єОздоровлення: як отримати кошти на путівку до дитячого табору відпочинку

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:00, 15 Червня 2024
Оздоровлення дітей / фото ілюстративне

Родини, які мають дітей з вразливих категорій, можуть отримати кошти на путівку до дитячого табору. Ця акція проходитиме в межах програми єОздоровлення.

Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України.

Безплатний відпочинок для дітей з вразливих категорій

Урядова програма єОздоровлення працюватиме за принципом “гроші ходять за дитиною”. Іншими словами, держава відправлятиме батькам бюджетні кошти на рахунок у ПриватБанку, який вони мають відкрити спеціально під цю виплату. За отриману виплату вони зможуть купити путівку для дитини в той заклад, який вони самі оберуть.

Цьогоріч виплати на одну дитину становитиме 15 980 гривень. Вартість оздоровлення дитини напряму залежатиме від категорії дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

Хто може скористатися послугою

Отримати гроші для подальшого літнього оздоровлення в дитячих таборах можуть:

  • діти з інвалідністю, які виховуються в малозабезпечених сім’ях;
  • діти з багатодітних малозабезпечених сімей.

Зазначимо, що взяти участь в державній ініціативі можна лише у тому випадку, якщо дитина не отримувала в поточному році путівки до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку коштом державного або місцевого бюджету будь-якого рівня.

Як скористатися програмою

Відпочинок дітей / фото ілюстративне

Для того, щоб скористатися державною програмою та отримати гроші потрібно виконати покрокову інструкцію.

Спершу, вам потрібно отримати сповіщення в Дії, застосунку “ПриватБанку” або від працівників соціального захисту про можливість взяти участь в програмі. Також можна самостійно перевірити, чи має родина право скористатися програмою, за посиланням.

Далі батькам треба відкрити картку зі спеціальним режимом використання для програми єОздоровлення у відділенні ПриватБанку. Вже на неї повні прийти 15 890 грн на одну дитину. Зазначимо, що кошти будуть одразу нараховані за всіх дітей у сім’ї віком 7–18 років, які мають право скористатися програмою.

Вже маючи на руках кошти, батькам потрібно обрати літній табір для дітей зі списку тих, що долучилися до програми та забронювати путівку, напряму звернувшись до керівника закладу. Ознайомитися з переліком закладів можна за посиланням.

Вже після приїзду дитини до оздоровчого закладу потрібно розрахуватися карткою з бюджетними коштами, отриманих в межах програми єОздоровлення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ФЕЙК: загиблим у Тисі українцям встановили меморіал

Чорнойван Аліна 14:02, 10 Червня 2024
Колаж “Бахмут IN.UA”

Російський Telegram канал поширює нібито опубліковану в Reuters статтю про меморіал на Тисі, присвячений “жертвам розстрілу українських прикордонників”. Але підтверджень цьому знайти не вдалося. Подробиці — у матеріалі Бахмут IN.UA.

Роль Тиси у російській пропаганді

Допис опублікував проросійський телеграм-канал «Шейх Тамір», який регулярно займається пропагандою та розповсюдженням неправдивої інформації про Україну. Псевдожурналіст пише, що ці знімки були опубліковані в британському агентстві новин Reuters.

Скриншот допису / Шейх Тамир / Колаж “Бахмут IN.UA”

Фейк про “меморіал”

На зображеннях видно, що скриншот зроблено з сайту Reuters, а точніше з їхнього розділу Pictures of the Day. На фото також присутній водяний знак видання. Тож ми здійснили пошук статті на сайті. Виявилось, такого матеріалу не існує.

Скриншот пошуку на сайті / Reuters Pictures of the Day

До того ж на знімку екрана вказано дата — 26 травня. Ми проаналізували частоту публікацій на сайті та дійшли висновку, що видання поширює статті у рамках рубрики Pictures of the Day лише по буднях. А 26 травня цього року було в неділю. Тож, як зазвичай, російські фейкомети при створенні своїх неправдивих постів не враховують елементарних деталей. А тих користувачів, які перевіряють інформацію та мислять критично, пропагандистам оббрехати не вдасться.

