Грошова допомога від міжнародних організацій: як перевірити статус заявки

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:35, 18 Червня 2024
Грошова допомога від міжнародних організацій / фото ілюстративне

Зараз в Україні діють безліч міжнародних гуманітарних організацій, які продовжують надавати громадянам нашої країни різноманітну грошову допомогу. Наприклад, цим займаються УВКБ ООН, ЮНІСЕФ, Норвезька та Естонські ради у справах біженців.

Детальніше про те, як перевірити статус заявки на отримання багатоцільової допомоги від міжнародних організацій, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грошова допомога від міжнародних організацій у 2024 році

Грошова допомога від міжнародних організацій розрахована на вразливі категорії громадян України, а також тих, хто постраждав від воєнних дій (має житло, яке пошкоджене/зруйноване внаслідок воєнних дій, чи особа, яка з 24 лютого 2022 року отримала поранення внаслідок воєнних дій і не є їх учасником). Представники цих частин населення можуть отримати від 2 200 гривень на особу на місяць впродовж певного терміну, який встановлюють самі представники міжнародних гуманітарних організацій.

Як перевірити заявку на отримання допомоги від УВКБ ООН

ООН та Україна / фото ілюстративне

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) надає грошову допомогу тим категоріям українців, які постраждали від війни. Вона повинна допомогти їм задовольнити свої нагальні потреби.

Сума допомоги базується на сумі мінімального споживчого кошика, який нині становить 3 600 гривень на особу та покриває тримісячний період. Це означає, що загальна сума грошової виплати становить 10 800 гривень. Вона буде перерахована голові домогосподарства.

Найпростішим способом перевірити заявку на отримання допомоги від УВКБ ООН можна за допомогою порталу “єДопомога“. Для цього потрібно вказати:

  • тип документа;
  • його серію та номер;
  • РНОКПП (ІПН).

Також можна звернутися на гарячу лінію УВКБ ООН за номером: +380 (80) 030 7711. 

Як перевірити заявку на отримання допомоги від ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ та Україна / фото ілюстративне

Грошова допомога від ЮНІСЕФ становить 3 600 гривень на місяць на одного члена сім’ї. Вона виплачуватиметься протягом 3 місяців або одноразово у розмірі 10 800 гривень.

Для того, щоб перевірити статус заявки, потрібно зайти на портал “єДопомога“. Для цього потрібно вказати:

  • тип документа;
  • його серію та номер;
  • РНОКПП (ІПН).

Звернутися для перевірки заявки можна й на гарячу лінію ЮНІСЕФ — 800 600 017. Телефонувати сюди радять з 8:00 до 20:00 впродовж робочого тижня крім неділі, а в суботу з 9:00 до 18:00. 

По вказаному номеру, оператор зареєструє ваш запит і передасть його до ЮНІСЕФ для оновлення даних. Зверніть увагу, що вас можуть запитати реєстраційний номер (ID) вашої заявки, ім’я члена домогосподарства, який/яка буде отримувати допомогу.

Як перевірити статус заявки у Норвезькій раді у справах біженців

Логотип Норвезької ради у справах біженців / ілюстрація з відкритих джерел

Норвезька рада у справах біженців надає грошову допомогу людям, що живуть поблизу лінії фронту, постраждалим від недавніх подій або тим, хто проживає на території поза контролем уряду України. Сума виплати становить 3 600 гривень на людину.

Для того, щоб отримати перевірити статус заявки потрібно переконатися, що ви маєте офіційне повідомлення від Норвезької ради у справах біженців із підтвердженням завершення вашої заявки. Якщо ця інформація є, то ви можете перевірити статус заявки на сайті за посиланням. При цьому потрібно вказати код заявки (ID) з текстового повідомлення та номер мобільного телефону на який ви отримали повідомлення.

Як перевірити статус заявки в Естонській раді у справах біженців

Логотип Естонської ради у справах біженців / ілюстрація з відкритих джерел

Сума допомоги від Естонської ради у справах біженців на одну людину в родині складає 3 600 грн щомісячно впродовж 3 місяців. Платіж виплачується разовим переказом на карту.

Для того, щоб перевірити заявку, потрібно перейти на офіційний сайт організації за посиланням та обрати пункт “Перевірити статус заявки”. В ньому потрібно вказати мобільний номер телефону та РНОКПП (ІПН).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейк: російські пропагандисти поширюють брехню про дітей-вбивць у Маріуполі (Оновлено)

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 16 Червня 2024

На російському телебаченні озвучили абсурдну брехню про 10-річних дітей у Маріуполі, які нібито вбивали російських окупантів. Ця вигадка є черговою спробою виправдати злочини росіян проти мирного населення, зокрема й дітей. 

Редакція Бахмут.IN.UA спростувала фейк.

Примітка. Матеріал було оновлено 16 червня 2024 року, редакція актуалізувала інформацію та додала аргументовані обґрунтування фейку. Редакція оновлює матеріал та додає примітку “Оновлено” згідно з Редакційною Політикою.

