Брюссель готується до “зеленого світла”: що відомо про вступ України в ЄС

Микола Ситник 15:10, 13 Грудня 2023
Брюссель
Брюссель напередодні саміту / фото Бахмут IN.UA

Брюссель готується до важливого рішення, яке здатне докорінно змінити становище України. На саміті 14-15 грудня у Брюсселі країни-члени ЄС вирішуватимуть подальшу долю євроінтеграційного процесу. А це означає, що саме в ці дні з’ясується майбутнє України. 

Вступ в ЄС допоможе нам значно покращити оборонну та економічну складову. Крім того, такий крок відкрито демонструє солідарність Євросоюзу до України. Журналістка Бахмут IN.UA на запрошення представництва ЄС наразі перебуває в Брюсселі і стежить за подіями.

“Високі ставки” у Брюсселі

Бельгія
Українські прапори на вулицях Брюсселя / фото Бахмут IN.UA

Без перебільшення історична подія відбудеться у Брюсселі 14-15 грудня. На саміті країн ради ЄС цьогоріч ми розраховуємо почути про початок офіційних переговорів щодо вступу у ЄС. Заявку на членство Київ спрямував до Брюсселю 28 лютого 2022 року — на 4-й день повномасштабного російського вторгнення.

Брюссель навіть без слів висловлює свою підтримку Україні: на будівлях майорять українські прапори разом зі стягами країн Євросоюзу. Втім на саміті вирішуватимуть не тільки долю України, але й Молдови, яка також може отримати “зелене світло” на вступ у ЄС.

Кулеба
Дмитро Кулеба / фото з сайту МЗС

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба днями раніше зазначав, що серед країн ЄС є “сильна підтримка” на користь відкриття з Україною переговорів про вступ, а також додав, що на кону високі ставки як для України, так і для ЄС.

Не дають ствердних позитивних прогнозів і політологи. Сам Кулеба вважає, що дискусія за відкриття з Україною переговорів про вступ буде тривати і безпосередньо на саміті лідерів “до останньої хвилини”. Нагадаємо, що це рішення будуть обговорювати на саміті вже 14 грудня. 

ЄС хоче ухвалити рішення про відкриття переговорів щодо членства з Україною. ЄС розуміє, що неухвалення цього рішення також означатиме блокування розширення ЄС на інші країни також. І в них є усвідомлення, що це буде мати жахливі наслідки для репутації,

зазначає // Дмитро Кулеба

Які вимоги має виконати Україна, щоб стати членом Євросоюзу:

 • реформа Конституційного суду;
 • продовження судової реформи;
 • боротьба з корупцією, включно з призначенням керівника САП;
 • боротьба з відмиванням коштів;
 • втілення антиолігархічного закону;
 • узгодження аудіовізуального законодавства з європейським;
 • зміна законодавства про нацменшини.

Аби Україна стала повноправним членом ЄС, їй поставили 7 вище перечислених вимог. Серед них особливе місце посіла боротьба з корупцією. Втім, як показали останні зміни, більшість реформ Україна змогла провести.

“Ми бачимо прогрес, який зробила Україна”, — сказав один із посадовців ЄС на пресконференції з журналістами 13 грудня.

Голова ВРУ
Руслан Стефанчук / фото з сайту ВРУ

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук в етері телемарафону прокоментував, що, на його думку, Україна виконала всі вимоги.

Єдиний варіант, який я хочу почути в Брюсселі, це варіант “так”,

підкреслив // Стефанчук

Бельгія
Людна вулиця Брюсселя, який готується до саміту / фото Бахмут IN.UA

Нагадаємо, що основним “блокатаром” до початку переговорів стала Угорщина. Йдеться про премʼєр-міністра Віктора Орбана, який нещодавно надіслав листа президенту Євроради Шарлю Мішелю. У ньому Орбан закликав відкласти питання переговорів щодо членства України в блоці. Втім відомо, що у ЄС не виключають можливості, що рішення щодо допомоги Україні можуть бути ухвалені в обхід Угорщини.

будівля голосування
Зала, де завтра ухвалюватимуть рішення щодо України / фото Бахмут IN.UA

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Семаковська Тетяна 13:00, 13 Липня 2024
Підтримка українців закордоном / фото з відкритих джерел

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та психологічну допомогу продовжують працювати практично по всій Європі.

