Хто така наталія никонорова: досьє на сенаторку росії від “днр”

Валентина Твердохліб 16:40, 9 Жовтня 2024
наталія никонорова
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Наталія никонорова регулярно фігурує в російських новинах, як представниця днр. З 2022 року вона обіймає посаду сенаторки рф від “днр”.

Звідки родом наталія никонорова та як вона будувала “кар’єру в днр”? Редакція “Бахмут IN.UA” зібрала детальне досьє на колаборанку.

наталія никонорова
наталія никонорова / фото росджерела

Наталія никонорова: звідки родом

Наталія никонорова народилася 28 вересня 1984 року. Її точне місце народження в різних джерелах відрізняється. Раніше вказувалося, що місцем її народження є Донецьк. Але після вступу на посаду сенаторки рф, в російських джерелах стали вказувати, що никонорова народилася в санкт-петербурзі.

Дитинство наталії никонорової пройшло в Донецьку. Там вона закінчила місцеву школу №115. Вищу освіту поїхала здобувати в Київ.

Наталія никонорова: зв’язок з Україною

У 2001 році наталія никонорова вступила до приватного навчального закладу Міжнародний Соломонів університет. У 2005 році вона продовжила навчання на юридичному факультеті Київського національного економічного університету. У 2006 році отримала диплом магістра за спеціальністю “Правове регулювання економіки”. З 2008 року навчалася в аспірантурі Інституту держави і права ім. Володимира Корецького НАН України.

З 2006 по 2012 роки працювала помічницею народного депутата України Святослава Піскуна.

Коли в Києві розпочалася Революція Гідності, наталія никонорова не підтримала її. Натомість її підтримку отримали проросійські заворушення в Донецьку. Вона виступила “за” створення так званої донецької народної республіки і восени 2014 року повернулася в рідний Донецьк.

Скриншот із біографії наталії никонорової на сайті органів окупаційної влади

Кар’єра в “днр”

Після повернення в Донецьк никонорова одразу ж стала на сторону самопроголошеної влади і почала працювати на неї. Її перша посада — керівник юридичного управління парламенту “днр”.

У 2016 році никонорову призначили міністеркою закордонних справ “днр”, також її було обрано головою спеціальної комісії з фіксації та збору доказів “військових злочинів української влади на Донбасі”. За участі членів комісії та “громадських активістів” вона організувала систематичне отримання заяв від жителів Донеччини про те, що загибель їхніх родичів, отримання поранення і травм, знищення житла відбулося внаслідок “умисних дій Збройних сил України та за наказами військового і політичного керівництва України”. Усі ці сфабриковані докази никонорова особисто представляла на засіданнях Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України в Мінську.

Повідомлення про призначення никонорової міністеркою закордонних справ “днр” / скриншот із росджерел
наталія никонорова
наталія никонорова на посаді міністерки закордонних справ / фото росджерела

У 2022 році, після входження “днр” і “лнр” до складу росії, посаду міністерки закордонних справ “днр” було скасовано. Натомість ватажок “днр” пушилін призначив никонорову співпредставницею республіки в раді федерації рф.

Указ про призначення никонорової сенаторкою рф

Наталія никонорова: кар’єра в росії

З 20 грудня 2022 року никонорова обіймає посаду сенаторки ради федерації російського парламенту. Перебуваючи на цій посаді, вона увійшла до складу комітету з міжнародних справ.

наталія никонорова
наталія никонорова в парламенті рф / фото росджерела

У 2023 році за свою “роботу” була відзначена російськими нагородами — медаллю ордена “за заслуги перед батьківщиною” та орденом пошани.

Нагородження никонорової орденом / фото росджерела

Наразі, перебуваючи у складі парламенту росії, никонорова виступає своєрідним “містком” між “днр” і росією. Вона є представницею так званої “республіки”, а також забезпечує функціонування всіх гілок влади загарбників на окупованих територіях.

Російська парламентарка займається і законотворчою діяльністю. Зокрема, розробляє зі своїми колегами-росіянами нові нормативно-правові акти для окупованих територій. У серпні цього року никонорова брала участь у розробці низки документів.