Спростування фейку

Твердження про 10-річних дітей у Маріуполі, які нібито вбивали російських окупантів, є абсолютно безпідставним і не відповідає дійсності. Про це не повідомляли жодні авторитетні джерела чи офіційні органи, окрім російських пропагандистських ЗМІ. Якби такі випадки мали місце, на них би звернули увагу українські та міжнародні правозахисні організації, дитячі омбудсмени тощо.

Ця вигадка є черговою брехнею кремлівської дезінформаційної машини з метою:

  • виправдати численні воєнні злочини російської армії проти цивільних, зокрема дітей;
  • знецінити гуманітарну трагедію в Маріуполі;
  • сформувати викривлений образ українців як “звірів”.

Насправді як повідомляють правдиві джерела та численні свідчення, саме російські окупанти розстрілювали та катували мирних жителів Маріуполя, включно з дітьми. Путінський режим веде відверту дезінформаційну кампанію проти України.

Діти, які “різали” російських військових

Російська пропаганда не припиняє поширювати фейки про Україну та українців. Цього разу російські ЗМІ вигадали історію про маріупольських дітей віком 10 років, які нібито “ходили окупованим містом і вбивали російських військових, встромляючи ножі їм під бронежилети”. Новину опублікував Денис Казанський, український блогер та журналіст

Катерина шугаєва: що відомо

В росзмі було поширене відео з катериною шугаєвою, телеведучою, блогером, ведучою стрима “Общероссийского народного фронта” на першому телеканалі.

Небезпечна риторика

Окремо варто наголосити на вкрай небезпечному та цинічному характері такої пропаганди. Російські ЗМІ відверто заявляють, що “на війні як на війні” і дітей “шкодувати не треба”. Це риторика, яка виправдовує вбивства дітей і повністю суперечить нормам міжнародного права та елементарної людяності.

Такі фейки від російських каналів лише посилюють образ держави-терориста, який веде відкриту інформаційну війну проти інших країн. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фотофейк: в Авдіївці біля пам’ятника воїнам-землякам встановили знак “До росії — 0 км”

Лідія Гук Гук Лідія 11:30, 16 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Мережею поширюється інформація, що в окупованій Авдіївці навпроти пам’ятника воїнам-землякам у вигляді воєнного вертольота, нібито встановили дорожній знак “До росії —  0 км”.

Утім, — це фотофейк, світлина містить ознаки редагування.

Фейк про Авдіївку: як розпізнати фотошоп

12 червня у проросійському Telegram-каналі «шейх тамир» були опубліковані світлини монумента воїнам-землякам в Авдіївці з нібито новим встановленим навпроти дорожнім знаком, де написано “До росії —  0 км”. Згодом цю начебто новину поширили інші пропагандистські медіаресурси, зокрема сторінки у ВК, X  (ред. — колишній Twitter), китайському сервісі мікроблогів Sina Weibo

Для знаходження першоджерела фотофейку ми здійснили пошук двох опублікованих пропагандистами зображень через Google Lens. Результат показав, що ці світлини одночасно з’явились на згаданих проросійських медіаресурсах. Це може означати, що дані світлини могли бути розіслані, як пресреліз медіамайданчикам.

Також, за допомогою інструменту з цифрового аналізу FotoForensics, ми виявили, що світлини зазнали великої кількості редагування. Оригінальні фото повинні відображатись без яскраво виділених елементів, що різняться у порівнянні з іншими. Оскільки саме ці деталі є або додані, або видозмінені. Натомість інструмент з цифрового аналізу FotoForensics показав, що знак поміж інших об’єктів на зображеннях виокремлюється. Це свідчить про фотошоп.

Результат аналізу зображення FotoForensics / колаж зі скриншотів

Також показово, що знак з “нульовим кілометром” на фото розташований в одному ракурсі, хоч сам пам’ятник, своєю чергою, з різних.

Цей фотофейк створений на тлі дня росії, що відбувся 12 червня. кремль всіляко намагається показати, що окупована Авдіївка тепер нібито є частиною “вєлікой страни”. Однак, ці території в майбутньому будуть очищені від окупантів та тих, хто потурає створенню фейків, як цей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

35 main v1663082992 6106f

Як вибрати генератор та про які небезпеки потрібно знати: пояснення енергетика

В Україні через ракетні обстріли ворога по енергетичній інфраструктурі збільшився попит на генератори як серед бізнесу, так і серед звичайних українців. Як обрати генератор у […]

Евакуація мешканців Донеччини

Евакуація з Соледарської громади: як записатися

На території Соледарської громади триває евакуація населення з прифронтових районів до більш безпечних регіонів України. Про це повідомляє Соледарська міська рада. Евакуація з Соледарської громади: […]

Міськрада на зв’язку: бахмутяни можуть поспілкуватися з мерією

26 вересня розпочнеться “Пряма лінія” для мешканців Бахмутської міської територіальної громади. Бахмутяни зможуть отримати відповіді на питання, які їх турбують. Про це повідомляють центри підтримки […]

Житло для ВПО: як отримати пільговий кредит на квартиру з першим внеском від 6%

Держмолодьжитло та Мінреінтеграції, заручившись підтримкою Уряду Німеччини та Банк Розвитку KfW (Кредитна Установа для Відбудови), реалізовує програму пільгового кредитування для ВПО на купівлю власної квартири […]

13:35, 24.09.2024 Скопіч Дмитро