Хто така наталія никонорова: досьє на сенаторку росії від “днр”

Валентина Твердохліб 16:40, 9 Жовтня 2024
наталія никонорова
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Наталія никонорова регулярно фігурує в російських новинах, як представниця днр. З 2022 року вона обіймає посаду сенаторки рф від “днр”.

Звідки родом наталія никонорова та як вона будувала “кар’єру в днр”? Редакція “Бахмут IN.UA” зібрала детальне досьє на колаборанку.

наталія никонорова
наталія никонорова / фото росджерела

Наталія никонорова: звідки родом

Наталія никонорова народилася 28 вересня 1984 року. Її точне місце народження в різних джерелах відрізняється. Раніше вказувалося, що місцем її народження є Донецьк. Але після вступу на посаду сенаторки рф, в російських джерелах стали вказувати, що никонорова народилася в санкт-петербурзі.

Дитинство наталії никонорової пройшло в Донецьку. Там вона закінчила місцеву школу №115. Вищу освіту поїхала здобувати в Київ.

Наталія никонорова: зв’язок з Україною

У 2001 році наталія никонорова вступила до приватного навчального закладу Міжнародний Соломонів університет. У 2005 році вона продовжила навчання на юридичному факультеті Київського національного економічного університету. У 2006 році отримала диплом магістра за спеціальністю “Правове регулювання економіки”. З 2008 року навчалася в аспірантурі Інституту держави і права ім. Володимира Корецького НАН України.

З 2006 по 2012 роки працювала помічницею народного депутата України Святослава Піскуна.

Коли в Києві розпочалася Революція Гідності, наталія никонорова не підтримала її. Натомість її підтримку отримали проросійські заворушення в Донецьку. Вона виступила “за” створення так званої донецької народної республіки і восени 2014 року повернулася в рідний Донецьк.

Скриншот із біографії наталії никонорової на сайті органів окупаційної влади

Кар’єра в “днр”

Після повернення в Донецьк никонорова одразу ж стала на сторону самопроголошеної влади і почала працювати на неї. Її перша посада — керівник юридичного управління парламенту “днр”.

У 2016 році никонорову призначили міністеркою закордонних справ “днр”, також її було обрано головою спеціальної комісії з фіксації та збору доказів “військових злочинів української влади на Донбасі”. За участі членів комісії та “громадських активістів” вона організувала систематичне отримання заяв від жителів Донеччини про те, що загибель їхніх родичів, отримання поранення і травм, знищення житла відбулося внаслідок “умисних дій Збройних сил України та за наказами військового і політичного керівництва України”. Усі ці сфабриковані докази никонорова особисто представляла на засіданнях Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України в Мінську.

Повідомлення про призначення никонорової міністеркою закордонних справ “днр” / скриншот із росджерел
наталія никонорова
наталія никонорова на посаді міністерки закордонних справ / фото росджерела

У 2022 році, після входження “днр” і “лнр” до складу росії, посаду міністерки закордонних справ “днр” було скасовано. Натомість ватажок “днр” пушилін призначив никонорову співпредставницею республіки в раді федерації рф.

Указ про призначення никонорової сенаторкою рф

Наталія никонорова: кар’єра в росії

З 20 грудня 2022 року никонорова обіймає посаду сенаторки ради федерації російського парламенту. Перебуваючи на цій посаді, вона увійшла до складу комітету з міжнародних справ.

наталія никонорова
наталія никонорова в парламенті рф / фото росджерела

У 2023 році за свою “роботу” була відзначена російськими нагородами — медаллю ордена “за заслуги перед батьківщиною” та орденом пошани.

Нагородження никонорової орденом / фото росджерела

Наразі, перебуваючи у складі парламенту росії, никонорова виступає своєрідним “містком” між “днр” і росією. Вона є представницею так званої “республіки”, а також забезпечує функціонування всіх гілок влади загарбників на окупованих територіях.

Російська парламентарка займається і законотворчою діяльністю. Зокрема, розробляє зі своїми колегами-росіянами нові нормативно-правові акти для окупованих територій. У серпні цього року никонорова брала участь у розробці низки документів.

Нормативно-правові акти для “нових” регіонів / скриншот із росджерел

Одним із питань, яким опікується наталія никонорова є інтеграція освітніх закладів окупованих територій до російських стандартів. Завершити “інтеграцію” планується до 2026 року. Про це никонорова розповіла в інтерв’ю одному з російських видань.

Про інтеграцію навчальних закладів / скриншот

Піднімалася у розмові і тема “ждунів”. Так росіяни називають вчителів, які залишилися на окупованих територіях і продовжують викладати онлайн в українських школах.

никонорова про “ждунів” / скриншот

За сприяння никонорової на окупованих територіях також проводять зустрічі школярів з “учасниками сво”. Для пропагандистської роботи з дітьми навіть створили окремий проєкт — “привіт росія”. Він реалізується за підтримки адміністрації голови “днр”.

наталія никонорова
Зустріч наталії никонорової з російськими військовими / фото росджерела
Про проєкт “привіт росія” / скриншот із росджерел

Парламентарка з “днр” також координує проєкт жіночого руху прокремлівської партії “единая россия”. Він діє і на окупованих територіях. У межах проєкту в окупованих населених пунктах Донеччини відкривають жіночі клуби та жіночі політшколи від “единой россии”.

