Бахмутська МВА передала ЗСУ та поліції сучасні авто: де їх застосовуватимуть

Микола Ситник 10:13, 31 Грудня 2023
Авто для Сил оборони
Машини для ЗСУ / фото Бахмутська міська рада

Бахмутська міська військова адміністрація передала українським захисникам автомобілі для виконання бойових завдань. Йдеться про 6 пікапів TATA XENON та 2 кросовери-позашляховики RENAULT DUSTER.

Про це повідомляє Бахмутська міська рада.

Авто для захисників України та поліції

З0 грудня заступник начальника Бахмутської МВА Олександр Марченко вручив одній з військових частин ЗСУ ключі від 6 нових пікапів. Машини використовуватимуть для захисту українських територій. Загалом міськрада обіцяє передати Силам оборони 20 позашляховиків.

“Ці автомобілі — вагома допомога для підсилення військових частин. Усього плануємо передати на потреби Збройних Сил України 20 позашляховиків. Сьогодні одна з частин отримала ключі від перших 6. Продовжуємо оснащувати наше військо необхідним транспортом. Спільними зусиллями наближаємо нашу Перемогу”,

сказав під час передачі авто // Олександр Марченко

Зазначається, що ці автомобілі придбали у межах виконання Програми забезпечення мобілізаційних та оборонних заходів коштом місцевого бюджету.

машини
Олександр Марченко передав ключі українським захисникам / фото Бахмутська міська рада

Також Бахмутська міська військова адміністрація продовжує зміцнювати правоохоронні органи Донеччини. Так, за кошти міста влада придбала 2 дизельних автомобілі RENAULT DUSTER для Бахмутського районного відділу поліції. Машини вже залучені до виконання певних бойових завдань.

Окрім того, чиновники звітують, що виділили кошти на проведення бронювання і встановлення додаткового обладнання (камер спостереження з нічним баченням, засобів зв’язку) на автомобілях для поліцейських груп “Білі янголи”, які евакуюють цивільних з небезпечних населених пунктів.

RENAULT DUSTER
Бахмутська МВА передала поліції 2 RENAULT DUSTER / фото Бахмутська міська рада

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В яких містах світу майорів прапор України з Бахмута

Микола Ситник 14:55, 23 Серпня 2023

Щороку 23 серпня українці відзначають День Державного Прапора. Після повномасштабного вторгнення росії український прапор став символом нескореності, боротьби та Перемоги нашого народу. Редакція «Бахмут. IN. UA» пригадує, в яких куточках світу можна було побачити прапор України з Бахмута.

Сполучені Штати Америки

У грудні 2022 року президент України Володимир Зеленський відвідав захисників на Бахмутському напрямку. Тоді українські військовослужбовці передали йому державний прапор зі своїми підписами для американських високопосадовців.

Захисники Бахмута вручили президентові бойовий прапор. Фото: ОП

Вже за кілька днів президент виступав у Вашинґтоні перед американськими конгресменами. У столиці США він згадав воїнів, які захищають суверенітет України на фронті, і передав від них подарунок — український бойовий прапор із підписами бійців із Бахмута.

Зеленський передав конгресменам прапор, підписаний бійцями з Бахмута. Фото: Carolyn Kaster/AP Photo

Нехай цей бойовий прапор буде у вас, пані та панове. Цей прапор символізує те, що ми переможемо в цій війні.

Володимир Зеленський // Президент України під час виступу в Конгресі США

Благодійний аукціон

До слова, в червні цього року прапори України з Бахмута та Гостомеля продали в США на аукціоні за 500 тисяч доларів.

Міжнародна організація «HealthRigh International», яка допомагає вразливим групам населення, зазначає, що загалом на торги були виставлені три лоти. Мова йде про прапори України з підписами військових з Бахмута та Мощуна, а також прапор Гостомельської громади.

Кошти з цього аукціону спрямують на реалізацію проєктів представництва «HealthRight» в Україні для подолання наслідків війни.

Прапор із підписами військових з Бахмута. Фото: «HealthRigh International»

Литва

У липні цього року в Києві стартував українсько-литовський марафон під назвою «Я піднімаю прапор України за НАТО». Акція мала на меті привернути увагу світової спільноти до війни в Україні та її потенціалу стати 33 членом Північноатлантичного альянсу. Саме тому у марафоні символічно брали участь 33 учасники з двох країн.

Маршрут забігу пролягав через Київщину, Житомирщину, Рівненщину та Волинь. Українські марафонці несли національний прапор, переданий військовими з Бахмута, до державного кордону. Потім литовські спортсмени доставили прапор до Вільнюса, де розпочинався саміт країн НАТО.

Українські марафонці несуть прапор із підписами військових з Бахмута. Фото: Wild Souls

11 липня Президент України Володимир Зеленський та Президент Литви Гітанас Наусєда підняли цей синьо-жовтий прапор. До слова, стяг підписали бійці 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», яка воює під Бахмутом.

Прапор із підписами військових з Бахмута. Фото: ОП

Читайте також: Бахмутський краєзнавець Ігор Корнацький розповів історію міського прапора та його значення

Нагадаємо, у Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрилася виставка «Незламний Бахмут». Експозиція покаже місто та його мешканців, що стали символами нескореності українців.

Фото: Держприкордонслужба України

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

«Коли побратими нас побачили, то були в шоці, думали ми загинули»: Історія з Бахмутського фронту

Семаковська Тетяна 12:56, 16 Червня 2023

Благодійний Фонд «Взаємодопомога», який допомагає українській армії нещодавно почав новий проєкт, у якому військові розповідають свої історії з фронтових буднів. Один із бійців Фідель, який боронить Бахмутський напрямок розповів, як його з побратимом після важкого бою вважали мертвим, але дивом Фіделю вдалося вийти з оточення росіян. 