Редакція зібрала корисні контакти для українців закордоном.

Допомога українським біженцям 2024

Біженці з України перебувають у різних країнах Європи та потребують особливої підтримки, щоб допомогти людям з юридичних, житлових, освітніх чи робочих питань, в країнах ЄС працюють організації, куди можуть звернутися біженці.

Гаряча лінія для біженців від Представництва ЄС в Україні

Якщо у вас є питання щодо умов в’їзду та подорожі до ЄС, доступу до прав та можливостей, таких як освіта, робота чи охорона здоров’я, то ви можете зателефонувати на гарячу лінію від Представництва ЄС в Україні. Якщо ви перебуваєте в межах ЄС, телефонуйте за номером 008 (00) 67 89 1011, а якщо ви перебуваєте поза межами ЄС, телефонуйте на номер 32 (22) 9996 96.

Благодійний фонд “Право на захист

БФ “Право на захист” / фото ілюстративне

Благодійний Фонд “Право на захист” надає безоплатну фахову підтримку, зокрема, психологічну та юридичну допомогу в Польщі. Для запису на консультацію потрібно заповнити форму за посиланням. В ній треба вказати:

 • пошту;
 • статус заповнювача анкети (приватна особа, організація, або Внутрішнє перенаправлення БФ);
 • зустріч в онлайн чи офлайн форматі;
 • ім’я;
 • контактну інформацію (номер телефону);
 • з якої теми потрібна консультація психолога.

Польський офіс у місті Варшава працює з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00. Про адресу офісу, в якому проводитимуть офлайн-зустрічі, зареєстрованим учасникам повідомлять додатково.

United for Ukraine

Знайти тимчасове житло закордоном чи знайти роботу закордоном допоможе організація United for Ukraine. Вона надає різноманітний спектр послуг щодо вимушеної імміграції, а також консультує біженців з питань фінансової підтримки. Для того, щоб скористатися послугою, перейдіть за посиланням та оберіть потрібну сферу допомоги.

Крім правничих питань United for Ukraine організувала спільноту українців закордоном, щоб люди могли спілкуватися та підтримувати один одного.

Консульства України закордоном

консульство України
Консульство України у Вроцлаві / фото з відкритих джерел

Україна станом на 2018 рік налічувала понад 80 своїх консульств закордоном. Якщо ви опинилися у важкій ситуації: втратили документи, залишилися без коштів на існування у чужій країні, опинилися у небезпеці, ви можете звернутися до посольства України закордоном. Знайти адресу консульства можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фермер із Часів Яру розповів, як вибрати смачний кавун або диню

Микола Ситник 11:00, 13 Липня 2024
Диня1 abd48

Літо — час кавунів та динь. Ці представники баштанних культур не тільки смачні, але й дуже корисні. Розпал сезону кавунів і динь, без яких неможливо уявити літо, припадає на серпень. Вибір і купівля цих дарів природи — непроста і дуже відповідальна справа. Адже потрібно обрати стиглі, солодкі та смачні плоди, які не нашкодять здоров’ю. Кавуни бувають різних сортів, розмірів та форм. Водночас усі сорти можуть бути смачними. Тому під час вибору баштанних новачки можуть розгубитися.

Фермер із Часовоярської громади Олег Удовенко розповів редакції “Бахмут IN.UA”, як правильно вибрати найсмачніший кавун або найароматнішу диню.

Мешканець Бахмутського району понад 10 років вирощував баштанні для себе і на продаж. Тому чоловік має неабиякий досвід у цій справі.

Кавун2 cr 72b5eМешканець Часів Яру Олег Удовенко виростив кавуна-красеня / фото надане героєм

Як вибрати смачний кавун?

Спробувати на смак

“Смак залежить від того, чи дозрів плід. Стиглість кавуна важко оцінити, коли він вже зірваний. Це більше на совісті фермера чи продавця. Треба розуміти, що першими дозрівають великі кавуни. Тому більші шанси отримати спілий кавун, коли він крупніший. Такі ж кавуни, як правило, і смачніші”, — пояснив експерт.

