«Деокупація Бахмута є питанням кількох тижнів», — український генерал

Микола Ситник 11:36, 19 Вересня 2023
Генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж
Ексголова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж

Після звільнення Андріївки і Кліщіївки на півдні Бахмута для ЗСУ відкрилися можливості для деокупації міста-фортеці. Війська рф ще намагатимуться відновити втрачені позиції. Найближчими тижнями окупантам доведеться залишити Бахмут або вони будуть знищені чи здаватимуться в полон.


Про це генерал армії, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж розповів у інтерв’ю «ТСН.ua».

Важливість Андріївки і Кліщіївки

Генерал пояснив, що Андріївка і особливо Кліщіївка це — стратегічні позиції для звільнення Бахмута.

Перед ЗСУ стояло завдання звільнення Андріївки і Кліщіївки, тому що створюються стратегічні позиції для звільнення Бахмута. Ми дійсно довго просувалися, це були сотні метрів, інколи до кілометра. Але ворог задіяв резерви і тому так швидко не вийшло, як раніше планувалося, щоб «узяти в кліщі» повністю Бахмут і завоювати особливо ті позиції, які сьогодні створюють передумови для знищення угруповання в самому Бахмуті. Це і Андріївка, і особливо Кліщіївка. 

З одного боку, це охоплення флангів, а з іншого — оперативно вигідні висоти, де ми можемо розміщувати вогневі засоби і завдавати ударів безпосередньо по угрупованню в самому Бахмуті. Вони там ховаються в підвалах, завалених будинках, інших спорудах, які вже не є потужними захисними спорудами. Тому в цій ситуації вже буде справа часу.

Микола Маломуж // генерал армії України

Ситуація на фронті на півдні Бахмута
Ситуація на фронті на півдні Бахмута. Фото: DeepStateMapLive

Росіяни підтягують резерви

За словами експерта, штурми росіян продовжаться, оскільки вони не змирилися з втратою важливих сіл.

Він (ред. ворог) продовжує контрактакувати, розуміючи значення цих населених пунктів і значення втрати Бахмута. Противник підтягнув ще додатково пів бригади повітряно-десантних військ і танкову артилерію.

Росіяни сьогодні намагаються відновити позиції в Кліщіївці. Чому так часто була зміна інформації — то Кліщіївка звільнена, то ні, навіть на рівні Генштабу, заступниці міністра оборони Ганни Маляр, допоки нарешті президент Володимир Зеленський не підтвердив це офіційно. Але зранку росіяни знову намагаються вступити до Кліщіївки. Йде потужний складний бій.

Микола Маломуж // екскерівник Служби зовнішньої розвідки України

Плацдарм для звільнення Бахмута

Генерал переконаний, що Андріївка і Кліщіївка стануть плацдармами для майбутньої деокупації Бахмута. Він пояснив, коли і чому це станеться?

Те, що ми тримаємо позиції і створюємо умови з їх закріплення в населених пунктах, а також створюємо плацдарми для удару, це фактично передумови для звільнення Бахмута. А Бахмут, як ми говорили, це знакова позиція для самого путіна, адже він туди направляє всі свої сили, контролює кожен день, він навіть говорив, що й кожну годину. Тому бої ще будуть тривати.

Я вважаю, що наразі утворилася прекрасна ситуація, аби найближчими тижнями поставити перед вибором угруповання росіян у Бахмуті: або залишити його, або вони будуть знищені чи здаватимуться в полон. Якщо вони дійсно будуть продовжувати такі наступальні операції, то шансів у противника точно не буде. Декілька тижнів — їхній максимальний термін.

