Вчимося й практикуємося: як працює Бахмутський медколедж

Семаковська Тетяна 14:30, 28 Лютого 2023

298935376 495001549296676 4654673859749829373 n 1 2bee5Через повномасштабне російське вторгнення Бахмутський медичний фаховий коледж, як й більшість навчальних закладів на прифронтових територіях був змушений релокуватися. 

Де зараз працюють викладачі та які плани у медколеджу редакції розповіла директорка закладу Наталя Красножон.

Наразі приміщення заклад орендує в Полтавській області в селищі міського типу Нові Санжари. Робочий колектив вдалося зберегти, тож кадрових проблем немає.

Як проходить навчання?

Навчання проводять у змішаному форматі, онлайн проводять теоретичну частину, тобто лекції та семінари. Практичні ж заняття проходять на базі лікарень, уточнює пані Наталя.

“Різниця від того, що було, це те, що Департамент і МОЗ України надав право дітям самостійно находити базу, де вони проходитимуть практику. Ми даємо їм (ред. студентам) повідомлення до якого прикріплено графік проходження практики та звернення до головного лікаря, щоб надали цьому студенту чи студентці право проходити практику”, — зазначає Наталя Красножон

Директорка медколеджу зазанчає, що наразі їхні студенти розсіяні по всій Україні і зібрати їх всіх разом для проходження практики фізично неможливо, тож учні проходять її за місцем проживання. Це унікальна можливість, вважає директорка, адже дистанційне навчання дозволяє студенту навчатися та одночасно здобувати практичні навички на базі лікарні під час практики.

Труднощі переїзду

Через війну деякі діти були змушені евакуюватися за кордон, попри те, великого відтоку учнів не було запевняє директорка. Втім, певні труднощі у студентів, які навчають поза межами країни все ж є.

“Проблеми є для цих студентів. Випускникам у цьому році потрібно скласти Єдиний державний кваліфікаційний іспит в червні. Це той іспит, який здають випускники медичних коледжів офлайн. Раніше ми його називали “КРОК М”, його провадило Міносвіти та МОЗ, й ми не впливаємо ніяким чином на нього”, — пояснює Наталя Красножон.

Плани на нову навчальну кампанію

331302643 749628770061540 299571199920378919 n 3eb36

Анонс навчання. Фото: Фейсбук

Минулого року медколеджу, каже директорка, вдалося набрати необхідну кількість дітей, в 2023 також сподіваються на успішний набір — це 105 учнів. В 2022 році студентами стали 120 осіб.

“25 лютого ми провели онлайн-день відкритих дверей, крім того, й наші викладачі проводять профорієнтаційну роботу в залежності від свого місцезнаходження. Ми співпрацюємо з Центром зайнятості, із приватними лікарськими закладами, салонами краси і т.д. 

Працюємо й звертаємо увагу на тих співробітників, які виконують скажемо так сестринські, фельдшерські маніпуляції, але не мають права цього робити, а ми зараз даємо їм таку можливість, якщо вони склали іспити й вступили до закладу. Вони теоретичну частину занять проходять онлайн, а практичну частину, якщо це лікарня й людина там працювала санітаркою, то вона в цій лікарні проходить й практичне навчання”, — пояснює Наталя Красножон.

Наступний День відкритих дверей планують провести у травні. Також абітурієнтам пропонують заповнити форму, якщо вони цікавляться вступом у медколедж.

Про те, які предмети потрібно складати для вступу, як проходитиме навчання та чи існують вікові обмеження для студентів — читайте тут.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Плануємо набрати 100 учнів: як працює Бахмутський педколедж в Жовтих Водах

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 16:45, 20 Січня 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

22 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 22 січня, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206.

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561 або +38 (099) 667 9206.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Лікарняні виплати в Україні: як змінилася процедура у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:15, 20 Січня 2025
Оформлення виплат / фото ілюстративне, Depositphotos

Робітники, які не можуть продовжувати роботу через стан здоров’я, можуть піти на лікарняний та розраховувати на спеціальні виплати. Цією можливістю можна скористатися й у 2025 році, втім треба бути готовим до нововведень.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про лікарняні та про те, як саме змінилася ця можливість у 2025 році.

Лікарняні виплати у 2025 році

Лікарняні виплати — це тимчасовий дохід під час хвороби, які надаються працівникові під час його тимчасової непрацездатності. Підставою для отримання грошей є наявність е-лікарняного або документального підтвердження права працівника на звільнення від виконання службових обов’язків (листок непрацездатності) на період, визначений лікарем.

У 2025 році запрацювала нова реформа, яка закріплена законами України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” та “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. В її межах прийнята норма, згідно з якою Пенсійний фонд України (ПФУ) залучатиметься до виплат лікарняних. Перші п’ять днів хвороби працівника оплачує його роботодавець. Починаючи з шостого дня — ПФУ. Якщо ви хворієте понад шість днів, то ваш роботодавець має подати заяву-розрахунок до Пенсійного фонду.

Як здійснюватимуться виплати у 2025 році

Підставою для нарахування лікарняних виплат є е-лікарняний, або листок непрацездатності. Саме цим документом працівник підтверджує свою хворобу. На їх основі формується електронний медичний висновок, який згодом потрапляє до Електронного реєстру листків непрацездатності. Сповіщення про відкриття вашого е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на Порталі електронних послуг ПФУ.

Самі виплати надходитимуть тоді, коли статус працівника на Порталі електронних послуг Пенсійного фонду України зміниться на “Готовий до сплати”. Для звичайних лікарняних термін зміни статусу становить 7 днів після дати відкриття. Впродовж цього часу лікарем може бути змінений медичний висновок.

Варто зазначити, що через проблеми роботи електронного кабінету та реєстру лікарняних під час війни, деякі лікарняні так і не змінили свій статус на Готовий до сплати. У такому разі бухгалтер вашого підприємства може самостійно відрахувати та виплатити вам лікарняний.

Терміни виплат лікарняних коштом ПФУ

Виплати ПФУ мають перерахувати впродовж 10 календарних днів з дня надходження документів. Впродовж цього часу комісія ПФУ буде вирішувати, чи призначати вам лікарняні виплати. У випадку позитивного рішення, ПФУ має перерахувати кошти роботодавцю, а він — на рахунки працівника разом з найближчою зарплатою.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

22 січня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Лікарняні виплати в Україні: як змінилася процедура у 2025 році

Робітники, які не можуть продовжувати роботу через стан здоров’я, можуть піти на лікарняний та розраховувати на спеціальні виплати. Цією можливістю можна скористатися й у 2025 […]

15:15, 20.01.2025 Скопіч Дмитро

Соціальна допомога: якого числа вона надходить на рахунки українців у 2025 році

Система соціальної допомоги в Україні — це важливий інструмент підтримки тих громадян, хто опинився у скрутному життєвому становищі. Вона вкрай актуальна й під час війни. […]

12:15, 20.01.2025 Скопіч Дмитро

Допомога по безробіттю: як її оформити у 2025 році

В Україні існує державна програма, яка надає можливість отримувати регулярні грошові виплати безробітним громадянам. Вона діє й під час воєнного стану. Редакція Бахмут IN.UA розповідає […]

12:00, 19.01.2025 Скопіч Дмитро

Як звільнитися з військової служби за сімейними обставинами: покроковий гід та перелік документів

Військовослужбовці, які наразі перебувають на службі, мають право на дострокове звільнення зі служби за певними обставинами. Сімейні — одні з таких. Редакція Бахмут IN.UA розповідає, […]

11:00, 19.01.2025 Скопіч Дмитро