17 млн грн на комунальні підприємства: у міськраді прокоментували обурення бахмутян

Семаковська Тетяна 12:39, 13 Листопада 2023
Бахмут до вторгнення росіян / Фейсбук

8 листопада редакція опублікувала матеріал про те, скільки коштів виділила міськрада на комунальні підприємства міста Бахмут. На КП “Бахмут-Вода”, Бахмутський комбінат комунальних підприємств, Опитненське сільське комунальне підприємство “Прогрес”, Бахмутську житлову управляючу компанію та “Бахмутелектротранс” спрямували з бюджету 17 мільйонів гривень.

У коментарях під дописом бахмутяни висловили свої негативні думки щодо розподілу коштів, тож редакція звернулася за коментарем до заступника міського голови Олександра Марченка.

Гроші виділили на зарплати та оренду

У 2023 році станом на 1 жовтня для бахмутських комунальних підприємств виділили близько 17 мільйонів гривень. Гроші розподілили між великими компаніями — це:

  • “Бахмут-Вода”;
  • “Бахмутелектротранс”;
  • Бахмутська житлова управляюча компанія;
  • Бахмутський комбінат комунальних підприємств;
  • Опитненське сільське комунальне підприємство “Прогрес”.

Що кажуть бахмутяни

У коментарях під новиною про витрату бахмутяни обурюються витратами. Люди незадоволені сумою, яку виділили на підприємства.

Коментарі під дописом / скриншот
Коментарі під дописом / скриншот
Коментарі під дописом / скриншот

Що кажуть у міськраді?

Заступник начальника Бахмутської МВА Олександр Марченко пояснив редакції, чому саме такі суми виділили на підприємства та як їх витрачали.

Олександр Марченко / Фейсбук

За словами Олександра Марченка, на початку року 2022 року на території Бахмутської громади ще перебували підприємства, які працювали. Він пояснює, що у їхні функції входило не тільки забезпечення комунальними послугами мешканців громади.

Наприклад, додатково працівники підприємств займалася постачанням гуманітарної допомоги: вони розвозили воду, роздавали хліб тощо. Окрім цього, проводилась евакуація архівів та майна підприємств. Спочатку перевозили вище перечислене до Костянтинівки, а згодом вже до більш безпечних регіонів.

Відбувається робота, пов’язана з функціонуванням підприємств. На сьогодні підприємства не ліквідовувались. Виконується робота, пов’язана з документацією. Тому і гроші виділялись. У нас існують програми по підтримці комунальних підприємств, роботі комунальних підприємств. У 2022 році, а також у 2023 роках вносились зміни до цих програм. І кошти вже виділялись у 2023 році,

Олександр Марченко // заступник начальника Бахмутської МВА

Олександр Марченко повідомив, що у 2023 році (кінець лютого, початок березня) влада була змушена евакуюватися з Бахмута. Своєю чергою, зменшилась кількість працівників на підприємствах.

Посадовець пояснює, що з кимось із працівників призупинили трудові відносини, хтось сам написав заявку про розрахунок, змінивши місце роботи. На підприємствах залишився штатний розпорядок.

Стосовно розрахункових. Коли людина звільняється, то згідно із законом, ми повинні виплатити кошти: заробітна плата, відпускні, які за людиною зараховувались. Не порушуючи законодавства, ці виплати були виплачені. Можливо когось шокує цифра по підприємствах, але коли на розрахунок пишуть 100-200 осіб, це також потрібно ураховувати. Також я бачив коментар, у якому писали: “Чому та на які оренди виділяються такі суми”. Я заявляю, що ні одна копійка не пішла на оплату “якихось” приміщень. Розумієте, виїжджали 5 підприємств. Виїжджали з технікою, з архівами…

Олександр Марченко // заступник начальника Бахмутської МВА

Нагадаємо, що чималу частину суми, яка виділилася на підприємства, було розподілено саме на зарплати та розрахункові. Наприклад на КП “Бахмут-Вода” виділили загалом 5,9 мільйона гривень, з них близько 5 мільйонів витратили саме на:

  • виплату заробітної плати;
  • відрахування із заробітної плати;
  • нарахування на заробітну плату;
  • розрахункові при звільненні працівників підприємства.

За словами Марченка, процес звільнення працівників з Бахмутських комунальних підприємств починався з 24 лютого 2022 року і тривав майже рік, поки не дійшли до того стану і положення по чисельності підприємств, яке є станом на зараз.

Також у коментарі нам повідомили, що під час евакуації з міста працівники займалися вивезенням техніки, архівів. Крім того, окремі працівники готували техніку, щоб вона могла рухатись, адже попередньо її пошкодили окупанти обстрілами. Заступник начальника Бахмутської МВА розказав, що ні один з керівників комунальних підприємств, які займалися роботою у сфері ЖКГ, не покинув місто до того моменту, поки було можливо там перебувати й працювати.

