Як готуватися до НМТ: поради від бахмутської педагогині та вступників

Семаковська Тетяна 16:29, 27 Січня 2023

Screenshot 393 54c91У викладачки української мови пані Ірини Мироненко дізналися, як готуються цьогорічні випускники та куди планують вступати. Одинадцятикласники бахмутських шкіл розповіли нам про власні секрети підготовки до тесту, а пані Ірина надала три важливі поради для юних бахмутян.

Пані Ірина працює у Бахмутській школі № 18 ім. Дмитра Чернявського, про те як їй вдається заохочували дітей до навчання ми вже розповідали раніше у цьому матеріалі. Сьогодні ж розповімо про те, як діти готуються до тесту. 

Підготовка до тесту

45715542 2147958462119431 4037950371333668864 n 2 a3f63

Пані Ірина з ученицею. Фото: Фейсбук

За словами пані Ірини, щоб добре здати ЗНО (ред. цього року НМТ) потрібно немало часу. 

“Я своїм дітям ще у 5 класі казала, що ми зараз починаємо важливий й довгий шлях до основного екзамену — ЗНО. Втім, навіть якщо є певні прогалини протягом 5-9 класу, то за два роки (ред. 10-11 клас) їх можна надолужити й підготуватися досить непогано”, — каже педагогиня.

Ірина Мироненко додає, що в 10-11 класі для дітей проводять додаткові заняття для підготовки до ЗНО. Більшість учнів в класі вчительки займаються самостійно. Прокоментувала пані Ірина й питання про те, як вступники ставляться до нового мультипредметного тесту:

“У всьому є свої переваги та недоліки. Можливо комусь було зручніше здавати предмети окремо, бо дитина зосереджується на одному предметі, а не одразу декількох. Втім, зараз потрібно розуміти, що небезпечно кожного разу дітям збиратися, щоб здати предмет. Тому в тесті є перевага. В нинішній ситуації краще все провести з міркувань безпеки”, — розмірковує вчителька.

Куди вступатимуть бахмутяни?

Screenshot 394 06057

КНУ імені Тараса Шевченка. Фото: Фейсбук

Вже зараз в багатьох школах почали активно проводити профорієнтаційні заходи для молоді. В школі № 18 ім. Дмитра Чернявського теж пропонують учням визначатися з майбутньою спеціальністю. 

Деякі учні впевнені в своєму виборі, дехто ще вагається. Стосовно ВНЗ є діти, які планують вступати в українські університети, є й ті, хто надає пріоритет закордонним ВНЗ, зауважує пані Ірина. 

Клас вчительки, до слова, зберігся майже в повному складі. 10 учнів зараз навчаються закордоном онлайн та планують отримати український диплом. Тільки двоє дітей на початку повномасштабного вторгнення вирішили покинути клас. 

Три поради для майбутніх вступників

Screenshot 395 acb7e

Стрес у підлітків. Фото: ілюстративне, Фейсбук

Перше, що радить пані Ірина учням — це зважати на свій психологічний стан, адже цього року в дітей було достатньо стресу через війну в країні. Важливо не хвилюватися. Нагадуємо, що ми писали, як позбутися паніки.

Друга порада — наполегливо попрацювати над підготовкою, перевірити себе до екзамену.

Третя порада не панікувати під час тесту, навіть якщо раптом чогось не знаєш.

“Учень може просто розгубитися, розхвилюватися під час тесту, й хоча він знатиме відповідь на запитання — не зможе її дати через стрес. Інколи варто покладатися навіть на інтуїцію”, — з посмішкою підсумовує педагогиня.

Що кажуть бахмутські вступники

1631204605 376 1676e

Бахмутська школа до війни 2022 року. Фото: dn.gov.ua

Бахмутяни, які цього року вступатимуть до університету мають складати мультипредметний тест. Ми дізналися, як одинадцятикласники готуються до нього.

Бахмутянка Аліса навчається в місцевій школі №24. Дівчина захоплюється малюванням, любить читати та займатися спортом. Для здачі НМТ учениця обрала математику, українську мову та історію України. Всі предмети Аліса вивчає самостійно без допомоги репетитора.

