“Можна купити нову тумбу, але зробити цікавіше”: майстриня з Бахмута про переробку меблів

Семаковська Тетяна 13:00, 28 Квітня 2024

Майже в кожного вдома, в тому числі у тимчасовому житлі, можна знайти старий стільчик, стіл чи шафу. Зазвичай на вигляд ці речі через свій вік виглядають не надто красиво й часто їх просто викидають, як непотріб на балкон. Однак, робити меблі своїми руками, можуть стати вашим новим хобі, а як приємний результат — ви отримуєте нову красиву річ зі старої й непотрібної.

Як переробити старі меблі на нові редакції “Бахмут IN.UA” розповіла майстриня сучасного мистецтва Донецької області Наталя Кузнецова

В Бахмуті пані Наталя працювала з різними видами мистецтва: авторські ляльки, художні полотна з пейзажами рідної Донеччини, й також реставрація старих меблів, у цій сфері експертка має вже 9 років досвіду.

Старі меблі. Перевтілення

22070913 306339079834902 648802900809613312 n 58475

Роботи майстрині / фото Instagram

Щоб старі меблі отримали друге життя не потрібно особливо витрачатися, оновити шафу, стілець, чи столик можна без дорогих витрат, пояснює експертка у цій галузі та майстриня Наталя Кузнецова. Саморобні меблі не тільки зекономлять бюджет, але й допоможуть знайти спосіб провести час з родиною.

“У процесі реставрації людина повинна переконатися, що працює саме з дерев’яною основою. Коли мова йде про перероблювання меблів потрібно сказати, що зараз ринок у цій сфері дуже розвинувся, й навіть людина яка не вміє малювати може спробувати. Є різні фарби, трафарети, золоті елементи декору. Можна використовувати для декорування декупажні серветки”, — пояснює майстриня тонкощі роботи.

Що можна декорувати технікою декупажу?

233804048 191986352915667 8881359780613931330 n 1 db5e6

Столик реставрований пані Наталею / фото Instagram

Працюючи з декупажними серветками потрібно дотримуватися спеціальної техніки, за якою потрібно працювати:

  • насамперед знімається поверхня з предмета, який ви декоруватимете. Якщо, це лак або фарба, потрібно використовувати спеціальний розчин. Також можна використовувати наждачний папір або шліфувальну машинку для поверхні, яку ви будете декорувати. Потім все це зачищається антижировими засобами;
  • після цього ґрунтуємо поверхню білою фарбою, бажано використовувати акрилову, радить майстриня. Може підійти й фарба з будівельного магазину, але вона повинна бути гарної якості. Якщо ви декоруєте велику поверхню — майстриня радить пройтися валиком у декілька шарів. Зверніть увагу, що наступний шар потрібно наносити, після того, як висох попередній;
  • далі робимо останній штрих: наносимо прикраси, які ми обрали. Для цього приклеюємо вирізані паперові або текстильні зображення на оброблену основу, а готову роботу закріплюємо лаком;
  • Якщо ви працювали зі світлою поверхнею майстриня радить обирати прозорий фіксуючий лак.

Саморобні меблі

163025673 1078339215991872 7898899758821967110 n 07293

Оновити можна навіть старі валізи / фото Instagram

Самостійно оновити старі меблі можливо, якщо попередньо знати ази справи. Зауважимо, що часто люди помилково вважають, реставрація радянських меблів — це дуже важка справа, втім це хибна думка. А от спробувати оновити меблі, які вже погано виглядають, варто.

“Радянські меблі дуже піддатливі до переробки, навіть краще підходять за інші. Я проводила майстер-клас з розмалювання меблів, й до мене приходили дівчата, які не вміли малювати — то декупаж всі гарно освоювали й вкінці мали чудовий результат”, — каже майстриня.

Наталя Кузнецова додає, що додатково можна використовувати для декору молди.

Як працювати з молдами при реставрації меблів?

