Російські пропагандистські Telegram-канали поширюють інформацію: мовляв, у випадку програшу на фронті, Україна може розпочати кампанію терору з бомбардуванням російських шкіл та цивільних.
Утім, — такі звинувачення є безпідставними, адже не містять жодної підтвердженої інформації чи факту.
Обстріл російської інфраструктури та населення: початок неправди
8 червня британський щоденний таблоїд Daily Express, посилаючись на коментар британського аналітика Ніколаса Драммонда, на своєму сайті опублікував новину начебто про плани України вести терористичну діяльність у рф, якщо остання буде перемагати на фронті.
Далі він заявив: “Терористична діяльність включатиме бомбардування шкіл, бомбардування інфраструктури… що почнеться серйозно, якщо Зеленському буде нав’язано будь-яку мирну угоду.”
У своєму твердженні аналітик Ніколас Драммонд не посилався на жодне джерело та не надав переконливих фактів.
Через кілька днів після публікації, російські медіаресурси стали масово поширювати новину від Daily Express. Як Daily Express, рф не навела жодного аргументу, що свідчив би в правдивості заявленої інформації.
Риторика Ніколаса Драммонда співзвучна із наративами кремлівських дезінформаційних матеріалів. Адже Україна, на відміну від рф, не обстрілює цивільну інфраструктуру та не вбиває населення країни-ворога. Саме росія перша розпочала війну проти України, знищила не один садок та навчальні заклади, вбила сотні дітей та мирне населення, створили руїни з не одного міста, порушила міжнародні угоди, вбивши військовополонених, а зараз намагається створити для України образ “порушниці”.
Британський аналітик Ніколас Драммонд та цитування у ЗМІ
Варто зазначити, що Ніколас Драммонд — аналітик і консультант оборонної промисловості, що спеціалізується на наземних війнах, а також колишній піхотний офіцер британської армії. Так він називає себе у соціальних мережах.
Також його зрідка цитували й українські медіа, як от Суспільне у новині про виробництво Німеччиною САУ для України, портал Мілітарний про бронетранспортери, які отримала Британія тощо. Всі ці інформаційні приводи українські ЗМІ брали зі сторінки у соцмережі X (ред. — колиш. Twitter) Драммонда. Втім, в описі акаунту зазначено, що всі погляди, висловлені автором, є його власними, відтак не відображають думки певної установи тощо.
Таблоїд Daily Express
Російські новинні ресурси звернули увагу на Драммонда саме після виходу цієї новини, що показово грає на руку кремля. Підтверджують “експертність” та нібито правдивість його слів тим, що Драммонд це сказав у своєму коментарі британському таблоїду Daily Express.
Хоча насправді експертність “Дейлі Експресс” доволі сумнівна, як і будь-якого таблоїда. Адже це формат щоденної газети, що містить у собі невеликі статті для швидкого читання. Якщо порівнювати таблоїди зі статтями в Інтернеті, то інформацію у виданнях можна назвати “клікбейтною”: привертають увагу яскравими заголовками без глибокого та експертного аналізу.
Читайте також:
- Фотофейк: Випускникам львівських шкіл видали стрічку із зображенням карти України без Криму
- Маніпуляція: “фінський журналіст” розповідає про вбивство ЗСУ мирного населення в Авдіївці
- Фейк: Україна застосовує хімічну зброю на Донбасі та Харківщині
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!