Експерт пояснив, які переваги мають ЗСУ над росіянами під Бахмутом

Микола Ситник 12:58, 29 Вересня 2023
Українські артилеристи
Українські артилеристи ведуть вогонь по окупантам / фото Генштаб

Після звільнення Кліщіївки та Андріївки ЗСУ здобули низку переваг над окупаційною російською армією. Сили оборони тримають під вогневим контролем трасу з Горлівки до Бахмута та рухаються до фізичного перерізання важливого логістичного шляху.

Про це військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів у інтерв’ю телеканалу «FREEДОМ».

Значення висот поблизу Кліщіївки

Він нагадав, що висоти поблизу Кліщіївки дозволяють ЗСУ контролювати низину на південь від Бахмута. За його словами, панівні висоти дають змогу не тільки контролювати цю ділянку, але й здійснювати досить ефективний вогневий вплив на трасу 0513 — логістичну артерію, яка веде з тимчасово окупованої Горлівки до Бахмута.

По-перше, Кліщіївка нам дозволяє контролювати низину за залізницею. Залізниця на сьогодні — це така собі своєрідна лінія оборони, яка вибудувана російськими окупантами, не повноцінна, а як розмежувальна лінія. Але навіть перетнути її досить-таки непросто, оскільки це штучна перешкода.

По-друге, вона (ред. залізниця) прострілюється. Зі свого боку, росіяни змушені через залізницю контратакувати у спробі відбити позиції в районі Андріївки та Кліщіївки. Безуспішно. І в мінус їм грає те, що вони змушені вести наступальні та контратакувальні дії з низини.

Олександр Коваленко // військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив»

Обстановка на фронті на південь від Бахмута
Обстановка на фронті на південь від Бахмута / фото DeepStateMapLive

Експерт зауважив, що селище Курдюмівка, є важливою частиною оборони військ рф на південь від Бахмута. Воно входило до основної опорної лінії росіян Курдюмівка-Андріївка-Кліщіївка.

У цьому районі зараз ведуться відповідні дії з боку Сил оборони. Я так розумію, що скоро ми чутимемо більше новин уже не стільки про Андріївку і Кліщіївку, а про саму Курдюмівку. І все це в загальній концепції просування наших сил у південно-західному секторі від Бахмута свідчить про те, що за певний час буде перетинатися вже з нашого боку з лівих флангів залізниця та буде рух у напрямку 0513. 

Тобто реалізовуватиметься план уже не з вогневого контролю за цією логістичною артерією, а фізичне перерізання. Так, із півдня російські окупаційні підрозділи будуть позбавлені можливості будь-якого логістичного сполучення, зокрема з Горлівкою.

Олександр Коваленко // військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив»

Читайте також: Якими були Кліщіївка та Андріївка до війни

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Валентина Твердохліб 14:00, 18 Травня 2025
Руйнування в центрі Бахмута / фото росджерела

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна.

Про це повідомив голова Спеціальної комісії з питань захисту ВПО Павло Фролов.

Компенсація за нежитлову нерухомість: як подати заяву в Реєстр збитків

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв по відшкодуванню збитків, завданих російською агресією. Відтепер Реєстр приймає заяви про пошкодження або знищення нежитлового нерухомого майна.

Подавати заяви до цієї категорії можуть власники:

  • офісів;
  • складів;
  • підсобних приміщень;
  • магазинів;
  • гаражів;
  • іншої нерухомості нежитлового призначення.

Подати заяву можна на порталі “Дія”, вказавши вартість знищеного майна або вартість ремонту чи відновлення пошкодженого майна. Також потрібно надати:

  • докази права власності, які можна отримати з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно;
  • матеріали щодо обставин пошкодження;
  • інформацію щодо розміру завданої шкоди.

Нагадаємо, що наразі основна задача Реєстру збитків — це збір і фіксація даних про завдану шкоду. Механізм виплат компенсацій буде розроблено у майбутньому, а подані заяви передаватимуть відповідним органам для розгляду та ухвалення рішень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

Валентина Твердохліб 13:00, 18 Травня 2025
полтаві
Відкриття центру для ВПО в Полтаві / фото Краматорська РДА

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді.

Про це повідомляє Краматорська РДА.

Підтримка ВПО у Полтаві

У Полтаві відкрився новий центр підтримки ВПО “Ми разом”. Він прийматиме людей, які евакуювались з Краматорського району.

Головна мета роботи осередку — надання гуманітарної допомоги та підтримка родин переселенців у адаптації та соціалізації в новій громаді. Тут будуть доступні такі послуги:

  • медичні;
  • психологічні;
  • юридичні;
  • освітні;
  • соціальні;
  • культурні;
  • спортивні.

Центр підтримки ВПО Краматорського району “Ми разом” працює за адресою: місто Полтава, вулиця Юліана Матвійчука, 115 (четвертий поверх). Графік роботи: понеділок-п’ятниця з 10:00 до 18:00.

Також функціонує гаряча лінія для дистанційних звернень: +380 (50) 873 1696.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Міжнародний Реєстр збитків прийматиме заяви про пошкоджені офіси, магазини і склади: як подати заяву

Міжнародний Реєстр збитків відкрив нову категорію для подачі заяв на порталі “Дія”. Відтепер українці можуть подати інформацію про руйнування чи пошкодження нежитлового нерухомого майна. Про […]

полтаві

У Полтаві запрацював центр допомоги для ВПО з Краматорського району: які послуги доступні

У Полтаві відкрився центр підтримки ВПО з Краматорського району. Тут переселенцям і переселенкам надаватимуть гуманітарну допомогу та підтримку в адаптації у новій громаді. Про це […]

вокзалу

Що залишилось від багатоповерхівок біля вокзалу в Бахмуті — нові фото

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з району вокзалу Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування на вулиці Миколи Дяченка (колишня назва — Пушкіна). Кадри […]

бебі-бокси

У прифронтових регіонах України видають безоплатні набори для немовлят: як отримати

Мешканці дев’яти вразливих регіонів України можуть отримати безоплатні бебі-бокси. У складі наборів — найнеобхідніші речі для немовлят до трьох місяців. Наповнення складають одяг, гігієнічні і […]

часів ярі

Рф активізувала штурми в Часів Ярі: проводять до 7-9 атак щодня

У Часів Ярі тривають активні бої. Окупанти не припиняють спроб повністю захопити місто. Останніми днями ворог активізував наступ. Щодня ЗСУ відбивають до 7-9 ворожих атак. […]