Як бахмутянам безкоштовно отримати ноутбуки та планшети для навчання

Микола Ситник 15:00, 13 Вересня 2023
Дистанційне навчання

Через повномасштабну війну в 2022/2023 навчальному році близько 1,5 млн українських дітей вчилися онлайн. У багатьох містах освітній процес відбувався в змішаному форматі. За даними Міністерства освіти і науки України (МОН), наразі 516 тисяч дітей із найвразливіших категорій та 82 тисячі вчителів потребують ноутбуки або планшети для доступу до навчання. Батьки тих учнів, які потребують девайсів для навчання, можуть подати заяву до закладу освіти на отримання гаджета в тимчасове користування.


На початку вересня у МОН повідомили, що кожна громада або область може напрямку комунікувати з партнерами-донорами (бізнесом, урядовими організаціями, фундаціями та міжнародними організаціями), які підтримують потреби освіти. Для цього треба надіслати лист на пошту: [email protected].

Начальниця управління освіти Бахмутської міської ради Оксана Карпець у коментарі редакції «Бахмут. IN. UA» розповіла, що наразі існує проблема повного забезпечення учнів технічним обладнанням для занять.

Минулого навчального року діти та вчителі бахмутських шкіл отримали планшети і хромбуки для онлайн-занять. У цьому навчальному році ми не отримували девайси. Нової інформації від Міносвіти щодо цього питання ми також ще не отримували. Сподіваємось, що співпраця продовжиться і гаджетів буде більше.

Оксана Карпець // начальниця управління освіти Бахмутської міської ради

За даними спеціального дашборду Міносвіти, школи з Бахмута отримали загалом 98 девайсів для навчання. 62-ма гаджетами користуються учні, а 36-ма — вчителі.

Девайси
Пристрої, передані бахмутським школам, в межах співпраці з партнерами з розвитку. Фото: скриншот
Девайси
Пристрої, які отримали школярі з Бахмута. Фото: скриншот
Девайси
Пристрої, які отримали бахмутські вчителі. Фото: скриншот

Алгоритм розподілення гаджетів

Міносвіти пояснило, як навчальні заклади забезпечуватимуть такою технікою та як батькам учнів, що потребують девайсів для навчання, подати заяву на отримання гаджета в тимчасове користування.

Як визначають потребу в девайсах?

МОН збирає інформацію через департаменти освіти і науки ОВА. Області проводять опитування громад, а громади — закладів освіти.

Як обирають, хто саме отримає гаджет? 

У кожної дитини має бути доступ до навчання. Проте є соціально незахищені категорії населення, які потребують допомоги першочергово.

Пріоритетними категоріями населення є:

 • малозабезпечені сім’ї;
 • багатодітні сім’ї, у яких батьки мають робити непростий вибір, хто саме з дітей приєднається до уроків;
 • внутрішньо переміщені діти;
 • діти з особливими освітніми потребами, інвалідністю;
 • діти позбавлені батьківського піклування.

Чи є пріоритетні області?

МОН розглядає девайси передусім як доступ до дистанційної освіти, тому в пріоритеті області, у яких переважає дистанційне навчання. Мова йде про Чернігівську, Сумську, Луганську, Харківську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську та Одеську області. Здебільшого девайси розподіляють пропорційно між цими регіонами України.

Як моніторити передавання девайсів?

Для цього МОН запустив спеціальний дашборд, у якому кожний може моніторити кількість девайсів, переданих до конкретної області, населеного пункту чи конкретного закладу освіти, спостерігати, скільки девайсів отримують учні, а скільки — вчителі.

Як батькам або закладам освіти подати запит на отримання гаджет?

Батькам необхідно зафіксувати потребу в девайсі через подання заяви до закладу освіти, у якому навчається дитина. Важливо тримати зв’язок зі своїм закладом освіти, бо саме він вирішує, хто саме отримає девайси після того, як вони потрапляють до школи.

Як техніка потрапляє до дитини?

Юридичними власниками девайсів є заклади освіти. Департаменти освіти і науки ОВА отримують обладнання через підписання актів приймання-передавання з партнерами та розподіляють пристрої серед громад, а громади — серед закладів освіти. Заклад передає девайси дітям або вчителям, які потребують їх найбільше, у користування.

Якщо дитина є ВПО, але досі зареєстрована і навчається у своєму закладі освіти, школа має передати їй девайс будь-яким зручним способом. Заклади освіти не можуть передавати отримані девайси дітям, які перебувають за кордоном, оскільки одержане обладнання є зареєстрованим майном таких закладів.

Що робити у разі несправності або втрати девайсу?

Іноді трапляється, що отриманий девайс не вмикається, діти випадково ламають гаджет або ж його пошкоджують/втрачають унаслідок форс-мажорних обставин, зокрема через військові дії. У такому разі батькам необхідно звернутися до свого закладу освіти. Оскільки саме заклади освіти є власниками одержаної техніки, вони мають намагатися забезпечувати відновлення девайсу самостійно. 

У разі, якщо обладнання ремонту не підлягає — необхідно застосовувати процедуру списання відповідно до чинного законодавства України (з документальною фіксацією пошкодження, знищення чи втрати).

Читайте також: Як зацікавити першокласника та підживлювати у дитини мотивацію до навчання

Фото: Pexels

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Скільки військові формування Бахмута приносили у бюджет міста

Семаковська Тетяна 17:45, 19 Червня 2024

До повномасштабної війни у Бахмуті були розташовані військові формування, які щороку регулярно платили податки, також до бюджету надходили кошти від зборів на доходи фізосіб. Це була значна частина бюджету.

