Хто повинен звернутися за субсидією на наступний період: пояснення

Валентина Славінська Славінська Валентина 16:00, 23 Травня 2024
субсидія нарахування
Субсидія / фото ілюстративне

Уряд нагадує, що в травні відбувається автоматичне перепризначення субсидій для більшості отримувачів цієї допомоги. Проте є категорії громадян, які мають звернутися до органів Пенсійного фонду зі спеціальною заявою.

Про це повідомляє Кабінет міністрів України.

Субсидії для українців

Звернутися потрібно, якщо:

  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • ви орендуєте житло;
  • не всі зареєстровані у вашому домогосподарстві проживають за місцем реєстрації;
  • ви бажаєте призначити субсидію на придбання скрапленого газу, твердого чи рідкого пічного побутового палива.

Для тих, хто вже отримував субсидію в опалювальному сезоні 2023/2024 року та обставини не змінилися, додатково нікуди звертатися не потрібно — перепризначення відбудеться автоматично.

Однак при зміні складу домогосподарства, майнового стану чи інших обставин, що впливають на право на субсидію, необхідно звернутися до Пенсійного фонду України та подати нову заяву і декларацію про доходи.

Як подати документи

  • звернувшись особисто до сервісного центру ПФУ;
  • можна подавати документи уповноваженим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальних громад; до центрів надання адміністративних послуг;
  • надіслати поштою на адресу органу ПФУ;
  • надіслати онлайн, через вебпортал електронних послуг ПФУ або ж мобільний застосунок “Пенсійний фонд”;
  • через портал Дія.

У разі подання заяви протягом двох місяців з початку неопалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: Каховську ГЕС продадуть Польщі

Лідія Гук Гук Лідія 16:00, 20 Травня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Посилаючись на допис в Telegram-каналі голови Фонду держмайна України (ФДМУ) Віталія Коваля, російські пропагандистські канали стверджують, що Україна нібито планує продати Каховську ГЕС Польщі в межах плану Великої приватизації на 2024 рік.

Україна не продає гідроелектростанцію Польщі. Слова Віталія Коваля було перекручено та використано для поширення фейку. Про що мова в дописі Коваля насправді та навіщо рф маніпулює фактами — розповідаємо на Бахмут IN.UA.

Велика приватизація: продаж об’єктів

11 травня на своєму робочому Telegram-каналі голова Фонду держмайна Віталій Коваль повідомив про зустріч із заступником міністра Міністерства державних активів Польщі Яциком Доркмінським. Відтак Коваль розповів про основні напрями діяльності ФДМУ та Велику приватизацію, яка розпочинається влітку 2024 року.

Допис в Telegram-каналі голови Фонду держмайна України Віталія Коваля / скриншот

Про план Великої приватизації було оголошено 14 березня 2023 року з метою залучення іноземних інвестицій, створення нових робочих місць та додаткові кошти для Сил оборони України. З переліком об’єктів, що доступні для продажу, можна ознайомитись на сайті ФДМУ. Зазначається, що оновлений список Уряд затвердить в травні цього року.

У згаданому дописі Віталія Коваля нічого не вказано про продаж Каховської ГЕС. Також ми не знайшли цю гідроелектростанцію в переліку об’єктів, що виставлені на продаж. За словами голови ФДМУ, Польща розглядає купівлю приватних одиниць в галузі харчової промисловості, а саме комбінати хлібопродуктів. Ці об’єкти польська делегація відвідає в майбутньому.

Неправда також те, що вслід за Каховською ГЕС, яка знищена рф, Україна нібито може продати й Запорізьку АЕС, що знаходиться на тимчасово окупованій території.

