Маніпуляція: США пожалкували про відмову від “мирного плану” путіна

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 15:00, 29 Червня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Російські пропагандистські медіа поширюють статтю Джеймса Кардена, ексрадника Держдепартаменту США та редактора-кореспондента видання “The American Conservative”, де вона була опублікована, про так званий “мирний план путіна”. Пропагандисти зазначають, що нібито в Сполучених Штатах вже шкодують, що не прийняли умови російського диктатора. 

Цей матеріал — маніпуляція. В статті не йдеться про офіційну позицію США, а висловлюється думка однієї людини.

Пропагандисти цитують Кардена / скриншот

“Мирний” план путіна: позиція США

Офіційно влада США не говорила про те, що шкодує після відмови прийняти так званий “мирний план путіна”: вона не поділяє думку рф щодо встановлення миру в Україні. Ллойд Остін, міністр оборони США під час зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО в Брюсселі 13-14 червня 2024 року заявив, що так званий “мирний план путіна” є ультиматумом та російський диктатор не може вказувати, що робити Україні.

Лінда Томас-Грінфілд, постійна представниця США в Організації Об’єднаних Націй (ООН) під час Радбезу також назвала ультиматумом вимоги російського диктатора – американська дипломатка заявила, що його пункти є висміюванням принципів, заради яких була створена ООН. Чиновники поділяють думку, що путін має вивести війська з суверенної території України. 

Проросійські тези у статті

В статті в компліментарній формі описується ультиматум путіна, який він висунув напередодні Глобального саміту миру у Швейцарії. 

Примітка. 14 червня 2024 року володимир путін, диктатор рф, висунув так звані “умови для припинення війни”: виведення українських військ з території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, відмова від вступу у НАТО, нейтральний, позаблоковий та безядерний статус України. Якщо Україна виконає ці “умови”, диктатор буде готовий припинити вогонь та почати переговори. 

Автор матеріалу зазначає, що “мирні умови” рф начебто мають велике значення для встановлення миру, однак у США, Україні та серед європейських лідерів протилежна думка — це начебто, зі слів журналіста, затягування війни та продовження кровопролиття. Як саме путін збирається виводити війська та які буцімто гарантії безпеки диктатор готовий надати — журналіст не зазначає. Становище України журналіст описує, як жахливе: зруйнована економіка, великі втрати на полі бою, багато біженців та ніби нелегітимність Зеленського. 

Натомість щодо росії, журналіст пише навпаки: “мандат” путіна ще на 6 років, потужна економіка та військово-промисловий комплекс (ВПК), неявна підтримка Китаю, більша армія та населення. Бар’єром для досягнення миру автор статті визначає “ультраправих націоналістів”, які не дозволять Зеленському піти на умови росії. 

Окрім вищенаведеного, автор констатує, що США та Україні слід брати до уваги ультиматум путіна, та, можливо, погодитися з його начебто умовами. Автор озвучує тези, які співзвучні з російською пропагандою. Він не розкриває інший бік, а саме: 

  • які втрати несе армія рф на полі бою;
  • як впливають міжнародні санкції на економіку та ВПК держави-агресорки;
  • внутрішні заворушення та конфлікти серед російського населення;
  • міжнародну ізоляцію путіна;
  • геноцид мирного населення в Україні;
  • порушення міжнародного права з боку росії.

Джеймс Карден: російські наративи

Примітка. Згідно з відкритих даних, раніше Джеймс Карден працював радником двосторонньої президентської комісії США та росії та спеціального представника з міжурядових питань у Державному департаменті США. Співредактор The American Conservative, його статті з’являлися в лівих, правих і центральних виданнях, зокрема в The Quincy Institute’s Responsible Statecraft, The Nation, The Spectator, The Guardian, The Los Angeles Times, Quartz, Brave New Europe, Asia Times та в багатьох інших. Він закінчив університет імені Джона Хопкінса і навчався в аспірантурі московського державного інституту міжнародних відносин.

Джеймс Карден / фото з відкритих джерел

Наразі він систематично поширює тези, які співзвучні з російською пропагандою. У своїх матеріалах він використовує гучні тези, видаючи це за позицію держави, чи міжнародних організацій. Однак насправді він озвучує тільки свою думку, яка може бути ніяк не пов’язана з офіційною позицію, наприклад, Сполучених Штатів чи Європи.

Зокрема його цитують та створюють колонки російські пропагандистські медіа. На видання “The American Conservative” звернули увагу фахівці Центру протидії дезінформації: аналітики зазначили, що автори американського видання неодноразово поширювали тези, у яких звинувачували США у розв’язанні війни в Україні та відбілювали репутацію росії. 

Поширення та популяризація подібних матеріалів потрібна росії для дискредитації України та її союзників в очах міжнародної спільноти. Рф намагається усадити Україну за стіл перемовин на своїх умовах, тобто, щоб наша держава підписала капітуляцію. Однак через неспроможність це зробити, вони атакують інформаційно. РосЗМІ маніпулюють, що нібито Україна не зацікавлена в перемовинах, а хоче далі продовжувати війну. Радимо не вестись на російську пропаганду та перевіряти інформацію у першоджерелах. 

