Бахмут впливає на стратегічну ситуацію по всій лінії фронту, — Грабський

Семаковська Тетяна 10:47, 9 Серпня 2023

Грабський 93e9d

Бойові дії в районі Бахмута кардинально змінили плани російської військової верхівки щодо якихось наступальних дій в Україні. Бахмут продовжує відігравати важливу роль саме у стратегічному розвитку ситуації на всій лінії фронту.

Про це військовий експерт Сергій Грабський розповів у інтерв’ю телеканалу «FREEДОМ».

Він наголосив, що російська сторона повідомляє про свої перемоги на фронті, але насправді жодних успіхів не має. 

«Армія рф відчайдушно намагається утримувати захоплені позиції в районі Бахмута. Це колосальна перемога ЗСУ, тому що основа, показник ефективності і результативності дії військ — знищення противника. Нам у результаті напруженої, відчайдушної оборонної Бахмутської операції проти переважаючих сил противника вдалося розгромити такий важливий і один із найбільш боєздатних елементів російської армії як ПВК «вагнер»», — підкреслив Сергій Грабський.

Читайте також: Сили оборони наступають на Сході та Півдні: де тривають бої?

Експерт переконаний, що Бахмут має стратегічне значення для розвитку ситуації на всій лінії фронту.

«Наразі Бахмутська операція триває. Вона входить у свою логічну фазу, коли ми зупинивши наступ противника, розгромивши його наступальний потенціал, створили передумови і перейшли в контрнаступ. Ми вибиваємо ворога з тих позицій, які він захопив, які він намагається утримувати.

 

Сьогодні Бахмут зі стратегічного погляду, як локація має таке значення: ми своїми наступальними діями стримуємо противника. Бахмут для ворога став такою точкою тяжіння, куди він кидає досить навчені та мотивовані підрозділи для того, щоб не допустити прориву, не допустити залишення цієї локації. Це відіграє колосальну роль для дії наших військ на Півдні. Ми не допускаємо переміщення російських резервів на посилення Південного напрямку, що дозволяє нам далі прориватися на Півдні», — підсумував Сергій Грабський.

Мапа Бахмут 5b254Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Нагадаємо, росіяни спробували наступати на південному фланзі Бахмута. Українські захисники змусили окупантів повернутися на вихідні позиції.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Міст Онлайн

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!