Подорож як професія: фотограф з Бахмута втілює мрії та мандрує світом

Семаковська Тетяна 16:40, 4 Листопада 2020

01 27 4b826Павло Панасенков – фотограф з Бахмута, нещодавно пройшов Чорногірський хребет – тиждень подорожі з наметом на висоті 2000 м. Раніше проходив маршрут самотужки, цього ж разу погодився пройти вдруге з товаришем. Крім того, встиг відвідати 14 країн, популярні туристичні місця, маловідомі містечка, гори, працював фотографом на музичних фестивалях. Але, карантинні заборони цьогоріч внесли свої зміни до режиму фотографа-мандрівника.

Та закриті кордони – не привід забути про подорожі. Павло фактично з нульового бюджету відкрив свій бренд з онлайн продажу екологічно чистого одягу для подорожей. 

Фотографією Павло захопився ще зі школи, батьки подарували невеликий фотоапарат, на випадок, якщо «зачепить»: «Мене зачепило, потім купили «Зеніт», далі – фотолабораторію, і пішло-поїхало…»

13619980 1293478154015386 1224764123483460079 n 73b51

Все почалося зі Львова

«15 років тому працював барменом у Донецьку. Це був 2005 рік, якраз тоді, коли  починали ділити нас на Схід  та Захід. Багато негативу чули з телебачення зокрема про Львів, тож вирішили з другом якось зїздити туди та перевірити, чи це правда».

Виявилось, що ні. У місті Лева обом неймовірно сподобалось. Після того, зізнається Павло, у Львові був безліч разів. Якось, своє бачення старовинного міста оформив у  фоторепортаж, який згодом опублікували на білоруському тревел порталі.

01 27 4b826

Пізніше, вирушив у експедицію на Байкал у якості фотографа, відкрив для себе місця сили.

Після цього, на деякий час довелося зробити у подорожах паузу, адже разом із однодумцями працювали над громадськими ініціативами, а саме – започаткували у Бахмуті громадську організацію «Велоінтеграція». Представляли регіон на Всеукраїнських форумах, кампаніях.

Паралельно працював фотографом у рідному місті.

20545543 1806357329655385 3171756353902507219 o 80f5c

Мрія

Фотограф – без сумніву професія творча, але, говорить Павло, цього було недостатньо: «Завжди заздрив людям, які пишуть вірші, у мене ніколи не виходило» – говорить Павло.

Якось вирішив поїхати у подорож до Непалу.  Пройшов 9-ти денний трек у гори, відвідав міста: Катманду та Покхара. Після відвідин центру буддизму, зізнається, дійсно здійснив мрію – почав писати вірші.

 

Подорож як робота

З того часу, як відвідав Непал також виробив певну схему підготовки до подорожей, за якою подорожує сам та допомагає планувати їх знайомим.

«Для мене подорож – це три складових: підготовка, на яку може піти тиждень-два. Я гуглю місця, які буду відвідувати: мурали, історичні точки, бари, гастро-тури, тощо. Друга частина – власне подорож, коли ти  знаходишся на місці та перетворюєш на реальність свої плани. Третя частнина – це коли ти вже приїхав і працюєш з матеріалом, розповідаєш друзям».

13335512 1265592320137303 6893627659304552414 n 9b5c9

13315504 1265590853470783 5498313425778866514 n 659fa

Більше фото та відео з подорожей Павла Панасенкова можна подитися тут.

Наприклад, якось звернулась знайома, яка хотіла поїхати до Будапешту , з проханням допомогти спланувати маршрут майбутньої поїздки: «Вона сказала, скільки їй треба за часом, я їй склав маршрут згідно з її бажаннями.  Зазначив, що подорож буде коштувати одну суму. Дізнавшись в турагенстві виходить вдвічі більше. При цьому, що з турагенством вона проживатиме на околиці міста, в день одна-дві екскурсії і все». Тож, вирішили їхати разом.

Спланувавши заздалегідь усі деталі подорожі, вдалося максимально дослідити місто, як туристичні, так і місця, які зазвичай пересічний турист оминає. Там, говорить Павло – найцікавіше, по-справжньому.

За складеним маршрутом проходили близько 20-ти кілометрів на день. Загалом, за свої гроші дівчина отримала і фотосесію, і послуги гіда, адже плануючи маршрут також звертав увагу на історичні місця та цікаві факти про місто.

Знання англійської, говорить Павло у нього не на високому рівні, але спільну мову всюди вдається знаходити. Базовий набір фраз, наприклад, при заселенні у хостел, чи при замовленні завжди рятує: «Якщо не розумію співрозмовника – не соромлюсь сказати про це, або попросити говорити повільніше. А також гугл перекладач та жести завжди допоможуть».

Перед виїздом Павло обов’язково робить страховку. При плануванні подорожі віддає перевагу так званим смарт-подорожам, та бере мінімум речей із собою, лише найбільш необхідне: «Смартфон – тут усе. Заздалегідь варто скачати усі необхідні додатки, бо під час поїздок не користуюся мобільним інтернетом, економлю, до того ж усюди є wifi. Обов’язковий додаток – maps.me: усі мітки, об’єкти, адреси – усе там. З речей – лише невеликий рюкзак і, звичайно, камера».

123334930 868141830593984 7160660892806561490 n d23fe

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Семаковська Тетяна 10:58, 26 Грудня 2022

Screenshot 248 2ce70Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

За словами Кирила Буданова на південному сході Донбасу, політичні амбіції євгена пригожина частково продиктували стратегію з російського боку.

