Під Бахмутом Сили оборони досягли значних успіхів — ISW

Семаковська Тетяна 10:11, 26 Липня 2023

Град ЗСУ b708d

25 липня українські війська вели наступальні дії в районі Бахмута. ЗСУ досягли тактично значних успіхів на південь від Бахмута — у районі Кліщіївки та Андріївки. На підступах до населених пунктів тривають запеклі бої.

Такі дані наводить Інститут вивчення війни (ISW).

Яка обстановка на півдні Бахмута?

На геолокаційних кадрах, опублікованих 25 липня, видно, що українські війська просувалися на південь від Кліщіївки (7 км на південний захід від Бахмута).

Відомий російський блогер заявив, що ЗСУ зайняли позиції на прилеглих до Кліщіївки висотах. За його словами, на підступах до населеного пункту тривають запеклі бої. Кілька блогерів також стверджували, що українські війська зайняли ділянку висот біля Кліщіївки та вийшли на південну та південно-західну околиці населеного пункту.

Ще один пропагандист заявив, що Сили оборони України займають 90% лісової території вздовж західної околиці Кліщіївки. Водночас блогери стверджували, що ні російські, ні українські війська не контролюють усе поселення.

Мапа південь fc129Поточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Генштаб України повідомив, що ЗСУ вели наступальні операції на північ і південь від Бахмута, а російські війська відійшли з Андріївки (20 км на південний захід від Бахмута і безпосередньо на південь від Кліщіївки).

Відомий російський блогер також стверджував, що українські сили прорвали оборону окупантів до Андріївки (10 км на південний захід від Бахмута). Інші блогери стверджували, що ЗСУ посилили наступальні операції, але не просунулися до населеного пункту.

Міністерство оборони росії заявило, що підрозділи Південного угруповання військ рф відбили українські атаки поблизу Кліщіївки та Зайцевого (20 км на південь від Бахмута).

Bakhmut Battle Map Draft July 252023 b2280Актуальна ситуація на Бахмутському напрямку. Інфографіка: Інститут вивчення війни

Читайте також: Росіяни намагаються відволікти ЗСУ від атак навколо Бахмута наступом на Куп’янському напрямку, — експерт  

Нагадаємо, російські сили відчувають значні труднощі з обороною позицій на південному фланзі Бахмута через відсутність ротацій та ефективну українську радіоелектронну боротьбу в цьому районі.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!