Залишаться в оточенні або відійдуть, — експерт розповів про долю окупантів у Бахмуті

Семаковська Тетяна 10:31, 21 Липня 2023

Ягун f4312

На Бахмутському напрямку росіяни зібрали величезну кількість військ, аби утримати Бахмут. Водночас окупанти намагаються відвернути увагу Сил оборони контратаками на Лиманському та Куп’янському напрямках, де наразі тривають запеклі бої. Однак, згодом загарбникам доведеться зробити складний вибір: залишатися в Бахмуті або відходити.

Про це генерал-майор запасу Служби безпеки України, ексзаступник голови СБУ Віктор Ягун розповів у інтерв’ю телеканалу «FREEДОМ».

За його словами, на Бахмутському напрямку російські окупанти підготували позиції та додаткові лінії оборони на випадок відходу.

«Тим більше, що вони там уже стояли перед наступом на Бахмут, коли починалася ця вся кампанія. Тому я підозрюю, що, якщо вони й будуть відходити, то на ці лінії. На жаль, у них накопичена на тому напрямку (ред. Бахмутському) величезна кількість військ. Ми знаємо ті цифри, які озвучувалися нашим командуванням», — зауважив Віктор Ягун. 

Мапа напрямок d54adПоточна ситуація на фронті на Бахмутському напрямку за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Експерт підкреслив, що окупанти «поклали» багато своїх бійців у районі Бахмута, нічого не досягши. Цим, на його думку, пояснюється поганий морально-психологічний стан російських військ.

«Бахмут зараз стоїть реально перед ситуацією, коли його може бути звільнено, причому звільнено набагато меншою кров’ю і набагато «красивішим»методом. Найімовірніше, найближчим часом і росіянам треба буде робити складне для них рішення: або залишатися в Бахмуті закритими та зробити ще одну Брестську фортецю в оточенні, або відходити. Я думаю, що, найімовірніше, мине тиждень-два, і буде ухвалено позитивне для нас рішення», — резюмував Віктор Ягун.

Читайте також:

Нагадаємо, голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут розповів, що таке касетні боєприпаси, наскільки суттєво вони вплинуть на хід російсько-української війни та чому навколо застосування цього типу снарядів так багато дискусій.

Як заявив командувач Сухопутних військ Збройних сил України Олександр Сирський, місцевість навколо Бахмута — це зосередження різного роду панівних висот, які дозволяють контролювати велику територію. Наразі є всі умови для звільнення Бахмута, оскільки російські війська перебувають там у напівоточенні.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Facebook

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!