Нормативно-правові акти для “нових” регіонів / скриншот із росджерел

Одним із питань, яким опікується наталія никонорова є інтеграція освітніх закладів окупованих територій до російських стандартів. Завершити “інтеграцію” планується до 2026 року. Про це никонорова розповіла в інтерв’ю одному з російських видань.

Про інтеграцію навчальних закладів / скриншот

Піднімалася у розмові і тема “ждунів”. Так росіяни називають вчителів, які залишилися на окупованих територіях і продовжують викладати онлайн в українських школах.

никонорова про “ждунів” / скриншот

За сприяння никонорової на окупованих територіях також проводять зустрічі школярів з “учасниками сво”. Для пропагандистської роботи з дітьми навіть створили окремий проєкт — “привіт росія”. Він реалізується за підтримки адміністрації голови “днр”.

наталія никонорова
Зустріч наталії никонорової з російськими військовими / фото росджерела
Про проєкт “привіт росія” / скриншот із росджерел

Парламентарка з “днр” також координує проєкт жіночого руху прокремлівської партії “единая россия”. Він діє і на окупованих територіях. У межах проєкту в окупованих населених пунктах Донеччини відкривають жіночі клуби та жіночі політшколи від “единой россии”.

наталія никонорова
наталія никонорова на всеросійському жіночому форумі / фото росджерела

Жіночі клуби від “единой россии” працюють у Донецьку, Дебальцевому, Макіївці, Єнакієвому, Маріуполі та Харцизьку. Цьогоріч нові клуби відкрили ще й в Ясинуватій та Сніжному (Горлівський район).

Допис никонорової за 11 червня 2024 року / скриншот

Наталія никонорова: санкції і кримінальні справи

Цьогоріч слідчі СБУ на підставі зібраних даних і доказів повідомили наталії никоноровій підозру у створенні терористичної групи чи терористичної організації, а також у колабораційній діяльності. За це їй загрожує до 15 років позбавлення волі.

Окрім цього, наталія никонорова знаходиться під персональними санкціями країн ЄС, Великобританії, США, Канади, Швейцарії, Австралії і Японії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Семаковська Тетяна 18:00, 3 Квітня 2025

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які разом з нами підтримають важливі ініціативи та розвиватимуть регіон.

Що дамо взамін на твою підписку?

Ми розігруватимемо книгу “Бахмут. Хроніки незламної фортеці” та авторський стікерпак серед кожних нових 10 підписників і так поки не зберемо перших 50 учасників.

Умови участі:

Для участі в розіграші необхідно підписатися на спільноту Бахмут IN.UA. Це можна зробити за посиланням https://bahmut.in.ua/donat/

Серед кожних 10 підписників ми розігруватимемо 1 книгу. Загалом за підтримку улюбленого медіа з Бахмута можна виграти 5 книг та авторський стікерпак. 

Період проведення:

Конкурс триває від сьогодні до кінця березня (або не давати взагалі)

Розіграш кожної книги відбуватиметься після кожних 10 нових підписників. Переможці будуть обрані випадковим чином.

Оголошення результатів:

Імена переможців ми опублікуємо у закритому чаті для учасників спільноти. Переможець отримає книгу та стікерпак на вказану адресу.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Книга про Бахмут в обмін на підтримку нашого медіа!

Ми раді будемо вітати тебе серед учасників нашої спільноти. Це місце для тих, хто любить Бахмут, Донеччину та Український Схід. Ми прагнемо об’єднати людей, які […]

Продуктові набори у Києві для краматорців: названо 6 категорій, які можуть її отримати

У Києві працює хаб для мешканців міста Краматорськ, які евакуювалися до столиці. Отримати допомогу тут можуть деякі категорії ВПО, зокрема учасники бойових дій та люди […]

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Бахмут у російській пропаганді: окупанти завішали місто плакатами до “9 травня”

На вулицях Бахмута російська армія почала вивішувати пропагандистські плакати на білбордах (рекламні щити). По місту помітно кілька великих плакатів. Таким чином окупанти “прикрашають Бахмут до […]