212041487 912f6

Формочки молд / фото з відкритих джерел

Молди – це спеціальні гнучкі об’ємні трафарети, зазвичай їх роблять із силікону. Всередину молд заливають гіпсову глину, яка допомагає створювати вироби певної текстури та виду. Після застигання глини, з молди вибирають отриману форму, й клеять її до столу, шафи чи стільця.

“Молди допомагають створювати об’ємні, барельєфні деталі, які потім красиво виглядають при декоруванні меблів. Це все до свого смаку можна робити”, — каже майстриня сучасного мистецтва.

Експертка наголошує, що купувати приладдя для реставрації старих меблів краще у будівельних магазинах, бо ціни там дешевші, ніж у спеціалізованих художніх крамницях. Можна використовувати силіконові молди для гіпсу.

Як переробити шафу

59438778 2953731797971135 8077374191632622604 n 04d8e

Пані Наталя / фото Instagram

Переробити стару шафу також можна, каже Наталя Кузнецова:

“Я працювала зі старою шафою, механізм тут схожий, як перед підготовкою меблі до декупажу. Спочатку очищаєте наждачкою поверхню шафи, чисту протерту поверхню покриваємо акриловою фарбою, робимо декор за бажанням, додаємо об’ємні деталі з молди, наприклад. Далі ручки, які є в шафі або фарбуємо, або купуємо нові, є навіть такі декоративні”.

Насправді найважче — це продумати у своїй уяві й побачити ту картинку, яку ви хочете бачити в результаті, пояснює експертка.

Реставрація меблів своїми руками

20902602 300947777045807 3407340466658607104 n d98ca

Декоративний ліхтарик роботи пані Наталі / фото Instagram

Ми попросили майстриню назвати базовий набір інструментів та приладдя, яке потрібно для реставрації:

  • рукавиці гумові;
  • наждачний папір різної зернистості;
  • круглий пензель;
  • паролон, або валик;
  • акрилова фарба;
  • декоративні будівельні фарби за потреби — золото, срібло (ними промальовують декор, наприклад ручки від шефи);
  • молди силіконові;
  • трафарети (їх можна зробити самостійно);
  • лак прозорий;
  • барвники (так можна зекономити, наприклад, щоб не купувати різні кольори фарби, просто у окрему посудину заливаєте білу акрилову фарбу й додаєте до неї барвник);
  • капелюрний лак (штучно зістарює поверхню, створюючи ефект вінтажу);
  • розчинник;
  • акриловий лак для фіксації.

Зверніть увагу, що багато цих матеріалів ви купуєте один раз, а потім їх вже не доведеться оновлювати. Бюджетно закупитися необхідним для реставрації старих меблів можна у таких магазинах як “Епіцентр”, вони є майже в кожному місті. Також слідкуйте за знижками в онлайн-магазинах.

“Звісно, можна купити нову шафу чи стілець, але це не можна порівняти з річчю зробленою своїми руками. Вона має особливу енергетику, й буде тішити вас ще довгий час. Крім того, у наш час, так можна хоча б трохи відволікти голову від нав’язливих думок”, — каже Наталя Кузнецова.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ФОП подати декларацію через “Дію”: покрокова інструкція

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 17:45, 16 Квітня 2025
Портал “Дія” / фото Дія

У 2025 році фізичні особи-підприємці (ФОП) в Україні мають можливість подавати податкову декларацію онлайн через портал електронних послуг “Дія”. Цей процес значно спрощено та автоматизовано, що дозволяє зекономити час і уникнути зайвих бюрократичних процедур.

Детальніше про те, як ФОП подати декларацію через “Дію” — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як ФОП подати декларацію через “Дію”

У 2025 році подати податкову декларацію фізичній особі-підприємцю стало ще простіше — це можна зробити онлайн через застосунок або портал “Дія”. Завдяки цифровізації процес звітування за спрощеною системою оподаткування займає лише кілька хвилин і не потребує черг або паперової тяганини.