Щоб остаточно впевнитися в недостовірності цієї інформації, ми також звернули увагу на зазначеного автора фотографій меморіалу — Horatiu Negrescu. Виявилось, що на сайті його ім’я ніде не фігурує:

Скриншот пошуку на сайті / Reuters Pictures of the Day

При пошуці в гугл також не з’явилося жодного результату з ім’ям. Тож автор фото також вигаданий.

Тема мобілізації в Україні стала дуже вигідним інфоприводом для російських ЗМІ не лише для публікації новин стосовно цієї теми, а і для створення фейків і маніпуляцій. Відомо, що в Тисі задля уникнення мобілізації потонуло понад 30 людей, — за даними прикордонних служб України. Проте росіяни невпинно продовжують звинувачувати українських прикордонників у розстрілах громадян, про що ми розповідали раніше в матеріалі “Всі потопельники у водах Тиси мають на тілах ознаки насильницької смерті”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фотофейк: Випускникам львівських шкіл видали стрічку із зображенням карти України без Криму

Лідія Гук Гук Лідія 16:00, 7 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Проросійські медіаресурси поширюють світлину, де нібито випускники львівських шкіл мають на собі стрічку з картою України без території Кримського півострова.

Однак, — це фотофейк. Світлина містить ознаки редагування та поширюється з метою розколу українського суспільства.

Карта України без Криму: як розпізнати фотошоп

1 червня, наступного дня після останнього дзвоника у львівських школах, проросійські акаунти у Х (ред. — колишній Twitter), Tik-Tok, Telegram-канали, ворожі медіа опублікували фейкову фотографію нібито випускників однієї із львівських шкіл. Однак, якої саме – не зазначили. Для знаходження першоджерела ми здійснили пошук зображення через Google Lens та виявили, що фотографія стала масово поширюватись в один день та виключно проросійськими медіаресурсами, які, окрім цього, публікують тексти та відео з антиукраїнськими наративами. Жодних інших публікацій цієї світлини на українських ресурсах не було.

Публікація фотофейку російського Telegram-каналу / скриншот

Відтак, за допомогою інструменту з цифрового аналізу FotoForensics ми виявили, що світлина зазнала великої кількості редагування. Оригінальне фото повинно відображатись в єдиному кольорі, без яскраво виділених елементів, оскільки саме ці деталі є або додані, або відкориговані.

Результат аналізу світлини показує, що зображення карт України без Криму — це фотошоп, як і самі стрічки. Окрім цього FotoForensics вказує на те, що фон, де видно дерева, інших людей, вікно школи, були додані зовсім з іншої фотографії. Відтак перед нами картинка створена із кількох окремих знімків.

Результат аналізу зображення FotoForensics / скриншот 

Кожна публікація цього фотофейку супроводжуються текстами, які поширюють кремлівський наратив про те, що захід України нібито відмовилась від Криму, та боротьба у війні ведеться лише на сході. Це створено для розбурхання та поширення ненависті серед українців із різних областей країни та формування образу українців, що не здатні гуртуватись задля однієї мети.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати витяг з ЄДР для ФОП через портал “Дія”: покрокова інструкція

Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) — спеціалізований документ, який є прямим підтвердженням наявності у підприємця чи підприємниці […]

16:49, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Як дізнатись загальний страховий стаж онлайн: алгоритм дій

Загальний страховий стаж — це необхідний елемент роботи будь-якого працівника й працівниці в Україні, який гарантує йому соціальний захист й різноманітні можливості, зокрема, виплати.  Детальніше […]

14:50, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

єМалятко: як зареєструвати дитину через “Дія” та які функції доступні

єМалятко — це особлива функція в застосунку “Дія”, яка дозволяє батькам новонародженої дитини зареєструвати її народження, а також отримати доступ до різноманітних послуг та державних […]

11:45, 02.12.2024 Скопіч Дмитро

Допомога по безробіттю у 2024 році: як почати отримувати виплати

В Україні діє державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. З 1 жовтня 2024 року запрацювали норми, які внесли відчутні зміни […]

12:00, 30.11.2024 Скопіч Дмитро

10 детективних серіалів, які вас точно здивують

Детективні серіали 2024 року — це спосіб відволіктись та відпочити Розгадуючи складні загадки та вишукані головоломки, ми не помічаємо як летить час.  Редакція Бахмут IN.UA […]