва / фото парк “Буки”

Якщо ви прагнете знайти місце де можна насолодитися мальовничими краєвидами та спокійною атмосферою, ландшафтний парк “Буки” стане цікавим варіантом саме для вас. Крім того, такий відпочинок допоможе й фізично.

Розташований приблизно за 150 кілометрів від Києва, цей парк вражає своєю природною красою та унікальними ландшафтними рішеннями. В ньому можна знайти водоспади й скелі, доглянутих садів і відпочинкових зон. Загалом, ландшафтний парк “Буки” дозволить розслабитися та побути на самоті з природою.

На території парку знаходиться безліч розваг, а також садиба Івана Суслова, завдяки якому зʼявився парк. Біля входу в парк знаходяться церква і каплиця. На території паркової можна знайти ресторан “Бакожин” та гостьовий будинок.

Парк працює лише у суботу та неділю з 9.00-17.00 (вхід вільний).

Національний парк “Межигірʼя”

Легендарний будинок став музеєм / фото Національний парк “Межигірʼя”

Парк Межигір’я, розташований всього за кілька кілометрів від Києва — відмінний варіант для відпочинку з родиною біля Києва. В парку можна побачити поєднання природних ландшафтів і культурних пам’яток, що робить це місце ідеальним для того, щоб втекти від міського життя і насолодитися спокійною атмосферою та природою. 

Для того, щоб потрапити на територію парку, необхідні вхідні квитки: 

  • дорослі 300 гривень;
  • пенсіонери – 150 гривень;
  •  діти до 14 років – 100 гривень.

Також, на сайті національного парку можна знайти план трьох маршрутів територією:

Ферма “Бабині кози”

На фермі “Бабині кози” можна відчути сільське життя на собі / фото ферма “Бабині Кози”

Відпочинок на фермі, якщо ви шукаєте місце для відпочинку на вихідних в Київській області, яке поєднує в собі елементи сільського життя, природи та унікального досвіду, то ферма “Бабині Кози” стане ідеальним вибором. 

Унікальне місце розташоване недалеко від Києва. Воно пропонує незабутню можливість зануритися у світ сільського життя, насолодитися атмосферою спокою та отримати нові враження.

Саму сімейну ферму “Бабині кози” створили у 2007 році. В ній займаються племінним розведенням кіз зааненської породи, виробництвом сиру та мила з козячого молока. 

Ферма відома своєю дружньою атмосферою і можливістю взаємодіяти з різними тваринами. Відвідувачі можуть погладити та погодувати кіз, дізнатися про їхній догляд та життя на фермі. Для дітей це буде захоплюючий досвід, а для дорослих — можливість повернутися до природи та відчути радість від спілкування з тваринами.

Вартість екскурсії:

  • для дорослих – 250 гривень;
  • для дітей шкільного віку – 150 гривень;
  • дошкільнята — безплатно.

У вартість входить екскурсійне обслуговування та дегустація свіжого молока, витриманих сирів, вина і чаю. 

Запис на екскурсію доступний за номером: +380 (99) 984 3601.

Коростишівський карʼєр

Коростишівський карʼєр часто порівнюють з локаціями Канади та США / фото Коростишівська міська рада

Коростишівський карʼєр – затоплений гранітний кар’єр поблизу міста Коростишів, туристичний об’єкт. Колись у кар’єрі видобували лабрадорит, габро та сірий граніт. Виробництво каменю на кар’єрі під Коростишевом почалось у 1890 році. За сто років кар’єр був одним з найбільших підприємств міста, на базі якого був створений гранітний завод. Після розпаду срср виробництво зупинилося, а кар’єр був затоплений. Відпочинок тут буде насолодою.

Територія навколо кар’єру ідеально підходить для відпочинку на свіжому повітрі неподалік Києва. На його території є численні зони, де можна розташуватися з їжею, насолоджуючись природними пейзажами й тишею. Загалом, це місце стане чудовим варіантом для відпочинку з родиною або друзями на вікенд. 

Коростишівський карʼєр розташований всього за кілька десятків кілометрів від Києва. До нього легко доїхати автомобілем або громадським транспортом. Саме цей факт робить його зручним для одноденних поїздок і короткого відпочинку. 

Дендропарк “Олександрія”

Мост в парку Олександрія / фото парк Олександрія

Парк Олександрія, розташований в місті Біла Церква, всього за кілька десятків кілометрів від Києва, можна назвати однією з природних перлин України. Цей історичний ландшафтний парк вражає багатством зелених насаджень та культурною спадщиною. 