Засновник групи ПВК «Вагнер» оголосив так званий хрестовий похід за захоплення міста Бахмут, щоб витіснити конкурентних командирів у російській регулярній армії, вважає Буданов. На його думку,  ПВК «Вагнер» координує свої дії з армією, але є головною силою на Бахмутському фронті.

Російський генерал, призначений у вересні командувачем російських військ в Україні, Сергій Суровікін, об’єднався з пригожиним у суперництві з російським міністром оборони шойгу, каже Кирило Буданов.

«Тут є лише ідеологічне та медійне питання…Саме тому підрозділи Вагнера так фанатично намагаються захопити це місто. Їм потрібно показати, що вони — сила, і вони можуть зробити те, що не змогла російська армія. Ми це чітко бачимо і розуміємо», — сказав Кирило Буданов в інтерв’ю The New York Times.

Хоча захоплення Бахмута не вважається стратегічно важливим, воно покращило б позиції росії на сході, відкривши дороги до інших міст Донбасу, які все ще перебувають під контролем України, резюмував Буданов.

Фото: Вікіпедія

Читайте також: Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Семаковська Тетяна 10:47, 26 Грудня 2022

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення Бахмута досягнув кульмінації. Водночас, як вважає ISW, окупанти прагнуть оперативної паузи.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни.

Російські джерела повідомляють, що українським силам в районі Бахмута вдалося дещо сповільнити темпи російського наступу навколо Бахмута та навколишніх населених пунктів. Джерела в рф також стверджують, що ЗСУ відтіснили елементи групи Вагнера на позиції, які вони займали кілька днів тому.

Своєю чергою, українські джерела в соціальних мережах повідомили, що вони повністю витіснили російські сили зі східних околиць Бахмута близько 21 грудня. За оцінками ISW, окупанти здійснили дещо менше загальних просувань в районі Бахмута в листопаді та грудні, разом узятих, порівняно з жовтнем.

Російські війська, ймовірно, намагатимуться підтримувати темпи своїх наступальних операцій в районі Бахмута і, можливо, намагатимуться ініціювати тактичну або оперативну паузу. 

Міністерство оборони Великої Британії повідомило 24 грудня, що російські війська не мають запасів артилерійських боєприпасів для підтримки широкомасштабних наступальних операцій. Відтак, підтримання оборонних операцій уздовж протяжної лінії фронту в Україні вимагає від росіян щоденного витрачання значної кількості снарядів і ракет.

Оперативна група Об’єднаних сил оприлюднила 24 грудня інтерв’ю з українським військовослужбовцем в районі Бахмута, в якому детально описано, що російські війська проводять надзвичайно високі темпи штурмів українських позицій в цьому районі. Попри те вони (окупанти) мають тільки незначний прогрес.

Повідомлення групи Вагнера про великі втрати в районі Бахмута за останні тижні також, ймовірно, призвели до напруження поточних оперативних можливостей російських військ в цьому районі. 

Через нестачу артилерії та людського ресурсу, ISW вважає, що окупанти не зможуть підтримувати активні наступальні операції на Бахмутському напрямку. 

Раніше російські війська виділили значні ресурси на «м’ясорубку» для захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська навесні-влітку 2022 року. Російські сили досягли кульмінації після захоплення Лисичанська і не змогли захопити сусідній Сіверськ на сході або Слов’янськ.

Зацикленість російських військових на наступі з великими втратами для досягнення цілей захоплення Сєвєродонецька та Лисичанська зрештою підірвала здатність військових рф досягти своєї більш масштабної оперативної мети — оточити ЗСУ в котлі вздовж траси Е40 і дійти до західних адміністративних кордонів Донецької області. 

Невпинний і дороговартісний наступ росії на Бахмут може також погіршити здатність росії переслідувати довгострокові цілі на театрі воєнних дій на Донбасі.

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Український Бахмут підняв Конгрес США на ноги

 

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Screenshot 248 2ce70

Хрестовий похід за захоплення Бахмута: Буданов розповів, навіщо росіяни намагаються відчайдушно захопити Бахмут

Начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов дав інтерв’ю виданню The New York Times, де розповів про те, чому росіяни так зациклилися на Бахмуті.

321985378 677659760569035 1904589059869008290 n 4c887

Росіяни сповільнили темпи наступу в Бахмуті за останні дні, — ISW

Темпи просування російських військ в районі Бахмута, ймовірно, сповільнилися в останні дні, хоча ще занадто рано говорити про те, що російський наступ з метою захоплення […]

photo 2022 12 23 16 34 05 1047b

Поліцейські «Білі янголи» вивезли з Бахмута родину з дітьми

Сьогодні, 23 грудня, поліцейські врятували з-під обстрілів багатодітну родину з Бахмута. Троє дітей з батьками вивезли у безпечне місце. Про це повідомляє поліція Донеччини.

Screenshot 243 f5773

У Бахмут волонтери привезли цукерки та подарунки для дітей

Волонтери на чолі з Інною Гайдай вирішили зробити свято для бахмутян та дітлахів. До громади привезли шоколадні цукерки, закуплені на кошти небайдужих. 

Screenshot 241 0839c

Вагнерівці під Бахмутом отримали партію іноземної зброї

Вчора, 22 грудня, речник Ради національної безпеки США Джон Кірбі повідомив, що група «Вагнера» отримала партію зброї з Північної Кореї для посилення російських сил в […]