Редакція надіслала запит до Бахмутської МВА та отримала відповідь від фінансового Управління про грошові надходження за останні роки, а також про кошти, які виділяли з бюджету коштом субвенцій для потреб військових.

Податки. Бахмут 2020

За 2020 рік бюджет Бахмутської МТГ поповнився податками та зборами на доходи фізичних осіб:

 • від військових формувань зареєстрованих на території Бахмутської МТГ, як платники за основним місцем обліку – 77287,6 тисячі гривень;
 • від військових формувань, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку – 10814,1 тисячі гривень.

Своєю чергою, у 2020 році з бюджету Бахмутської МВА перерахували кошти субвенції з місцевого бюджету держбюджету на користь військових формувань, які були зареєстровані на території Бахмутської МТГ. Відтак, платники податку, за основним місцем обліку отримали 2723,5 тисячі гривень, а військові формування, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за
не основним місцем обліку отримали 669,7 тисячі гривень, тобто понад пів мільйона гривень.

Примітка. Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі.  Кошти субвенції з місцевого бюджету перераховували держбюджету, а вже згодом вони опинялися у користуванні військових формувань. Річ у тому, що донедавна фінансування мало здійснюватися саме наданням субвенції з місцевого бюджету державному бюджету, тому що ОМС не були наділені повноваженнями щодо закупівлі озброєння, бойової техніки, модернізації та ремонту озброєння тощо.

Податки. Бахмут 2021

За 2021 рік бюджет Бахмутської МТГ поповнився податками та зборами на доходи від фізичних осіб:

 • від військових формувань, зареєстрованих на території Бахмутської МТГ як платників за основним місцем обліку – 70670,7 тисячі гривень;
 • від військових формувань, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку – 82592,9 тисячі гривень.

У цей же рік з бюджету громади перерахували кошти субвенції з місцевого бюджету держбюджету
на користь військових формувань зареєстрованих на території Бахмутської МТГ.

Платники за основним місцем обліку у сумі отримали 5223,0 тисячі гривень, а військові
формування, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку – 6267,1 тисячі гривень.

Податки. Бахмут 2022

За 2022 рік бюджет Бахмутської МТГ поповнився податками:

 • від військових формувань зареєстрованих на території Бахмутської МТГ як платники за основним місцем обліку на 380896,0 тисяч гривень;
 • від військових формувань, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку – 59861,1 тисячі гривень.

Того ж року з бюджету Бахмутської МТГ перерахували кошти субвенції з місцевого бюджету державному бюджету на користь військових формувань, які зареєстровані на території Бахмутської МТГ як платники за не основним місцем обліку у сумі 4099,9 тисячі гривень.

Вже протягом 2023/2024 року до бюджету Бахмутської МТГ коштів від державного, обласного бюджетів та від різних донорів, благодійників, громадських організацій, інших юридичних та фізичних осіб для подальшої передачі їх на користь військових формувань, не надходили.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

  Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

  Валентина Славінська Славінська Валентина 17:00, 19 Червня 2024
  Вікторія Амеліна / фото PenUkraine

  Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” (“Щоденник війни і правосуддя: Дивлячись на жінок, що дивляться на війну”). У виданні зібрані історії про українок, залучених у боротьбу з російськими окупантами або таких, що допомагають цю боротьбу вести.

  Про це повідомляє PenUkraine.

  Книга про долі українських жінок

  Серед героїнь книги — адвокатка та військова Євгенія Закревська, правозахисниця Олександра Матвійчук, лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, та бібліотекарка Юлія Какуля-Данилюк. 

  Як зазначено в анотації, після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року Вікторія Амеліна взяла на себе нову роль – документаторки воєнних злочинів та хронікерки життя жінок, що приєдналися до руху опору. Видання української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War” вийде навесні 2025 року в імпринті Macmillan Publishers St. Martin’s Press, одного з найстаріших світових видавництв.

  Про Вікторію Амеліну

  Вікторія Амеліна була українською письменницею, авторкою низки книжок. З червня 2022 року вона приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, де працювала документаторкою воєнних злочинів на деокупованих територіях. Трагічно загинула 1 липня 2023 року внаслідок ракетного обстрілу росією Краматорська.

  Читайте також:

  Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

  Скільки військові формування Бахмута приносили у бюджет міста

  До повномасштабної війни у Бахмуті були розташовані військові формування, які щороку регулярно платили податки, також до бюджету надходили кошти від зборів на доходи фізосіб. Це […]

  Англомовне видавництво видасть нову книгу Вікторії Амеліної

  Навесні 2025 року у видавництві Macmillan Publishers St. Martin’s Press вийде книга української письменниці Вікторії Амеліної “War & Justice Diary: Looking at Women Looking at […]

  Як МСЕК встановлює інвалідність: пояснення

  В Україні під час дії воєнного стану значно спростили процедуру проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Зараз вона надає послуги для встановлення інвалідності як цивільним, так […]

  16:10, 19.06.2024 Скопіч Дмитро
  субсидія нарахування

  Як продовжити отримання субсидій та пільг: що треба знати донеччанам

  Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області повідомляє, що людям, які отримували житлово-комунальні субсидії або пільги станом на 24 лютого 2022 року, необхідно до […]

  Бахмутські колективи виступили на Співочому полі: як пройшов концерт 

  15 червня на Співочому полі Національного музею народної архітектури та побуту України відбувся концерт “Незламна культура Бахмута”, на якому виступили творчі колективи Бахмута. Про це […]