Новий європейський Баухаус: як Європейський Союз допоможе відбудувати Україну

Семаковська Тетяна 15:41, 20 Березня 2023

 відбудова 3f59b

Минулого тижня Європейська комісія започаткувала програму з нарощування потенціалу для початку відбудови України. Ініціатива під назвою «Новий європейський Баухаус» передбачає відбудову України на засадах партнерства з українськими організаціями.

Про це інформує Представництво Європейського Союзу в Україні.

На відкритті програми 16 березня був присутній Європейський комісар з питань довкілля, океанів та рибальства Віргініюс Сінкявічюс. Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і комісарки Марія Габріель та Еліза Феррейра долучилися до заходу шляхом відеозвернення.

Зазначимо, ініціатива  покликана надати як натхнення, так і практичну допомогу місцевим громадам, котрі залучені до відбудови й відновлення України. До реалізації програми долучилися українські партнери: «Ro3kvit», «ReThink», «Угода мерів – Схід», а також Рада архітекторів Європи. 

Президентка Урсула фон дер Ляєн заявила, що започаткована програма дозволить перетворити завдані війною руйнування на можливості збудувати в Україні щасливе майбутнє.

«Ми відбудуємо Україну. Ми повинні це зробити і зробимо це. Відбудова, що належить тільки Україні, має відбуватися в дусі Нового європейського Баухауса. Найактивнішими учасниками є містобудівники, архітектори, інженери, і їх надихатиме концепція НЄБ. Наше бачення полягає в тому, щоб перетворити завдані війною руйнування на можливості збудувати для України гарне і здорове майбутнє», – підкреслила Урсула фон дер Ляєн.

Вже у квітні відбудуться вебінари, спрямовані на задоволення потреб українських територіальних громад. Під час першого вебінару буде встановлено політичні рамки нарощування потенціалу і представлено три інші модулі, призначені для розгляду різних аспектів відбудови:

  • Модуль 1: можливі моделі співпраці між різними суб’єктами відбудови громад і шляхи забезпечення інклюзивності цього процесу. Зокрема, буде досліджено передові практики щодо оцінки та розподілу ресурсів, засобів забезпечення широкої участі населення та можливостей фінансування.
  • Модуль 2: можливості сталої та інклюзивної відбудови в Україні. Буде представлено шляхи включення принципів замкненого циклу до стратегії післявоєнного розвитку, пошук рішень для розумних розподілених мереж, автономної енергетики або хімічного/фізичного відновлення матеріалів.
  • Модуль 3: проблема недоступності житла та загальний стан забезпечення житлом в Україні. Буде досліджено різні моделі житла та можливі ролі місцевих громад в управлінні житловим фондом, а також взаємозв’язок між житловим та іншими секторами, наприклад, соціальним забезпеченням або міським плануванням.

На підставі перших трьох модулів Європейська комісія і українські партнери проаналізують подальші потреби, напрацюють подальші заходи для сприяння відбудові за підтримки всієї спільноти Нового європейського Баухауса.

Довідка:

Новий європейський Баухаус (НЄБ) – це екологічний, економічний і культурний проект Європейського Союзу. НЄБ зосереджується на розбудові громад і на «висхідних» підходах з метою реалізації Європейської зеленої угоди шляхом просування мальовничих, сталих та інклюзивних місцевостей, продукції та послуг.

Лише за два роки від початку, НЄБ перетворився на рух з активною та дедалі ширшою спільнотою з понад 1000 членів у найрізноманітніших галузях (освіта, будівництво, мода), що діють у всіх державах-членах ЄС та за його межами.

Від початку агресії Росії проти України, спільнота НЄБ заявила про готовність підтримати українців на основі принципу поєднання екстрених заходів з довгостроковими потребами країни.

Усі заходи НЄБ в Україні тісно скоординовані з соратниками із робочої групи «Україна», генеральним директоратом, відповідальним за європейську політику сусідства і переговори про розширення (NEAR), Представництвом ЄС в Україні та «Угодою мерів – Схід». Окрім того, Новий європейський Баухаус тісно співпрацює з кількома українськими партнерами, серед яких: неурядові організації «Ro3kvit», «ReThink» і Рада архітекторів Європи.

Фото: Укрінформ

Читайте також: Чи можливо відбудувати Бахмут після перемоги?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Учасники програми єВідновлення зобов’язані подати звіт про використання коштів

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:30, 23 Серпня 2024
єВідновлення / фото Краматорська міська рада

Учасники програми єВідновлення повинні вчасно подати звіт про використання коштів через портал Дія. В іншому випадку їх чекає обов’язкова верифікація комісією з відвідуванням об’єкта. Дотримання цього порядку допоможе уникнути зайвих бюрократичних труднощів та забезпечить швидке завершення участі в програмі.