Росмедіа навмисно неправильно трактує слова офіційних осіб та поширює фейки. Брехлива інформація щодо продажу української гідроелектростанції Польщі створена для поширення посилення недовіри до влади, яка нібито намагається збагатитись коштом  держави. Ця неправдива новина також має за мету змінити думку соціуму, змусивши сприймати Польщу як ворога.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маніпуляція: поліція у Києві затримала ветеранку Другої світової війни

Лідія Гук Гук Лідія 16:04, 17 Травня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Росмедіа поширюють інформацію, що 9 травня у київському Парку вічної слави поліція зупинила, а згодом склала протокол на Савченко Галину Петрівну, яка нібито є ветеранкою Другої світової війни. Насправді жінка не є ветеранкою, а протокол склали за носіння радянської символіки.

Хто ця жінка та як росія використовує цю подію для маніпуляцій, — пояснюємо у матеріалі Бахмут IN.UA

9 травня у Києві: що сталося

Покласти квіти до Парку вічної слави пенсіонерка прийшла із забороненою радянською символікою: у формі армії срср, головному уборі із зображенням серпа і молота та нагрудних відзнаках. Саме через це поліція зупинила жінку.

На відео вона представляється, як лейтенант Савченко Галина Петрівна, учасницею організації «Союз радянських офіцерів». З 2018 року пенсіонерка занесена до бази Центру досліджень ознак злочинів «Миротворець» за антиукраїнську пропаганду та участь в антидержавних акціях. 

База центру досліджень ознак злочинів «Миротворець» / скриншот

Савченко кожного року одягає радянську символіку та “святкує день побєди” в Києві, за що неодноразово була затримана поліцейськими. Також пенсіонерка ділилася світлинами парадів 9 травня з інших років.

Савченко Галина Петрівна на акціях / колаж

На фотографіях можна побачити ті самі медалі, що на недавно опублікованому відео. За словами савченко — відзнаки ювілейні, а сама форма належала її матері. Втім, деякі нагрудники не є медалями, а радше сувенірами на честь народження сталіна. 

Колаж Бахмут IN.UA

Савченко також збрехала і про свій статус ветеранки: жінка народилась приблизно в 1949-1950 рр., який точно з цих років поки невідомо. Втім однозначно, що після завершення Другої світової війни у 1945 році. 

Пенсіонерка у забороненій радянській символіці  на “день побєди” 9 травня грає на руку кремля, адже дає простір для роспропаганди на тему нацизму. Це щорічні вистави з метою поширення думки, що українці не тільки не поважають пам’ять про перемогу над нацизмом, але й не визнають внеску тих, хто воював.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

БАХМУТ 35 2 f8f8c

Як захистити дитину від комарів: поради від фахівців Бахмутської лікарні

Літо — це не тільки пора оздоровлення для дітей, але й потенційна загроза алергічної реакції через збільшення комарів. Укуси цих комах можуть викликати свербіж, або небезпечну […]

Професійний подолог розповів, як правильно обрати взуття

Взуття, яке ми носимо, має значний вплив на здоров’я, оскільки неправильне взуття може спричинити різноманітні проблеми з ногами, хребтом і навіть загальним станом організму. Взуття […]

єОздоровлення: як отримати кошти на путівку до дитячого табору відпочинку

Родини, які мають дітей з вразливих категорій, можуть отримати кошти на путівку до дитячого табору. Ця акція проходитиме в межах програми єОздоровлення. Про це повідомили […]

10:00, 15.06.2024 Скопіч Дмитро

Як військовослужбовцям отримати безплатне житло від держави

Українські військовослужбовці мають право на отримання безоплатного житла від держави. Водночас для того, щоб скористуватися такою можливістю, потрібно відповідати певним умовам, зокрема, мати певну вислугу […]

16:00, 14.06.2024 Скопіч Дмитро

Чи будуть відключення світла на Донеччині 14 червня: ДТЕК

10 червня 2024 року у Донецькій області відбудуться планові тимчасові відключення електроенергії за стабілізаційними графіками. Це необхідно для балансування енергосистеми, яка зазнала руйнувань внаслідок ракетних […]