Експерт пояснив, чому росіяни перекидають усі резерви під Бахмут

Семаковська Тетяна 11:01, 16 Липня 2023

Гради ЗСУ 865fa

Збройні сили продовжують успішні контрнаступальні дії на Півдні та Сході України. На Бахмутському напрямку ситуація залишається складною. Запеклі бої тривають поблизу Кліщіївки, Курдюмівки та Берхівки Донецької області. Усі вільні резерви окупанти кидають на цей напрямок.

Про це військовий оглядач Денис Попович розповів в етері телеканалу «FREEДОМ».

За його словами, наразі ситуація під Бахмутом дуже складна та динамічна. 

«Загалом Сили оборони прагнуть закріпитися там на панівних висотах для того, аби взяти під вогневий контроль і Бахмут, і Кліщіївку. Зараз дуже напружені бої точаться навколо Кліщіївки, в районі Курдюмівки, це ще південніше Кліщіївки, і на північному напрямку — це Берхівка. Але зараз було б необачно говорити про якісь суттєві, скажімо так, плюси для нас. Суто з точки зору забобонів, адже бої тривають і забігати наперед не хотілося б», — пояснив експерт.

Попович 49a7bВійськовий оглядач Денис Попович. Фото: detector.media

Він переконаний, що російські окупанти буквально «зубами» тримаються за Бахмут, оскільки втрата міста стане для них серйозною інформаційною та військово-політичною поразкою. До того ж, повного контролю над Бахмутом загарбники так і не здобули, але поспішили про це заявити.

«Росіяни постійно перекидають туди резерви для того, аби зберегти свої позиції в Бахмуті. А для чого їм треба зберегти позиції? Тому що Бахмут для них — це «приз». Ми пам’ятаємо, які там взимку, навесні важкі бої розгорталися. Потім окупанти поспішили заявити про захоплення міста, хоча повного контролю не було.

 

Бахмут був таким собі «призом» і для пригожина, і для командування збройних сил російської федерації. Тобто для них — це і була «перемога». Якщо ми зможемо звільнити Бахмут, витіснити російські війська звідти, то для них це стане дуже серйозною інформаційною, військово-політичною поразкою. І щоб цього не допустити, росіяни кидають туди всі можливі резерви», — резюмував Денис Попович.

Мапа напрямок 134acПоточна ситуація на фронті в районі Бахмута за даними DeepStateMapLive. Фото: скріншот

Читайте також: На півдні Бахмута Сили оборони просунулися за канал Сіверський Донець-Донбас

Нагадаємо, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, як під Бахмутом ЗСУ перерізають логістику росіян.

Раніше ми писали, що на Бахмутському напрямку Сили оборони оточили і взяли в полон групу російських військовослужбовців. Серед них був роман бояшнєв і степан клімєнко, які зробили правильний вибір, здалися, бо не хотіли помирати в 20 років.

Про загальну ситуацію на Бахмутському напрямку читайте в хроніці подій «Битва за Бахмут».

Фото: Генштаб

Бахмут живе тут! Підписуйтесь на наш телеграм, тут завжди оперативні новини про місто, найсвіжіші фото та відео

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!