Ми зробили майже все для того, щоб забезпечити життєдіяльність міста, зробити евакуацію належним чином і уникнути таких величезних проблем в громаді на момент активних бойових дій,

Олександр Марченко // про Бахмут

Оренда приміщень

Окремою статтею витрат у бюджеті на КП стала графа “Оренда приміщень”. Олександр Марченко пояснює, що зараз орендують приміщення, в яких зберігається комунальна техніка. Йдеться про складські простори, на яких зберігається обладнання з підприємств, комп’ютерна техніка, прилади, архіви тощо.

Також відомо, що з підприємств, які займалися, вулично-дорожньою галуззю, залишалося обладнання, яке евакуювали разом з технікою.

Виїхали майже в голе поле. У Костянтинівці нас прийняло одне з комунальних підприємств, куди ми змогли доїхати та залишити цю техніку там. Потім, ще декілька місяців доводилось давати техніку, щоб її могли перегнати. Після того, як почалися обстріли Костянтинівки, вимушені були рухатись далі. Шукали приміщення, шукали майданчики. Не чекає ніхто нас по країні з 35-40 одиницями техніки і готовністю безплатно надавати приміщення, в якому все буде зберігатися, охоронятися техніка комунальної власності Бахмутської громади,

Пояснює у коментарі // Олександр Марченко

Також посадовець додає, що на орендованих майданчиках проводять роботи з відновлення техніки. Зокрема, цим займається “Бахмут Вода” та комбінат комунальних послуг.

Як пояснив Олександр Марченко, станом на сьогодні є попит на техніку для перевезення гуманітарних вантажів. Відновлення техніки також буде важливим елементом при деокупації громади та міста, пояснює посадовець. Адже техніка, яка є на балансі у КП, повинна бути на ходу.

Марченко пояснив, що є й підприємства, які на 100% втратили всю свою техніку. Йдеться, зокрема, про тролейбусне управління. Втрачено кілька сміттєвозів, але чотири одиниці вдалося вивести на безпечну територію, на склади.

Техніку, яку врятували з-під російських обстрілів, можуть здавати в оренду, аби таким чином заробляти кошти в бюджет. Це реальний варіант, який розглядає міськрада, каже Олександр Марченко.

Додамо, що евакуйована техніка з Бахмута, яка належала місцевим підприємствам, вже була залучена для доставки гуманітарних перевезень для бахмутян. Машини використовували для транспортування гумвантажу між Дніпром та Жовтими Водами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:20, 8 Липня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

9 липня 2025 року фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 9 липня 2025 року, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАП здійснюватиме допомогу у заповненні та поданні заяв до Міжнародного реєстру збитків тим бахмутянам, які не мають можливості зробити це самостійно через портал “Дію” або потребують допомоги.

Зазначається, що для подання такої заяви необхідно мати електронний цифровий підпис або Дія. Підпис.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Пакунок школяра”: уряд ініціював грошову допомогу в 5 тисяч гривень для першокласників

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:45, 7 Липня 2025
Денис Шмигаль / фото Кабінет Міністрів України

В Україні запроваджують нову ініціативу соціальної підтримки родин — “Пакунок школяра”. Це одноразова виплата у розмірі 5 000 гривень, яку надаватимуть батькам першокласників для підготовки дитини до школи.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Пакунок школяра” у 2025 році

За словами Дениса Шмигаля, програма соціальної підтримки першокласників з’явилася за ініціативи Президента України, а її реалізацією займатиметься Міністерство соціальної політики. Виплату зможе отримати кожна українська родина, дитина якої йде до першого класу в офлайн-форматі навчання.

Запуск ‘Пакунку школяра’ — це невеличка частина новацій, які також покликані створити умови для того, щоб українці залишалися жити й працювати в Україні“, — написав Прем’єр-міністр.

Як скористатися

Подати заявку на отримання допомоги можна буде через застосунок “Дія” — процедура обіцяє бути швидкою та зручною. Проте більше деталей, що стосуються безпосереднього запуску реєстрації на програму, наразі немає.

Відомо, що кошти можна буде витрачати виключно у безготівковій формі, розраховуючись банківською карткою за товари, необхідні для школи: канцелярське приладдя, підручники, одяг та взуття для дитини.

Денис Шмигаль також зазначив, що виплата в розмірі 5 тисяч гривень не вплине на призначення житлових субсидій чи інших соціальних допомог.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як в Києві перейменовують вулиці розповів Павло Островський

Без Жукова та Леніна. Активіст Павло Островський розповів про перейменування вулиць в Києві

15 вересня світ відзначає День Демократії. За цим політичним устроєм — джерелом влади є народ, який формує цінності держави. Активіст Павло Островський родом з Дружківки, […]

Screenshot 279 70921

Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

В межах декомунізації та дерусифікації чимало українських міст позбулося вулиць, які носили назви російських діячів. Відтак, в Києві більше немає вулиці Волгоградської, тепер вона має […]

Пам'ятник Артему Святогірськ

Пам’ятник Артему, який перейменували у Святогірську, хочуть включити у спадщину ЮНЕСКО

Нещодавно, експертна комісія перейменувала пам’ятник радянському партійному і державному діячеві Артему у Святогірську на «Пам’ятник авторства видатного скульптора І.П. Кавалерідзе». Місцеві були незадоволені такою декомунізацією […]