Main menu

Як підготуватися до армії: військовий вишкіл та керування БПЛА

Screenshot 378 626cfОскільки, Україна лише розвиває систему навчання професійних військових, і часто результат підготовки залежить від професійності й відповідальності окремих командирів, щоб не покладатися на випадок, можна скористатись послугами спеціальних навчальних центрів. У приватних військових школах цивільні можуть отримати навички, які після мобілізації допоможуть не втратити здоров’я після першого бою. Ситуація на фронті й розуміння, що війна буде затяжною, робить такі школи досить популярними. Розповідаємо як працює військова школа "Боривітер", Навчальний Центр ДГВ та Центр підготовки операторів БПЛА "Крук".

Мобілізація: що зробити перед нею?

photo 2023 01 16 21 41 37 3d9dc

Людей навчають надавати допомогу. Фото: Телеграм

Отримати повістку сьогодні можуть усі чоловіки призовного віку. Водночас першочергово призивають тих, хто має досвід у військовій справі. Передбачено, що для тих осіб, які такого досвіду не мають відбуватися навчання вже після мобілізації до лав ЗСУ.

На практиці, на жаль, може відбутися так, що навчання буде надто коротким, тож людина може просто не встигнути опанувати важливі навички. Ще в якості цивільного громадянина варто пройти курс домедичної допомоги. 

У столиці такі курси проводить організація "Солом'янські котики", тут вчать навичкам, які збережуть життя вам чи вашим побратимам. Якщо з медициною все зрозуміло, то от з військовою підготовкою — складніше. 

Як в школі "Боривітер" вдосконалюють військові навички?

Screenshot 379 d3c03

Навчання. Фото: Фейсбук, Боривітер

У столиці працює школа "Боривітер", навчатися тут можуть військовослужбовці, щоб вдосконалити свої навички.  Про діяльність школи редакції "Бахмут. IN.UA" розповіла представниця школи пані Юля.

Військова школа “Боривітер” була започаткована в квітні 2022 року у відповідь на військове вторгнення рф. Місія школи — підтримувати Збройні Сили України у війні з росією шляхом надання інтенсивних та безоплатних курсів підготовки військовослужбовцям України. 

Загалом, всього за 10 місяців існування організації у Військовій школі “Боривітер” було розроблено 11 курсів, охочих навчатися тут немало.

"На сьогоднішній день підготовку в школі пройшло понад 5000 військовослужбовців за різними напрямками, серед яких: застосування БпЛА у військових умовах, військове управління для командирів і штабів рівня батальйон/БТГр/полк, управління діями малих підрозділів, військова топографія, військовий зв’язок, системи ситуаційної обізнаності, бойова резильєнтність, курс тактичної медицини та інші", — зазначає пані Юля.

Хто може навчатися?

Військовослужбовці, які найближчим часом будуть дислоковані у місця проведення бойових дій.

Як проходить навчання?

Screenshot 380 0b9f0

Навчання. Фото: Фейсбук, Боривітер

Щоб покращити свої знання військовослужбовці можуть обрати конкретну сферу навчання. Час для опанування знань різний.

Відтак, базова лекція систем ситуаційної обізнаності, наприклад, ПЗ “Кропива”, “Дельта” займе повний робочий день. Ази керування БпЛА – тиждень. Якщо це військове управління – два тижні. Звісно, це найменший термін, в який Військова школа “Боривітер” намагається вкласти найважливіше і найголовніше. Кожен курс складається з теоретичної та практичної частин, які закріплюються іспитом та сертифікацією, зазначає пані Юля.

Інструкторами курсів є цивільні інструктори, є військовослужбовці інструктори – офіцери і сержанти. Є цивільні інструктори з військовим досвідом. Частина інструкторів приєдналися до школи як сформовані інструктори, частину Військова школа “Боривітер” навчала самотужки. 

"Боривітер” взаємодіє з військовими офіційними органами, з усіма видами та родами військ, Силами оборони в тому числі ЗСУ, НГУ, ГУР МО, СБУ, ДПСУ, ТрО, ДСНС.

Цивільним особам радимо також переглянути канал "Військова підготовка" де з'являється актуальна інформація стосовно лекцій, семінарів чи навчань стосовно військового вишколу.

Читайте також: Відсутність демобілізації та летальні помилки військового командування: думки військових та експертів

Навчальний Центр комплексної підготовки

324938406 899982774361843 6624416795354618225 n 6c498

Навчання. Фото: Фейсбук, Центр ДВГ

Навчальний Центр комплексної підготовки добровольців має комплексну підготовку для вчорашніх цивільних, зокрема це:

основні принципи бойового екіпірування;

тактична підготовка – тактика ближнього бою в умовах міста та за містом;

вогнева підготовка з навичками застосування індивідуального озброєння;

тактична медицина;

підготовка вогневої позиції і маскування;

корегування вогню артилерії;

основні принципи використання БПЛА (типу дрони/мультикоптери і «крило»);

засоби та системи зв’язку;

військова топографія;

інженерна підготовка та мінно-вибухова справа;

методика розвідувальних дій і контрдиверсійна діяльність;

захист від засобів масового ураження, пожежогасіння та розбір завалів;

штурмовий альпінізм;

виживання в екстремальних умовах;

фізична підготовка та основи рукопашного бою з використанням холодної зброї;

Щоб потрапити на навчання необхідно зв'язатися із представниками центру через соцмережі. Зараз навчання проводять для мобілізованих осіб, тож якщо ви не маєте бойового досвіду — Центр ДГВ може стати Вам у нагоді.

Центр підготовки операторів безпілотників "Крук" 

photo 2023 01 24 17 11 20 a34d9

Випускники Центру «Крук» передають вітання з Бахмутського напрямку. Фото: Фейсбук

Крук має вузькоспеціалізовану сферу діяльності. Центр займається підготовкою пілотів-операторів квадракоптерів, які діють у зоні бойових дій

Навчання здійснюють за трьома програмами:

  • Оператор БПЛА типу «мультикоптер» (навчання займає 5 днів)
  • Оператор БПЛА типу «крило» (навчання займає три тижні)
  • Оператор БПЛА типу «FPV» (навчання займає два тижні)

До слова випускники центру Крук працюють і на Бахмутському напрямку. Для військових — навчання безкоштовне. Для деталей навчання — необхідно зв'язуватися з менеджером центру.

Фото: Боривітер, Фейсбук

Читайте також: Інтелектуальна війна: як в Україні планують розвивати оборонний комплекс

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!