Часів Яр відзначив день міста: фотозгадка мирного святкування

Семаковська Тетяна 15:04, 22 Липня 2024
Часів Яр, мирне місто / фото Максим Фесенко

20 липня Часів Яр вшанував День Міста, цьогоріч не було ні гучних концертів, ні зустрічей з друзями. Прямо зараз тривають бої за місто, росіяни наступають й знищують метр за метром інфраструктуру.

Часоворяці в евакуації згадували як раніше вони святкували День народження рідного міста.

Часів Яр

Світлиною мирного Часів Яру поділився волонтер Максим Фесенко. На ній мешканці гуляють у центрі міста, працюють атракціони для дітей, люди розмовляють та відпочивають.

У 2023 році Часів Яр святкував День міста у онлайн-режимі, окупанти обстрілювали місто, але інтенсивність бойових дій була іншою. Зараз ворог зосередив зусилля на те, щоб окупувати місто. Захоплений ворожими військами район “Канал”, у самому Часів Ярі залишається трохи понад 500 осіб.

Окупанти докладають значних зусиль для форсування каналу Сіверський Донець-Донбас, що може стати ключовим фактором у їхньому наступі. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обмін 1000 на 1000 завершено: Україна повернула ще 303 героїв з полону

Семаковська Тетяна 14:36, 25 Травня 2025
Звільнені з полону українці / фото Володимир Зеленський

Сьогодні, 25 травня 2025 року, завершився третій, фінальний, етап наймасштабнішого обміну полоненими між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, узгодженого за посередництва Туреччини. Додому повернулися ще 303 українських захисники.

Про це повідомив Володимир Зеленський.

Обмін 25 травня: кого повернули

Як повідомив глава держави, обмін 25 травня повернув додому 303 українських захисників. Серед звільнених є воїни Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту. Ігор Клименко, міністр внутрішніх справ України повідомив, що додому повернули 46 бійців із системи МВС, зокрема:

  • 36 прикордонників;
  • 10 нацгвардійців.

Більшість із них були захоплені в полон під час бойових дій на Донецькому та Луганському напрямках у 2022–2023 роках. Відтепер вони вдома, у безпеці, й отримають всю необхідну медичну, психологічну та соціальну підтримку.

Загалом за три дні обміну (23–25 травня) вдалося повернути 86 військовослужбовців із системи МВС, це 55 прикордонників та 31 нацгвардієць.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю в Україні у 2025: детальне пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 25 Травня 2025
Кадастровий номер — це важлива частина будь-якої земельної ділянки / фото prometei.ua

Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння номера залишається обов’язковою процедурою для реєстрації ділянки в Державному земельному кадастрі.

Детальніше про те, скільки коштує кадастровий номер і як його отримати — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Що таке кадастровий номер

Кадастровий номер — це унікальний 19-значний цифровий код, який присвоюється кожній земельній ділянці під час її державної реєстрації.

Цей номер є обов’язковим для оформлення права власності на землю: без нього неможливо здійснити купівлю, продаж, дарування чи інші юридичні дії з ділянкою. Він є постійним ідентифікатором, що супроводжує земельну ділянку протягом усього періоду її існування. Номер не змінюється навіть у разі зміни власника чи цільового призначення ділянки.

У процесі присвоєння кадастрового номера інформація про земельну ділянку вноситься до бази Державного земельного кадастру (ДЗК). Це включає всі ключові відомості про ділянку та її власника. Після внесення даних система автоматично формує та закріплює номер за об’єктом.

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера та як його отримати

Присвоєння кадастрового номера є безкоштовним для громадян. Однак для цього необхідно підготувати технічну документацію щодо земельної ділянки, зокрема — результати геодезичних вишукувань, які виконуються на платній основі.

Повний перелік необхідної документації передбачено Законом України “Про землеустрій“. Вартість підготовки документів, разом із геодезичними роботами, може становити від кількох тисяч до десятків або навіть сотень тисяч гривень — залежно від регіону, складності ділянки та обсягу робіт.

Читайте також:

Базова соціальна допомога в Україні у 2025: хто і скільки отримуватиме від держави

Військовий збір у 2025 році: що потрібно знати українцям

Довідка про виплачені суми пільг або житлової субсидії: як отримати документ

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обмін 1000 на 1000 завершено: Україна повернула ще 303 героїв з полону

Сьогодні, 25 травня 2025 року, завершився третій, фінальний, етап наймасштабнішого обміну полоненими між Україною та росією у форматі 1000 на 1000, узгодженого за посередництва Туреччини. […]

Скільки коштує присвоєння кадастрового номера на землю в Україні у 2025: детальне пояснення

Кадастровий номер — це унікальний ідентифікатор земельної ділянки, без якого неможливо оформити право власності, продати, подарувати чи передати землю у спадок. У 2025 році присвоєння […]

12:00, 25.05.2025 Скопіч Дмитро

У чотирьох областях України з’явиться соціальне таксі від Червоного Хреста: деталі

Товариство Червоного Хреста України запускає нову ініціативу, що дозволить українцям скористатися послугами соціального таксі. Програма діятиме у Львівській, Закарпатській, Чернівецькій та Чернігівській областях і безоплатно […]

11:00, 25.05.2025 Скопіч Дмитро
IMG 0100 ebab6

Бахмут у День міста: згадуємо архівні кадри з 2016 року

20 вересня 2016 року біля Бахмутського Народного Дому відбувалося чергове святкування Дня міста. Для мешканців підготували цілу низку подій — концерт, майстер-класи та виставковий ярмарок […]

Фоторепортаж

307 українських героїв повернулися додому: перші фото після полону

24 травня відбувся другий етап масштабного обміну полоненими між Україною та росією. Додому повернулися ще 307 українських захисників, це військовослужбовці ЗСУ, Нацгвардії та ДПСУ. Редакція […]