2 роки російського терору: як рф знищує Донеччину

Микола Ситник 13:05, 24 Лютого 2024
Вторгнення рф в Україну
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Сьогодні виповнюється 2 роки від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. З 24 лютого 2022 року росія порушує правила ведення війни і норми міжнародного права. Окупанти масово чинять воєнні злочини, злочини проти людяності, вбиваючи цивільних, руйнуючи інфраструктуру та депортуючи населення. Щодня російські війська обстрілюють житлові будинки, торгові центри, магазини, пологові будинки, лікарні, дитячі садки та школи.

До 2-ї річниці повномасштабного вторгнення редакція нагадує про злочини російської федерації та як держава-терорист знищує Донеччину й Україну.

Кількість жертв російського терору

Як повідомляє голова Донецької ОВА Вадим Філашкін, від початку війни російські окупанти вбили 1872 та поранили 4614 цивільних мешканців регіону. Ця загальна кількість жертв росіян на Донеччині подана без урахування Маріуполя та Волновахи.

Жертви рф
Жертви війни рф на Донеччині / інфографіка Донецька ОВА

За словами Вадима Філашкіна, зараз на Донеччині налічують понад 116 тисяч пошкоджених чи зруйнованих об’єктів різної форми власності. Йдеться про 5715 багатоквартирних і 85825 приватних будинків, 353 школи, 341 дитячий садочок та 268 лікарняних закладів.

Знищені міста та села Донеччини

Російські окупанти за 2 роки з повномасштабного вторгнення зруйнували десятки населених пунктів у Донецькій області. Майже повністю знищені Бахмут, Соледар, Мар’їнка, Вугледар, Авдіївка, Волноваха. Загарбники не зупиняються та продовжують нищити наші домівки.

Бахмут та його околиці
Зруйнований росіянами Бахмут, вересень 2023 / фото Instagram libkos
Часів Яр
Часів Яр, лютий 2024 / фото 93-тя ОМБр
Авдіївка
Окупанти знищують Авдіївку, лютий 2024 / фото Instagram Костянтина і Влади Ліберових
Кліщіївка у лютому 2024
Руїни Кліщіївки, лютий 2024 року / фото 93-тя ОМБр

До слова, раніше ми розповідали, якими були Кліщіївка та Андріївка до війни

Масові обстріли Донеччини

8 квітня 2022 року внаслідок ракетного обстрілу Краматорська російськими військовими на вокзалі загинула 61 людина, а 121 отримала поранення. Експертиза СБУ показала, що ракетний обстріл залізничного вокзалу у Краматорську здійснили з території окупованої Донеччини.

Краматорськ удар по вокзалу
Жертви ракетного удару 8 квітня / фото Павла Кириленка

14 червня 2023 року війська російської федерації завдали ракетних ударів по двом містам на Донеччині — Костянтинівці та Краматорську. Тоді 3 цивільних загинули, ще 3 людей отримали поранення.

27 червня російська армія обстріляла центр Краматорська. Тоді ракети влучили у заклад харчування, в якому перебували мирні мешканці. Постраждали десятки цивільних, 12 людей загинули.

Краматорськ
російська ракета влучила у заклад харчування / фото Донецька обласна прокуратура

7 серпня 2023 року окупаційна армія рф вдарила ракетами по центру Покровська. Росіяни зруйнували та пошкодили багатоповерхівки, приватні будинки, адміністративні будівлі, заклади харчування та готель. Тоді 7 людей загинули (5 цивільних, рятувальник та військовий). Ще 81 мешканець Донеччини дістав поранення (39 цивільних, серед яких 2 дітей — 10 та 16 років; 31 поліцейський, семеро рятувальників та четверо військових).

Відеооператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував на місці події та показав наслідки російського ракетного терору. Кадри, зняті в перші хвилини після обстрілу міста, шокують.

6 вересня 2023 року окупанти обстріляли Костянтинівку. Армія рф поцілила по одному з ринків у середмісті. Внаслідок російського обстрілу 17 осіб загинули та 32 отримали поранення. Російські пропагандисти не забарилися з реакцією — вони підло та цинічно звинуватили в ударі Україну. Мовляв, працювала українська ППО, але ракета полетіла непередбачуваною траєкторією або збила щось у небі просто на ринок. Фахівці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували цю інформацію.

Росіяни серед білого дня обстріляли ринок у Костянтинівці
Рятувальники гасять пожежу в Костянтинівці / фото Ігор Клименко

У ніч на 14 лютого 2024 року війська рф здійснили масовану ракетну атаку на місто Селидове Покровського району. Під вогнем окупантів опинилися лікарня та житловий будинок. Внаслідок російських обстрілів загинули 3 цивільних, серед яких 9-річний хлопчик. Також 12 людей отримали поранення.

Обстріл Селидового
Наслідки ракетної атаки рф на лікарню / фото поліція Донеччини

Армія рф вбиває цивільних та військовополонених

Весною 2023 року найманці ПВК “Вагнер” зізналися у вбивстві дітей та жінок в Бахмуті й Соледарі. За словами одного з бойовиків, олексія савичева, в день вчинення злочину росіяни розстріляли понад 10 дітей та понад 20 беззбройних українців.

