Рятують людей та водять швидку: як у Бахмутському медколеджі готують фахівців

Семаковська Тетяна 14:40, 9 Січня 2024
курс для водіїв швидкої допомоги
Швидка допомога / фото ілюстративне

Бахмутський медичний фаховий коледж вже починає підготовку до вступної кампанії. Цьогорічні абітурієнти зможуть опанувати кілька професій, серед яких — екстрений медичний технік. Цю спеціальність запровадили у 2019 році за підтримки програми розвитку ООН. Однак вона з кожним роком користується все більшим попитом.

Про те, як опановують нову професію вступники, редакції Бахмут IN.UA розповіла директорка коледжу Наталя Красножон.

Водії, які рятують людей

Бахмутський медколедж став першим навчальним закладом, який запровадив професію екстреного медичного техніка, зауважує пані Наталя.

Вона пояснює, що екстреними медичними техніками вважаються водії швидкої невідкладної допомоги, які пройшли соціальний курс навчання від медколеджу. Тривалість курсу 3 місяці, або 360 годин. Отримавши ці знання водій має право у надзвичайних ситуаціях брати участь у наданні медичних послуг. За час навчання коледж випустив понад 200 спеціалістів.

Примітка. Екстрений медичний технік (ЕМТ) – це медичний працівник/ця, який надає невідкладну допомогу людям поза межами лікарні або дорогою до неї.

Таку навчальну послугу надали для Луганської, Чернівецької, Сумської областей, а у січні 2024 року почалася співпраця ще з Чернігівською областю. У планах відновити роботу з Донецькою областю з червня.

Директорка коледжу додає, що в закладі тепер впроваджують нову модель навчання для водіїв, яка дає можливість у поєднанні з роботою опанувати нову професію. Учні доєднуються до лекцій онлайн, а практику отримають безпосередньо на місці роботи.

“Це те, чим ми пишаємося, адже ми перші запровадили цю спеціальність”, — каже Наталя Красножон.

Зазначимо, що зараз подібну навчальну програму для водіїв можна отримати у Львівському та Тернопільському медичних коледжах. Втім, саме Бахмут став фундатором курсу для водіїв швидкої допомоги в Україні.

За даними коледжу, станом на листопад 2021 рік, приблизно 60-70 % випускників після закінчення коледжу йдуть працювати за фаховими спеціальностями здебільшого у Донецькій області. Зараз студенти навчаються дистанційно та мають можливість здобувати професію навіть за тисячі кілометрів від дому.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1 000 гривень кожному: як українцям отримати нову грошову допомогу від держави

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:25, 29 Жовтня 2024
Тисяча гривень / фото ілюстративне, УНІАН

У п’ятницю, 25 жовтня, президент Володимир Зеленський анонсував нову частину державної програми єПідтримка. Вона дозволить кожному громадянину, який проживає на території України, отримати 1 000 гривень.

Детальніше про те, як отримати виплату та на що її можна витратити, дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

єПідтримка у 2024 та 2025

За словами заступника міністра економіки Олексія Соболєва, нова частина програми єПідтримка реалізовуватиметься вже з 1 грудня. Кошти будуть взяті з інших бюджетних програм різних міністерств, які не можуть бути реалізованими та спрямованими на військові витрати.

Скористатися програмою зможе кожен українець, який наразі проживає на території України. Йдеться як про дорослих, так і про дітей.

Як отримати 1 000 гривень від держави

Нові виплати прив’яжуть до програми “Національного кешбеку”. Ті громадяни, які вже мають картку, яка підтримує цю ініціативу, додатково не потрібно буде робити ніяких кроків.

Тим, хто лише планує доєднатися, потрібно зробити наступні кроки:

  • відкрити спеціальний рахунок у своєму банку;
  • отримати віртуальну чи фізичну картку;
  • надати банку дозвіл на передачу інформації про перекази з обраних карток;
  • зайти в застосунок “Дія” та обрати послугу “Національний кешбек”;
  • ввести дані готової картки у застосунок.

Коли програма запуститься офіційно, у “Дії” з’явиться нова опція — “Отримати 1 000”. Її нараховуватимуть на вказаний у застосунку рахунок.

Зазначимо, що кошти — це частина державної допомоги, а тому їх оподаткування не планується.

