Експерт розповів, як ЗСУ знищують росіян і просуваються біля Бахмута

Семаковська Тетяна 11:03, 23 Липня 2023

 

Гетьман 25602

Сили оборони щоденно просуваються на Бахмутському напрямку, контролюючи панівні висоти на флангах Бахмута. Наразі відстань вимірюється в десятках чи сотнях метрів. Однак, незабаром українські війська долатимуть кілометри та навіть десятки кілометрів на день.

Про це військовий експерт, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман розповів у етері телеканалу «FREEДОМ».

Він зауважив, що ЗСУ вже контролюють панівні висоти навколо Бахмута, що дає змогу візуально коригувати вогонь по підрозділах окупантів, які знаходяться у цьому районі.

«Наші передові групи, штурмові загони зайняли панівні висоти навколо Бахмута. Як кажуть військовослужбовці, які там безпосередньо перебувають, Бахмут видно «як на долоні», і можна обстрілювати російські війська, коригуючи постріли не лише за допомогою дронів та розвідки, а й візуально. Наразі головне завдання ЗСУ — продовжувати знекровлювати та знищувати противника, артилерію та техніку. Ми контролюємо підвіз боєприпасів, їжі, усього…», — підкреслив експерт.

Мапа напрямок dbbfcПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

На його думку, для російського угруповання військ у Бахмуті є три варіанти розвитку подій.

«Перший — вийти з Бахмута, зробити те, що вони називають «жестом доброї волі». Достатньо смішно, коли росіяни відступають і називають це «жестом доброї волі». 

 

Другий варіант — здатися в полон. Тоді вони мають 100% шанси, що залишаться живими. А після війни їх передадуть туди, куди вони захочуть. 

 

Третій варіант — залишатися в Бахмуті, намагатися чинити опір. Тоді їх буде знищено нашими військами, артилерією. Цей варіант для них не найкращий», — наголосив Олексій Гетьман.

Майор запасу ЗСУ вважає, що російські війська досі не вийшли з Бахмута через загороджувальні загони, які розстрілюватимуть тих, хто спробує відступити.

Читайте також: Під Бахмутом ЗСУ відпрацьовують логістику росіян, — експерт

Сили оборони тиснуть на росіян у Кліщіївці, Берхівці та у напрямку Зайцевого. Окупанти намагаються врятувати становище, перекидаючи на цей напрямок десантні підрозділи та спецназ.

Нагадаємо, на флангах Бахмута ЗСУ продовжують успішні контрнаступальні дії. Наразі на південних околицях росіяни стали в «глуху оборону».

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: tsn.ua

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!