Рятують людей та водять швидку: як у Бахмутському медколеджі готують фахівців

Семаковська Тетяна 14:40, 9 Січня 2024
курс для водіїв швидкої допомоги
Швидка допомога / фото ілюстративне

Бахмутський медичний фаховий коледж вже починає підготовку до вступної кампанії. Цьогорічні абітурієнти зможуть опанувати кілька професій, серед яких — екстрений медичний технік. Цю спеціальність запровадили у 2019 році за підтримки програми розвитку ООН. Однак вона з кожним роком користується все більшим попитом.

Про те, як опановують нову професію вступники, редакції Бахмут IN.UA розповіла директорка коледжу Наталя Красножон.

Водії, які рятують людей

Бахмутський медколедж став першим навчальним закладом, який запровадив професію екстреного медичного техніка, зауважує пані Наталя.

Вона пояснює, що екстреними медичними техніками вважаються водії швидкої невідкладної допомоги, які пройшли соціальний курс навчання від медколеджу. Тривалість курсу 3 місяці, або 360 годин. Отримавши ці знання водій має право у надзвичайних ситуаціях брати участь у наданні медичних послуг. За час навчання коледж випустив понад 200 спеціалістів.

Примітка. Екстрений медичний технік (ЕМТ) – це медичний працівник/ця, який надає невідкладну допомогу людям поза межами лікарні або дорогою до неї.

Таку навчальну послугу надали для Луганської, Чернівецької, Сумської областей, а у січні 2024 року почалася співпраця ще з Чернігівською областю. У планах відновити роботу з Донецькою областю з червня.

Директорка коледжу додає, що в закладі тепер впроваджують нову модель навчання для водіїв, яка дає можливість у поєднанні з роботою опанувати нову професію. Учні доєднуються до лекцій онлайн, а практику отримають безпосередньо на місці роботи.

“Це те, чим ми пишаємося, адже ми перші запровадили цю спеціальність”, — каже Наталя Красножон.

Зазначимо, що зараз подібну навчальну програму для водіїв можна отримати у Львівському та Тернопільському медичних коледжах. Втім, саме Бахмут став фундатором курсу для водіїв швидкої допомоги в Україні.

За даними коледжу, станом на листопад 2021 рік, приблизно 60-70 % випускників після закінчення коледжу йдуть працювати за фаховими спеціальностями здебільшого у Донецькій області. Зараз студенти навчаються дистанційно та мають можливість здобувати професію навіть за тисячі кілометрів від дому.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Сезон починається: як обрати якісну черешню

Валентина Славінська Славінська Валентина 13:00, 11 Травня 2024
Черешня / фото ілюстративне

Літо неможливо уявити без солодкої та соковитої черешні. Однак часто, купуючи ці ягоди, ми розчаровуємося у їхньому смаку. Як же вибрати саме ту черешню, від якої неможливо відірватися? 

Редакція Бахмут.IN.UA зібрала 5 основних порад.

Який сорт черешні найкращий та найраніший?

Одним з найперших ласувати стиглими черешнями дозволяє сорт “Мелітопольська рання”. Ці ягоди достигають наприкінці травня, на початку червня. Крім раннього періоду плодоношення, Мелітопольська рання відрізняється високою врожайністю, здатністю до самозапилення та відмінною транспортабельністю ягід. Втім й інші сорти черешень можуть бути смачними, якщо знати, як їх вибирати.

Перша порада — слідкуйте за кольором

Черешня / фото ілюстративне

Колір черешні має бути рівномірним, насиченим, без блідих чи зелених плям. Жовті ягоди повинні мати яскравий золотистий відтінок, червоні – сяючий рубіновий колір без потемнінь.

Друга порада — звертайте увагу на консистенцію 

Хороша черешня повинна бути пружною на дотик, але не твердою. М’якувата, соковита, але не розсипчаста чи масляниста консистенція буде ідеальною.

Третя порада — розмір 

Звичайно, розмір черешні може варіюватися залежно від сорту. Але все ж краще обирати ягоди середнього розміру та однакової форми.

Четверта порада — цінуйте аромат і смак 

По можливості, обов’язково спробуйте черешню перед покупкою. Запитайте продавця про сорт та його смакові якості. Ідеальна черешня має інтенсивний аромат і солодкий злегка терпкуватий присмак.

П’ята порада — гладенька шкірочка без вад 

Якісні ягоди черешні повинні мати рівненьку, блискучу шкірочку без тріщин чи плісняви. Одразу відкиньте ягоди з пошкодженнями.

Як зберігати черешню?

Якісну і стиглу червону черешню можна зберігати в холодильнику до 10 днів, тоді як жовті та рожеві сорти краще з’їсти якнайшвидше, оскільки вони не зберігаються так само довго.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися переселенцям у Львові: повний перелік адрес та контактів

Валентина Славінська Славінська Валентина 12:00, 11 Травня 2024
Допомога переселенцям / фото ілюстративне

Редакція Бахмут IN.UA  зібрала інформацію про центри допомоги, гуманітарні штаби, та притулки у Львові, де переселенці можуть отримати харчування, тимчасове житло, одяг, медикаменти тощо.

Центри допомоги переселенцям у Львові

Арена Львів 

На території стадіону “Арена Львів” працює центр для прийняття та координації переселенців. Сюди вони можуть приїхати на безкоштовних шатл-басах з Головного залізничного вокзалу Львова. Телефони гарячої лінії: +380 (68) 414 7963, +380 (97) 182 1860, +380 (96) 232 8193.

Гуманітарний штаб Львівського Палацу мистецтв 

Штаб збирає та розповсюджує гуманітарну допомогу (одяг, медикаменти, їжу) для військових, переселенців та дитячих будинків. Адреса штабу —  вулиця Коперника, 17. Телефон: +380 (98) 941 6236.

Житло для переселенців

Переселенці можуть отримати тимчасовий прихисток у Центрі підтримки, за адресою вулиця Князя Романа, 6  Графік роботи: 10:00 – 20:00.

Храм Святого Лазаря Костел на вулиці Коперника, 27 облаштував притулок для понад 50 сімей переселенців. Телефон: +380 (68) 227 4324.

Дім Милосердя святого Миколая (вулиця Короленка, 7), це ще один пункт тимчасового поселення для вимушених переселенців.

Гуманітарна допомога у районах міста 

Координацію допомоги у різних районах Львова здійснюють місцеві адміністрації:

  • Залізничний район — вулиця Виговського, 34;
  • Личаківський район — вулиця Костя Левицького, 67;
  • Шевченківський район —  вулиця Липинського, 11;
  • Галицький район — вулиця Ференца Ліста, 1;
  • Сихівський район —  проспект Червоної Калини, 66.

Також у Львові працює Центр підтримки бахмутян за адресою проспект  В’ячеслава Чорновола, 45а, корпуc 6 (з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 17:00). Реєстрація здійснюється за номером: +380 (99) 195 2156.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Студенти медколеджу

97 років й тисячі випускників: як Бахмутський медколедж провів вступну кампанію

Бахмутський медичний фаховий коледж 2 жовтня відсвяткував свій день народження. Навчальному закладу виповнилося 97 років, коледж був засновний 1926 року за ініціативою лікаря акушера-гінеколога Китаєва […]

Студенти

Скільки першокурсників навчаються в Бахмутському мистецькому коледжі

Цього тижня першокурсники Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця отримали студентські квитки. Документи здобувачам освіти вручив директор закладу Вячеслав Паржицький. Заступниця директора […]

14:48, 27.10.2023 Микола Ситник