ЗСУ просуваються під Бахмутом, застосовуючи нову тактику

Семаковська Тетяна 10:12, 2 Серпня 2023

Просування 14449

Напередодні українські війська продовжували обмежені наступальні дії на Бахмутському напрямку. 1 серпня Сили оборони просунулися на південному фланзі Бахмута, поблизу Кліщіївки та Андріївки. 

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Яка обстановка поблизу Бахмута?

Аналітики зауважили, що ЗСУ продовжують просування на Бахмутському напрямку. За оцінкою експертів, російські сили безуспішно обороняються від українських атак.

Деякі російські джерела стверджували, що ЗСУ змінили тактику і тепер діють меншими штурмовими групами на лінії Андріївка-Кліщіївка (8 км на південний захід від Бахмута).

Відомий російський блогер заявив, що українські війська захопили невизначену висоту поблизу Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

Інший пропагандист зазначив, що ситуація в Бахмуті «підозріло спокійна». За його словами, «в цьому районі майже немає руху».

Західні аналітики зауважили, що армія рф вела обмежені наступальні дії в районі Бахмута і 1 серпня не просувалася вперед. У Генштабі України повідомили, що російські війська вели невдалі наземні атаки на захід і південь від Кліщіївки, щоб відбити втрачені позиції.

Bakhmut Battle Map Draft August 12023 60554Актуальна ситуація на Бахмутському напрямку. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Читайте також: Метр за метром звільняємо території від окупантів, — військовий розповів про ситуацію в районі Бахмута  

Нагадаємо, Сили оборони України мають локальні успіхи біля Курдюмівки, Кліщіївки та Андріївки. Армія рф не може зупинити просування ЗСУ на флангах Бахмута.

Раніше ми писали, що на півдні Бахмута українські війська протискають російську оборону.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Володимир Болєстєв

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!