Бізнес в евакуації: як працює фітнес-центр бахмутянки на Сумщині

Семаковська Тетяна 11:11, 30 Січня 2023

Screenshot 403 d7713Сьогодні ми розповідаємо, на прикладі, пані Олени як відкрити бізнес у новому місті. Разом дізнаємося про те, як бахмутянці вдалося завоювати довіру клієнтів та як тренерка Women Fit знайшла креативний підхід, щоб займатися спортом без світла.

Передісторія

Тренерка з Бахмута Олена Ковригіна відновила бізнес на Сумщині. Жінка евакуювалася з Бахмуту в кінці травня, після того, як на її вулицю прилетіла російська ракета та зруйнувала її будинок. 

Пані Олена вирушила на Сумщину, до невеличкого міста Лебедин звідки вона родом.

“У Бахмуті в мене був масштабніший фітнес-центр. Я в спорті вже понад 10 років, а от бізнес маю близько 5 років. Коли прийшла війна я все втратила, включно із домом. Часу забирати речі не було, тому що все було важко і потрібно було скоріше виїжджати”, — розповідає Олена Ковригіна.

Конкуренція у маленькому місті

Screenshot 404 610f6

Дівчата займаються в залі. Фото: особистий архів героїні

Довго сидіти без власної справи жінка не могла й почала шукати приміщення для фітнес-центру, пошуки зайняли близько місяця й були не легкими. Зараз Women Fit вже успішно працює в Лебедині. Це містечко невелике, тож зал має попит, каже тренерка. Попри те, конкуренція в місті є, водночас Women Fit унікальний вважає пані Олена, адже може запропонувати клієнту те, чого не мають інші:

“Такий зал у місті єдиний, є спортивні клуби. Зараз до нас ходять дівчата, вони радіють, що є такий осередок в місті, що є такий тренер. До нас ходять жінки абсолютно різного віку: від дівчат до бабусь. Ці жінки вони на пенсії, їм по 70 років, але вони люблять спорт й приходять до мене”, — з посмішкою каже тренерка.

Ціни на послуги фітнес-центру

Тренерка наголошує, що ціни в фітнес-центрі дуже бюджетні, адже їй хотілося, щоб якомога більше людей змогли займатися спортом. Відтак абонемент на місяць коштує лише 500 гривень за 12 занять у залі:

“Звісно, що таких цін, як у Бахмуті, я не могла поставити. Крім того, в країні війна, у багатьох людей скрутне становище, тож я пішла усім на зустріч. Головне, щоб людина мала бажання. Я розуміла, що мені треба показати людям, що таке спорт, що таке фітнес, щоб зацікавити їх і рада, що мені це вдалося”.

Фітнес-тренерка працює щодня, крім неділі. З клієнтами графік занять обговорюють індивідуально. Домовитися про заняття можна написавши в Інстаграм.

Дівчата займаються навіть коли немає світла, щоб було зручно пані Олена встановила собі в залі світлодіодну стрічку.

Заохочення клієнтів

Screenshot 405 753f1

Засновниця Women Fit. Фото: особистий архів героїні

Сьогодні сфера надання послуг дуже конкурентна. У маленьких містах завоювати довіру клієнтів часом навіть важче ніж у великих. Підприємиця поділилася з нами секретами свого підходу:

“Коли до мене дівчина приходить, вона бачить мене і розуміє, що теж хотіла б бути у такій фізичній формі. У нас лозунг Women Fit — Відчуй крила за спиною, тобто неважливо, хто до мене приходить жінка чи дівчина, я повинна дати їй це відчуття. Моє завдання допомогти полюбити спорт, полюбити своє тіло, полюбити себе більше та стати красивішою”.

Пані Олена зазначає, що з клієнтом вони працюють на результат, до тренування підходять комплексно, окрім тренувань людина може отримати й програму харчування за додаткову плату. Ціна на таку послугу різна, тому назвати конкретно суму важко, адже кожен випадок індивідуальний, наголошує тренерка.

Злам стереотипів

Screenshot 406 25320

Олена Ковригіна. Фото: особистий архів героїні

У центрі пані Олени займатися можуть всі, жінки комфортно себе почувають та радо підтримують своє тіло у гарній формі, доєднуються до тренувань навіть пані поважного віку.

“Якщо жінка все життя займалася спортом, ну хай із 30 вона почала займатися, а в 70 відновила заняття — вона каже: “Нарешті, я можу займатися спортом”. Жінки займаються разом, заряджаються гарним настроєм і з усмішкою їдуть додому. У такому віці вони займаються старанніше, з любов’ю до себе”.

Якщо ви також захотіли змінити своє життя, отримати гарну фізичну форму та здорове тіло — тренерка з Бахмута завжди рада новим клієнтам. Як ми вже писали, всі деталі стосовно тренувань можна індивідуально уточнити в Інстаграмі бахмутянки. 

Фото: особистий архів героїні

Примітка: Цей матеріал редакція створила за власною ініціативою на підтримку бахмутського бізнесу, який відновлюється в евакуації. Матеріал не є комерційною рекламою

Читайте також: Сантехніка з Бахмута в Дніпрі: як бахмутянка відкрила магазин в евакуації?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Семаковська Тетяна 13:00, 12 Березня 2025

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках і навіть евакуаціях поранених. Однак, за технічними новинками стоять люди — пілоти, оператори та технічні спеціалісти, які своїми руками творять дива навіть у найскладніших умовах.

