2 роки російського терору: як рф знищує Донеччину

Микола Ситник 13:05, 24 Лютого 2024
Вторгнення рф в Україну
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Сьогодні виповнюється 2 роки від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. З 24 лютого 2022 року росія порушує правила ведення війни і норми міжнародного права. Окупанти масово чинять воєнні злочини, злочини проти людяності, вбиваючи цивільних, руйнуючи інфраструктуру та депортуючи населення. Щодня російські війська обстрілюють житлові будинки, торгові центри, магазини, пологові будинки, лікарні, дитячі садки та школи.

До 2-ї річниці повномасштабного вторгнення редакція нагадує про злочини російської федерації та як держава-терорист знищує Донеччину й Україну.

Кількість жертв російського терору

Як повідомляє голова Донецької ОВА Вадим Філашкін, від початку війни російські окупанти вбили 1872 та поранили 4614 цивільних мешканців регіону. Ця загальна кількість жертв росіян на Донеччині подана без урахування Маріуполя та Волновахи.

Жертви рф
Жертви війни рф на Донеччині / інфографіка Донецька ОВА

За словами Вадима Філашкіна, зараз на Донеччині налічують понад 116 тисяч пошкоджених чи зруйнованих об’єктів різної форми власності. Йдеться про 5715 багатоквартирних і 85825 приватних будинків, 353 школи, 341 дитячий садочок та 268 лікарняних закладів.

Знищені міста та села Донеччини

Російські окупанти за 2 роки з повномасштабного вторгнення зруйнували десятки населених пунктів у Донецькій області. Майже повністю знищені Бахмут, Соледар, Мар’їнка, Вугледар, Авдіївка, Волноваха. Загарбники не зупиняються та продовжують нищити наші домівки.

Бахмут та його околиці
Зруйнований росіянами Бахмут, вересень 2023 / фото Instagram libkos
Часів Яр
Часів Яр, лютий 2024 / фото 93-тя ОМБр
Авдіївка
Окупанти знищують Авдіївку, лютий 2024 / фото Instagram Костянтина і Влади Ліберових
Кліщіївка у лютому 2024
Руїни Кліщіївки, лютий 2024 року / фото 93-тя ОМБр

До слова, раніше ми розповідали, якими були Кліщіївка та Андріївка до війни

Масові обстріли Донеччини

8 квітня 2022 року внаслідок ракетного обстрілу Краматорська російськими військовими на вокзалі загинула 61 людина, а 121 отримала поранення. Експертиза СБУ показала, що ракетний обстріл залізничного вокзалу у Краматорську здійснили з території окупованої Донеччини.

Краматорськ удар по вокзалу
Жертви ракетного удару 8 квітня / фото Павла Кириленка

14 червня 2023 року війська російської федерації завдали ракетних ударів по двом містам на Донеччині — Костянтинівці та Краматорську. Тоді 3 цивільних загинули, ще 3 людей отримали поранення.

27 червня російська армія обстріляла центр Краматорська. Тоді ракети влучили у заклад харчування, в якому перебували мирні мешканці. Постраждали десятки цивільних, 12 людей загинули.

Краматорськ
російська ракета влучила у заклад харчування / фото Донецька обласна прокуратура

7 серпня 2023 року окупаційна армія рф вдарила ракетами по центру Покровська. Росіяни зруйнували та пошкодили багатоповерхівки, приватні будинки, адміністративні будівлі, заклади харчування та готель. Тоді 7 людей загинули (5 цивільних, рятувальник та військовий). Ще 81 мешканець Донеччини дістав поранення (39 цивільних, серед яких 2 дітей — 10 та 16 років; 31 поліцейський, семеро рятувальників та четверо військових).

Відеооператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував на місці події та показав наслідки російського ракетного терору. Кадри, зняті в перші хвилини після обстрілу міста, шокують.

6 вересня 2023 року окупанти обстріляли Костянтинівку. Армія рф поцілила по одному з ринків у середмісті. Внаслідок російського обстрілу 17 осіб загинули та 32 отримали поранення. Російські пропагандисти не забарилися з реакцією — вони підло та цинічно звинуватили в ударі Україну. Мовляв, працювала українська ППО, але ракета полетіла непередбачуваною траєкторією або збила щось у небі просто на ринок. Фахівці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували цю інформацію.

Росіяни серед білого дня обстріляли ринок у Костянтинівці
Рятувальники гасять пожежу в Костянтинівці / фото Ігор Клименко

У ніч на 14 лютого 2024 року війська рф здійснили масовану ракетну атаку на місто Селидове Покровського району. Під вогнем окупантів опинилися лікарня та житловий будинок. Внаслідок російських обстрілів загинули 3 цивільних, серед яких 9-річний хлопчик. Також 12 людей отримали поранення.

Обстріл Селидового
Наслідки ракетної атаки рф на лікарню / фото поліція Донеччини

Армія рф вбиває цивільних та військовополонених

Весною 2023 року найманці ПВК “Вагнер” зізналися у вбивстві дітей та жінок в Бахмуті й Соледарі. За словами одного з бойовиків, олексія савичева, в день вчинення злочину росіяни розстріляли понад 10 дітей та понад 20 беззбройних українців.

Росіянин азамат улдаров додав, що в Соледарі та Бахмуті при зачистці військове командування наказало, знищити всіх людей, які їм зустрінуться. “Вагнерівці” виконували наказ. Чоловік каже, йому наказали нікого не випускати, він виконав наказ. В одному з підвалів Бахмута “вагнерівці” вбили 40 дітей. Загалом в домі було близько 300-400 людей. Злочин відбувся 18 березня 2023 року.