Весь парк пронизує річка / фото парк Олександрія

Парк вражає своїми краєвидами. Тут можна знайти як просторі газони та доглянуті клумби, так і природні зони з лісовими насадженнями. Величезні алеї, живописні стави та мальовничі містки створюють неповторну атмосферу спокою і гармонії.

Вартість вхідного квитка до парку:

  • для дорослих — 35 гривень (на велосипедах — 45 гривень);
  • для студентів та школярів — 10 гривень (на велосипедах — 20 гривень);
  • для пенсіонерів — 2 гривні;
  • для ВПО: дорослі — 10 гривень, а для студентів й школярів — безплатно, пенсіонери — 2 гривні;
  • Інвалідам  I,  II   групи; ліквідаторам аварії на ЧАЕС І, II категорії, учасникам АТО, ООС, ветеранам війни, дітям війни, багатодітним сімʼям, родині загиблого військовослужбовця чи військовослужбовиці — безплатно.

Вартість вхідного квитка до музею:

  • для дорослих — 50 гривень;
  • для студентів, школярів та пенсіонерів — 25 гривень;
  • для ВПО — дорослі — 25 гривень, а студенти, школярі, пенсіонери — 10 гривень;
  • для родини загиблого військовослужбовця чи військовослужбовиці — безплатно.

Над текстом працювала практикантка Софія Чорнобай

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Приборкувачка драконів та Темряк: які мультфільми подивитися дітям

Семаковська Тетяна 12:00, 4 Серпня 2024
“Думками навиворіт” / кадр з фільму

Нерідко батьки ставлять собі питання, як мультфільми впливають на дітей, та які мультфільми можна показувати дітям? Наприклад, деякі мультики можуть викликати у дитини роздратування чи злість, а інші навпаки заспокоюють та вчать толерантності й взаємодопомозі. Мультики 2024 року є дуже різними й кожна мама чи тато зможуть знайти щось цікаве для свого чада.

Редакція підібрала 5 мультфільмів, які можна дивитися всією родиною.

Мультфільми для школярів

Повчальні мультики для дітей допомагають формувати дитині світогляд, вчать розрізняти свої емоції та емоції інших дітей й дорослих. При виборі мультфільму варто звертати увагу на вік дитини, наприклад мультики для дітей 6-7 років не мають бути надто довгими, у іншому випадку дитина не зможе сконцентруватися, а от для дитини мультики для дитини 11-12 років вже можна обирати стрічки на годину та більше. У підбірці ви знайдете мультфільми для всієї сім’ї.

Думками навиворіт 2

Дивитися мультфільм “Думками навиворіт” 2 українською можна в кінотеатрах або ж дочекатися виходу на платформі Sweet.TV. Цей мультфільм для підлітків буде знахідкою. Головна героїня Райлі намагається зрозуміти себе та свій шлях у житті. Дівчинка переїжджає у нове місто, їй доводиться заново шукати друзів, але водночас не втратити себе.

Оріон і Темряк

“Оріон і темряк”, цей мультфільм для дітей віком 8-12 років буде знахідкою, особливо якщо ваша дитина переживає тривожність або ж їй важко завести нових друзів. За сюжетом, головний герой Оріон боїться практично всього, але найбільше його лякає темрява. Одного вечора Оріон зустрічається з Темряком, цей добрий велетень допомагає хлопчику побороти страхи.

Приборкувачка драконів

Мультфільм “Приборкувачка драконів” розповідає нам історію дівчинки у стародавньому Китаї. За сюжетом головна героїня повинна стати союзницею дракона, адже колись люди та дракони жили разом. Мультфільм підходить для дітей від 6 років.

Велетні Ла-Манчі

Мультфільм “Велетні Ла-Манчі” українською мовою вийшов у кінотеатрах у 2024 році. У головній ролі 11-річний хлопчик Альфонсо та його друзі Пончо й Вікторія. Друзі разом мають врятувати рідне місто від шторму. Цей добрий мультфільм для дітей демонструє дружбу та вчить взаємодопомоги.

Снупі представляє: з поверненням, Франкліне

Мультфільми для дітей англійською мовою допоможуть їм швидше опанувати нову мову. У 2024 році вийшов мультфільм “Снупі представляє: з поверненням, Франкліне”. Ця історія розповідає походження Франкліна Армстронга.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де шукати своїх: 5 цікавих молодіжних місць в Києві

Семаковська Тетяна 15:00, 15 Лютого 2024

kiev g47d4f201f 1920 f664bЧерез війну чимало бахмутян опинилися далеко від дому та звичного укладу життя. На щастя, в кожному місті є певні культурні осередки, де молодь може відпочивати та розвиватися разом. Така ж сама ситуація й в столиці.

