97 років й тисячі випускників: як Бахмутський медколедж провів вступну кампанію

Семаковська Тетяна 17:58, 3 Жовтня 2023
Студенти медколеджу/фото з відкритих джерел

Бахмутський медичний фаховий коледж 2 жовтня відсвяткував свій день народження. Навчальному закладу виповнилося 97 років, коледж був засновний 1926 року за ініціативою лікаря акушера-гінеколога Китаєва Арона Львовича як фельдшерсько-акушерська школа. Попри те, що студентам та вчителям довелося евакуюватися – навчання тут продовжується, але тепер через гаджети.

Редакція дізналася у директорки закладу Наталії Крансожон, як працює коледж та скільки студентів навчається в евакуації.

Навчання в евакуації

Бахмутський медичний коледж/ з відкритих джерел

Бахмутський медичний коледж був заснований 1926 року, в 2023 році він відсвяткував своє 97-річчя. Коледж вважається одним з найстаріших в Україні навчальних закладів. Загалом, за час свого існування він підготував понад 15 тисяч випускників, а за підсумками державних іспитів щорічно входить в 10-ку найкращих в Україні. 

Через повномасштабне вторгнення усім працівникам коледжу довелося переїхати. Наразі приміщення для роботи орендують в Полтавській області в селищі міського типу Нові Санжари. Робочий колектив вдалося зберегти, тож кадрових проблем немає.

Парк у селі Нові Санжари/ фото з відкритих джерел

Директорка медколеджу Наталя Красножон раніше зазначала, що наразі їхні студенти розсіяні по всій Україні і зібрати їх всіх разом для проходження практики фізично неможливо, тож учні проходять її за місцем проживання.

Дистанційне навчання приваблює до коледжу багатьох абітурієнтів різного віку. Відтак, в новому навчальному році вдалося повністю виконати держзамовлення. На перший курс набрали 130 осіб. Нагадаємо, що в 2022 році студентами стали 120 осіб. Навчатися приходять не лише підлітки, але й дорослі, каже пані Наталя.

Регіональне замовлення ми виконали у повному обсязі, попри ті обставини, у яких нам приходиться працювати. В цьому році ми набрали на навчання ще студентів-контрактників.

Наталя Красножон // директорка коледжу

Загалом у коледжі навчається 460 студентів. Очільниця закладу додає, що чимало дорослих людей також вступають навчатися. Серед них є санітарки, б’юті майстри тощо. Люди хочуть покращити свої професійні вміння й старанно навчаються, часом з такими студентами працювати навіть легше, каже Наталя Красножон.

Цьогорічну вступну кампанію вже закрито, студентами стали не лише бахмутяни, але й молодь з інших областей України. Вступали на три спеціальності:

 • Лікувальна справа;
 • Сестринська справа;
 • Сестринська справа.

Історія заснування Бахмутського медичного коледжу

Студенти медколеджу навчаються. Бахмут/ фото з відкритих джерел

Фундатором Бахмутського медичного коледжу став Китаєв Арон Львович, спершу тут відкрили фельдшерсько-акушерську школу.  Він народився у Бахмуті в 1884 році. Професію медика здобував у Харкові. Арон Львович працював лікарем єврейського товариства в Бахмуті, ліквідовував епідемії холери. 

За його ініціативою в Артемівську організували онкологічний диспансер та ендокринологічний пункт, пологове відділення, яке він очолив. Він також викладав у медичній школі. У 1937 році  Китаєв став депутатом Верховної ради СРСР, а в 1939 році його не стало.

У Бахмутському краєзнавчому музеї зберігаються спогади лікарки Зінаїди Друпп:

Кітаєв А. Л. був досвідченим лікарем-гінекологом, вимогливий у роботі і був сердечною людиною. Від нього я  отримала чимало знань з акушерства, працювала з Ароном Львовичем на посаді акушерки майже три роки.

Зінаїда Друпп // колега А. Кітаєва

За період свого існування коледж неодноразово змінював назву.  Навчальний заклад розпочав своє існування як «Артемівська фельдшерсько-акушерська школа». У 1954 році наказом Міністерства охорони здоров’я УРСР медичній школі присвоєно статус «Артемівського медичного училища».

 У 2017 році навчальний заклад «Артемівське медичне училище» отримав назву «Бахмутський медичний коледж», а з 2020 року коледж має назву «Бахмутський медичний фаховий коледж».

За даними коледжу, станом на листопад 2021 рік, приблизно 60-70 % випускників після закінчення коледжу йдуть працювати за фаховими спеціальностями здебільшого у Донецькій області. Зараз студенти навчаються дистанційно та мають можливість здобувати професію навіть за тисячі кілометрів від дому.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ВПО отримати пенсію: покрокова інструкція від ПФУ

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 15 Липня 2024
Пенсія в Україні / фото ілюстративне

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії на території України, можуть оформити пенсію у будь-якому сервісному центрі Пенсійного фонду України, незалежно від місця реєстрації. 

Редакція Бахмут IN.UA дізнавалась у ПФУ як ВПО правильно оформити пенсію.

Пенсія для ВПО

Згідно з чинним законодавством, внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право на отримання пенсійних виплат на рівні з іншими громадянами України. Для оформлення пенсії їм необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України (ПФУ) на підконтрольній території, незважаючи на місце реєстрації.

Які документи потрібні для оформлення пенсії

ВПО для оформлення пенсії потрібно надати наступні документи:

 • паспорт громадянина України;
 • ідентифікаційний код;
 • трудову книжку;
 • диплом про освіту (для тих, хто навчався на стаціонарі);
 • свідоцтво про одруження (якщо дівоча фамілія відрізняється від нинішньої);
 • свідоцтва про народження дітей (для жінок, які народжували під час періодів, коли вони не перебували у трудових відносинах);
 • кольорову фотокартку розміром 4×6 см.

