Хто виграв національний відбір Євробачення-2024 в Україні

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:30, 5 Лютого 2024
Кубок Євробачення / фото ілюстративне

Увечері, 4 лютого, відбулося оголошення результатів Національного відбору на пісенний конкурс Євробачення від України. Перемогу виборов незвичний дует двох подруг.

Хто представить Україну на Євробаченні у 2024

Перемогу в цьому році здобули відома в мережі реперка alyona alyona та співачка Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Їх виступ отримав 10 балів від журі та найвищу, 11 балів, від глядачів.

Загалом проголосувало 1 мільйон 167 тисяч глядачів, серед яких, як зазначає Jerry Heil, за дует віддали свої голоси понад 720 тисяч осіб.

Наша задача — зробити так, щоб українська музика звучала. Постійно звучала! Дякуємо вам, що допомагаєте нам це зробити! І дякуємо Збройним Силам України, завдяки яким у нас є можливість творити й жити у вільній країні!,

Jerry Heil // в Instagram

Саму ж пісню переможців можна назвати одою незламності духу жінок, на долю яких через війну випадає багато випробувань.

Хто у списку фіналістів на нацвідборі

Друге місце на відборі до пісенного конкурсу зайняв гурт Ziferblat, який став відкриттям для багатьох українців. Вони зі своєю піснею “Place I Call Home” змогли отримати максимальні 11 балів від журі та 8 від глядачів, тобто 19 загалом.

Третє місце відійшло вже досвідченому Melovin. У цьому році йому та його пісні “DREAMER” вдалося отримати 9 та 9 балів від журі та глядачів, що у сумі дало 18.

Місця нижче посіли:

  • YAKTAK. 6 балів від журі та 10 від глядачів. Загалом 16;
  • YAGODY. 7  балів від журі та 7 від глядачів. Загалом 14;
  • INGRET. 8 балів від журі та 2 від глядачів. Загалом 10;
  • SKYLERR. 3 балів від журі та 6 від глядачів. Загалом 9;
  • ANKA. 5 балів від журі та 4 від глядачів. Загалом 9;
  • DREVO. 4 бали від журі та 3 від глядачів. Загалом 7;
  • NAHABA. 1 бал від журі та 5 від глядачів. Загалом 6;
  • NAZVA. 2 бали від журі та 1 від глядачів. Загалом 3.

Коли та де відбудеться Євробачення-2024

68-й пісенний конкурс відбудеться у Швеції, в місті Мальме. Перший та другий півфінали відбудуться 7 та 9 травня відповідно, а грандфінал — 11 травня. Чутливий дует українок почне свій шлях на пісенному конкурсі з першого півфіналу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Заблокують перекази: які обмеження для біженців готує Німеччина

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:55, 2 Лютого 2024
Німецький прапор / фото з відкритих джерел

Влада майже усіх федеральних земель Німеччини домовилась про створення платіжної картки для біженців. Вона буде діяти лише на території Німеччини та обмежить використання грошей, які отримують біженці, як соцдопомогу.

Про це йдеться у публікації німецького видання Bild.

Обмеження для біженців у Німеччині

Нова платіжна карта для шукачів притулку в Німеччині буде мати ряд серйозних обмежень. Так, віднині перекази з картки на банківські рахунки буде заблоковано. Це означає, що біженці не зможуть відправляти кошти родичам у країни походження.

Кошти, що надаються відповідно до Закону про допомогу шукачам притулку, призначені для забезпечення потреб для існування на території Німеччини та, при усій повазі, не призначені для фінансування сімей на батьківщині,

Штефан Вайль // прем’єр-міністр Нижньої Саксонії

Окрім цього, картку не можна буде використовувати для оплати товарів чи послуг за кордоном. Вона буде діяти виключно на території самої Німеччини для оплати будь-чого, в тому числі й алкогольних напоїв.

Влада кожної області країни також впровадить власні ліміти на зняття готівки з картки.

У разі нецільового використання коштів, влада може заблокувати картку або повністю анулювати її.

Скільки українських біженців є в Німеччині

За останніми даними, які опублікували в Neue Osnabrücker Zeitung, на початок січня 2024 у Німеччині знаходилися 1 мільйон 132 тисячі громадян України. На початку 2023 року їх кількість дорівнювала 1 мільйону 45 тисячам.

Наразі країна скорочує виплати біженцям, а також займається рівномірним розподіленням українців серед усіх федеральних земель. Наприклад, Нижня Саксонія вже не приймає біженців. Вона відправляє новоприбулих громадян України до інших федеральних земель, значно більше, ніж мала б.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Книжковий клуб: що це таке та як організувати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:40, 31 Січня 2024
Літературний клуб — один з видів діяльності / фото з відкритих джерел

Спілкування з однодумцями — допомагає генерувати ідеї та забезпечує гарним настроєм. Своєю чергою, клуби — один зі способів, який допомагає об’єднати групу людей зі спільними інтересами та створити максимально комфортні умови для спілкування. Як працюють такі об’єднання? Як створити власний книжковий клуб?

