97 років й тисячі випускників: як Бахмутський медколедж провів вступну кампанію

Семаковська Тетяна 17:58, 3 Жовтня 2023
Студенти медколеджу/фото з відкритих джерел

Бахмутський медичний фаховий коледж 2 жовтня відсвяткував свій день народження. Навчальному закладу виповнилося 97 років, коледж був засновний 1926 року за ініціативою лікаря акушера-гінеколога Китаєва Арона Львовича як фельдшерсько-акушерська школа. Попри те, що студентам та вчителям довелося евакуюватися – навчання тут продовжується, але тепер через гаджети.

Редакція дізналася у директорки закладу Наталії Крансожон, як працює коледж та скільки студентів навчається в евакуації.

Навчання в евакуації

Бахмутський медичний коледж/ з відкритих джерел

Бахмутський медичний коледж був заснований 1926 року, в 2023 році він відсвяткував своє 97-річчя. Коледж вважається одним з найстаріших в Україні навчальних закладів. Загалом, за час свого існування він підготував понад 15 тисяч випускників, а за підсумками державних іспитів щорічно входить в 10-ку найкращих в Україні. 

Через повномасштабне вторгнення усім працівникам коледжу довелося переїхати. Наразі приміщення для роботи орендують в Полтавській області в селищі міського типу Нові Санжари. Робочий колектив вдалося зберегти, тож кадрових проблем немає.

Парк у селі Нові Санжари/ фото з відкритих джерел

Директорка медколеджу Наталя Красножон раніше зазначала, що наразі їхні студенти розсіяні по всій Україні і зібрати їх всіх разом для проходження практики фізично неможливо, тож учні проходять її за місцем проживання.

Дистанційне навчання приваблює до коледжу багатьох абітурієнтів різного віку. Відтак, в новому навчальному році вдалося повністю виконати держзамовлення. На перший курс набрали 130 осіб. Нагадаємо, що в 2022 році студентами стали 120 осіб. Навчатися приходять не лише підлітки, але й дорослі, каже пані Наталя.

Регіональне замовлення ми виконали у повному обсязі, попри ті обставини, у яких нам приходиться працювати. В цьому році ми набрали на навчання ще студентів-контрактників.

Наталя Красножон // директорка коледжу

Загалом у коледжі навчається 460 студентів. Очільниця закладу додає, що чимало дорослих людей також вступають навчатися. Серед них є санітарки, б’юті майстри тощо. Люди хочуть покращити свої професійні вміння й старанно навчаються, часом з такими студентами працювати навіть легше, каже Наталя Красножон.

Цьогорічну вступну кампанію вже закрито, студентами стали не лише бахмутяни, але й молодь з інших областей України. Вступали на три спеціальності:

  • Лікувальна справа;
  • Сестринська справа;
  • Сестринська справа.

Історія заснування Бахмутського медичного коледжу

Студенти медколеджу навчаються. Бахмут/ фото з відкритих джерел

Фундатором Бахмутського медичного коледжу став Китаєв Арон Львович, спершу тут відкрили фельдшерсько-акушерську школу.  Він народився у Бахмуті в 1884 році. Професію медика здобував у Харкові. Арон Львович працював лікарем єврейського товариства в Бахмуті, ліквідовував епідемії холери. 

За його ініціативою в Артемівську організували онкологічний диспансер та ендокринологічний пункт, пологове відділення, яке він очолив. Він також викладав у медичній школі. У 1937 році  Китаєв став депутатом Верховної ради СРСР, а в 1939 році його не стало.

У Бахмутському краєзнавчому музеї зберігаються спогади лікарки Зінаїди Друпп:

Кітаєв А. Л. був досвідченим лікарем-гінекологом, вимогливий у роботі і був сердечною людиною. Від нього я  отримала чимало знань з акушерства, працювала з Ароном Львовичем на посаді акушерки майже три роки.

Зінаїда Друпп // колега А. Кітаєва

За період свого існування коледж неодноразово змінював назву.  Навчальний заклад розпочав своє існування як «Артемівська фельдшерсько-акушерська школа». У 1954 році наказом Міністерства охорони здоров’я УРСР медичній школі присвоєно статус «Артемівського медичного училища».

 У 2017 році навчальний заклад «Артемівське медичне училище» отримав назву «Бахмутський медичний коледж», а з 2020 року коледж має назву «Бахмутський медичний фаховий коледж».

За даними коледжу, станом на листопад 2021 рік, приблизно 60-70 % випускників після закінчення коледжу йдуть працювати за фаховими спеціальностями здебільшого у Донецькій області. Зараз студенти навчаються дистанційно та мають можливість здобувати професію навіть за тисячі кілометрів від дому.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Загроза прориву: ворог обходить позиції ЗСУ між Новополем і Новосілкою

Семаковська Тетяна 21:00, 20 Травня 2025
Зелене Поле / Deep State

У районі відтинку Новопіль — Зелене Поле — Новосілка фіксується ускладнення обстановки. Після нещодавніх тактичних успіхів росіяни продовжують штурми на позиції Сил оборони України.

Про це повідомляє Deep State.

Новопіль-Зелене Поле-Новосілка

За наявною інформацією, російські війська використовують великі групи піхоти, які просуваються через посадки та намагаються закріпитися в захоплених зонах.

Зокрема, фіксується рух ворожих підрозділів зі східних околиць Новополя у напрямку Зеленого Поля.

Там противник намагається накопичувати сили на південній частині населеного пункту.

Крім того, армія рф просувається з боку Новосілки, створюючи загрозу для українських підрозділів, які тримають оборону між Новополем і Новосілкою.

Окремо зазначають про проблему з узгодженістю дій між підрозділами, а також із недостатнім забезпеченням частин територіальної оборони.

На жаль, знову просідає чесність інформації від суміжників. Поки “президенти” та 31 ОМБр утримують виступ та підходи зі сходу, ворог просто обійшов бійців, які героїчно тримають оборону проти переважаючого противника. Місцями ця ситуація нагадує Прогрес, а також знову прослідковується питання проблем задіювання ТрО з їх обмеженими ресурсами”, – пише Deep State.

Читайте також:

Бахмут у російських каналах: як подають річницю окупації міста. Огляд

Семаковська Тетяна 18:00, 20 Травня 2025

20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності ж ідеться про річницю повної окупації Бахмута — міста, яке з того часу перебуває під російським контролем і майже повністю зруйноване. Водночас російська пропаганда перетворює 20 травня на символ і пропагандистський культ, намагаючись подати загарбання українського міста як “перемогу”, ігноруючи масштаби руйнувань.

Як окупаційні канали висвітлюють “звільнення” Бахмута 20 травня, дивіться у матеріалі.

Бахмут, як росіяни висвітлюють “річницю звільнення”

З проросійських пабліків сьогодні поширюють агітаційну рекламу про нібито “звільнення Бахмута”, росіяни вважають, що 20 травня вони звільнили місто. Зараз Бахмут окупований та зруйнований, до повномасштабного вторгнення тут проживало близько 70 тисяч жителів. Наразі в місті лише російські солдати, які святкують “визволення”

Зачасту окупанти вітають з “днем звільнення Бахмута” різними агітаційними плакатами. Наприклад, проросійський канал “Херсон ЗХ” публікує такий допис:

“Груз 200 ми вместе”, росіяни вітають Бахмут зі “звільненням” / фото росджерел

Канал “Артемовск” вітає місто з “224 днями русской слави”:

Пропагандистський плакат / фото з росджерел

Канал “Славянск z |Артёмовск| Краматорск” нагадує, що за рік до окупації Бахмута, росіяни окупували Маріуполь.

Окупаційні канали демонтрують зруйновані міста на фоні / фото з росджерел

Варто зауважити, що 20 травня тема так званого “звільнення Бахмута” лунала переважно у російських телеграм-каналах із невеликою аудиторією — від 3 до 5 тисяч підписників. Регіональні та провідні медіа Росії, зокрема тасс, риа новости, рбк, цю подію майже не висвітлювали. Не виступав із публічними привітаннями і очільник так званої “ДНР” денис пушилін. Загалом інформаційна активність навколо Бахмута в російському просторі помітно знижується.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Від кар’єри в ІТ-компанії до парамедикині: як львівська «Ластівка» допомагає Донеччині

Роксолана Винницька з позивним «Ластівка» родом зі Львівщини, дівчина за освітою соціальний педагог, й практичний психолог, але працює в сфері IT на посаді Community Manager. […]

Пасіка під Бахмутом

Під Бахмутом медики з 30 бригади облаштували пасіку: фото

Неподалік від Бахмута військові медики зробили міні-пасіку. Ініціатором ідеї став санітар-радіотелеграфіст медичного пункту Сергій. До призову в ЗСУ чоловік працював кухарем та п’ять років займався […]

Screenshot 90 1e725

У Львові медики врятували ногу бахмутянці, яка потрапила під обстріл

На початку вересня 66-річна Ірина Пономаренко потрапила під обстріл у рідному місті. Жінка втратила нижню праву кінцівку, але завдяки медикам тепер має можливість знову стати […]

«Виїжджав з батьком та 30-кілограмовою собакою»: лікар з Бахмута Сергій Старусєв розповів про роботу під обстрілами та нове життя в Києві

Сімейного лікаря Сергія Старусєва у Бахмуті знали й відвідували багато пацієнтів. Чоловік залишився в місті попри обстріли, й евакуювався у Київ тільки весною цього року. […]