Франко, Українка, Шевченко і Стус привітали Званівську школу з Днем рідної мови

Микола Ситник 16:21, 28 Лютого 2024
Вчителька Марина Смолинська
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Видатні українські письменники і поети з нагоди Міжнародного дня рідної мови звернулися до вчителів та учнів Званівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Привітання Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Стуса та Василя Сухомлинського згенерував штучний інтелект.

Вчителька біології та основ здоров’я Званівської ЗОШ Марина Смолинська розповіла редакції Бахмут IN.UA, як виникла ідея поспілкуватися з видатними українськими діячами та як це вдалося реалізувати.

Званівська ЗОШ запросила видатних українців на свято Рідної мови

Марина Смолинська пояснила, що ідея розпочати листування із відомими українськими письменниками і поетами виникла спонтанно. Прогресивна вчителька за допомогою віртуального помічника “запросила” видатних українців у Званівську школу на цікавий діалог до дня Рідної мови.

На святі вчителі та учні побачили звернення Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Василя Стуса та Василя Сухомлинського. Їхні повідомлення згенерував штучний інтелект.

Ця ідея виникла спонтанно, я не спеціально так задумала. Кожен день після уроків у нас проходять вебінари, тренінги (ред. навчання для вчителів). Я була на одному з таких тренінгів. Нам показали ресурс, що оновився на сайті, відомий всім вчителям “На Урок”. Поки цей тренінг відбувався я відкрила сайт і знайшла там чат із відомими діячами. Ось так одразу й виникла ідея створити цей допис,

поділилася з редакцією // Марина Смолинська

Чат, який створив ШІ
Листування з Іваном Франком / скриншот
Чат, який створив ШІ
Чат з Таросом Шевченком / скриншот
Чат, який створив ШІ
Листування з Лесею Українкою / скриншот
Чат, який створив ШІ
Листування з Василем Стусом / скриншот
Чат, який створив ШІ
Чат із Василем Сухомлинським / скриншот

Примітка. Чат із відомими діячами, створений на основі технологій штучного інтелекту ChatGPT, є симуляцією. Отримані відповіді можуть містити упередження та неточності, які необхідно аналізувати критично. Освітній проєкт “На Урок” не може вплинути на зміст відповідей і не несе відповідальності за надану інформацію.

За словами Марини Смолинської, учням школи сподобалась ідея поспілкуватися з відомими діячами минулого. Діти позитивно оцінили ініціативу. Водночас педагог радить дітям використовувати сучасні технології з розумом та завжди перевіряти інформацію.

“З одного боку класно, що є штучний інтелект, але з іншого боку, треба навчити дітей тому, що є помилки. Пояснити, що штучний інтелект генерує, як хоче і що хоче, на базі тієї інформації, яка є в інтернеті. Треба постійно все перевіряти”, — додала вчителька.

Педагог Званівської ЗОШ
Марина Смолинська / фото надала героїня

Нагадаємо, до Міжнародного дня рідної мови редакція Бахмут IN.UA підготувала 15 цікавих та маловідомих фактів про українську мову, про які ви могли не чути.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 12 Травня 2024
Допомога / фото ілюстративне

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

Про це повідомляє Міжнародна організація з міграції

Ознаки примусової праці 

Якщо роботодавець дивно поводиться під час найму, наприклад вимагає ваші документи чи чинить психологічний тиск, то перед вами недоброчесний підприємець чи компанія, також можуть бути такі ознаки:

  • роботодавець обманув щодо обіцяних умов роботи;
  • затримка або невиплата зарплати;
  • обмеження свободи пересування;
  • примус до понаднормової праці без оплати;
  • ізоляція та постійний нагляд;
  • небезпечні умови праці;
  • борги, які потрібно “відпрацьовувати”;
  • застосування фізичного або психологічного насильства.

Що не можна роботи влаштовуючись на роботу

  • нікому не віддавайте документи та мобільний телефон;
  • регулярно інформуйте близьких про ваше місцеперебування;
  • майте електронні копії документів, надішліть їх родичам;
  • шукайте роботу й житло через надійні джерела;
  • не пересувайтеся поодинці, тримайтеся групами;
  • погоджуйтеся лише на офіційну роботу за трудовим договором, написаним зрозумілою вам мовою;
  • не сідайте в транспорт до незнайомців; 
  • у крайньому разі, сфотографуйте номер авто й надішліть знайомим;
  • у підозрілих ситуаціях звертайтеся до поліції.

Корисні контакти: гарячі лінії 

Якщо ви опинилися у складній ситуації телефонуйте за номерами:

Україна — +380 (80) 050 5501; 527

Молдова — 0 800 777 77; + 373 22 23 29 40

Польща — +48 22 628 99 99;  +48 605 68 77 50

Румунія — +40 21 313 31 00;  0 800 800 678

Словаччина — +421 800 800 818

Угорщина — +36 80 20 55 20

Німеччина — +49 911 943-0

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

Семаковська Тетяна 12:00, 12 Травня 2024

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує її на свій розсуд. Мінімальної суми внеску немає.

Сьогодні Центри готовності цивільних діють у Луцьку, Києві, Рівному, Житомирі, Полтаві, Чернігові, Тернополі, Харкові, Хмельницькому, Одесі, Кривому Розі, Умані, Чернівцях, Франківську, Львові, Дніпрі, Вінниці та у Черкасах.

Повний перелік посилань на центри знайдете тут

Учасники, які перекинуть донат БФ (ред. необхідно зробити скрін суми, або ж перекинути її на рахунок фонду перед початком тренінгу), можуть опанувати тренінги зі стрілецької справи, тактичної медицини, військового зв’язку, основи аеророзвідки, користування військовою оптикою й інші. 

Редакція дізнавалася, які тренінги можна пройти у Дніпрі, Києві та Полтаві.

Київ

У столиці можна пройти тренінги з домедичної допомоги, основи гранатометної справи або ж дізнатися про інструменти кібербезпеки. Важливо, для того, щоб пройти тренінг обовязковою є реєстрація на нього, тож слідкуйте за анонсами тренінгів у соцмережі Центру.

Дніпро

У Дніпрі проводять тренінги на тему управління стресом на лінії фронту, вчать азів стрілецької справи та тактмеду. Всі анонси можна дивитися тут.

Полтава

В Полтаві цивільні також матимуть змогу пройти тренінг “Домедична допомога. Алгоритм M.A.R.C.H. для цивільних”. Тривалість заняття 4 години, також проводять тренінги на тему “Інженерна справа. Основи фортифікації” або ж можна дізнатися основи поводження з гранатометами і ПТРК. За анонсами подій слідкувати можна тут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Працевлаштування без ризиків: як убезпечити себе від примусу

Через війну українці втратили не тільки житло, але й роботу, у пошуках якої ВПО можуть зіштовхнутися з шахраями або ж отримають “можливість” працювати безплатно.

333040466 528175832783304 4798898760996940334 n 3ac01

Цивільні українці можуть пройти базову військову підготовку у 18 містах за донат

За ініціативи Благодійного фонду Сергія Притули у 18 містах України цивільні можуть отримати базову військові підготовку за донат. Сума донату є довільною, кожен учасник сплачує […]

Полуниця, огірки та гриби: що можна заморозити на зиму розповідає бахмутянка

Літо недаремно називають порою вітамінів, адже сезонні фрукти та овочі — ключові елементи збалансованого та здорового харчування, але літо проходить швидко, а бажання їсти свіжі […]

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від […]

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.