Топ-чиновниця днр наталія никонорова отримала підозру від СБУ

Валентина Твердохліб 15:25, 12 Вересня 2024
наталія никонорова / фото росджерела

СБУ оголосила підозру в низці злочинів колаборантці наталії никоноровій, яка займала високі посади в днр. У разі арешту їй загрожує довгий термін за ґратами.

Про це під час брифінгу повідомила керівниця пресслужби ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях Галина Прищепа.

Наталія никонорова: підозра

На сьогодні один із основних напрямків роботи СБУ — викриття колаборантів. Цього року підозру від СБУ в колабораціонізмі отримали 171 особа. Серед них є й підсанкційна поплічниця ворога, яка активно сприяє укріпленню окупаційного режиму на Донеччині, наталія никонорова.

“Вона наприкінці 2022 року була призначена сенаторкою росії, представницею виконавчого органу державної влади днр. Наразі, перебуваючи у складі окупаційної адміністрації росії, правопорушниця виконує представницькі та законотворчі функції, забезпечує функційонування всіх гілок влади загарбників на окупованих територіях. Зловмисниця також координує проєкт жіночого руху прокремлівської партії “единая россия” та є заступницею секретаря Донецького відділення з агітаційно-пропагандистської роботи”, — розповіла Галина Прищепа.

Не залишилися без уваги СБУ і злочини никонорової, скоєні до 2022 року.

Задокументовано, що з 2016 року зрадниця очолювала так зване міністерство закордонних справ днр. Виконуючи свої повноваження, міністерка стала головою спеціальної комісії з фіксації та збору доказів так званих “військових злочинів української влади на Донбасі”. За участі членів комісії та громадських активістів никонорова організувала систематичне отримання від громадян заяв про те, що загибель їхніх родичів, отримання ними тілесних ушкоджень, знищення їхнього житла відбулося внаслідок нібито умисних дій Збройних сил України та за наказами військового і політичного керівництва України. Усі ці сфабриковані докази вона представляла на засіданнях тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України в Мінську.

На підставі отриманих доказів слідчі СБУ повідомили наталії никоноровій підозру у створенні терорестичної групи чи терористичної організації, а також у колабораційній діяльності. За скоєне жінці загрожує до 15 років позбавлення волі.

Наталія никонорова: що відомо

наталія никонорова / фото росджерела

Наталія никонорова родом із Донецька. Тут вона закінчила школу, і після цього переїхала на навчання до Києва.

У 2006-2012 роках наталія никонорова працювала помічницею народних депутатів України Святослава Піскуна та Геннадія Москаля. Коли в Києві розпочалася Революція Гідності, никонорова негативно до цього поставилася і вирішила повернутися в Донецьк. Під час проросійських заворушень підтримала створення днр та була призначена керівником юридичного управління новоствореного парламенту самопроголошеної республіки.

У 2016 році була призначена міністеркою закордонних справ днр. Її посаду було скасовано після незаконного проголошення про входження днр до складу Росії у 2022 році, а ватажок самопроголошеної республіки денис пушилін призначив її співпредставником Донецька в раді федерації рф.

Знаходиться під персональними санкціями країн ЄС, Великобританії, США, Канади, Швейцарії, Австралії та Японії.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 5 Липня 2025
Парк “Ювілейний” у Краматорську / фото Vlada Guzova

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним із головних центрів дозвілля містян, а зараз — це можливість відпочити навіть у буремний час для країни.

Детальніше про те, як виглядав парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Парк “Ювілейний” у Краматорську у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — це приклад сучасного урбаністичного простору, створеного для відпочинку, прогулянок і спільного дозвілля містян. Зараз ця локація стала справжнім символом нескореності української Донеччини, яка продовжує жити навіть попри виклики війни.

Пропонована добірка складається з п’яти фотографій, які опублікувала користувачка Vlada Guzova у Facebook. Усі світлини датовані серпнем 2024 року.

Флагшток в центрі паркової зони / фото Vlada Guzova
Локація й в час війни залишається популярною серед містян / фото Vlada Guzova
Ставок в парку / фото Vlada Guzova
Урбаністичні пейзажі в Краматорську / фото Vlada Guzova

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 5 Липня 2025
Один з житлових будинків у місті / фото Олександр Сотников

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала робочі місця, а й визначала ритм життя місцевої громади.

Редакція Бахмут IN.UA згадує, як виглядало місто у липні 2021 року. Публікуємо фото бахмутянина Олександра Сотникова.

Світлодарськ у липні 2021 року

Світлодарськ — це невелике місто в Бахмутському районі, яке мало ключове значення для промисловості всього регіону. Саме тут працювала Вуглегірська ТЕС, яка забезпечувала потреби в електроенергії для всієї Донецької області.

Пропонована добірка складається з семи фотографій, які бахмутянин Олександр Сотников опублікував на своїй сторінці у Facebook. Усі світлини датовані липнем 2021 року.

Вуглегірська ТЕС / фото Олександр Сотников
Водойма біля ТЕС / фото Олександр Сотников
Архітектурна пам’ятка в місті / фото Олександр Сотников
Алея поблизу житлового будинку / фото Олександр Сотников
Паркова зона / фото Олександр Сотников
Житловий масив у Світлодарську, де до війни проживали місцеві мешканці / фото Олександр Сотников

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Парк “Ювілейний” у Краматорську: як виглядала локація у 2024 році

Парк “Ювілейний” у Краматорську — яскравий приклад урбаністичного простору, де природа гармонійно поєднується з архітектурними рішеннями міського середовища. До повномасштабного вторгнення це місце було одним […]

13:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Світлодарськ до війни: як виглядало місто у липні 2021 року

До початку повномасштабної війни Світлодарськ був невеликим, але значущим промисловим містом Донеччини з розвиненою енергетичною інфраструктурою. Його серцем залишалася Вуглегірська ТЕС, яка не лише забезпечувала […]

12:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро

Правила перевезення домашніх тварин за кордон: про що варто пам’ятати українцям

Вивезення домашніх тварин за кордон — це не просто поїздка з улюбленцем, а чітко регламентована процедура, яку обов’язково слід пройти. Без належних документів, щеплень і […]

11:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Фоторепортаж

Васюківка до війни: як виглядало селище у серпні 2019 року

Васюківка — затишне й мальовниче село Бахмутського району, яке до війни було справжнім куточком спокою та гармонії. Воно розташоване поблизу ботанічного заказника Палімбія, що створювало […]

10:00, 05.07.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Бахмут — це не тільки шампанське і троянди”: бахмутянка розповіла про унікальне алебастрове ремесло

Бахмутянка Олена Голубцова — носійка рідкісного ремесла, яке сьогодні майже забуте. Алебастрову ліпнину, декоративний елемент інтер’єрів, її родина почала виготовляти ще в 1930-х роках. Тоді […]