Українці й поляки нагадали Європі, що війна далі триває

Ольга Гембік Гембік Ольга 12:40, 25 Лютого 2024
Мітинг у Варшаві
Мітинг на підтримку України у Варшаві / фото Наталія Ряба

24 лютого під посольство держави-агресора у Варшаві вийшли 20 тисяч мітингарів. «Подобається чи ні — імперія розвалиться», «Народ мій є! Народ мій завжди буде!», «To jest nasza wojna (Це є наша війна)» — ці та інші гасла у другу річницю повномасштабної війни, яку розв’язала Росія в Україні, лунали під посольством держави-агресора у Варшаві.

Мітинг на підтримку України у Варшаві

Загалом 24 лютого відрізок вулиці Бельведерської, де розташована будівля російської амбасади і який півтора роки тому перейменований на Алею жертв російської агресії, вмістив 20 тисяч людей.

Організатори розгорнули під посольством Росії синьо-жовті прапори і мистецьку інсталяцію пам’яті жертв війни — із імпровізованими хрестами і плямами крові, але справжніми іменами і прізвищами людей, чиї життя забрали військові злочинці і їхні ракети. Українці відтворили зруйновані багатоповерхівки й оселі Ірпеня, Херсона, Бучі, Маріуполя, згадали вбитих українських воїнів, знищених полонених, замордованих українців в окупованих містах і катівнях. 

Усі воєнні злочини росії знову прозвучали перед вікнами її посольства із тим, аби не забути про жоден з них. Лунали заклики створити спецтрибунал та покарати військових злочинців. Солідарність з українцями засвідчили польські громадські діячі й артисти, журналісти і волонтери.

Жертви російського терору
Згадка про жертв російського терору / фото Наталія Ряба

— Нещодавно я була в Україні й під час тривоги, спустившись до укриття, подумала, що людям, чиї життя може у будь-яку мить обірвати ракетна атака, насправді мало допомагає словесна підтримка і співчуття, – наголосила Наталка Панченко, українська активістка у Польщі, одна із організаторок мітингу, лідерка “Евромайдан-Варшава”.

— Ми потребуємо зброї — не післязавтра, не «найближчим часом», а вже. Адже поки хтось в Європі зволікає, кожен день в Україні продовжують гинути люди. Кожну хвилину, коли кожен рахує свої бюджети, зайнятий виборами або політичними сварками, хтось в Україні гине просто у своєму ліжку. Щодня лунає по кільканадцять повітряних тривог. Кожного дня те, що летить, кудись долітає. Благаємо вас, пробудіться, надішліть Україні зброю: літаки F-16, котрі ми чекаємо ось уже два роки, ракети дальньої дії Taurus, протиповітряні системи для оборони наших міст. 

Із закликами допомоги Україні й виділення зброї та амуніції, а також передачі Україні 300 мільярдів євро заморожених російських активів мітинг перемістився до Сейму Республіки Польща. Тут із мітингарями зустрілися посол України у Польщі та представники польської влади.

— Минуло два роки, як Росія показала своє брутальне фашистське обличчя, —  звернувся до учасників акції Надзвичайний і Повноважний посол України у Польщі Василь Зварич. — Але насправді війна триває вже десять років. І десять років український народ протидіє російській агресії. Але додає оптимізму, що українці й поляки тут зараз стоять плече до плеча, об’єднані єдиною ціллю — перемогою. І ця перемога буде не лише перемогою України, а й Польщі, й усього цивілізованого світу. Бо підтримка України в цій боротьбі — то підтримка демократичних цінностей. Це війна усього цивілізованого світу, маємо у ній перемогти.

Акція у Польщі
Росія — держава-терорист / фото Наталія Ряба

Своє бажання бути на боці Україні і разом протистояти путінській пропаганді, засвідчили представники Сейму Республіки Польща просто перед її будівлею. Мітингарі закликали польську владу зробити все, аби не дозволити російській пропаганді зіпсувати українсько-польські відносини. Разом із тим — і пришвидшити вирішення проблем на спільному кордоні. 

