«Давили їх вмінням та наполегливістю»: замкомандира роти 80-ї бригади розповів, як звільняли Кліщіївку

Микола Ситник 10:05, 20 Вересня 2023
ЗСУ в Кліщіївці

17 вересня 2023 року Сили оборони України деокупували село Кліщіївку. Населений пункт, як і сусідня Андріївка, були важливими елементами оборонного рубежу росіян, який простягнувся від Бахмута до Горлівки. 


Заступник командира роти з повітряно-десантної підготовки 6-ї десантно-штурмової роти 2-го десантно-штурмового батальйону 80-ї ОДШБр ДШВ ЗСУ, старший лейтенант Микола Стригунов розповів, як вдалося звільнити Кліщіївку. Розмову з військовим оприлюднила Служба зв’язків з громадськістю 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ.

Битва за Кліщіївку

Бої за цей населений пункт під Бахмутом точилися довго, важко і кровопролитно. Микола Стригунов керував боями на командно-спостережному пункті роти. Його рота 25 червня почала рухатися в бік Кліщіївки. За словами замкомандира, звільнення ускладнювали розтягнуті логістичні шляхи, проблеми з евакуацією поранених. Крім того, доставка штурмових груп розтягувалася у часі.

Дуже сильний масований ворожий артобстріл був при будь-якому нашому переміщенні, дуже багато задіяно російських FPV-дронів, бронетехніки, танків, мінометних та гранатометник розрахунків, розвідувальних та бойових БПЛА, БПЛА-камікадзе та іншої їхньої зброї. Противник хоробрий, сильний, не боїться підходити впритул до наших підрозділів. Завдяки нашій навченості та люті він отримував постійно по «гризлу».

Працювали вони (ред. росіяни) набором різних підрозділів. У них не було злагодженості та розуміння нашої тактики. Нападали вони великими «хвилями» цілими взводами. За день доходило до десятка «хвиль». Але ми їх розбивали. Ми виставили ретранслятори для налагодження надійного зв’язку, максимально використовували антидронові рушниці та засоби РЕБу. У результаті — ми вистояли та вигнали окупантів.

Микола Стригунов // заступник командира роти з повітряно-десантної підготовки 80-ї ОДШБр

Кадри бою
Кадр бою в Кліщіївці. Фото: скриншот

Звільнення села

Боєць наголосив, що деокупувати населений пункт вдалося завдяки злагодженості всіх підрозділів. 

Звільнити Кліщіївку вдалося завдяки високому морально-психологічному стану наших десантників, їх тренованості, достатній кількості матеріальних засобів: як вогневих, так і спорядження, підтримці артилерії, бойових БПЛА, хорошій та детальній розвідці та злагодженості всіх підрозділів. Ми давили їх вмінням та наполегливістю від початку і до кінця — остаточного звільнення. 

Ми будемо битися до останнього, доки не вичистимо всю погань з нашої землі. Це наш обов’язок, як воїнів ДШВ, як громадян незламної і незалежної України, як батьків наших підростаючих і майбутніх дітей, як нащадків незламних предків!

Микола Стригунов // старший лейтенант ЗСУ

ЗСУ в Кліщіївці
Воїни 80-ї бригади на позиціях у Кліщіївці

Читайте також: 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм  та Інстаграм!

Нові перевірки для переселенців: що зміниться для ВПО з 1 липня 2025 року

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 30 Червня 2025
Довідка ВПО / фото Трибун

Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад три місяці перебуватиме за кордоном без поважних причин.

Про це йдеться в урядовій постанові №376.

Зміни для ВПО з 1 липня 2025 року

З 1 липня 2025 року в Україні починають діяти нові правила для внутрішньо переміщених осіб. Згідно з постановою Кабінету Міністрів №376, представники Міністерства фінансів України проводитимуть перевірки щодо перебування переселенців із відповідним статусом за кордоном понад 90 днів. Повідомлення про це надійде протягом 3 днів.

У разі підтвердження такого факту буде проведена додаткова перевірка. Якщо з’ясується, що особа виїхала на постійне місце проживання за межі України, її статус ВПО може бути скасований, а довідка — відкликана.

