Бахмутський міський центр зайнятості ще минулого літа анонсував нову послугу — фахівці Центру допомагають бахмутянам офіційно звільнитися, щоб мати можливість влаштуватися на нову роботу. Однак, в 2023 році року від бахмутян побільшало подібних запитів, адже роботодавці не хочуть брати на вакансію людину, яка не розірвала попередній трудовий договір.
Редакція «Бахмут. IN.UA» поспілкувалася з в.о. директора Центра зайнятості паном Романом Коноваловим та дізналася, як працює така послуга.
«Ця процедура можлива виключно тоді, якщо особа може зареєструватися як безробітна, якщо вона має такий намір. Послуга з’явилася минулого літа, але ми нещодавно зіткнулися з тим, що багато людей мають такі проблеми, й вирішили закцентувати на це увагу», — пояснює Роман Коновалов.
У яких випадках може знадобитися послуга Центру зайнятості зі звільненням?
Як пояснив Роман Коновалов у коментарі редакції проблема може бути в тому, що людина просто втратила зв’язок із роботодавцем, або він не реагує на її запити. У такому випадку, фактично особа знаходиться у трудових відносинах з роботодавцем й вважається працівником того чи іншого підприємства, але на практиці вона не працює, й через це не може знайти нову роботу.
Читайте також: Бахмутський центр зайнятості відкрив дистанційну реєстрацію безробітних
За словами в.о. директора Центра зайнятості, багато роботодавців неохоче беруть людей на роботу, якщо вони не звільнені з останнього місця роботи.
«Вони можуть їх (ред. людей, які не розірвали попередній трудовий договір) взяти за сумісництвом, але якщо роботодавець зацікавлений в працівнику на постійній основі — то він вимагає, щоб кандидат звільнився з попереднього місця роботи», — пояснює фахівець
Як звернутися до Бахмутського Центру зайнятості?
Фахівці центру у Центрі підтримки бахмутян. Фото: Фейсбук
Для того, щоб розірвати трудові відносини із минулим роботодавцем потрібно звернутися до Бахмутського Центру зайнятості за номером телефону:
- + 38 067 807 0105
- або заповнити гугл-форму за посиланням — https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeca_Ww1Uy36hLCrcw87TFcqj5geUhdyVDOZgumxVGNnpGXUg/viewform
Після цього особа має заповнити дві заяви, одна на ім’я роботодавця про звільнення, інша адресована на Центр зайнятості про прийняття заяви.
«Ми інформуємо відповідно до дій законодавства Пенсійний Фонд, Податкову інспекцію, а також надсилаємо повідомлення роботодавцю, від якого людина має намір звільнитися», — розповідає Роман Коновалов.
Процедура звільнення займає лише декілька днів, наголошує фахівець, а потім особа одразу може працевлаштуватися.
Фото: Фейсбук
Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!