Під Бахмутом ЗСУ наблизились до Курдюмівки

Семаковська Тетяна 09:33, 3 Серпня 2023

ДШВ b200f

Минулої доби, 2 серпня, Сили оборони України продовжили наступальні дії в районі Бахмута. ЗСУ просунулися на південному фланзі міста, поблизу Курдюмівки. Росіяни безуспішно атакували українські позиції біля Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Яка обстановка поблизу Бахмута?

Аналітики зауважили, що Сили оборони вели наступальні дії на південь від Бахмута.

Пов’язаний із кремлем блогер стверджував, що українські сили атакували кілька російських позицій уздовж лінії Андріївка-Курдюмівка (від 8 до 13 км на південний захід від Бахмута). За його словами, ЗСУ просунулися на північ від Курдюмівки.

Відомий російський блогер заявив, що ситуація в Бахмуті стабілізувалася, а російські та українські сили ведуть позиційні бої поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від міста). Інший блогер стверджував, що ЗСУ провели невдалі контратаки поблизу Майорського (20 км на південь від Бахмута).

2 серпня російські війська продовжили наземні атаки в районі Бахмута. У Генштабі України повідомили, що загарбники вели безуспішні наступальні дії на північ і захід від Кліщіївки, на південь від Андріївки, на північний захід і захід від Курдюмівки. 

Заступник командувача Східного угруповання військ ЗСУ зі стратегічних комунікацій, полковник Сергій Череватий повідомив, що російські війська посилили артилерійський вогонь на Бахмутському напрямку.

Bakhmut Battle Map Draft August 22023 0b9e1Актуальна ситуація на Бахмутському напрямку. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Читайте також: Сили оборони рухаються на флангах Бахмута, щоб взяти місто в оперативне оточення, — Череватий  

Нагадаємо, армія рф не може зупинити просування ЗСУ на флангах Бахмута. У цьому районі Сили оборони змінили тактику і тепер діють меншими штурмовими групами.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!