Проте статус переселенця не скасовується, якщо тривале перебування за кордоном пов’язане з обґрунтованими причинами. Зокрема:

  • офіційне відрядження;
  • лікування чи медичне обстеження;
  • стажування;
  • оздоровлення дітей;
  • фізична реабілітація;
  • догляд за хворою дитиною;
  • смерть родича за кордоном;
  • перебування у закордонних правоохоронних чи судових органах.

Усі ці обставини необхідно підтвердити документально. Якщо причина відсутності не буде підтверджена, переселенець втратить статус. Водночас його можна буде поновити, подавши відповідну заяву до ЦНАП.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Грант на 1,6 млн грн: в Україні стартувала програма для ветеранського бізнесу

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 30 Червня 2025
Грант для ветеранського бізнесу / фото Міністерство у справах ветеранів України

В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень на започаткування чи розвиток власного бізнесу.

Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України.

Грантова програма для ветеранів 2025

Грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0” реалізується Українським ветеранським фондом Мінветеранів у партнерстві з благодійним фондом “МХП-Громаді” та агровиробничою компанією Kernel.

Взяти участь у програмі та отримати від 600 тисяч до 1,6 мільйона гривень можуть такі категорії громадян:

  • ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, які зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
  • дружина або чоловік ветерана, які зареєстровані як ФОПи, за умови, що проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя, забезпечення збереження та відновлення їхнього фізичного й психічного здоров’я;
  • юридичні особи (крім громадських та благодійних організацій), зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки на участь у конкурсному відборі, серед засновників яких є ветерани, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни або Захисників і Захисниць України.

Скористатися можливістю отримати фінансування можна, якщо бізнес працює або працюватиме в одній із таких сфер:

  • агровиробництво;
  • деревообробка;
  • металообробка;
  • виробництво та переробка харчових продуктів;
  • надання послуг із ремонту або обслуговування майна.

Як взяти участь

Щоб подати заявку на участь у грантовій програмі, необхідно до 20 липня 2025 року надіслати визначений перелік документів через сайт Українського ветеранського фонду Мінветеранів. До пакета документів входять:

  • проєктна заявка;
  • кошторис;
  • термін реалізації;
  • рішення керівних органів про участь у конкурсному відборі проєктів (якщо статутом юридичної особи передбачено, що такі рішення приймаються вищими органами управління);
  • гарантійний лист про відсутність фактів незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів;
  • гарантійний лист від особи (осіб), яка (які) має (мають) намір здійснити часткове фінансування (співфінансування).

Більше про підготовку документів та заповнення заяв можна дізнатися під час спеціальних онлайн-воркшопів. Дати проведення зустрічей будуть повідомлені в соціальних мережах Українського ветеранського фонду, зокрема у Facebook.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нові перевірки для переселенців: що зміниться для ВПО з 1 липня 2025 року

Вже з 1 липня 2025 року в Україні набирають чинності нові вимоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Частина переселенців може втратити статус ВПО, якщо понад […]

18:00, 30.06.2025 Скопіч Дмитро

Грант на 1,6 млн грн: в Україні стартувала програма для ветеранського бізнесу

В Україні стартувала грантова програма “Варто РОБИти СВОЄ 2.0”, орієнтована на ветеранів, ветеранок, їхні родини та сім’ї загиблих військових. Вказані категорії можуть отримати від 600 […]

17:00, 30.06.2025 Скопіч Дмитро

Пакунки для бахмутських мам: що відомо про допомогу до Дня міста

Цього року до Дня міста Бахмутська міська рада планує привітати новоспечених мам з-поміж бахмутянок. Породіллі отримують пакунки для немовлят, на це в бюджеті заклали 20 […]

Продуктові набори від ООН: як отримати евакуйованим у Павлограді

Люди, які евакуюються у Павлоград, що на Дніпропетровщині, можуть отримати продуктові набори від ООН. У набір входить каша та хліб. Про це розповіли благодійники з […]

15:30, 30.06.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

2 липня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]