Нижче наводимо оригінальний текст БФ «Взаємодопомога»

Доходимо до гаража, виринаємо з гаража – бац, а тут русак стоїть

Якось серед білого дня у Бахмуті (а їхати по місту вдень – це взагалі повний капець і дурість) ми поїхали шукати нову нору. Нора – це перевалочний пункт, куди ти доїжджаєш машиною, а далі пішки. І потрібно було пересунути наші позиції вперед вулицею метрів на 50-70 (судячи по карті).

Нору ми знайшли. Їдемо на наші позиції і говоримо хлопцям: «Зараз ми підемо пересувати наші позиції». 

Я з побратимом пішли шукати позиції. Тактікульно так ідемо по дворах, по чагарниках, по всякому жестяку. Доходимо до гаража, виринаємо з гаража – бац, а тут русак стоїть. Він стояв на виході з погребу. Ми такі: «Здрастє, е*ать». Він – кілька кроків назад у погреб, і каже: «Здарова, мужики». Коротше, почали ми спілкуватися, вирішувати хто є хто.  Питаємо його звідки він сам (а він уже в нашій формі, у звичайній британці). 

Ну і питаємо: «Ти звідки?». А він такий: «А ви звідки?». І так далі. І все починає заходити у глухий кут. Бо він і в українській трохи шарить, і в російській добре.

У результаті, що він робить. Він каже: «Скажи першу букву свого номера жетону». А ми ж в українській армії жетон не носимо, носять тільки рускі, щоб документи з собою не брати.

Я такий думаю: «Ага, зараз я скажу».  Кажу йому: «Зараз, братан, почекай, я подивлюсь».

«Давай гранату»

Кажу побратиму: «Давай гранату». Він бере, видьоргує чеку і дає мені. Я в шоці, і таким відчайдушним голосом кажу: «Тепер іди – кидай». 

Я даю таку хорошу чергу в стіну погреба, русняк ховається. Побратим виходить з-за гаража, закидає першу гранату, вона вибухає, закидає другу – вона вибухає. Кидаємо ефку (а ефка фігачить дуже страшно). Він туди закидає ефку (каструлі аж повилітали з цього підвалу). Коротше, там була повна жесть. 

Але, що було погано, що поки ми спілкувались, то вони по рації передали, що зустріли нас і швидше за все, подумали, що ми або штурмова група, або якийсь спецназ. Відпрацювали. Відходимо назад на стару позицію, і по нас вже почав відкриватися вогонь. Русня вже була близько, капець.

І тут, нам приходить завдання переміститися просто в будинок навпроти, переміщаємося, а він – закритий. Починаємо вибивати двері. Дві людини залізли у цей будинок, щоб вибити двері зсередини, і починається мінометний обстріл. 

Ми різко застрибуємо в гараж, гараж в ямі і виходить так, що ми у ямі, а над нами була машина на домкраті. Сидимо ми в тому гаражі, будинок починає складатися взагалі в порох, гараж починає теж валитись. І тут мій побратим каже: «Давайте кожен по черзі вибігати». (ми порахували інтервал між прильотами – 30 секунд). 

Вам буде цікаво

І ось ми всі вибігали між прильотами

2773541 e1162

Бахмут після російського вторгнення. Фото: з відкритих джерел

Ми з побратимом побігли на стару нору. Нас вважали пропавшими безвісті, бо в нас не було ні рацій, ні зв‘язку. А ще один наш побратим побіг на нову нору. 

Ввечері я кажу товаришу: «Давай сходимо до того, хто на новій норі». Він каже: «Давай». Ми давай городами бігти туди, а той чувак починає по нас відкривати вогонь. Ми зрозуміли, що діло пахне жареним, і вирішили йти додому. Йшли близько 3 км пішки додому. 

Коли пацани нас побачили, вони офігіли, бо вже думали, що ми загинули. Бо там весь батальйон дивився відео, як ми бігаємо під мінометними обстрілами. За годину там прилетіло, ну мінімум 100 мін. Крили нас з усіх боків. Ми, походу,  вбили когось важливого. Бо потім ще дві доби квадрат цей обстрілювали безперестанку: вранці, вночі, вдень – обстріл не вщухав і просто зрівнювали із землею весь цей квадрат, де ми були.

Зрештою, у тому будинку, де були двоє, які двері вибивали – один зниклий безвісти, другий – дивом вижив і вночі прийшов без екіпірування, навіть без броніка, просто без нічого якось дійшов. 

І другий побратим, який був зі мною – він 400 (зниклий безвісті). Нас розділив міномет. Ми не змогли нормально об‘єднатися у групу. Вийшло, що нас розділило і в результаті його теж привалило і від досі 400….

Героям Слава! 

Як допомогти БФ?

Наразі команда має великий збір, друзі Благодійного Фонду — White Ghost Center захищать Україну на Донецькому напрямку, без відпочинку вони воюють по 16-18 годин на добу. Зараз бійцям необхідна глушилка ворожих дронів, тепловізорів, використовувати яку будуть в бою й у навчанні інших.

Центр буде викупати антидронову рушницю у взводу кулеметників 30 ОМБр, які затрофеїли її, відбивши у лютому українські позиції, а зараз продовжують тримати рубежі у самій сраці. На ці кошти взвод купить тепловізори, ПНБ та інше необхідне спорядження.

Тож, підтримуючи цей збір, ви підтримуєте одразу два підрозділи. 

Долучитися до збору за посиланням — https://send.monobank.ua/jar/2r6EbGkFJQ

Фото: з відкритих джерел

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

програма

Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

шахтарськ

Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

“Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

Робота, зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]