Щоб скористатися послугою, потрібно:

  • авторизуватися на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису;
  • обрати розділ “Податки ФОП” — “Декларації”;
  • заповнити спеціальну форму, зазначивши тип декларації та дані про устаткування;
  • підписати декларацію електронним підписом та відправити її.

Зазначимо, що для ФОП I та II групи потрібно ввести суму доходу за рік і контактні дані, а також дані про єдиний податок і єдиний соціальний внесок, після чого — підписати декларацію за допомогою Дія.Підпису.

Для фізичних осіб-підприємців III групи потрібно лише внести суму доходу за четвертий квартал, після чого портал автоматично зробить запит до Державної податкової служби та отримає дані про дохід за 9 місяців. Далі потрібно відредагувати дані й суми в декларації та підписати її Дія.Підписом.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи будуть додаткові вихідні на Великдень в Україні у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:45, 16 Квітня 2025
Чи будуть вихідні на Великдень / фото ілюстративне, iStock

Великдень — одне з найважливіших і найочікуваніших свят для кожного українця та українки, адже він символізує відродження, надію та силу віри. У 2025 році українці знову готуються до святкування, і багатьох цікавить, чи матимуть вони додаткові вихідні дні.

Чи будуть вихідні на Великдень 2025 року — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Чи будуть вихідні на Великдень 2025 року

Великдень завжди припадає на неділю. Цього року свято Воскресіння Христового відзначатиметься 20 квітня.

Раніше українці отримували додатковий вихідний у понеділок, але із запровадженням воєнного стану на території України це правило тимчасово не діє. Іншими словами, додаткові вихідні на Великдень 2025 року в Україні скасовані, і більшості громадян доведеться вийти на роботу 21 квітня.

Проте варто зазначити, що деякі роботодавці можуть надати своїм працівникам додаткові вихідні дні. Це залежить від багатьох факторів, зокрема сфери діяльності та внутрішніх рішень підприємства.

Якою буде погода на Великдень у 2025 році

За словами синоптика Станіслава Щедріна в коментарі виданню “Главред“, середня температура повітря в Україні на свято прогнозується в діапазоні від +15 до +18 градусів за Цельсієм. На Великдень не очікуються кліматичні аномалії, але можливі локальні дощі та грози в деяких регіонах України, особливо на півночі та сході.

Водночас за даними платформи Meteofor.com.ua, температурні показники по регіонах будуть такими:

  • у Києві та на півночі очікується дощ, температура коливатиметься від +11 до +16 градусів за Цельсієм;
  • у Львові та на заході очікується дощ, середня температура повітря становитиме від +7 до +15 градусів за Цельсієм;
  • в Одесі та на півдні — мінлива хмарність, температура від +11 до +15 градусів за Цельсієм;
  • у Харкові та на сході — невеликий дощ, температура повітря коливатиметься від +12 до +20 градусів за Цельсієм.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ФОП подати декларацію через “Дію”: покрокова інструкція

У 2025 році фізичні особи-підприємці (ФОП) в Україні мають можливість подавати податкову декларацію онлайн через портал електронних послуг “Дія”. Цей процес значно спрощено та автоматизовано, […]

17:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро

Чи будуть додаткові вихідні на Великдень в Україні у 2025 році

Великдень — одне з найважливіших і найочікуваніших свят для кожного українця та українки, адже він символізує відродження, надію та силу віри. У 2025 році українці […]

16:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро

Нові правила для ВПО та скасування довідок: які зміни ухвалив уряд

Кабінет Міністрів України оновив Порядок оформлення та видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО), що внесло зміни в життя переселенців. Детальніше про […]

15:45, 16.04.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

16 квітня фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Житлова субсидія на неопалювальний сезон: кому треба звертатися до ПФУ

З початком неопалювального періоду українці знову можуть оформити субсидію, аби полегшити оплату комунальних послуг. У більшості випадків цей механізм проходитиме в автоматичному порядку. Проте це […]

14:30, 15.04.2025 Скопіч Дмитро