ЗСУ продовжують наступальні операції під Бахмутом, знищуючи ворожу техніку та бійців

Семаковська Тетяна 11:03, 8 Серпня 2023

РПГ ea821

Минулої доби, 7 серпня, Сили оборони України продовжили контрнаступальні дії на Бахмутському напрямку. ЗСУ наступають біля Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Також бої тривають поблизу Ягідного і Берхівки. Росіяни несуть значні втрати.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Яка обстановка в районі Бахмута?

Аналітики, з посиланням на заступницю міністра оборони України Ганну Маляр, зауважили, що Сили оборони продовжують наступ на південному фланзі Бахмута. Чиновниця повідомила, що бої тривають поблизу Кліщіївки, Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута) та Курдюмівки (13 км на південний захід).

«На південному фланзі Бахмутського напрямку рух був дуже ускладнений мінуванням та обстрілами. Але наші війська змусили противника доволі витратно оборонятись, бо знищили чимало ворожої техніки та бійців. Бої точились протягом тижня і тривають зараз в районі Кліщіївки, Андріївки, та Курдюмівки», — додала Ганна Маляр.

Російський блогер стверджував, що українські війська здійснили обмежені наземні атаки в районі між Ягідним (2 км на північ від Бахмута) і Берхівкою (6 км на північний захід). За його словами, в цьому секторі тривають бої.

Ворожі джерела повідомляли, що українська піхота безуспішно атакувала російські сили з напрямку Берхівського водосховища на північному фланзі Бахмута. Пропагандисти також заявили, що невеликі групи української піхоти безуспішно атакували російські позиції поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

Читайте також: Сили оборони стягують та утримують у районі Бахмута резерви російської армії — ISW

Російські війська вели наступальні дії поблизу Бахмута поблизу Бахмута і не просувалися 7 серпня. Генштаб України повідомив, що армія рф безуспішно атакувала українські сили поблизу Андріївки, Курдюмівки, Диліївки (15 км на південний захід від Бахмута) та Дружби (18 км на південний захід).

Відомий російський блогер заявив, що окупанти провели контратаку біля Курдюмівки, але не уточнив її результат.

Bakhmut Battle Map Draft August 72023 d667bАктуальна ситуація на Бахмутському напрямку. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Нагадаємо, Сили оборони України мають успіхи на південному фланзі Бахмута, зокрема в Кліщіївці. Ситуація в цьому районі динамічна. Як повідомив екскомандир полку «Азов», майор ЗСУ Максим Жорін, українські воїни повністю контролюють щонайменше половину Кліщіївки.

За минулий тиждень окупанти витратили майже півмільйона боєприпасів на Сході.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!