На ринку можете попросити продавця вирізати шматочок. Так, можна спробувати на смак прямо на місці.

Кавун1 5825bБаштан мешканця Часів Яру / фото надане героєм

Оглянути ззовні

У будь-якому випадку кавун має бути цілим, без ушкоджень. Ознака хорошого кавуна — це жовтий бочок, на якому він лежав. Якщо цей бочок сірий — це підозра на нітрати.

Послухати звук

Можна постукати — звук повинен бути дзвінкий. Можна також стиснути — добрий кавун буде “хрустіти”.

Перевірка на нітрати

Забагато нітратів значно погіршують смак. У таких випадках м’якоть стає аж занадто яскраво-червоною.

Коли вже купили — можна в склянці з водою розвести м’якоть і подивитися на колір. Якщо вода стала насиченого червоного кольору, не варто куштувати такий кавун.

Також вважається, що кавун, який плаває у ємності з водою — це хороший кавун. Якщо тоне, то, ймовірно, плід з нітратами.

На що впливає сорт?

Від ранніх баштанних культур я б не відмовлявся. Чим пізніші сорти, тим смачніші, бо в них є час накопичити цукри і інші елементи. Але це лише тенденція, і все залежить від багатьох факторів. Це скоріше випадковість, а не правило.

Кавун3 2ed80Урожай пана Олега / фото надане героєм

Як правильно вибрати диню?

Правила вибору ароматної і стиглої дині подібні до правил вибору кавуна, але зі своїми особливостями. Умовно, кавун ми обираємо “на око”, а диню — “на нюх”.

“Солодкість дині залежить від сорту та кількості сонця. Тому ранні не раджу брати. Треба нюхати. Сильний запах — краще. Тому що їх часто недостиглими знімають. Звісно, диня лежить і достигає, але це буде вже не той аромат і смак”, — пояснює Олег Удовенко.

Оглядаємо ззовні

На дині не повинно бути ніяких плям і пошкоджень. Колір плоду повинен бути рівномірним незалежно від сорту.

Сухе стебло

Хвостик дині повинен бути сухим і товстим.

Аромат

Стигла та солодка диня повинна мати насичений солодкий аромат, який нагадує мед. 

Звук і пружність

Якщо постукати, то у стиглої дині звук буде глухим. Важливо оцінювати диню й на дотик. Плід повинен бути повністю пружним. Шкірка після натискання має повернутися до попереднього положення.

Диня 6f675Нарізані скибки дині / фотосток

Зазначимо, що після купівлі кавуни і дині можна тривалий час зберігати у темних і прохолодних місцях за температури близько + 3°С. Якщо плоди періодично перевертати, то вони збережуться ще краще і набагато довше.

Читайте також: 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Підтримка українців закордоном

Хто допомагає біженцям закордоном: корисні контакти для українців

Допомога для українців закордоном 2024 спрямована на тих осіб, які перебувають у вразливому стані чи потребують особливої уваги. Організації, які допомагають біженцям отримати юридичну та […]

Диня1 abd48

Фермер із Часів Яру розповів, як вибрати смачний кавун або диню

Літо — час кавунів та динь. Ці представники баштанних культур не тільки смачні, але й дуже корисні. Розпал сезону кавунів і динь, без яких неможливо […]

11:00, 13.07.2024 Микола Ситник
Евакуація 60bf8

3 600 гривень та безкоштовне житло: з липня стартує евакуація до Волинської області

З 5 липня 2024 року розпочалася обов’язкова безкоштовна евакуація цивільних мешканців Донеччини до Волинської області. Уряд забезпечує транспортування, житло та соціальну підтримку для евакуйованих громадян. […]

Уряд запровадив нову соціальну допомогу “Дитина не одна”: деталі

Кабінет Міністрів України запровадив новий вид соціальної допомоги “Дитина не одна” для сімей, які тимчасово влаштовують до себе дітей, що залишилися без батьківського піклування внаслідок […]

Українська родина

Як отримати статус багатодітної сім’ї

Посвідчення багатодітної сім’ї онлайн також можна отримати. Статус багатодітної дозволяє отримувати грошову допомогу та різні пільги, наприклад знижку на житлово-комунальні послуги. Яка сама родина вважається багатодітною та […]