Напередодні в бахмутських пабліках з’явилися кадри знищеної Свято-Миколаївської церкви. Ця дерев’яна двопрестольна церква в Бахмуті — один із найдавніших храмів на Донбасі. На початку липня через російські обстріли загорівся купол церкви.
Кадри зі знищеними будівлями храму в своєму телеграм-каналі поширила бахмутська волонтерка Інна Гайдай і паблік «Новини Бахмут».
Від частини храму залишилися руїни. Фото: скріншотКупол знищеної церкви. Фото: скріншот
Читайте також: Як росіяни окупували українську церкву?
Частина церкви вистояла і пережила російські обстріли. Фото: скріншотУ пошкодженій будівлі храму на стінах висять ікони. Фото: скріншот
До слова, повномасштабна війна змусила трансформуватися чимало релігійних громад в Україні. Десятки парафій перейшли від московського патріархату до ПЦУ. Редакція «Бахмут. IN.UA» вирішила дізнатися думки бахмутян щодо того, чи є місце російській церкві в українському Бахмуті? Чи готовий Бахмут до такого рішення — читайте в матеріалі.
Свято-Миколаївський храм у Бахмуті до вторгнення росії в Україну. Фото: Вікіпедія
Нагадаємо, у вересні минулого року окупанти обстріляли Свято-Миколаївський храм з мінометів. Вже тоді внаслідок обстрілів був пошкоджений купол дзвіниці. Також місцеві повідомляли про те, що в дерев’яному храмі повилітали вікна, пошкоджень зазнав і фасад.
«Всього було десять прильотів, і це були міни. З людей ніхто не постраждав. Зокрема, там перебував сторож, він встиг сховатися. Обстріли пошкодили купол дзвіниці, її збудували у тисяча вісімсот шістдесят першому році. У самому дерев’яному храмі, а він тисяча сімсот дев’яносто сьомого року будівництва і є одним з найстаріших на Донеччині, повилітали вікна, посічено фасад», — повідомляли бахмутяни.
Фото: V. Petrovich
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!