Микола Маломуж // генерал армії України

Читайте також: «У районі Бахмута ЗСУ пробили лінію оборони росіян», — Сирський

Раніше сержант роти ударних БПЛА та артилерійської розвідки 92-ї ОШБр імені кошового отамана Івана Сірка Олесь Маляревич розповів, як ЗСУ рухаються до деокупації Бахмута.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: УНІАН

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Виплати ВПО: чи можуть їх отримувати українці, які повторно евакуювалися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 27 Травня 2024
Гроші для ВПО / фото ілюстративне

Через війну, яку розпочала рф, багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами. Цей статус  гарантує можливість отримувати грошову допомогу від держави. Проте виникає питання: а чи можуть ті, хто повторно евакуюється із небезпечних регіонів Харківщини та інших населених пунктів України, поновити виплати ВПО.

Відповідь надала пресслужба Мінреінтеграції.

Допомога повторно евакуйованим ВПО

За словами віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук, особи, які спершу евакуювалися на Харківщину, а тепер змушені робити це повторно, можуть поновити статус внутрішньо переміщених осіб та оформити виплати від держави. Аналогічну процедуру можуть пройти й інші ВПО, які повторно евакуюються в інші міста країни.

Як поновити статус ВПО

Для того, щоб відновити статус ВПО та знову почати отримувати грошову допомогу від держави, потрібно звернутися до ЦНАПу або іншої установи Управління соціального захисту населення у громадах, що приймають переселенця. 

Грошова допомога для ВПО призначається на шість місяців та становить:

  • 2000 гривень на місяць для дорослих;
  • 3000 гривень на місяць для дітей і осіб з інвалідністю.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 27 Травня 2024
Відновлення житла / фото ілюстративне

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії. 

Про це повідомлено на сайті Верховної ради України.

Нові напрямки програми “єВідновлення”

Згідно з повідомленням, уряд планує виплачувати компенсації за житлові будинки, сума пошкоджень яких перевищує 200 000 гривень. Ця ініціатива стосуватиметься мешканців територій, які:

  • перебували під тимчасовою окупацією протягом 2022 року;
  • розташовані в районах активних бойових дій;
  • опинилися в оточенні чи блокаді.

Затверджено порядок обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях за допомогою методів дистанційного зондування Землі. Це дозволить оцінити масштаби руйнувань для подальших виплат компенсацій.

Компенсації за втрати з 2014 року

Окрім того, в уряді розглядають доцільність запровадження компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло ще з 2014 року — з початку російської агресії на Сході України.

Наразі компенсації виплачуються з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Однак у майбутньому джерелом поповнення бюджету програми “єВідновлення” стануть кошти від продажу активів рф, арештованих у рамках санкційного режиму.

Уряд закликає всіх громадян, які втратили житло або можливість у ньому проживати внаслідок війни, скористатися програмою “єВідновлення” для отримання належної компенсації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати ВПО: чи можуть їх отримувати українці, які повторно евакуювалися

Через війну, яку розпочала рф, багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами. Цей статус  гарантує можливість отримувати грошову допомогу від […]

15:00, 27.05.2024 Скопіч Дмитро

Уряд планує розширення програми “єВідновлення” та запровадження нових компенсацій для постраждалих від війни

Кабінет Міністрів України готується запустити низку нових ініціатив у рамках програми “єВідновлення”, спрямованих на підтримку громадян, чиє житло було пошкоджене чи знищене внаслідок російської агресії. 

Евакуація з Торецької громади до Дніпра: як записатися

На території Торецької громади продовжується обов’язкова евакуація населення до більш безпечних регіонів України. Організацією займається місцева влада за підтримки благодійних організацій з Дніпра. Найближча дата […]

13:00, 27.05.2024 Скопіч Дмитро

Безплатний відпочинок і реабілітація для військових в Карпатах: як долучитися

Благодійний фонд “Зорі надії” надає можливість військовим безплатно відпочити в Карпатах. Там їх чекатимуть робота з психологом на природі та інші цікаві активності. Про це […]

12:00, 27.05.2024 Скопіч Дмитро
Виплати

Уряд виділив майже 60 мільйонів гривень для компенсацій за розміщення ВПО

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій спрямувало близько 60 мільйонів гривень до обласних бюджетів для виплати компенсацій закладам, які безоплатно розміщують внутрішньо переміщених осіб.