На підготовку до тесту дівчина витрачає орієнтовно дві години на один предмет. Дівчина переглядає навчальні відео, практикується та робить вправи. Аліса радить не відтягувати підготовку до тесту та заповнювати прогалини в знаннях, щоб здати НМТ на максимальну кількість балів та вступити в омріяний університет.

Наступна учениця Вікторія також родом з Бахмута, цього року дівчина теж складатиме Національний мультипредметний тест. Вікторія вже обрала предмети: це українська мова, математика та історія України. Математикою дівчина займається з репетитором двічі на тиждень, а історію та українську мову – готує самостійно.

Майбутнім вступникам юнка радить бути зацікавленими у навчанні, адже від цього залежить їхнє майбутнє. Однак, й про відпочинок не потрібно забувати, каже Вікторія.

Свій майбутній університет дівчина обиратиме за такими критеріями: престижність – рейтинг ВНЗ та затребуваність обраної професії.

Фото: Фейсбук

Читайте також: «Не впасти духом і йти до своєї мети»: бахмутські студенти діляться досвідом

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 22 Листопада 2024
Субсидії для населення / фото ілюстративне, pixabay

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно відвідувати ЦНАПи.

Детальніше про те, як оформити субсидію не виходячи з дому, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Житлова субсидія 2024

Держава продовжує допомагати громадянам з оплатою житлово-комунальних послуг, надаючи їм субсидію — особливий вид соціальних виплат, який покриває певну частину витрат домогосподарства. Вони розраховуються індивідуально для кожної сім’ї.

Як подати заяву на субсидію через “Дію”

Перше, що потрібно зробити для того, щоб подати заяву на отримання субсидії — це зайти на портал “Дія” та авторизуватися. Вже на сайті потрібно знайти розділ “Пенсії, пільги та допомога”, а потім обрати послугу “Заява на субсидію”.

Вже після відкриється спеціальна форма. В ній треба вказати адресу, наявність заборгованостей за комунальні послуги, а також послуги, на які потрібна допомога. Додатково треба вказати:

  • номер особового рахунку та повну назву компанії, яка надає послуги;
  • дані про доходи всіх членів домогосподарства, які проживають за вказаною адресою. Зазначається, що ця норма актуальна для всіх, окрім тих, чия інформація є в держреєстрах;
  • інформацію про транспортні засоби, майно, купівлю валюти, а також депозитні рахунки, якщо їхня сума перевищує 100 тисяч гривень.
  • дані про аліменти (якщо є), нерухомість і сплачені послуги;
  • за наявності, інформацію про лічильники.

У разі потреби можна завантажити скан-копії або фото додаткових документів, наприклад:

  • довідку про доходи, якщо вони не зафіксовані у держреєстрах;
  • договір оренди житла;
  • документи, які підтверджують складні життєві обставини тощо.

Після оформлення заявки, необхідно вказати найбільш комфортний варіант отримання виплат: банківська картка або відділення “Укрпошти”. 

Коли всі дані в заявці будуть вказані, її можна підписати та надіслати. Вона надійде до Пенсійного фонду України, чиї представники перевірять заявку та призначать субсидію.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 22 Листопада 2024
Виплати для дітей в Україні / фото ілюстративне, pexels

В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не змінився.

Детальніше про те, які соціальні виплати існують для дітей та як їх оформити, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Соціальні виплати на дітей в Україні у 2024 році

Перша соціальна виплата, яку може отримати дитина — це грошова допомога від держави після народження. Наразі її розмір становить 41 280 гривень. Проте повну суму дають не одразу. З них – 10 320 гривень – одноразова виплата та 860 гривень – щомісячна упродовж трьох років. Детальніше про цю виплату можна дізнатися в матеріалі редакції Бахмут IN.UA за посиланням.