— Україна не сама, ми з вами кожного дня, і нема держави, котра б так добре не розуміла ваші проблеми, — звернулася до присутніх Маршалкиня (спікерка) сенату Малгожата Кідава-Блонська. — Це не лише війна оборони території вашої країни, а ще й війна цінностей. Ми захищаємо ці цінності, ви зараз гинете за них, тому ця підтримка вам необхідна. Ми разом боремося за безпечний світ, Європу та вільну Україну.

— Брати і сестри, два роки сміливий український народ всупереч всім мудрагелям на цілому світі кров’ю платить за нашу безпеку, — заявив Міхал Камінський, Віцемаршалок Сенату Польщі. — Я хочу схилити голову і подякувати українському народові за те, що він протягом двох років платить найвищу ціну за безпеку і волю Європи. Хочу сьогодні подякувати кожному українському батькові, українській матері, котра щоденно перевіряє відомості, чи їхня дитина жива. Я дякую кожному, хто ухвалив важке рішення – взяв до рук зброю і пішов воювати на фронт. Я гордий, що серед тих, хто воює, є також поляки. Їхня кров і кров українці, пролита у цій війні, не пройде марно. 

— Для кожного поляка не може бути важливішої мети, аніж перемога України у цій війні, — продовжив Камінський. — Уся наша історія показує, що спочатку російський деспотизм забирає волю наших братів і сестер на сході, а потім забирає у нас. Маємо спільного ворога, спільні цінності, і ніхто не зможе нас розділити. Після другого року війни, після моря пролитої української крові звідси, із Варшави, треба ясно і виразно сказати: «Руки геть від польсько-української дружби, руки геть від нашого братерства». 

Мітинг
Підтримка України в Польщі / фото Наталія Ряба

Мітинг у Варшаві закінчився спільними запевненнями боротьби зі спільним ворогом і виконанням Гімнів Польщі й України. 

Матеріал підготовлено за допомоги MediaPort Warsaw, хабу для українських журналістів у Польщі, та за підтримки міжнародної ініціативи Media Lifeline Ukraine.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

10 закладів Києва, де смачно та недорого поїсти: найкращі місця

Семаковська Тетяна 10:05, 5 Квітня 2025
Київ увечері
Вечірній Київ / фото ілюстративне

Якщо ви плануєте провести вихідні в Києві, чудовою ідеєю буде влаштувати гастротур містом. Це не тільки можливість відчути ритм столиці, а й шанс провести час із рідними та друзями, відкриваючи для себе нові смаки. Де у Києві можна скуштувати дешеві устриці, знайти сніданок за 1 гривню чи замовити бюджетний велетенський батон із фалафелем або спробувати пиріжок з сосискою за 50 гривень? Ми зібрали найкращі заклади, де смачно, доступно та атмосферно.

Де в києві можна смачно і недорого поїсти, шукайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Київська перепічка

Київська перепічка / фото Вікіпедія

Київська перепічка – це не просто вулична їжа, а справжній гастрономічний символ столиці. Відкритий ще у 1986 році, цей заклад залишається популярним серед киян та туристів, адже тут можна скуштувати легендарний пиріжок із сосискою всього за 50 гривень.

Київська перепічка / фото Вікіпедія

Ніжне тісто, апетитна скоринка та аромат, що зачаровує – ось чому цей смаколик підкорює гурманів. Попри доступність, перепічка вже давно стала частиною київської культури, а її справжній рецепт залишається таємницею.

Заклад розташований за адресою: вулиця Богдана Хмельницького, 3. Якщо ви ще не куштували – обов’язково варто спробувати!

Фалафель у Хасана за 110 гривень

261191514 4583205211800763 7150967036317733909 n 16dbb

Хасан. Фото: з відкритих джерел

Фалафель у Хасана” — це невеликий МАФ, де вже роками працює уродженець Іраку — пан Хасан, чоловік був змушений покинути домівку через війну. Він приїхав в Україну 25 років тому й відкрив в столиці славнозвісну фуд-зону, де створює лише фалафель у батоні. . 

