Як бахмутянам безкоштовно отримати ноутбуки та планшети для навчання

Микола Ситник 15:00, 13 Вересня 2023
Дистанційне навчання

Через повномасштабну війну в 2022/2023 навчальному році близько 1,5 млн українських дітей вчилися онлайн. У багатьох містах освітній процес відбувався в змішаному форматі. За даними Міністерства освіти і науки України (МОН), наразі 516 тисяч дітей із найвразливіших категорій та 82 тисячі вчителів потребують ноутбуки або планшети для доступу до навчання. Батьки тих учнів, які потребують девайсів для навчання, можуть подати заяву до закладу освіти на отримання гаджета в тимчасове користування.


На початку вересня у МОН повідомили, що кожна громада або область може напрямку комунікувати з партнерами-донорами (бізнесом, урядовими організаціями, фундаціями та міжнародними організаціями), які підтримують потреби освіти. Для цього треба надіслати лист на пошту: [email protected].

Начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець у коментарі редакції «Бахмут. IN. UA» розповіла, що наразі існує проблема повного забезпечення учнів технічним обладнанням для занять.

Минулого навчального року діти та вчителі бахмутських шкіл отримали планшети і хромбуки для онлайн-занять. У цьому навчальному році ми не отримували девайси. Нової інформації від Міносвіти щодо цього питання ми також ще не отримували. Сподіваємось, що співпраця продовжиться і гаджетів буде більше.

Оксана Карпець // начальниця управління освіти Бахмутської міської ради

За даними спеціального дашборду Міносвіти, школи з Бахмута отримали загалом 98 девайсів для навчання. 62-ма гаджетами користуються учні, а 36-ма — вчителі.

Девайси
Пристрої, передані бахмутським школам, в межах співпраці з партнерами з розвитку. Фото: скриншот
Девайси
Пристрої, які отримали школярі з Бахмута. Фото: скриншот
Девайси
Пристрої, які отримали бахмутські вчителі. Фото: скриншот

Алгоритм розподілення гаджетів

Міносвіти пояснило, як навчальні заклади забезпечуватимуть такою технікою та як батькам учнів, що потребують девайсів для навчання, подати заяву на отримання гаджета в тимчасове користування.

Як визначають потребу в девайсах?

МОН збирає інформацію через департаменти освіти і науки ОВА. Області проводять опитування громад, а громади — закладів освіти.

Як обирають, хто саме отримає гаджет? 

У кожної дитини має бути доступ до навчання. Проте є соціально незахищені категорії населення, які потребують допомоги першочергово.

Пріоритетними категоріями населення є:

  • малозабезпечені сім’ї;
  • багатодітні сім’ї, у яких батьки мають робити непростий вибір, хто саме з дітей приєднається до уроків;
  • внутрішньо переміщені діти;
  • діти з особливими освітніми потребами, інвалідністю;
  • діти позбавлені батьківського піклування.

Чи є пріоритетні області?

МОН розглядає девайси передусім як доступ до дистанційної освіти, тому в пріоритеті області, у яких переважає дистанційне навчання. Мова йде про Чернігівську, Сумську, Луганську, Харківську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську та Одеську області. Здебільшого девайси розподіляють пропорційно між цими регіонами України.

Як моніторити передавання девайсів?

Для цього МОН запустив спеціальний дашборд, у якому кожний може моніторити кількість девайсів, переданих до конкретної області, населеного пункту чи конкретного закладу освіти, спостерігати, скільки девайсів отримують учні, а скільки — вчителі.

Як батькам або закладам освіти подати запит на отримання гаджет?

Батькам необхідно зафіксувати потребу в девайсі через подання заяви до закладу освіти, у якому навчається дитина. Важливо тримати зв’язок зі своїм закладом освіти, бо саме він вирішує, хто саме отримає девайси після того, як вони потрапляють до школи.

Як техніка потрапляє до дитини?

Юридичними власниками девайсів є заклади освіти. Департаменти освіти і науки ОВА отримують обладнання через підписання актів приймання-передавання з партнерами та розподіляють пристрої серед громад, а громади — серед закладів освіти. Заклад передає девайси дітям або вчителям, які потребують їх найбільше, у користування.

Якщо дитина є ВПО, але досі зареєстрована і навчається у своєму закладі освіти, школа має передати їй девайс будь-яким зручним способом. Заклади освіти не можуть передавати отримані девайси дітям, які перебувають за кордоном, оскільки одержане обладнання є зареєстрованим майном таких закладів.

Що робити у разі несправності або втрати девайсу?

Іноді трапляється, що отриманий девайс не вмикається, діти випадково ламають гаджет або ж його пошкоджують/втрачають унаслідок форс-мажорних обставин, зокрема через військові дії. У такому разі батькам необхідно звернутися до свого закладу освіти. Оскільки саме заклади освіти є власниками одержаної техніки, вони мають намагатися забезпечувати відновлення девайсу самостійно. 