Росіянин азамат улдаров додав, що в Соледарі та Бахмуті при зачистці військове командування наказало, знищити всіх людей, які їм зустрінуться. “Вагнерівці” виконували наказ. Чоловік каже, йому наказали нікого не випускати, він виконав наказ. В одному з підвалів Бахмута “вагнерівці” вбили 40 дітей. Загалом в домі було близько 300-400 людей. Злочин відбувся 18 березня 2023 року.

На початку лютого 2024 року медіа поширили відео розстрілу українських захисників військовими зс рф під час захоплення позицій ЗСУ поблизу Кліщіївки Бахмутського району.  На відео з ворожого БПЛА зафіксовано, що, ймовірно, командир одного з підрозділів окупаційної армії під час штурму окопів Сил оборони віддає наказ не брати противника в полон. Прокуратура Донеччини розпочала розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

Кадри з дрона
Вбивство полонених окупантами / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:25, 15 Жовтня 2024
Грошова допомога військовим від держави / фото ілюстративне

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати виплати військовим.

Про це повідомляє Міноборони.

Калькулятор для розрахунку виплати військовим

На сайті Міноборони військовослужбовці можуть самостійно розрахувати своє грошове забезпечення за різними видами виплат. Для цього потрібно вказати інформацію про вид, особливості та місце проходження військової служби, звання й вислугу років.

Окрім калькулятора, на сайті зібрана детальна інформація про заробітну плату військовослужбовців, одноразову грошову допомогу в разі встановлення інвалідності або загибелі (смерті), а також соціальні гарантії для цієї категорії громадян.

Скільки отримують військовослужбовці у 2024 році

З 1 вересня продовжуються мобілізаційні заходи відповідно до закону про мобілізацію, що набрав чинності у травні цього року. Усі мобілізовані отримуватимуть 20 тисяч гривень базового окладу.  До цієї суми може додаватися 13 тисяч гривень за військове звання, таким чином загальний заробіток може складати 33 тисячі гривень.

При цьому, в Україні діє Постанова Кабміну №168, яка передбачає такі грошові надбавки для військовослужбовців:

  • 30 тисяч гривень — для військовослужбовців, які виконують бойові або спеціальні завдання для забезпечення оборони України;
  • 50 тисяч гривень — для військовослужбовців, котрі виконують бойові чи спеціальні завдання в органах військового управління та штабах;
  • 70 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають на лінії першого ешелону або в зоні виконання завдання протягом місяця;
  • 100 тисяч гривень — для військовослужбовців, які перебувають безпосередньо у зоні активних бойових дій або перебувають на стаціонарному лікуванні чи проходять реабілітацію внаслідок контузій, травм, каліцтв.

100 тисяч гривень також нараховують військовослужбовцям, які потрапили у полон.

Варто зазначити, що останнє підвищення зарплат військовим відбулося з прийняттям Наказу №339, яким передбачено додаткову фінансову винагороду у розмірі 70 тисяч гривень для осіб, котрі знаходяться на передовій. Вони призначаються додатково вже згаданим 100 тисячам гривень “бойових”.

Військовослужбовці сумарно можуть отримати до 190 000 гривень на місяць. Детальніше за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Семаковська Тетяна 18:00, 14 Жовтня 2024
Допомога дітям ВПО / фото з відкритих джерел

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн.

Детально пояснюють у Мінреінтеграції.

Оформити допомогу на дитину у 2024

Аби оформити документ і подати заявку на щомісячну виплату для дитини внутрішні переселенці мають звернутися до однієї з цих установ:

  • ЦНАП;
  • Управління соціального захисту населення.

Якщо ж у вашому населеному пункті немає ЦНАПу чи Управління соцзахисту, то можна звернутися до особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

З собою потрібно мати документи, які посвідчують особу, свідоцтво про народження дитини, та свою або дитини реєстрацію в населеному пункті, що був окупований‌ або де ведуться активні бойові дії. Отримавши довіку, ви можете претендувати на державну грошову виплату для дитини.

Як оформити ВПО на дитину в Дії?

Зручний спосіб оформити ВПО на дитину — це додаток Дія:

  • зайдіть у Дію;
  • натисніть Послуги, Оформлення допомоги для ВПО;
  • вкажіть актуальну адресу поточного місця проживання;
  • підтвердьте місце за допомогою геолокації;
  • натисніть “Зареєструватися”.

Довідку ВПО для дитини до 14 років може оформити один з батьків, у “Дії” повинно відображатися свідоцтво про народження дитини.

Скільки платять дитині ВПО

Сума виплати на одну дитину становить 3 тисяч гривень на місяць. Отримувати її можуть практично всі переселенці.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

16 жовтня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Смачні страви до Гелловіну: три рецепти з гарбузом, від яких не відірватися

Осінь — це сезон гарбузів, яка також вважається одним з головних атрибутів свята Гелловіну. Він є ідеальним елементом для приготування різних страв, зокрема, вишуканого ризотто […]

15:00, 11.10.2024 Скопіч Дмитро

Безоплатні консультації психологів та психотерапевтів для дітей: як отримати

З 01 жовтня 2024 року неповнолітні мешканці України можуть отримати безоплатну психологічну допомогу в межах естонсько-українського сервісу “Спокій”. Консультації проводитимуться в онлайн форматі. Детальніше про […]

14:00, 11.10.2024 Скопіч Дмитро