Російські медіаресурси поширюють інформацію, що нібито 90% поліцейських в Харківській області буде мобілізовано. Відтак у Харкові, мовляв, пануватиме хаос та анархія.
Однак, — це фейк. Не існує жодної заяви української влади про мобілізацію майже всіх харківських поліцейських, натомість існує постанова Кабміну про бронювання.
Мобілізація поліцейських у Харкові
7 червня уряд вніс зміни у постанову про бронювання від мобілізації: українські працівники підприємств оборонно-промислового комплексу та енергетики зможуть бронювати до 100% працівників. А за окремим рішенням міністра оборони Рустема Умєрова 90% поліцейських та рятувальників також матимуть бронь.
25 червня “риа.новости” опублікували заяву заступника голови російської військово-цивільної адміністрації євгена лісняка про те, що 90% поліцейських в Харківській області будуть мобілізовані. При тому, лісняк не надав докази, щоб підтверджували інформацію.
“Раніше заявлена кількість 10% мобілізованих поліцейських по всій Україні незаконно переростає в 50% виключно в Харківській області, які незабаром утворюють 90% співробітників… Ці умови створюють пряму загрозу безпеці на території Харківської області, оскільки без співробітників органів правопорядку на Харків чекає хаос і повна анархія”, – сказав лісняк для “риа.новости”. У своєму коментарі він не надає жодних доказів, які б підтверджували його заяву.
Посилаючись на слова лісняка, “риа новости” бездоказово стверджує, що існують дані про незадоволення поліцейськими Харківської області своїм керівництвом після ухвалення постанови української влади про мобілізацію 10% співробітників поліції країни. А ті, хто відмовляється вступити до полку «Стрілецький», після звільнення, мовляв, будуть передані військкоматам.
За інформацією з Telegram-каналу міністра внутрішніх справ України Ігоря Клименка, 10% поліцейських, що підлягають мобілізації, зможуть долучитися до бригади «Лють» або додатково створених трьох бойових бригад Національної поліції України. Ними є: зведена Бригада поліції особливого призначення створена на базі Департаменту превентивної діяльності, друга – зведена Бригада Департаменту патрульної поліції «Хижак», і третя – зведена Бригада підрозділів поліції особливого призначення КОРД.
Варто зазначити, що в Україні термін “стрілецький полк”, про яких згадує лісняк, офіційно не використовується для позначення військових підрозділів. У Збройних Силах України існують окремі стрілецькі батальйони, які виконують специфічні завдання, зокрема охоронні функції, розвідку, або підтримку інших бойових підрозділів. Термін “стрілецький полк” має історичні корені і зазвичай асоціюється з арміями колишнього радянського союзу. У радянській військовій системі мотострілецькі полки були основними складовими сухопутних військ.
Створення та поширення таких фейкових новин має чітко визначену мету — сіяти паніку серед харків’ян, підривати довіру до місцевої та національної влади, а також загострювати відчуття небезпеки. Така тактика сприяє створенню атмосфери нестабільності й хаосу, що, своєю чергою, послаблює здатність суспільства до опору в час війни. Зокрема, важливо перевіряти будь-яку інформацію, що стосується безпеки, особливо, якщо такі повідомлення надходять від ворожих медіа. Тільки так можна убезпечити себе від маніпуляцій та спроб вплинути на громадську думку.
Читайте також:
- БЕЗПІДСТАВНО: Україна планує обстріляти школи та мирне населення росії, якщо програватиме війну
- Фейк: у Раді пропонують законопроєкт, що передбачає винагороду за “доноси” на ухилянтів
- Маніпуляція: Дмитро Кулеба заявив про можливість перемовини з росією через посередників
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!