На початку лютого 2024 року медіа поширили відео розстрілу українських захисників військовими зс рф під час захоплення позицій ЗСУ поблизу Кліщіївки Бахмутського району.  На відео з ворожого БПЛА зафіксовано, що, ймовірно, командир одного з підрозділів окупаційної армії під час штурму окопів Сил оборони віддає наказ не брати противника в полон. Прокуратура Донеччини розпочала розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

Кадри з дрона
Вбивство полонених окупантами / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:45, 26 Березня 2025
Страховий стаж / фото ілюстративне, iStock

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні?

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні у 2025 році та як все працює.

Чи зараховується в стаж робота за кордоном в Україні

Страховий стаж – це період, протягом якого людина офіційно працювала та сплачувала внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Він враховується при призначенні пенсії та інших соціальних виплат.

До страхового стажу зараховується:

  • час офіційного працевлаштування у компанії;
  • періоди відпусток;
  • декретні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • відпустки для догляду за дитиною тощо.

У ПФУ зазначають, що робота за кордоном визнається та зараховується до страхового стажу в Україні, якщо між з цими країнами укладено міжнародний договір у сфері пенсійного забезпечення. В кожному з таких договорів прописується порядок зарахування стажу. В більшості міжнародних договорів діє пропорційний принцип, тобто за напрацьовану кількість стажу платить пенсію та сторона, де цей стаж був набутий.

На сайті ПФУ також зазначається, що в червні 2024 року набув чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення”, відповідно до якого періоди трудової діяльності за межами України зараховують до страхового стажу, у тому числі на пільгових умовах, особам, які проживають в Україні, якщо це передбачено цим Законом або міжнародними договорами України.

При цьому періоди трудової діяльності до 1 січня 1992 року за межами України у республіках колишнього радянського союзу зараховуються до страхового стажу за умови нездійснення іншою державою пенсійних виплат таким особам за зазначені періоди, а від 1 січня 1992 — якщо це передбачено міжнародними договорами.

Як підтвердити стаж роботи за кордоном у 2025 році

Для того, щоб українцям та українкам підтвердити факт роботи за кордоном та набутий стаж, потрібно звернутися до органів ПФУ та надати її представникам наступний перелік документів:

  • копію закордонного паспорта;
  • документи, що підтверджують факт роботи за кордоном;
  • підписану угоду з роботодавцем;
  • витяг із соціального реєстру;
  • реєстрацію в податкових органах;
  • свідоцтво про реєстрацію в соціальному реєстрі.

Зазначимо, що документи, які були складені будь-якою іноземною мовою, мають подаватися разом із копіями з перекладом українською мовою, засвідченими в установленому порядку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:00, 26 Березня 2025
Пенсіонери в України / фото ілюстративне, Depositphotos

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям ТОТ отримувати виплати на рахунок будь-якого українського банку, а не лише Ощадбанку, як було раніше.

Про це повідомили представники Мінсоцполітики.

Нові правила пенсійних виплат 2025

У Кабінеті Міністрів України зазначили, що раніше деякі категорії пенсіонерів мали окремий алгоритм отримання пенсійних виплат. Це ускладнювало отримання ними коштів. Наразі відомо, що мова йде про:

  • ВПО, які отримали відповідний статус до 24 лютого 2022 року;
  • громадян та громадянок, які виїхали за кордон після цієї дати;
  • осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ).

Для врегулювання ситуації Уряд ухвалив зміни, які встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцеперебування в Україні, на ТОТ чи за кордоном. Це дозволить пенсіонерам отримувати виплати не тільки в Ощадбанку, але й на рахунки будь-якого банку України.

Також встановлено, що для отримання пенсійних виплат громадяни та громадянки, які тимчасово проживають за кордоном або проживають на ТОТ, мають хоча б раз рік проходити ідентифікацію. Вона має відбуватись щороку до 31 грудня.

Крім того, якщо пенсіонери проживають на ТОТ, вони мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців за умови, якщо в ці пів року пенсіонери не проходили фізичну ідентифікацію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи зараховується в стаж робота за кордоном у 2025 році

Якщо громадянин чи громадянка працюють за кордоном, то продовжують здобувати страховий стаж. Утім, виникає питання: а чи визнається він в Україні? Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

18:45, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

В Україні спростили виплати пенсій для ВПО та українців за кордоном

Кабінет Міністрів ухвалив зміни, які уніфікують порядок виплати пенсій для всіх громадян України незалежно від місця проживання. Це дозволить ВПО, українцям за кордоном та жителям […]

17:00, 26.03.2025 Скопіч Дмитро

Як постраждалим від війни отримати грошову допомогу від ООН: важливі аспекти

Громадяни та громадянки, які постраждали внаслідок бойових дій в Україні, можуть отримати грошову допомогу від ООН. Утім, важливо пам’ятати про те, як працює система виплат. […]

17:10, 25.03.2025 Скопіч Дмитро

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги станом на 2025 рік

Які послуги надає лікарня, як працює та як записатися на прийом? Редакція Бахмут IN.UA отримала детальну інформацію від генеральної директорки КНП “Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування […]

Як повідомити про те, що родича взяли у полон: корисні контакти

Коли військові потрапляють в полон, потрібно знати чіткий алгоритм дій, аби передати дані про людину у відповідні органи. Зокрема, у такому випадку потрібно повідомити НІБ […]

18:20, 24.03.2025 Скопіч Дмитро