Як можна отримувати пенсії

Пенсійне посвідчення / фото ілюстративне

Після подачі документів, ВПО має визначитися зі способом отримання пенсії. Для отримання пенсійних грошей через банківську установу необхідно відкрити відповідний рахунок у банку та надати його реквізити до ПФУ.

До прикладу, оформити пенсійний рахунок в ПриватБанку можливо як онлайн, так і офлайн.

Покрокова інструкція відкриття пенсійного рахунку в ПриватБанку онлайн:

 • авторизуйтеся в Приват 24;
 • відкрийте меню “Гаманець”;
 • натисніть “Додати” й виберіть “Digital картку”;
 • виберіть тип картки “Дебетова”, платіжну систему (Visa або Mastercard) та валюту “гривні”.
 • нова картка з’явиться у вашому електронному гаманці протягом 10 хвилин.

Оформити саме фізичну пенсійну картку також за посиланням.

Щоб отримувати пенсію саме на цю картку, потрібно також підготувати відповідну заяву про перерахування коштів і передати її співробітникам Пенсійного фонду України.

Чи можливо оформити пенсію дистанційно

За допомогою застосунку Дія можна оформити пенсію дистанційно. В такому випадку, для подання заяви ви можете скористатися особистим кабінетом на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Для цього вам потрібно мати зареєстрований обліковий запис у мобільному застосунку “Дія”, активувати функцію “Дія.Підпис”, а також підготувати скан-копії необхідних документів для подання заяви. З детальною інструкцією можна ознайомитися на сайті ПФУ.

Коли приходить пенсія та який її розмір

Пенсія надаватиметься й деяким ВПО / фото ілюстративне

Пенсія виплачується щомісяця, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія. 

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, з 1 березня в Україні проводиться процес переіндексації пенсій. Підвищення пенсій заплановане майже на 8% і стосуватиметься понад 10 мільйонів українців.

Середня сума підвищення становитиме 322 гривні, що підніме середню пенсію до 5 717 гривень. Варто відзначити, що максимальна сума підвищення пенсій не може перевищувати 1 500 гривень.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянам безкоштовно отримати довідку про майно від БТІ?

Семаковська Тетяна 12:00, 15 Липня 2024
Бахмутське бюро технічної інвентаризації
Довідки / фото ілюстративне

У столиці працює Бахмутське БТІ “Бахмутське бюро технічної інвентаризації“. Тут мешканцям видають довідки про власність на нерухоме майно, однак отримати документ можна й безплатно.

Про це як це зробити розповів Олександр Марченко.

Як отримати довідку від БТІ безплатно?

Людині потрібно звернутися до реєстратора в ЦНАП за місцем проживання та запросити довідку про власність на нерухоме майно. Своєю чергою реєстратор надсилає запит до Бахмутського БТІ, й згідно з діючим законодавством отримує довідку безкоштовно. 

Якщо ж особа не бажає таким шляхом отримати довідку, це можна зробити платно. Тоді слід напряму звернутися до Бахмутського бюро технічної інвентаризації й запросити довідку та оплатити послугу. Вона вартуватиме від 460 гривень.

Де отримати послугу БТІ?

Бахмутське бюро технічної інвентаризації працює щосереди у місті Київ за адресою вулиця Ділова, 5А, станція метро “Олімпійська”. Бюро працює з 09:00 до 17:00 години. Зараз основна послуга, яку пропонують бахмутянам — це надання довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 01.01.2013 року.

Звертатися за послугою можуть мешканці;

 • Бахмутської;
 • Часовоярської;
 • Соледарської;
 • Сіверської;
 • Званівської територіальних громад;
 • та громадяни, які оформлюють спадок щодо нерухомого майна, розташованого на території цих громад.

За перші дні роботи Бюро отримало близько 300 дзвінків від мешканців громади, ще понад сотню листів надійшло на електронну пошту. Всіх консультують дотримуючись черги.

Як записатися на прийом до Бахмутського БТІ?

Зверніться за номером телефону — +380 667 758 526.

Крім того, можна звертатися на електронну пошту: artemovskoebti@gmail.com.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Від кар’єри в ІТ-компанії до парамедикині: як львівська «Ластівка» допомагає Донеччині

Роксолана Винницька з позивним «Ластівка» родом зі Львівщини, дівчина за освітою соціальний педагог, й практичний психолог, але працює в сфері IT на посаді Community Manager. […]

Пасіка під Бахмутом

Під Бахмутом медики з 30 бригади облаштували пасіку: фото

Неподалік від Бахмута військові медики зробили міні-пасіку. Ініціатором ідеї став санітар-радіотелеграфіст медичного пункту Сергій. До призову в ЗСУ чоловік працював кухарем та п’ять років займався […]

Screenshot 90 1e725

У Львові медики врятували ногу бахмутянці, яка потрапила під обстріл

На початку вересня 66-річна Ірина Пономаренко потрапила під обстріл у рідному місті. Жінка втратила нижню праву кінцівку, але завдяки медикам тепер має можливість знову стати […]

«Виїжджав з батьком та 30-кілограмовою собакою»: лікар з Бахмута Сергій Старусєв розповів про роботу під обстрілами та нове життя в Києві

Сімейного лікаря Сергія Старусєва у Бахмуті знали й відвідували багато пацієнтів. Чоловік залишився в місті попри обстріли, й евакуювався у Київ тільки весною цього року. […]