Що представляє собою фалафель від пана Хасана? Це півбатона в авторському соусі, всередину якого кладуться нутові (ред. рідновид бобових) котлети, салат з огірків, томатів та перцю, смажена картопля, та соус. Вся начинка пропікається на грилі й у такому вигляді подається гостю. 

З початку війни заклад тимчасово зупинив роботу, але зараз скуштувати фірмовий фалафель можна на території арт-заводу “Платформа” за адресою вулиця Якова Гніздовського, 1-а. Кафе працює з 11:00 до 20:00 у фуд-зоні “Вхід 6”, у понеділок Хасан не працює.

Фалафель у Хасана, меню: є кілька опцій, це веганський фалафель, фалафель з куркою, фалафель з печінкою.

Фалафель у Хасана, розклад роботи:

понеділокЗачинено
вівторок12:00–19:00
середа12:00–19:00
четвер12:00–19:00
пʼятниця12:00–19:00
субота14:00–19:00
неділя12:00–19:00

Книгарня “Сенс” на Хрещатику

Книгарня “Сенс” на Хрещатику

Де почитати та недорого поїсти в центрі столиці. У 2024 році на Хрещатику відкрилася книгарня-кафе “Сенс”, створена підприємцем Сергієм Ерінчаком. Це місце для тих, хто цінує книги, затишну атмосферу та смачну їжу за доступними цінами.

Попри те, що головний акцент тут зроблено на книжковий асортимент, заклад пропонує бюджетне меню. Сніданок у центрі Києва обійдеться менше ніж у 200 гривень. Наприклад:

  • Лляна каша – 190 грн
  • Вегетаріанський круасан – 185 грн
  • Сендвіч з індичкою чи шинкою – 175 грн

Широкий вибір страв та комфортна атмосфера роблять “Сенс” ідеальним місцем для тих, хто хоче поєднати читання та гастрономічне задоволення. Знайти заклад можна за адресою вулиця Хрещатик, 34.

Хот-дог, устриця, й кава з круасаном за 200 гривень

Адреси закладу у столиці. Фото: скріншот

Якщо ви мріяли спробувати устриці, але не за всі гроші світу — Київ пропонує таку нагоду від сім’ї ресторанів Дмитра Борисова. В закладі “Білий Налив” подають устрицю лише за 49 гривень. В меню є й дорожчі позиції, але починати радять з класики. Тут також можна знайти смачні хот-доги за 69 гривень, лате за 35 гривень та круасан з шоколадом за 39 гривень

Якщо ви шукали де можна бюджетно та вишукано поїсти, то “Білий налив” можна назвати одним з таких місць. Заклади працюють переважно із 10 до 22, графік роботи залежить від адреси.

Кафе “Ярослава”

Screenshot 846 4e385

Булочки з вишнею та свіжа кава у кафе Ярослава. Фото: з соцмереж

Столичне кафе “Ярослава” працює вже десятки років. Місцеві люблять снідати тут свіжою випічкою та кавою. Ціни у кафе дуже демократичні пиріжки вартують в середньому 20 гривень в залежності від начинки. Також в меню є піца та курячий бульйон. Гостей чекають за адресою вул. Ярославів Вал, 13. Заклад працює з понеділка по суботу  з 9:00 до 22:00.

Сніданок за 1 гривню в “Mastro”

Screenshot 847 1c5b6

Сирнички в столичному кафе. Фото: з соцмереж

Чи можливо смачно поїсти в столиці лише за 1 гривню? Заклад “Mastro” впевнений, що так. За 1 гривню тут можна з’їсти повноцінний сніданок. Для цього слід лише замовити гарячий напій (ред. ціна від 50 гривень. На вибір пропонують:

  • яйце Бенедикт;
  • сирники;
  • або ж бельгійська вафля.