Читати також: 

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Європа виплачуватиме гроші українцям за повернення додому

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:30, 28 Червня 2024
Грошова допомога від Європи / фото ілюстративне

У четвер, 27 червня, Парламентська асамблея ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за введення спеціальних виплат для українців для їх повернення в Україну по завершенні бойових дій. Її суму наразі не називають.

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко в Telegram.

Грошова допомога українцям за повернення додому

За словами народного депутата, українська сторона давно просила про таке рішення. Це гарантує фінансову допомогу тим, хто вирішить повернутися до України після завершення бойових дій.

Олексій Гончаренко також додав, що станом на січень 2024 року, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у світі зафіксовано понад 6,3 мільйонів біженців з України. Найбільше, майже 60% людей, прийняла Польща.

Як отримати допомогу.

Наразі немає інформації про суми чи про порядок надання виплат. 

Варто зазначити, що рішення ПАРЄ мають рекомендаційний характер. Однак воно може вплинути на майбутнє призначення виплат керівниками ЄС або окремих країн-членів блоку.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маніпуляція: Дмитро Кулеба заявив про можливість перемовин з росією через посередників

Лідія Гук Гук Лідія 15:00, 27 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут.IN.UA

Російський Telegram-канал «Украина.ру» поширює інформацію, що нібито міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про ймовірність проведення перемовин з рф через посередників. Відтак, мовляв, Україна готова обговорити питання завершення війни.

Однак, це — маніпуляція. Дмитро Кулеба сказав це в зовсім іншому контексті. Мова велась про контакт з рф через посередників, якщо та братиме участь у другому саміті миру.

Питання миру: російська маніпуляція

15-16 червня у швейцарському Бюргенштоці відбувся перший Глобальний саміт миру. У ньому взяли участь понад 100 країн світу. Рф на саміт не було запрошено, через що Китай відмовився від участі, а Бразилія, Саудівської Аравії, ПАР, ОАЕ та Вірменія серед країн, які утримались від підтримки фінальне комюніке саміту.

Україна не виключає участі рф на другому саміті миру. В ефірі телемарафону міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна не хоче прямих контактів з росією на другому саміті миру, проте допускається формат участі, як під час Чорноморської зернової ініціативи.

“У нас є дуже успішний досвід переговорів щодо Чорноморської зернової ініціативи. Тоді Україна вела перемовини з Туреччиною і з ООН, потім Туреччина й ООН вели перемовини з росією. Угода виглядала як документ, підписаний між Туреччиною, ООН і Україною, а також Туреччиною, ООН і росією”, — прокоментував Кулеба.

Як пояснив міністр, Україна розглядає можливість застосування досвіду Чорноморської зернової ініціативи під час саміту миру. У цьому випадку Україна не мала прямих контактів з росією, а взаємодія відбувалася через посередників. 

Позаяк, рф поширюють слова Кулеби в зовсім іншому контексті. Нібито Україна відмовляється від попередніх заяв щодо перемовин і через тиск країн Заходу готова вступити в діалог з окупантами, втім, лише через посередників.

Маніпуляційна новина про перемовини з росією / скриншот

Поширюючи фальшиві новини про готовність України до перемовин щодо війни, росія створює вигідний для себе наратив, що нібито тиск Заходу привів до послаблення української позиції. Це може бути використано для посилення власних вимог на переговорах і демонстрації своїм громадянам “успішності” російської зовнішньої політики.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“У вашій будівлі я заклав вибухівку”. Українці отримують листи з погрозами від “військових”

У соціальних мережах українці діляться скриншотами, зробленими з власних поштових скриньок. Листи відправляють буцімто українські військовослужбовці, погрожуючи цивільному населенню, а також розповідаючи про недоліки в […]

Діти та шахрайство в Інтернеті: як захистити від виманювання грошей

Діти та підлітки почуваються в Інтернеті як риби у воді: вони дивляться мультфільми та серіали, знаходять та встановлюють потрібні програми та можуть швидше за деяких […]

Сайти-двійники виманюють гроші українців. Як не потрапити на гачок та зберегти гроші

Допельгенгер — це літературний прийом, який у перекладі з німецької означає “двійник”. Шахраї створюють сайти-допельгенгери, аби виманити у довірливих людей кошти. В межах проєкту з […]

Фейк: Україну хвалять за поставку якісних органів та біоресурсів за кордон

Пропагандисти поширюють інформацію, що американське мілітарне  медіа Army Times нібито хвалить Україну за те, що вона, мовляв, стала постачальником органів та біоресурсів. За їхніми твердженнями, […]

12:00, 10.11.2024 Гук Лідія

Як же він дратує: клікбейт у ЗМІ зменшує рівень медіаграмотності українців

Новинні Telegram канали, засоби масової інформації та блогери, виробляючи тонни контенту, щоденно борються за увагу аудиторії. Не всі з них роблять це екологічно, вдаючись до […]