Міжнародні партнери нададуть Україні понад 100 мільярдів доларів фінансової допомоги

Семаковська Тетяна 17:05, 13 Квітня 2023

Шмигаль f802c

Україна отримає близько 115 мільярдів доларів довгострокової підтримки від міжнародних партнерів. Відновлення держави стане одним із найбільших інвестиційних проєктів в історії Європи.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль після виступу на круглому столі міністерського рівня на підтримку України в Світовому банку.

«Мобілізація ресурсів для відновлення України одна з головних тем робочого візиту у Вашингтон. Міжнародні партнери нададуть Україні $115 млрд довгострокової підтримки. Це не просто забезпечить нашу фінансову стабільність, але й посилає чіткий сигнал росії, що союзники України підтримуватимуть нас стільки, скільки буде потрібно. До повної перемоги», — підкреслив прем’єр.

За його словами, відновлення країни розпочинається вже зараз. 

«У 2023 році на проєкти швидкої відбудови потрібно 14 мільярдів доларів. Ведемо перемовини з партнерами, аби залучити всі необхідні кошти вже влітку цього року. Так зможемо виконати всі завдання в п’яти пріоритетних галузях відновлення. Надзвичайно вдячні США, ЄС, Світовому банку, МВФ, іншим країнам G7 та всім міжнародним партнерам, які сьогодні допомагають нам вистояти та почати відновлення», — наголосив Денис Шмигаль.

Допомога Світового банку на відновлення енергетики

До слова, Світовий банк надасть Україні додаткові 200 мільйонів доларів на відновлення енергетики. У Вашингтоні Прем’єр-міністр України вже підписав відповідну угоду з керівним директором Світового банку Анною Б’єрде.

Угода 05822

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та керівний директор Світового банку Анна Б’єрде підписали угоду про надання гранту на 200 млн доларів Мультидонорського цільового фонду для відновлення енергетики України. Фото: Денис Шмигаль

Відновлення України розпочинається вже цього року, і енергетика — один із пріоритетів. Залучені від Світового банку кошти будуть направлені на відбудову електромережі та систем теплопостачання в Києві, Харкові, Миколаєві, Сумах та містах Чернігівської області.

«Спільно зі Світовим банком готуємо до реалізації і проект страхування воєнних ризиків для іноземних інвестицій. Це ключовий інструмент, аби залучити ці інвестиції вже зараз, не чекаючи завершення війни. Вдячні партнерам зі Світового банку за підтримку України та нашої програми відновлення, яка стане найбільшим проектом відбудови в Європі з часів Другої світової війни», — зауважив прем’єр.

Читайте також: Новий європейський Баухаус: як Європейський Союз допоможе відбудувати Україну

Пріоритетні проєкти розвитку та відновлення економіки

Окрім того, на полях «Spring Meetings» підписали меморандум із Американською корпорацією з фінансування міжнародного розвитку (DFC) та USAID щодо підтримки залучення інвестицій в Україну для втілення пріоритетних проєктів розвитку та відновлення економіки.

«Приватний капітал є невід’ємною складовою відновлення та сталого зростання України. Тому іноземні інвестиції будуть одним із драйверів нашої економіки. Україна має широкі інвестиційні можливості, які дадуть змогу розкрити економічний потенціал. DFC та USAID допоможуть залучити приватні інвестиції в сектори, які мають першочергове значення для економіки. Вдячні за партнерство та допомогу на цьому шляху», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Стіл c9a59Круглий стіл міністерського рівня на підтримку України в Світовому банку. Фото: Денис Шмигаль

Відновлення України стане одним із найбільших інвестиційних проєктів в історії Європи. Але зараз, за словами прем’єра, маємо зосередити увагу на швидкій відбудові, потреби на яку Світовий банк оцінив у 14 мільярдів доларів. 

«Для нас пріоритет — забезпечити доступ людям до базових соціальних та гуманітарних послуг. Частину коштів на це ми вже маємо, а більше половини розраховуємо залучити від наших партнерів у першій половині цього року», — резюмував Денис Шмигаль.

Фото: Денис Шмигаль

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

ід картка оформити

Паспортний сервіс, ЦНАП та Дія: як отримати картку ID

Сьогодні більшість українців переходять на електронні документи, а також оформляють картку з електронним носієм. Як отримати ID-паспорт в Україні, скільки коштує така послуга та де […]

Українці закордоном

Без пільг в Чехії й офіційної роботи в Польщі: які зміни чекають біженців з України

За даними Мінекономіки, від початку війни з України виїхало 6,2 млн українців, які наразі перебувають за кордоном. Українські біженці живуть у Європі, США, Азії. За […]

Гранола, салат з макаронами й тости: що приготувати дитині до школи

Одним з важливих аспектів підготовки до школи є забезпечення вашої дитини поживним та ситним обідом, а також корисними закусками, щоб підтримувати її енергію протягом дня. […]

Як користуватися газовою горілкою: Станіслав Балдін з ДСНС розповів основні правила безпеки

Минулого року українцям довелося вчитися жити та адаптуватися до блекаутів. Такі речі, як газові горілки стали звичними та допомагали людям пережити відключення електроенергії. З настанням […]

Лікарня Святого Пантелеймона Першого територіального медоб’єднання Львова

Які медичні послуги можна безоплатно отримати у Львові

Кожен пацієнт може безоплатно пройти діагностичні та лабораторні обстеження у місті Лева. Таке право мають громадяни, які підписали декларацію з сімейним лікарем.  Про це повідомляє […]

14:28, 24.09.2023 Микола Ситник