Зверніть увагу, що акція “Сніданок за 1 гривню” діє лише з 10:00 до 12:00, тоді як сам заклад працює кожного дня з 10:00 по 21:00.

Veterano Pizza — кілограмова піца за 375 грн

Screenshot 848 65b7e

Різновиди піци в закладі. Фото: з соцмереж

Veterano Pizza — це не тільки заклад, де смачно та недорого можна поїсти, але й підтримати бізнес ветеранів. Кафе заснував ветеран АТО, щоб дати робочі місця учасникам війни. Всі кухарі у закладі також пройшли війну. До слова, цей заклад відвідав голлівудський актор Шон Пенн.

Заклад працює за адресою вул. Софіївська з понеділка по неділю, з 10:00 по 21:30. Піца коштує від 120 гривень та вище. Наприклад, за 375 гривень можна придбати майже кілограм піци Американської.

“Пузата Хата” — комплексні обіди

Пузата Хата в Києві. Фото: з відкритих джерел

Пузата Хата” — безперечно фаворит серед киян у дешевій та смачній кухні. Тут можна комплексно поїсти за 200 гривень, включаючи перше, друге, компот та десерт. Місцеві рекомендують спробувати борщ з картопляним пюре та котлетою, а на десерт взяти млинці з вишнями.

Пузата хата: адреси в Києві

Всі адреси закладів та години їх роботи:

  • вул. Сирецька, 9. З 10:00 до 19:00;
  • м. Виставковий центр ЖК Standard One вул. Васильківська, 100-А. З 08:00 до 21:00;
  • м. Вокзальна, вул. Кірпи, 3 (Південний термінал). З 08:00 до 22:00;
  • м. Героїв Дніпра ТЦ OASIS, Оболонський проспект, 47/42. З 08:30 до 21:00;
  • м. Дарниця ТЦ DOMA Центр вул. Будівельників, 40. З 09:00 до 21:00;
  • м. Дорогожичі вул. Іллєнка, 83 Д. З 09:00 до 20:00;
  • м. Житомирська, ТЦ Хіт Mall, проспект Берестейський, 134/1. З 09:00 до 21:00;
  • м. Контрактова площа вул. Верхній Вал, 28-30. З 08:00 до 21:00;
  • м. Контрактова площа Контрактова площа, 2/1. З 09:00 до 21:00;
  • м. Лівобережна вул. Раїси Окіпної, 3. З 09:00 до 22:00;
  • м. Лук’янівська ТЦ Квадрат вул. Білоруська, 2. З 10:00 до 21:00;
  • м. Льва Толстого Бесарабська площа вул. Басейна, 1/2. З 09:00 до 21:00;
  • м. Льва Толстого вул. Велика Васильківська, 40. З 08:00 до 21:00;
  • м. Майдан Незалежності, ТЦ Globus, 2га лінія. З 10:00 до 20:00;
  • м. Майдан Незалежності ТЦ Globus Майдан Незалежності, 1. З 10:00 до 21:00;
  • м. Мінська ТРЦ Dream yellow, проспект Оболонський, 1 Б. З 10:00 до 21:00;
  • м. Осокорки ТК ARKADIA Дніпровська набережна, 33. З 10:00 до 21:00;
  • м. Палац Спорту вул. Шота Руставелі, 16. З 09:00 до 21:00;
  • м. Позняки ТРЦ Піраміда вул. Мишуги, 4 А. З 10:00 до 22:00;
  • м. Політехнічний інститут ТРЦ Smart Plaza проспект Берестейський, 24. З 09:00 до 22:00;
  • м. Почайна ТЦ Gorodok Gallery проспект Спепана Бандери, 23. З 10:00 до 21:00;
  • м. Святошин вул. Святошинська, 3 А. З 08:30 до 21:00;
  • м. Хрещатик торговий квартал Пасаж вул. Хрещатик, 15/4. З 09:00 до 21:00;
  • м. Шулявська ТЦ Точка вул. Довженка 1 В. З 09:00 до 21:00;
  • ТРК КВАДРАТ NEO, бульвар Перова, 36. З 10:00 до 21:00;
  • ТЦ Дарниця проспект Соборності, 2/1 A. З 10:00 до 20:30;
  • ТЦ Квадрат вул. Гната Юри, 20. З 09:00 до 21:00;

Кав’ярня від бахмутянки

288020293 7603920226345155 2351398187053886490 n 1 d9724

Наталя Булгакова. Фото: Фейсбук

Coffee.stories.kiev” — затишний заклад в столиці від бахмутянки Наталії Булгакової. Кав’ярня знаходиться за адресою: місто Київ, Голосіївський район. ЖК “Нова Англія”. Тут можна придбати десерти та солоні перекуси, як от сендвічі та пироги. Звісно, в закладі можна випити й хорошої кави. Все разом буде коштувати 200 гривень.

Сніданок у McDonald’s

У McDonald’s повернули сніданки / фото пресслужба McDonald’s

З березня 2025 року McDonald’s повернув у меню сніданки. Тепер сніданок у Києві замовити можна з початку роботу закладу та до 10:30 в закладі та до 10:15 через доставку. Сніданковий рол або Макмафін можна замовити у закладах Києва.

Реберня на узвозі

356684499 840601837574906 6385188567950408316 n 924d1

У столиці можна скуштувати справжні м’ясні делікатеси. Набір ситний. Фото: з відкритих джерел

Реберня розташувалася за адресою вул. Андріївський узвіз 2а. У меню страви з м’яса, також є солодкі штруделі та наливки. 400 грамів ребрець із соусом обійдуться у 279 гривень, проте сюди краще йти компанією. Наприклад за 495 гривень можна взяти кілограмовий “Набір ситний” — це порція ребер з соусом на вибір, картопля на грилі з яйцем та беконом та овочі гриль.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 4 Квітня 2025
Як зв’язатися з оператором ПриватБанк / фото ілюстративне, iStock

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою швидко розв’язувати фінансові питання, а підтримка банку дозволяє зробити це оперативно та чітко.

Детальніше про те, як можна зв’язатися з оператором ПриватБанк у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк

У 2025 році зв’язатися з оператором ПриватБанку можна кількома зручними способами. Всі вони дозволяють громадянам та громадянкам оперативно розв’язати проблемні питання, отримати консультацію чи залишити власну скаргу або пропозицію.

Наразі існує чотири варіанти, які дозволяють зв’язатися з представником ПриватБанку:

  • прямого дзвінку на гарячу лінію підтримки клієнтів та клієнток — 3700 для дзвінків у межах України та +380 (73) 716 1131 для дзвінків з-за кордону або зі стаціонарних телефонів.
  • чат-бот “Допомога Онлайн”, який доступний у застосунку Приват24 або на сайті банку;
  • звернувшись до безпосередньо до працівника відділення;
  • за допомогою офіційного сайту та меню “Скарги та пропозиції” у ньому.

Як додати картку в гаманець Приват24

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків.

Редакція Бахмут IN.UA у своєму матеріалі за посиланням, розповідає про те, як додати картку до гаманця через Приват24 та використовувати NFC на Android чи IOS.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

6042a289a49a2 Київ a0de4

10 закладів Києва, де смачно та недорого поїсти: найкращі місця

Якщо ви плануєте провести вихідні в Києві, чудовою ідеєю буде влаштувати гастротур містом. Це не тільки можливість відчути ритм столиці, а й шанс провести час […]

Як зв’язатися з оператором ПриватБанк: усі способи

Зв’язок з оператором ПриватБанку може стати необхідним у різних ситуаціях — від блокування картки до уточнення банківських послуг. Українці та українки щодня стикаються з потребою […]

15:00, 04.04.2025 Скопіч Дмитро

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро