Чи займатиметься Бахмутська міськрада розселенням бахмутян в евакуації?

Семаковська Тетяна 16:29, 23 Серпня 2023

Редакція «Бахмут. IN.UA» організувала зустріч із народною депутаткою Оленою Шуляк, на заході обговорили питання житла, зараз це одна із найактуальніших потреб бахмутян. Житловий фонд у самому Бахмуті зруйнований, більшість людей винаймає житло в оренду у різних областях України, та витрачає на це левову частку бюджету.

Бахмутяни цікавилися, чи може міський уряд займатися розселенням мешканців в евакуації — журналісти редакції отримали відповідь у запиті.

Що кажуть у міськраді?

Зараз Бахмут практично повністю зруйнований, житловий фонд зазнав нищівних руйнувань. Фото: з відкритих джерел

Бахмутська міськрада повідомила, що Кабмін затвердив постанову (ред. постанова Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2022 р. № 495) про порядок формування фондів житла для тимчасового проживання ВПО, якими і є бахмутяни, та визначив умови формування таких фондів. 

Згідно із постановою внутрішньо переміщена особою, яка має потребу в тимчасовому житлі має подати заяву, щоб її взяли на облік. Заяву, щоб вас взяли на облік (ред. форма заяви за посиланням) потрібно подавати із підписами всіх повнолітніх членів сім’ї до уповноваженого органу, на території якого ви перебуваєте на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО. Тобто, фактично у місцевому управлінні повідомили, що розселення бахмутян – компетенція тих громад, у яких вони перебувають.

Нижче, ми склали детальну інструкцію, як можна подати заяву на отримання тимчасового житла в громаді, де ви зараз перебуваєте.

Які документи потрібно подати до заяви про взяття на облік для отримання тимчасового житла?

Через втрату житла переселенці змушені витрачати власні кошти на найм квартир. Фото: з відкритих джерел

Крім заяви ви повинні надати:

 • Копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України.У разі подання заяви уповноваженим представником ВПО пред’являються документи, що посвідчують особу представника, та копія довіреності.
 • Копія довідки ВПО про взяття на облік в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб та копії відповідних довідок членів сім’ї (за наявності).
 • Копії документів, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану або судом, що підтверджують родинні відносини заявника та всіх членів його сім’ї (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, посвідчення опікуна або піклувальника тощо).
 • Копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (не надається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від його прийняття, повідомили про це відповідному територіальному органу ДФС і мають відмітку в паспорті громадянина України).
 • Копії документів, що підтверджують підстави пріоритетності в наданні ВПО житлових приміщень із фонду. 

Після того, як ви подали заяву вам повинні надати інформацію про:

 • дату подання та реєстрації заяви; 
 • реєстраційний номер заяви; 
 • перелік документів, доданих до заяви. 
 • Опис видається за підписом посадової особи, яка прийняла відповідні документи.

Зверніть увагу, що рішення про взяття ВПО на Облік або відмову у взятті на Облік надають протягом одного робочого дня після подачі заяви.

Якщо особу оберуть для отримання тимчасового житла вона отримає спеціальний ордер на вселення.

Хто може отримати житло?

Вагітні жінки мають пріоритет при отриманні тимчасового житла. Фото: з відкритих джерел

Журналісти редакції дізналися на сайті Верховної Ради, що першочергове право на забезпечення житловим приміщенням з фонду мають:

 • багатодітні сім’ї; 
 • сім’ї з дітьми; 
 • вагітні жінки; 
 • особи, які втратили працездатність; 
 • особи пенсійного віку з числа тих, житло яких було зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Житло надається строком на 1 рік, а його площа – не менш як 6 кв. метрів на одну особу.

Бали для надання житла?

Пріоритет мають також багатодітні родини. Фото: з відкритих джерел

Пріоритетність надання житла для ВПО визначається за кількістю балів, що набере внутрішньо переміщена особа/сім’я, за такою системою нарахування:

1) пріоритетні критерії (нараховуються на сім’ю за найвищим показником):

 • сім’ї з трьома і більше дітьми – 27 балів;
 • сім’ї з двома дітьми – 26 балів;
 • сім’ї з однією дитиною – 25 балів;
 • сім’ї, у складі яких є вагітні жінки, – 24 бали;
 • сім’ї, у складі яких є особи, які втратили працездатність, – 23 бали;
 • сім’ї, у складі яких є особи пенсійного віку, – 22 бали;

Крім пріоритетних є загальна система нарахування балів:

2)  загальні критерії, які нараховуються за наявності відповідних підстав. 

До загальних критеріїв належать такі: 

 • сім’ї з дітьми, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) під час збройної агресії Російської Федерації, – 3 бали на сім’ю;
 • сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни та сім’ї загиблих (померлих) захисників і захисниць України, у складі яких є ВПО, – 2 бали на сім’ю;
 • ВПО з числа осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни, та члени їх сімей – 1 бал на особу;
 • наявність у складі сім’ї дитини, якій надано статус постраждалої внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту, – 2 бали на кожну дитину;
 • сім’ї з дітьми з інвалідністю – 3 бали на кожну дитину;
 • багатодітні сім’ї – 2 бали на сім’ю;
 • неповні сім’ї з дітьми, де мати чи батько виховують їх самостійно, – 2 бали на сім’ю;
 • сім’ї, у складі яких є непрацездатні особи, – 2 бали на сім’ю;
 • особи з інвалідністю I і II групи з числа ВПО – 2 бали на особу;
 • особи, нагороджені державними нагородами за безпосередню участь в АТО, здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації, – 1 бал за одну нагороду;
 • сім’ї, які мають клопотання щодо потреби в забезпеченні житлом для тимчасового проживання від підприємства, установи, організації в галузі науки, охорони здоров’я, освіти, культури та фізичної культури і спорту щодо спеціаліста з числа ВПО, який є висококваліфікованим фахівцем у відповідній галузі, – 2 бали на сім’ю.
 • Ці та інші загальні критерії наведено у пункті 20 Порядку. При цьому рішенням уповноваженого органу може бути затверджений перелік додаткових загальних критеріїв, загальна кількість балів за якими може становити не більше 20 балів на сім’ю! 

Якщо, наприклад, ви та інша родина набрали рівну кількість балів, то пріоритет на оселю буде мати та людина, заява якої була зареєстрована раніше за часом.

Що буде після року життя у тимчасовому житлі?
Тимчасове житло – це не тільки модульні будинки, наприклад, у Краматорську школу переобладнали під гуртожиток для переселенців. Фото: з відкритих джерел

Також у відповіді Бахмутська міськрада вказала, що Пунктом 25 Порядку 495 визначено, що житлові приміщення з фонду безоплатно надаються ВПО на строк до одного року з можливістю продовження на наступний строк. Але продовжити проживання у фонді ВПО зможуть тільки у разі відсутності змін у їх статусі та якщо вони не набули іншого місця проживання.

Якщо ж людина змінила статус чи отримала інше місце для життя, вона зобов’язана звільнити надане житло.

Фото: Leo States

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

05 1 e1494862114941 7be9d

На Чернігівщині шукають 13 сімей ВПО, які отримають власні будинки

Український фонд Район#1 спільно з міжнародним фондом Help – Hilfe zur Selbsthilfe збудували 13 будинків в Чернігівській області. Цей проєкт розроблений для забезпечення сімей, які […]

На який догляд і житло можуть розраховувати одинокі пенсіонери-переселенці?

У Бахмуті зруйнований або знищений практично кожний будинок, тож люди вже намагаються дізнатися як працюватиме компенсація, та на яку суму вони зможуть розраховувати. Не всі […]

Калькулятор c79c2

Як бахмутянам дізнатися суму майбутньої компенсації за знищене житло?

Волонтерська платформа «Поверни своє» за підтримки «UST — Ukraine Support Team» запустила компенсаційний онлайн-калькулятор для власників знищеного під час війни житла. Він стане в нагоді […]

11:38, 13.08.2023 Микола Ситник