ЗСУ досягли тактично значимих успіхів у Запорізькій та Донецькій областях — ISW

Семаковська Тетяна 10:14, 12 Серпня 2023

Гранатомет ЗСУ 2e55c

Минулої доби Сили оборони України продовжували успішні контрнаступальні дії на Бахмутському, Бердянському та Мелітопольському напрямках. ЗСУ значно покращили тактичне положення на межі Донецької-Запорізької областей та помітно просунулися на заході Запорізької області.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Успіхи Сил оборони

Західні аналітики оцінюють, що в ході продовження контрнаступальних дій українські війська здійснили значне тактичне просування на заході Запорізької області. Опубліковані 11 серпня геолокаційні кадри підтверджують, що ЗСУ досягли північної околиці Роботиного (10 км на південь від Оріхова) Водночас постійність і протяжність цих позицій наразі невідомі.

«Українські війська тижнями здійснювали регулярні наземні атаки на Роботине в межах своїх операцій, спрямованих на деградацію оборони росії. Здатність українських сил просунутися до околиць Роботиного, на захист якого російські війська виклали значні зусилля, час і ресурси, залишається значною, навіть якщо наразі українські досягнення обмежені», — додали в ISW.

Мапа Роботине 9bad3Обстановка на фронті біля Роботиного. Фото: DeepStateMapLive

На геолокаційних кадрах, опублікованих 11 серпня, також видно, що українські війська просунулися до Урожайного (9 км на південь від Великої Новосілки), вздовж кордону Донецької-Запорізької області. Російські блогери стверджували, що 10 і 11 серпня українські війська відтіснили окупантів у населений пункт.

Мапа Урожайне fc463Обстановка на фронті біля Урожайного. Фото: DeepStateMapLive

Прорив ЗСУ буде потенційно вирішальним

Аналітики переконані, що росія наразі не має значних наявних сил, які вона могла б залучити для підкріплення, не створюючи загрози для інших ділянок фронту. Українські контрнаступальні операції стягнули елітні російські з’єднання та частини в район Бахмута і продовжують їх там закріплювати.

Водночас ЗСУ мають резерви, які дозволяють їм чергувати підрозділи замість того, щоб покладатися на передислокацію підрозділів, які проводять оборонні та наступальні операції на інші сектори лінії без відпочинку. 

«Українські сили, ймовірно, зможуть зберегти необхідний бойовий потенціал, необхідний для продовження деградації російських сил, які захищають Південь України та район Бахмута, одночасно стримуючи просування росії вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Російські передислокації, ймовірно, підвищать імовірність того, що армії рф доведеться відступити на підготовлені оборонні позиції без значної підтримки в разі українського прориву.

 

Схоже, що російські війська посилюють наступальні операції на північний схід від Куп’янська, щоб, ймовірно, відтягнути українські війська від більш важливих в оперативному плані ділянок фронту. У такий спосіб подальша деградація оборонних сил росії створює можливості для того, щоб будь-який український прорив був потенційно вирішальним», — оцінили в ISW.

Яка обстановка під Бахмутом?

Експерти додали, що українські війська вели наступальні дії поблизу Бахмута, але не просувалися 11 серпня. У Генштабі України повідомили, що українські війська продовжували контратаки в районі Бахмута.

Відомий російський блогер стверджував, що ЗСУ проводили диверсійно-розвідувальні операції поблизу Ягідного (2 км на північ від Бахмута) та Берхівки. Також пропагандисти заявляли, що українські війська намагалися прорвати російську оборону біля Кліщіївки.

Bakhmut Battle Map Draft August 112023 3e123Актуальна ситуація на Бахмутському напрямку. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Читайте також: росіяни зазнають шалених втрат під Бахмутом, — Череватий 

Нагадаємо, ЗСУ ведуть важкі бої за ключові вузли оборони росіян на південному фланзі Бахмута та на Півдні країни.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!