Про це повідомляє Краматорська міська рада.

Подання звіту в рамках програми єВідновлення

У рамках програми єВідновлення учасники повинні обов’язково подати звіт про використані кошти для завершення участі. Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України №381. Звітність є ключовою умовою, що допомагає уникнути додаткових перевірок та забезпечити швидке завершення участі в програмі.

Згідно з правилами, лише 5% учасників категорії А та 10% категорії Б, які вчасно подали звіти, підлягають верифікації комісією з відвідуванням об’єкта. Якщо ж учасник не подав звіт вчасно, верифікація з обов’язковим відвідуванням об’єкта є неминучою. 

Комісія перевіряє відповідність фактично проведених ремонтних робіт та придбаної будівельної продукції тим, що вказані у чек-листі. Під час перевірки також здійснюється фотофіксація. Важливо розуміти, що уникнути верифікації шляхом неповідомлення про завершення ремонту не вдасться — ремонт вважатиметься завершеним автоматично через 12 місяців після зарахування коштів на спеціальний рахунок.

Після завершення ремонтних робіт, визначених у чек-листі, учасник програми зобов’язаний подати звіт через портал Дія. Це потрібно зробити протягом 12 місяців (або 18 місяців для категорії Б) після зарахування коштів. Для цього необхідно:

  • увійти в розділ єВідновлення на порталі або у додатку Дія;
  • обрати об’єкт, щодо якого подається звіт;
  • натиснути «Повідомити про ремонт»;
  • зазначити поточний стан ремонту;
  • додати до 10 фото, що підтверджують виконання робіт або придбання матеріалів (кожне фото не має перевищувати 5 МБ);
  • надіслати звіт.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Дія спрощує процес подання заявок на єВідновлення

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 13 Серпня 2024
єВідновлення / фото Мінцифра

Міністерство цифрової трансформації України оновило сервіс єВідновлення в застосунку Дія, спростивши процедуру подання заявок для власників майна, пошкодженого внаслідок російської агресії. Нові функції дозволяють швидше отримувати необхідні документи та розширюють коло осіб, які можуть подавати заявки.

Про це повідомляє Мінцифра.

єВідновлення

Спрощення процедури подання заявок та розширення можливостей сервісу дозволяють прискорити процес відновлення пошкодженого майна та покращити доступ до державної допомоги.

Нові оновлення сервісу єВідновлення в Дії включають два ключові покращення. 

По-перше, впроваджено можливість онлайн-замовлення витягу про несудимість безпосередньо під час заповнення заявки. Це значно пришвидшує процес оформлення документів, адже раніше перевірка здійснювалася місцевими комісіями, що суттєво затягувало процедуру. 

По-друге, розширено коло осіб, які можуть подавати заявки на єВідновлення. Тепер законні представники мають змогу подавати заявки від імені власників пошкодженого майна у випадках, коли такими власниками є неповнолітні або недієздатні особи. Для цього необхідно звернутися до ЦНАПу та надати відповідні підтверджувальні документи. 

Процедура подання заявки:

  • звернення до ЦНАПу;
  • надання документів, що підтверджують статус законного представника;
  • подання заявки через Дію;
  • отримання коштів на картку єВідновлення представника.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Учасники програми єВідновлення зобов’язані подати звіт про використання коштів

Учасники програми єВідновлення повинні вчасно подати звіт про використання коштів через портал Дія. В іншому випадку їх чекає обов’язкова верифікація комісією з відвідуванням об’єкта. Дотримання […]

Дія спрощує процес подання заявок на єВідновлення

Міністерство цифрової трансформації України оновило сервіс єВідновлення в застосунку Дія, спростивши процедуру подання заявок для власників майна, пошкодженого внаслідок російської агресії. Нові функції дозволяють швидше […]

Олександр Марченко

Марченко повідомив, скільки бахмутян готові повернутися до міста після деокупації

Олександр Марченко, заступник начальника військової адміністрації Бахмута розповів про плани відбудови міста в ефірі Антикризового медіа-центру, настрої мешканців та першочергові кроки для відновлення після деокупації. […]

Влада та громада у Департаменті економіки: яка частка громадськості є при Донецькій ОВА. Інфографіка

Загалом, за інформацією Донецької обласної адміністрації, яку редакція отримала у відповідь на запит, налічується понад 30 Робочих груп, Координаційних рад та Комісій при Департаментах та […]

Міста привиди та відновлення для нас без нас: як працює Офіс Відновлення Донеччини

На початку листопада 2023 року у Дніпрі відкрили Офіс Відновлення та розвитку Донеччини. Його створили за підтримки уряду ЄС, Швеції та програми розвитку ООН. У […]