наталія никонорова
наталія никонорова на всеросійському жіночому форумі / фото росджерела

Жіночі клуби від “единой россии” працюють у Донецьку, Дебальцевому, Макіївці, Єнакієвому, Маріуполі та Харцизьку. Цьогоріч нові клуби відкрили ще й в Ясинуватій та Сніжному (Горлівський район).

Допис никонорової за 11 червня 2024 року / скриншот

Наталія никонорова: санкції і кримінальні справи

Цьогоріч слідчі СБУ на підставі зібраних даних і доказів повідомили наталії никоноровій підозру у створенні терористичної групи чи терористичної організації, а також у колабораційній діяльності. За це їй загрожує до 15 років позбавлення волі.

Окрім цього, наталія никонорова знаходиться під персональними санкціями країн ЄС, Великобританії, США, Канади, Швейцарії, Австралії і Японії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:05, 19 Травня 2025
Соціальне житло для переселенців з Маріуполя / фото Маріупольська міськрада

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення та міністр розвитку громад і територій України Олексій Кулеба в коментарі виданню Інтерфакс-Україна.

Соціальне житло в Україні 2025

За словами Олексія Кулеби, в уряді наразі розглядають 50 громад, які можуть стати учасниками проєкту зі створення соціального житла. ЄІБ вже проводить оцінку пілотного проєкту, а підписання першої угоди можливе вже у 2025 році — після ухвалення Урядом усіх необхідних нормативно-правових актів.

Віцепрем’єр-міністр Олексій Кулеба додав, що суть проєкту полягає не лише в будівництві житла, а в чіткому розумінні цільової аудиторії з самого початку його реалізації. Уряд розглядає проєкти у зв’язку з економічною активністю в регіоні або з конкретними ініціативами місцевої влади. Зокрема, якщо голова громади або міський голова заявляє про готовність збудувати житло для двох тисяч родин, маючи розуміння того, де ці люди працюватимуть і де навчатимуться їхні діти, такий проєкт отримує перспективу для реалізації.

Як зазначають представники Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань ВПО, під час реалізації пілотної фази ініціативи планується побудувати понад 6 тисяч квартир для 16–18 тисяч громадян у 15 громадах, розташованих у центральній та західній Україні. Загалом на першому етапі передбачено будівництво близько 50 тисяч квартир.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Удар по Краматорську: росіяни атакували місто, є поранені

Валентина Твердохліб 13:10, 19 Травня 2025
краматорську
Наслідки ворожого удару / фото Краматорська міськрада

Росіяни здійснили вдарили по Краматорську. Внаслідок атаки постраждав приватний сектор міста.

Про це повідомляє Краматорська міськрада.

Удар по Краматорську 19 травня

Росіяни обстріляли місто Краматорськ. Удар прийшовся по приватному сектору.

За попередньою інформацією, внаслідок обстрілу є постраждалі. Точну кількість поранених поки не повідомляють.

Наразі на місці обстрілу працюють служби. Вони встановлюють наслідки обстрілу і надають допомогу постраждалим.

Нагадаємо, що мешканці та мешканки Краматорська, які постраждали внаслідок обстрілів, можуть отримати матеріальну допомогу. Вона передбачена людям, які офіційно зареєстровані в місті, та переселенцям, які фактично проживають у Краматорську і перебувають на обліку ВПО. Розмір матеріальної допомоги становить від 5 тисяч гривень. Як отримати матеріальну допомогу при пораненні, читайте в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

50 тисяч квартир: в Україні обирають громади для будівництва соцжитла

Міністерство розвитку громад розглядає можливість залучити до 50 громад до пілотного проєкту зі створення соціального муніципального житла. Ініціативу планують реалізувати за підтримки Європейського інвестиційного банку […]

14:05, 19.05.2025 Скопіч Дмитро
краматорську

Удар по Краматорську: росіяни атакували місто, є поранені

Росіяни здійснили вдарили по Краматорську. Внаслідок атаки постраждав приватний сектор міста. Про це повідомляє Краматорська міськрада. Удар по Краматорську 19 травня Росіяни обстріляли місто Краматорськ. […]

впо

Багатодітні родини-ВПО можуть отримати гуманітарну допомогу в Дніпрі: умови

У Дніпрі видаватимуть гуманітарну допомогу переселенцям і переселенкам з Донеччини. Її надаватимуть окремо на кожну родину. Для отримання допомоги треба пройти попередню реєстрацію. Про це повідомляє благодійна […]

олена зеленська

Переселенка з Часів Яру серед організаторів заходу, який відвідала Олена Зеленська: як пройшла подія

Перша леді Олена Зеленська приїздила з робочим візитом до Волині. Там вона відвідала музей сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку, де відбувся День спільнодії “СенсоТека” […]

бахмут

Бахмут не відбудовуватимуть: росія може перетворити зруйноване місто на “туристичний об’єкт”

Окупаційна адміністрація так званої “днр” заявила, що розглядає можливість не відновлювати зруйновані російською армією українські міста, зокрема Бахмут, а “законсервувати” їх як “місця пам’яті про […]