Про те, де збирається молодь в Києві та як можна цікаво й корисно провести час у колі однодумців, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Молодіжні місця у Києві

В столиці налічується не мала кількість місць для відпочинку, але лише декілька з них можна назвати справжніми “перлинами”. Майже всі вони локальні та відомі малій кількості тих, хто проживає в Києві.

Книгарня “Сяйво”

Книгарня “Сяйво”. Фото: Фейсбук

Муніципальна книгарня “Сяйво” — одне з тих місць, яке обожнюють місцеві. В ній можна не тільки почитати книгу, але й випити смачної кави або сходити на багаточислені лекції. Цієї неділі у книгарні, наприклад, відбулася зустріч з Єфремом Лукацьким — фотокореспондентом Associated Press. Або ще: щосуботи в книгарні для усіх, хто має середній та високий рівень знань з української проводять курси з української мови.

Майже всі події є безплатними, організатори просять тільки проходити реєстрацію. Стежити за актуальними можна на сторінці.

ВДНГ

Урбан-парк на ВДНГ. Фото: ВДНГ

ВДНГ — це культове місце, де збираються чимало киян, зокрема молодь. Насамперед ВДНГ презентує себе, як культурно-просвітницький центр та місце проведення міжнародних й національних фестивалів. Саме тут можна знайти рекордну кількість сімейних розваг у столиці.

На території центру працює урбан-парк, де свої навички можуть випробувати як діти, так й дорослі. Осінню на ВДНГ можна приходити, щоб поїсти яблука, а літом та весною радимо завітати в теплицю, яка розміщена на цій території. Крім того, у 16-ому павільйон ВДНГ діє тимчасовий притулок для тварин “Виставковий центр”, працює щодня з 10:00 до 17:00. Всі охочі можуть вигуляти тваринку: 9:00-11:00 та 15:00-17:00.

Планета метеликів

Метелик на ВДНГ. Фото: ВДНГ

На ВДНГ є ще одна цікава локація, яка може вразити — це Планета метеликів. Вона представляє собою єдину в Україні виставку-ферму живих метеликів, яких можна брати на руки та фотографувати. Розміщений цей осередок  в павільйоні 11. По дорозі можна відвідати й оранжерею.

Клуб “Closer”

Творчий простір Closer. Фото: Фейсбук

“Closer” — це техно-клуб у підвалі з численними проходами й тунелями, баром, терасою. Місце унікальне тим, що з початку повномасштабного вторгнення активно допомагало ЗСУ. Гості клубу плели сітки та готували їжу. Вони також організовують різні події. Так, до прикладу, минулого року представникик клубу відзначили Масницю у традиційному українському стилі. Тут влаштовують не просто івенти, а справжні культурні осередки, на яких знайомляться з мистецтвом та світобаченням інших культур й спільнот.

Подивитися актуальні події, які організовує Closer можна за посиланням.

Дикий Театр

Кадр з вистави в Дикому театрі. Фото: Фейсбук

Дикий театр — це незвичайний камерний театр, який приваблює всі вікові категорії власними п’єсами.

Зараз в театрі проводиться вистава “Кайдаші.2.0”. Це сучасна інтерпретація класичної “Кайдашевої сім’ї”, де висвітлюють актуальні проблеми сьогодення та іронізують над життєвими негараздами. Придбати квитки та стежити за репертуаром театру можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де можна знайти списки полонених: корисні контакти для родин

Військовополонені — пошук інформації про них часто є складним та довготривалим процесом. Детальніше про те, якщо робити, якщо ваша близька людина в полоні та як […]

17:30, 03.10.2024 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

9 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Авторизація через Дію.Підпис: що це таке та як її пройти

Дія.Підпис — сучасний електронний підпис, який використовують для підписання документів та оформлення послуг застосунку та на порталі Дія. Він також створює можливість для авторизації в […]

16:20, 02.10.2024 Скопіч Дмитро

З російської окупації в Європу: як виїхати до країн ЄС з українським паспортом

Наразі багато українців опинилися в складних умовах життя в російській окупації, де їх змушують відмовлятися від усього українського на користь російського. Зокрема, мова йде про […]

Що варто купити, щоб підготуватися до комфортної зими: список необхідної техніки

Зима в Україні у 2024-2025 році буде складною. В першу чергу, через можливі блекаути. Про це вже неодноразово розповідали представники влади. Саме тому вже варто […]

15:10, 01.10.2024 Скопіч Дмитро