Куди можна витратити гроші з єПідтримка

1 000 гривень, отриману в межах програми єПідтримка, можна буде використати зимою, протягом грудня, січня та лютого. Їх можна буде витратити на товари українського виробництва. Ймовірно, мова йде ті товари, які вже зареєстровані в програмі “Національний кешбек”. З їх переліком можна ознайомитись за посиланням на сайті “Зроблено в Україні”. Наразі в нього входять понад 130 тисяч найменувань. 

Кошти можна спрямувати й на оплату комунальних послуг, квитків на поїзд, книжок українських видавництв та в інших сферах.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Ізюм і Бахмут у нових анімаційних фільмах проєкту “Книга-мандрівка”: міста-символи української незламності

Семаковська Тетяна 16:15, 28 Жовтня 2024
Сіль – герой мульфільму / фото ілюстративне

Проєкт “Книга-мандрівка. Україна” презентує два нові анімаційні епізоди, які розповідають про нескорені українські міста – Ізюм та Бахмут. Ці фільми продовжують місію проєкту з висвітлення історії, культурної спадщини та незламного духу українських міст та містечок, що протистоять руйнівним наслідкам війни.

Мультфільм про місто Ізюм

Епізод про Ізюм / фото ілюстративне

Епізод про Ізюм, де головним оповідачем є Пані Родзинка, охоплює історію міста від давнини до сучасності, розповідаючи про такі визначні місця, як гора Крем’янець і культурні пам’ятки на кшталт зупинки “Штука”. Голосом Пані Родзинки стала Алла Кошляк, військовослужбовиця та журналістка першого в Україні мандрівного радіо “Хартія”.

Ми часто чуємо назви міст у новинах через повномасштабне російське вторгнення. Але що ми насправді знаємо про ці місця? Якщо в нашому нинішньому важкому досвіді можна знайти щось світле, то нехай це буде пізнання і співпереживання. Через війну ми по-іншому відкриваємо нашу історію і більше дізнаємося одне про одного. Я сподіваюся, що колись перша асоціація з Ізюмом буде пов’язана саме з його пам’ятками та “родзинками”, а не зі злочинами російських окупантів“, – зазначила Алла Кошляк.

Мультфільм про місто Бахмут

Бахмутська сіль – герой епізоду про місто / фото ілюстративне

Також на YouTube-каналі проєкту “Книга-мандрівка. Україна” вийшов епізод про Бахмут — місто, відоме своєю стратегічною важливістю та історичною спадщиною. Мультфільм озвучив Олександр “Терен” Будько — доброволець ЗСУ, ветеран російсько-української війни, який втратив обидві ноги, громадський діяч, спортсмен, автор книги “Історія впертого чоловіка”.

Бахмут для мене – це символ стійкості та боротьби, яка триває не лише на
полі бою, але й у серцях тих, хто відновлюється після важких втрат
. Я вірю, що наші міста, як і ми самі, здатні піднятися з руїн та знову стати сильнішими. Це не просто історія про відвагу, це історія про нашу здатність не здаватися, незважаючи ні на що“, – підкреслив Сашко Терен.

Авторка проєкту Ірина Тараненко наголосила на значущості цих епізодів: “Міста Ізюм і Бахмут – це не просто географічні точки на карті, а символи сили та стійкості українців. Анімаційні історії, які ми створюємо, – не просто розповіді про місця, а данина незламному духу цих громад“.

Книга-мандрівка. Україна

Проєкт “Книга-мандрівка. Україна”, який уже представив анімаційні фільми про Харків, Суми, Миколаїв, Запоріжжя, Чернігів та Київ, продовжує розкривати унікальні історії та культурну спадщину нескорених українських міст. Анімаційні фільми надихають глядачів різного віку дізнаватися більше про історію та культурне багатство нашої країни.

Нові епізоди доступні на YouTube-каналі проєкту “Книга-мандрівка. Україна“.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Студенти медколеджу

97 років й тисячі випускників: як Бахмутський медколедж провів вступну кампанію

Бахмутський медичний фаховий коледж 2 жовтня відсвяткував свій день народження. Навчальному закладу виповнилося 97 років, коледж був засновний 1926 року за ініціативою лікаря акушера-гінеколога Китаєва […]

Студенти

Скільки першокурсників навчаються в Бахмутському мистецькому коледжі

Цього тижня першокурсники Бахмутського фахового коледжу культури і мистецтв імені Івана Карабиця отримали студентські квитки. Документи здобувачам освіти вручив директор закладу Вячеслав Паржицький. Заступниця директора […]

14:48, 27.10.2023 Микола Ситник