Бахмутський медичний фаховий коледж вже починає підготовку до вступної кампанії. Цьогорічні абітурієнти зможуть опанувати кілька професій, серед яких — екстрений медичний технік. Цю спеціальність запровадили у 2019 році за підтримки програми розвитку ООН. Однак вона з кожним роком користується все більшим попитом.
Про те, як опановують нову професію вступники, редакції Бахмут IN.UA розповіла директорка коледжу Наталя Красножон.
Водії, які рятують людей
Бахмутський медколедж став першим навчальним закладом, який запровадив професію екстреного медичного техніка, зауважує пані Наталя.
Вона пояснює, що екстреними медичними техніками вважаються водії швидкої невідкладної допомоги, які пройшли соціальний курс навчання від медколеджу. Тривалість курсу 3 місяці, або 360 годин. Отримавши ці знання водій має право у надзвичайних ситуаціях брати участь у наданні медичних послуг. За час навчання коледж випустив понад 200 спеціалістів.
Примітка. Екстрений медичний технік (ЕМТ) – це медичний працівник/ця, який надає невідкладну допомогу людям поза межами лікарні або дорогою до неї.
Таку навчальну послугу надали для Луганської, Чернівецької, Сумської областей, а у січні 2024 року почалася співпраця ще з Чернігівською областю. У планах відновити роботу з Донецькою областю з червня.
Директорка коледжу додає, що в закладі тепер впроваджують нову модель навчання для водіїв, яка дає можливість у поєднанні з роботою опанувати нову професію. Учні доєднуються до лекцій онлайн, а практику отримають безпосередньо на місці роботи.
“Це те, чим ми пишаємося, адже ми перші запровадили цю спеціальність”, — каже Наталя Красножон.
Зазначимо, що зараз подібну навчальну програму для водіїв можна отримати у Львівському та Тернопільському медичних коледжах. Втім, саме Бахмут став фундатором курсу для водіїв швидкої допомоги в Україні.
За даними коледжу, станом на листопад 2021 рік, приблизно 60-70 % випускників після закінчення коледжу йдуть працювати за фаховими спеціальностями здебільшого у Донецькій області. Зараз студенти навчаються дистанційно та мають можливість здобувати професію навіть за тисячі кілометрів від дому.
Читайте також:
- Як безкоштовно отримати ноутбуки та планшети для навчання
- Про що думають українські студенти: редакція поспілкувалася з молоддю
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!