Як бахмутянам безкоштовно отримати ноутбуки та планшети для навчання

Микола Ситник 15:00, 13 Вересня 2023
Дистанційне навчання

Через повномасштабну війну в 2022/2023 навчальному році близько 1,5 млн українських дітей вчилися онлайн. У багатьох містах освітній процес відбувався в змішаному форматі. За даними Міністерства освіти і науки України (МОН), наразі 516 тисяч дітей із найвразливіших категорій та 82 тисячі вчителів потребують ноутбуки або планшети для доступу до навчання. Батьки тих учнів, які потребують девайсів для навчання, можуть подати заяву до закладу освіти на отримання гаджета в тимчасове користування.


На початку вересня у МОН повідомили, що кожна громада або область може напрямку комунікувати з партнерами-донорами (бізнесом, урядовими організаціями, фундаціями та міжнародними організаціями), які підтримують потреби освіти. Для цього треба надіслати лист на пошту: [email protected].

Начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець у коментарі редакції «Бахмут. IN. UA» розповіла, що наразі існує проблема повного забезпечення учнів технічним обладнанням для занять.

Минулого навчального року діти та вчителі бахмутських шкіл отримали планшети і хромбуки для онлайн-занять. У цьому навчальному році ми не отримували девайси. Нової інформації від Міносвіти щодо цього питання ми також ще не отримували. Сподіваємось, що співпраця продовжиться і гаджетів буде більше.

Оксана Карпець // начальниця управління освіти Бахмутської міської ради

За даними спеціального дашборду Міносвіти, школи з Бахмута отримали загалом 98 девайсів для навчання. 62-ма гаджетами користуються учні, а 36-ма — вчителі.

Девайси
Пристрої, передані бахмутським школам, в межах співпраці з партнерами з розвитку. Фото: скриншот
Девайси
Пристрої, які отримали школярі з Бахмута. Фото: скриншот
Девайси
Пристрої, які отримали бахмутські вчителі. Фото: скриншот

Алгоритм розподілення гаджетів

Міносвіти пояснило, як навчальні заклади забезпечуватимуть такою технікою та як батькам учнів, що потребують девайсів для навчання, подати заяву на отримання гаджета в тимчасове користування.

Як визначають потребу в девайсах?

МОН збирає інформацію через департаменти освіти і науки ОВА. Області проводять опитування громад, а громади — закладів освіти.

Як обирають, хто саме отримає гаджет? 

У кожної дитини має бути доступ до навчання. Проте є соціально незахищені категорії населення, які потребують допомоги першочергово.

Пріоритетними категоріями населення є:

  • малозабезпечені сім’ї;
  • багатодітні сім’ї, у яких батьки мають робити непростий вибір, хто саме з дітей приєднається до уроків;
  • внутрішньо переміщені діти;
  • діти з особливими освітніми потребами, інвалідністю;
  • діти позбавлені батьківського піклування.

Чи є пріоритетні області?

МОН розглядає девайси передусім як доступ до дистанційної освіти, тому в пріоритеті області, у яких переважає дистанційне навчання. Мова йде про Чернігівську, Сумську, Луганську, Харківську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську та Одеську області. Здебільшого девайси розподіляють пропорційно між цими регіонами України.

Як моніторити передавання девайсів?

Для цього МОН запустив спеціальний дашборд, у якому кожний може моніторити кількість девайсів, переданих до конкретної області, населеного пункту чи конкретного закладу освіти, спостерігати, скільки девайсів отримують учні, а скільки — вчителі.

Як батькам або закладам освіти подати запит на отримання гаджет?

Батькам необхідно зафіксувати потребу в девайсі через подання заяви до закладу освіти, у якому навчається дитина. Важливо тримати зв’язок зі своїм закладом освіти, бо саме він вирішує, хто саме отримає девайси після того, як вони потрапляють до школи.

Як техніка потрапляє до дитини?

Юридичними власниками девайсів є заклади освіти. Департаменти освіти і науки ОВА отримують обладнання через підписання актів приймання-передавання з партнерами та розподіляють пристрої серед громад, а громади — серед закладів освіти. Заклад передає девайси дітям або вчителям, які потребують їх найбільше, у користування.

Якщо дитина є ВПО, але досі зареєстрована і навчається у своєму закладі освіти, школа має передати їй девайс будь-яким зручним способом. Заклади освіти не можуть передавати отримані девайси дітям, які перебувають за кордоном, оскільки одержане обладнання є зареєстрованим майном таких закладів.

Що робити у разі несправності або втрати девайсу?

Іноді трапляється, що отриманий девайс не вмикається, діти випадково ламають гаджет або ж його пошкоджують/втрачають унаслідок форс-мажорних обставин, зокрема через військові дії. У такому разі батькам необхідно звернутися до свого закладу освіти. Оскільки саме заклади освіти є власниками одержаної техніки, вони мають намагатися забезпечувати відновлення девайсу самостійно. 

У разі, якщо обладнання ремонту не підлягає — необхідно застосовувати процедуру списання відповідно до чинного законодавства України (з документальною фіксацією пошкодження, знищення чи втрати).

Читайте також: Як зацікавити першокласника та підживлювати у дитини мотивацію до навчання

Фото: Pexels

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни вдарили по Костянтинівці з артилерії та авіації

Валентина Твердохліб 18:00, 20 Січня 2025
костянтинівці
Наслідки обстрілу Костянтинівки / фото Сергій Горбунов

Сьогодні, 20 січня, росіяни завдали ударів з авіації й артилерії по Костянтинівській громаді. Внаслідок атак постраждали житлові й нежитлові будівлі в Костянтинівці та Іванопільський старостинський округ.

Про це повідомив начальник Костянтинівської МВА Сергій Горбунов.

Обстріли в Костянтинівці 20 січня

20 січня росіяни здійснили кілька ударів по Костянтинівській громаді з різних видів озброєння.

Зранку окупанти шість разів вдарили з авіації по місту Костянтинівка. Внаслідок атак пошкоджено ⁠⁠фасади багатоповерхових і приватних будинків, складські приміщення, легкові автомобілі й електромережі.

Пошкоджена багатоповерхівка / фото Сергій Горбунов

Через деякий час ворог знову вдарив по місту, але вже з артилерії. В результаті поранено одну людину.

Пошкоджений автомобіль / фото Сергій Горбунов

Обстрілів зазнав й Іванопільський старостинський округ. Пообіді окупанти здійснили артобстріл, внаслідок якого постраждав приватний будинок. Через годину росіяни знову обстріляли старостинський округ з РСЗВ “Ураган”. Було пошкоджено ще один приватний будинок. Постраждалих серед жителів округу немає.

Наслідки обстрілу / фото Сергій Горбунов

Евакуація з Костянтинівської громади, контакти

Записатися на евакуацію з Костянтинівської громади можна за телефонами: +380 (50) 567 8887, +380 (95) 036 1619, +380 (93) 420 1883.

Звернення про евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на вивіз тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Евакуація повністю безоплатна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутська лікарня придбала обладнання для виявлення неврологічних хвороб

Валентина Твердохліб 17:30, 20 Січня 2025
Обстеження на новому обладнанні / фото Бахмутська міська рада

Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування (БЛІЛ) придбала нове меличне обладнання — електронейроміограф. При діагностиці на цьому обладнанні лікарі можуть виявити неврологічні хвороби на ранніх стадіях.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Бахмутська лікарня, обстеження у невролога

Електронейроміографія (ЕНМГ) — це спосіб діагностики, що дозволяє виявити порушення в роботі м’язів і периферичних нервів. Вона допомагає виявити неврологічні захворювання на ранніх стадіях.

ЕНМГ є нешкідливим методом дослідження. Показання для його проведення:

  • скарги на м’язові болі, спазми, судоми, слабкість у ногах чи руках;
  • діагностований тунельний синдром;
  • ураження м’язів та порушення м’язового тонусу;
  • ураження нервів;
  • травми та переломи кінцівок.

Протипоказанням до ЕНМГ є набряки, металоконструкції, які унеможливлюють проведення обстеження, відкриті рани в ділянках обстеження.

Як записатися на діагностику

Електронейроміографію можна пройти в Бахмутській БЛІЛ за адресою: місто Бровари, вулиця Київська, 177.

Діагностика проводиться безоплатно за направленням сімейного чи вузькопрофільного лікаря. Записатися на обстеження можна, зателефонувавши в реєстратуру за телефоном: +380 (67) 114 4108.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Росіяни вдарили по Костянтинівці з артилерії та авіації

Сьогодні, 20 січня, росіяни завдали ударів з авіації й артилерії по Костянтинівській громаді. Внаслідок атак постраждали житлові й нежитлові будівлі в Костянтинівці та Іванопільський старостинський […]

лікарня

Бахмутська лікарня придбала обладнання для виявлення неврологічних хвороб

Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування (БЛІЛ) придбала нове меличне обладнання — електронейроміограф. При діагностиці на цьому обладнанні лікарі можуть виявити неврологічні хвороби на ранніх стадіях. […]

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

22 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

набори

На Дніпропетровщині видаватимуть продуктові набори для ВПО з Мирнограда

У місті Павлоград Дніпропетровської області видаватимуть гуманітарну допомогу переселенцям із Мирноградської громади. ВПО можуть отримати продуктові набори. Про це повідомляє Мирноградська МВА. Продуктові набори для […]

Лікарняні виплати в Україні: як змінилася процедура у 2025 році

Робітники, які не можуть продовжувати роботу через стан здоров’я, можуть піти на лікарняний та розраховувати на спеціальні виплати. Цією можливістю можна скористатися й у 2025 […]

15:15, 20.01.2025 Скопіч Дмитро