Відповіді на ці питання шукайте в матеріалі редакції Бахмут IN.UA

Клуб по інтересах це…

Людям властиво об’єднуватися в певні групи. Саме тому клуби можуть бути різними, мабуть, настільки, наскільки це можливо. Наприклад, вони можуть об’єднувати тих, хто:

  • любить природу;
  • займається спортом;
  • переглядає фільми певних жанрів (драма, комедія, фентезі, жахи тощо);
  • грають в комп’ютерні ігри тощо.

Як створити власний клуб

Перш за все, слід подбати про вибір тематики, адже саме від цього залежить майже все. 

Читання в бібліотеці / фото ілюстративне

Наступним кроком стане назва. Цікава назва з урахуванням головної тематики клубу зможе привернути увагу потенційних членів вашого осередку. Також варто подумати над тим, чи можливе скорочення назви до абревіатур та чи гарно вона буде звучати.

Далі слід визначитися з місцем, де будуть проводитися зустрічі. Найкращими для цього локаціями стануть ті, які можна буде використовувати на регулярній основі. Це можуть бути коворкінги або інші спеціальні місця, які можуть надавати приміщення. Загалом зустрічі можуть проводитися будь-де, навіть у когось вдома.

Наступним кроком стане створення ресурсів в мережі клубу та розробка основного кодексу. Перший допоможе інформувати про зустрічі та знаходити нових членів, а другий — відрегулювати важливі аспекти, наприклад:

  • посади й хто буде їх займати;
  • дні для зустрічей та їх регулярність;
  • діяльність (чим займається клуб, що для цього потрібно тощо);
  • членський внесок та чи потрібен він.

Як залучити людей до товариства по інтересах

Постійне залучення нових членів — це головна особливість будь-якого клубу, адже саме так гарантується його розвиток. Для цього варто провести невелику рекламу, для якої слід підготувати загальну інформацію про клуб та перенести її на листівки, плакати й до мережі, до Facebook. Також не слід забувати про “сарафанне радіо”

Книжкові клуби: як їх організувати

Одним з найпопулярніших нині різновидів клубів за інтересами є читацькі гуртки. Завдяки ним різні люди, які люблять читати книги можуть спільно обговорювати цікаві сюжети, новинки книгарень та просто гарно проводити час

У книжкових клубах зустрічі можуть проводитися як онлайн, так й офлайн. Їх регулярність залежить від книги, яку читають учасники. Її обирають на голосуванні. Може бути одна на місяць, за умови якщо книга велика на 500-600 сторінок, то зустріч може бути одна на місяць та при тому, що всі учасники завершать читання. Якщо книга мала, то може бути 2-3 зустрічі на місяць, відповідно 2-3 прочитаних книги.

Книжки на полиці / фото ілюстративне

Окрім того, такий вид діяльності потребує більше сил на організацію. Наприклад, стосовно місця проведення. Ідеальними місцями стануть бібліотеки чи книгарні. Також слід подбати про питання фінансування. Якщо клуб буде брати членські внески, то йому будуть доступні, наприклад, спеціальні платні лекції.

Як проходять зустрічі в книжкових клубах

Літературні клуби проходять майже завжди по одному сценарію. Куратор зустрічі обирає автора та його твір, після чого готує невеличку розповідь про них. В кінці голова ставить питання, в результаті якого учасники або погоджуються ознайомитися з книгою або ні. 

У випадку, якщо книга була обрана, людям надається певний час до наступної зустрічі, за який потрібно прочитати книгу. Вже коли учасники знову зустрічаються проходить обговорення книги, її сюжету, проблемних питань. 

Інколи замість звичайних зустрічей можуть проходити тематичні лекції з сучасними авторами або відвідування різних культурних закладів, музеїв, бібліотек, виставок тощо

Відомі українські літературні клуби

Львівський клуб “Почитати”. Він був заснований у лютому 2013 року, коли ініціатрока проєкту Дзвінка Швед написала в Facebook оголошення про пошук людей, які хотіли б обговорити прочитані книжки.

Зустріч представників клубу “Почитати” / фото Facebook

Зараз клуб збирається двічі на місяць. Локації обираються залежно від тематики книги, про яку буде йти мова. Наприклад, обговорення “Механічного апельсина” Ентоні Берджеса проходило в унікальному барі в стилістиці роману.

Загалом представники клубу читають художню літературу. Декілька разів це була підліткова література.

Клуб “Пломінь” базується в Києві. Це об’єднання людей, яке проводить багато просвітницьких заходів. Окрім того, він органузовує літературні зустрічі.

Зустріч літературного клубу “Пломінь” / фото Читомо

Члени клубу зустрічаються в Козацькому Домі поблизу Майдану Незалежності. Нерідко вони обговорюють художню літературу, але інколи й публіцистику.

Зазначимо, що клуб щоквартально випускає культурологічний журнал і навіть видає книжки. Якщо відвідувач захоче написати статтю, то представники товариства допоможуть у цьому.

Загалом пошук літературних клубів можна почати з Goоgle, але з більшою ймовірністю знайти щось дійсно цікаве можна у Facebook, Instagram, Telegram.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]

Гуртожиток для ВПО, сіль і техніка: на що витрачають гроші у Донецькій області в листопаді

10 мільйонів на реконструкцію Слов’янської лікарні, 112 мільйонів на утримання доріг та понад 30 мільйонів на техніку. Аналізуємо на Прозорро найбільші закупівлі Донецької області у […]

12:00, 21.11.2024 Носуля Марина