У разі, якщо обладнання ремонту не підлягає — необхідно застосовувати процедуру списання відповідно до чинного законодавства України (з документальною фіксацією пошкодження, знищення чи втрати).

Читайте також: Як зацікавити першокласника та підживлювати у дитини мотивацію до навчання

Фото: Pexels

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Українську делегацію на Євробаченні оштрафували за футболки Free Azovstal Defenders

Семаковська Тетяна 17:00, 15 Травня 2024
Українська делегація / фото з Instargam

Делегацію, яка представляла Україну на пісенному конкурсі Євробачення, оштрафували за футболки з написом Free Azovstal Defenders (пер. Свободу захисникам Азовсталі).

Про це повідомила співачка Alyona Alyona в Instargam.

Україна на Євробаченні-2024

За словами представниці України на пісенному конкурсі Євробачення у 2024 році, під час події були заборонені будь-які принти з написами та брендами. Охорона ретельно перевіряла одяг кожного учасника та делегації, а всі принти просила закривати чорним скотчем. 

Представники української делегації надягали футболки Free Azovstal Defenders перед тим, як увійти до грін-руму (зал очікування перед виступом для виконавців), а потім сховали написи під іншим одягом.

Як зазначає співачка, представники України знали, що тоді, коли будуть показувати повтори виступів всіх артистів, у кадрі з’являться представники делегацій. Саме тоді всі вирішили, що потрібно нагадати світу про війну та військовополонених.

Ми дуже ризикували, проте все вийшло. Відбилися просто фінансовим штрафом,

Alyona Alyona // співачка

Трохи згодом ситуацію прокоментували представники “Суспільне Мовлення“. Вони заявили, що не отримували жодних скарг чи штрафів від організаторів Євробачення. Вони також зазначили, що Європейська мовна спілка дійсно має право застосовувати санкції, оскільки конкурс відкрито позиціює себе як аполітичний.

Захисники Азовсталі

Азовсталь — це справжній символ незламності українського народу, який зародився під час битви за Маріуполь. 19 квітня 2022 року російські війська почали штурмували підприємство, а українські військові зайняли кругову оборону комбінату.

З 1 по 7 травня почалася евакуація цивільних, які ховались у бомбосховищах підприємства, а вже до кінця травня у полон взяли й українських військових. Частина вже повернулася додому, коли як решта залишається у полоні.

Зазначимо, що гурт Kalush Orchestra, який представляв Україну на Євробаченні-2022, після виступу зі сцени звернувся до світу із закликом врятувати захисників Маріуполя з Азовсталі. Цей жест підвищив інтерес до героїчної оборони майже у всіх країнах світу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: як долучитися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:15, 15 Травня 2024
Телефон / фото ілюстративне

Завтра, 16 травня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями громади. Бахмутяни під час заходу зможуть зателефонувати заступнику міського голови Сергію Родіну та поставити питання, які їх турбують.

Про це повідомили на сайті Бахмутської міської ради.

“Пряма лінія” для бахмутян

“Пряма лінія” для бахмутян відбудеться 16 квітня, з 11:00 по 12:00. На питання містян відповідатиме заступник міського голови Сергій Родін.

Аби поставити питання представнику міської влади, а також отримати відповідь на нього, потрібно зателефонувати за номером: +38 (066) 044 7593.

Бахмутська міська рада в Telegram

На початку квітня Бахмутська міська рада створила офіційний канал в Telegram для інформування жителів громади. Підписатися на нього можна за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Українську делегацію на Євробаченні оштрафували за футболки Free Azovstal Defenders

Делегацію, яка представляла Україну на пісенному конкурсі Євробачення, оштрафували за футболки з написом Free Azovstal Defenders (пер. Свободу захисникам Азовсталі). Про це повідомила співачка Alyona […]

Бахмутська міська рада організовує “Пряму лінію”: як долучитися

Завтра, 16 травня, Бахмутська міська рада проведе “Пряму лінію” з мешканцями громади. Бахмутяни під час заходу зможуть зателефонувати заступнику міського голови Сергію Родіну та поставити […]

16:15, 15.05.2024 Скопіч Дмитро

Фейк: в Україні чоловіки призовного віку можуть зняти лише 100 гривень через банкомат

На російських Telegram-каналах поширюється інформація, що тепер для чоловіків призовного віку існує ліміт у розмірі 100 гривень на день при знятті готівки в українських банкоматах.  […]

15:30, 15.05.2024 Гук Лідія

Грошова допомога для ВПО чотирьох областей: як подати заявку

Внутрішньо переміщені особи, які проживають у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській і Харківській областях, можуть отримати грошову допомогу 10 800 гривень на кожного члена сім’ї. Кошти надаватимуть […]

15:00, 15.05.2024 Скопіч Дмитро
252014224 2056713524505168 5955442481321359081 n 9538b

День Вишиванки: як виглядала традиційна вишита сорочка Донеччини

16 травня Україна святкує День вишиванки. Його щороку проводять в третій четвер травня. Цю традицію започаткувала студентка ще у 2006 році. З початком повномасштабного вторгнення […]