Редакція поспілкувалась з одним із них, офіцером розвідки на позивний “Алекс”, який розповів нам, що зараз відбувається на Покровському напрямку та чому без дронів неможлива боротьба.

А для тих, хто хоче приєднатися до “Тайфуну”, військовий розповів, як стати частиною загону. Про все розповідаємо нижче.

Як “Алекс” потрапив у “Тайфун”

Захисник Покровського напрямку / фото надане героєм

“Алекс” пішов захищати Україну в перший рік повномасштабного вторгнення. Тоді ж захопився та почав сам вивчати все про дрони, проте зізнається, що одразу в цій сфері розвиватися не вдавалось. Чоловік ніс службу в стрілецьких військах на Донеччині, а наприкінці літа потрапив у окремий загін безпілотних систем спеціального призначення “Тайфун”.

За його словами, навіть найпростіші моделі дронів, як FPV, грають вирішальну роль у розвідці та бойових діях. За останні місяці нашестя дронів фіксують на Покровському напрямку. “Алекс” пояснює, що вдосконалюються в БПЛА не тільки наші військові, але й окупанти.

“Скажімо так, йде постійний прогрес вдосконалення дронів і з нашої сторони, і з їхньої, а кількість застосувань БПЛА також невпинно росте. Наприклад, у Слов’янську на початку 2022-2023 років особливо проблем з безпілотниками не було. Тобто самі БПЛА, звісно, були, але масовість їх використання була мінімальна. Це все ж таки були розвідувальні дрони зі скидами. Але зараз ця кількість застосувань збільшується”, — пояснює офіцер розвідки.

Ми говоримо про важливе. Ваша підтримка дає нам силу!

Яку роль дрони відіграють на Покровському напрямку

Бійці бригади “Тайфун” з українським дроном “Баба Яга” / фото “Тайфун”

Дрони у сучасній війні — це не просто інструменти, вони дозволяють зберігати життя нашим бійцям. Пілотування таких пристроїв, як Mavic або FPV, має велике значення, адже безпілотники дозволяють не тільки точніше визначати позиції ворога, але й реагувати на загрози, не виходячи з укриттів.

“Скажімо так, дрони – це одна з основних сил, які допомагають тримати оборону. І БПЛА будь-яких видів роблять так, щоб до позицій нашої піхоти доходило якнайменше супротивника. Твердження про те, що сучасна війна — це війна дронів, однозначно вірне”, — каже “Алекс”

Нагадаємо, що російські війська в Бахмуті натягнули сітку від дронів — так окупанти убезпечили дорогу, по якій вони пересуваються, від українських БПЛА. На думку військового, такі сітки не є гарантією безпеки й росіяни, попри свої зусилля, все одно скаржаться на атаки БПЛА.

Як мобілізуватися до “Тайфуну”?

Військовий бригади “Тайфун”

Для жінок або чоловіків, які бачать себе у ролі операторів чи операторок БПЛА, є можливість мобілізуватися до загону через ТЦК.

Процес набору до бригади “Тайфун” чітко структурований, і кожен, хто хоче приєднатися, повинен пройти декілька етапів. Алекс поділився деталями цього процесу.

“Перший етап — це подача заявки. Після цього ми проводимо співбесіду, щоб зрозуміти, який досвід має кандидат. Якщо це пілот — перевіряємо навички, якщо технік — оцінюємо технічні знання. Потім ми проводимо тренування, де новоприбулі отримують практичні навички, необхідні для виконання завдань на передовій”, — каже військовий.

За його досвідом, за 4 місяці цивільну людину можна з нуля навчити керувати дроном. Перевагу у “Тайфуні” надають людям, які вже зацікавлені у технологіях, які хочуть розвиватися у цій сфері або вже мають технічні знання.

“Алекс” каже, що починати вчитися керувати дроном можна навіть вдома, купивши найпростіший симулятор БПЛА. Чоловік сам таким чином вчився літати. Він зазначив, що одним із головних критеріїв для оператора дронів є готовність до змін та постійного навчання, адже сфера безпілотних технологій стрімко розвивається, а нові технології постійно вимагають оновлення знань.

У складі бригади є й багато жінок — це професіоналки, які прийшли як із військової сфери, так і з цивільного життя. Подати заявку до “Тайфуну” можна на сайті, тут же можна переглянути й актуальні вакансії. Після низки співбесід та схвалення кандидата, потенційний воїн отримує рекомендаційний лист від загону, з яким він йде до ТЦК. Таким чином ми гарантуємо людині, що вона після проходження навчальних зборів потрапить саме до нас.

“Алекс” підкреслив, що бійці “Тайфун” — це не просто солдати, а й спеціалісти, які мають знання у різних сферах, і саме це робить їх потужною командою на передовій.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Любив тишу, людей та осінь: яким був Артем Мирошниченко. Згадуємо волонтера та активіста

Чоловік з задумливим поглядом у вишитій сорочці дивиться кудись в далечінь — це фото Артема Мирошниченка досі стоїть на його сторінці у Facebook. Артема знають […]