Скільки отримують матері-одиначки в Україні у 2024

Інша виплата — це допомога матерям-одиначкам. У листопаді 2024 року вона становить:

  • на дітей до 6 років — 2 563 гривень;
  • на дітей від 6 до 18 років — 3 196 гривень;
  • на студентів стаціонару віком від 18 до 23 років — 3 028 гривень.

Для отримання такої допомоги потрібно звернутись до органу соціального захисту чи Центру надання адміністративних послуг із наступними документами:

  • заява;
  • декларація про доходи та майновий стан осіб;
  • довідка про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо.
  • копію та оригінал свідоцтва про народження дитини;
  • копія рішення про усиновлення, якщо мати-одиначка є опікуном;
  • довідка навчального закладу (у випадку навчання дітей за денною формою у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) фахової передвищої та вищої освіти до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років).

Строк обробки заявки — 10 днів.

Скільки отримують діти, над якими встановлено опіку, у 2024 

Соціальні виплати надходять щомісяця / фото ілюстративне, Unsplash

У листопаді 2024 виплати дітям, над якими встановлено опіку, не зазнали змін. Вони становлять:

  • на дітей до 6 років — 6 407 гривень;
  • на дітей від 6 до 18 років — 7 990 гривень.

Для її оформлення необхідно звернутися до органу соціального захисту населення та надати наступні документи:

Для отримання допомоги необхідно подати:

  • заяву опікуна чи піклувальника;
  • копію рішення органу опіки та піклування або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку про реєстрацію місця проживання опікуна (піклувальника) та дитини (які є вихованцями дитячих навчальних закладів, що фінансуються не за рахунок бюджетних коштів);
  • довідки про місячний розмір пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги, що одержує на дитину опікун чи піклувальник;
  • медичний висновок про дитину з інвалідністю віком до 18 років, виданий в установленому МОЗ порядку.

Строк обробки заявки — 10 днів.

Скільки отримують діти з інвалідністю у 2024

Діти, які мають інвалідність, також можуть розраховувати на регулярні грошові виплати. Наразі їх розмір наступний:

  • на дітей до 6 років —  8 970 гривень;
  • на дітей від 6 до 18 років — 11 186 гривень.

Для оформлення виплат потрібно звернутися до органу соціального захисту населення або центра надання адміністративних послуг. При цьому потрібно подати наступні документи:

  • заява;
  • копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю віком до 18 років;
  • довідка з місця навчання із зазначенням перебування (не перебування) на повному державному утриманні;
  • копія рішення про встановлення опіки (піклування) та призначення дитині з інвалідністю віком до 18 років опікуна (піклувальника), якщо із заявою звертається опікун або піклувальник;
  • копія рішення суду про визнання особи з інвалідністю з дитинства недієздатною (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);
  • копія рішення суду про призначення опікуна особі з інвалідністю з дитинства або копія документа, що підтверджує повноваження представника закладу (органу опіки та піклування), який виконує функції опікуна (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник).

Строк обробки заявки — 10 днів.

Скільки отримують багатодітні батьки у 2024 році

Багатодітні родини у листопаді отримають від держави соціальні виплати на кожну дитину у розмірі 2 100 гривень на місяць

Для їх оформлення потрібно подати спеціальну заявку до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад або ЦНАПу, надавши такі документи:

  • копії посвідчення батьків багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу);
  • копію посвідчення дитини з багатодітної сім’ї (з пред’явленням оригіналу) (у разі досягнення дитиною з багатодітної сім’ї шестирічного віку);
  • копії свідоцтв про народження всіх дітей (з пред’явленням оригіналів).

Строк обробки заявки — 10 днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як подати заяву на субсидію через інтернет: покроковий гід

Громадяни, які все ще не отримують субсидію, але бажають її оформити, можуть це зробити через інтернет — на порталі “Дія”. В такому випадку, не потрібно […]

12:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Соціальні виплати на дітей в Україні: наявні програми та як їх оформити

В Україні кожна сім’я має право на отримання певних соціальних виплат, які не залежать від прожиткових мінімумів. У листопаді-грудні розмір соціальних виплат на дітей не […]

11:00, 22.11.2024 Скопіч Дмитро

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро